Liczba postów: 141
Liczba wątków: 10
Dołączył: 02.2009
Reputacja:
2
Płeć: Nie podano
My tu o prezydencie a prawda jest taka że wraz z prezydentem świta jego. Mówię tu nie o obecnym tylko w ogóle o posadzie. Zawsze muszą być zastępcy oraz zaplecze. Obecnego prezydenta zaplecze znamy. Co proponuje nam przyszył kandydat, kandydaci - z giełdy znamy już pewne nazwiska ale deklaracji jeszcze żaden nie złożył.
Dlatego możemy sobie pogdybać.
Czy gdyby poseł wystartował to dobrał by sobie ludzi z klucza partyjnego czy merytorycznie przygotowanych specjalistów bez względu na przynależność partyjną? dla mnie to zasadnicze pytanie oraz kolejne czy poznamy współpracowników przed wyborami ?
Na giełdzie kandydatów jest jeszcze pan Komża w jego przypadku postawić można podobne pytanie.
Jestem tylko człowiekiem i generalnie przysłowie że u siebie belki w oku a u innych źbło nie jest mi obce, więc się po czepiam obecnej prezydentury.
Plan drogowy coś co mnie męczy od samego początku. Każdy kto go przeczyta zauważy tam jakieś dziwności. Czy nie można było go przerobić? jeśli nie stać na wszystko to zróbmy jedną dwie ulice ale porządnie. Czy ktoś się tego planu drogowego w ogóle trzyma?
Dobra to wyjaśnijcie mi co robią Radni w naszym mieście.Wybraliśmy naszych ludzi ,którzy nas reprezentują i co ?
Na początek cytat
Radny â członek rady. Radnym może zostać każdy (jeżeli ukończył 18 lat i ma zaświadczenie o niekaralności). W Polsce najczęściej mianem radnych określa się członków wybieralnych organów samorządowych, np. rady gminy czy rady powiatu.
W Polsce wybiera się radnych czterech szczebli: wojewódzkim, powiatowym, gminnym oraz jednostek pomocniczych gminy (sołectwa, dzielnice, osiedla).
Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej. Radnemu jako członkowi organu kolegialnego przysługuje roszczenie o zwrot kosztów podróży i roszczenie do diety. Wysokość diety przysługującej radnemu nie może w ciągu miesiąca przekroczyć półtora krotnej kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej, dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Radny korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Główną funkcją radnego jest praca społeczna.
Do podstawowych czterech obowiązków radnego należą:
utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych do których został wybrany lub desygnowany,
wybór przewodniczącego rady,
reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.
Wybrani radni podejmują najważniejsze decyzje w sprawach dotyczących gmin, powiatów, województw. Decydują na przykład o utrzymaniu szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, remontach ulic i ochronie środowiska naturalnego.
Źródło âhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Radnyâ
Zacytowałam całość -po to ,żeby zapoznali się z treścią przyszli kandydaci.
Fajne jest zdanie o utrzymaniu stałej więzi z mieszkańcami ,kto z nas miał okazję w ciągu czterech lat rozmawiać z radnym?Czy któryś radny odwiedził nasze forum i odniósł się np.do tematu "co byś zmienił w naszym mieście" ? Tyle problemów ,uwag ,sugestii piszemy tylko do siebie ,a powinien ktoś z naszych wypowiedzi korzystać -nasze uwagi przekazywać wyżej .Tak ja wyobrażam sobie pracę radnego ,same spotkania i wysłuchiwanie tego co ma do powiedzenia władza i nie przekazywanie wieści mieszkańcom powoduje wiele niedomówień i żal do Prezydenta .Wstyd panowie radni -ja na was liczyłam i na kontakt z wami .
Wybrani radni podejmują najważniejsze decyzje-jakie decyzje zostały podjęte kto mi to powie ?
Decydują na przykład o utrzymaniu szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, remontach ulic i ochronie środowiska naturalnego.
Co zrobiono w ostatnich czterech latach?
Rada Miasta Żyrardowa
Suski Sławomir Andrzej
Przewodniczący RMŻ
KW Platforma Obywatelska RP
Naziębło Jerzy
Wiceprzewodniczący RMŻ
KW Platforma Obywatelska RP
Milczarek Genowefa
Wiceprzewodnicząca RMŻ
KW Stowarzyszenia "Wspólnota Żyrardowa
Ceglińska Grażyna Józefa
KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
Dukaczewski Maciej Ireneusz
KW Stowarzyszenia "Wspólnota Żyrardowa"
Fibich Hanna Katarzyna
KW Platforma Obywatelska RP
Kowalski Zbigniew Sylwester
KW Prawo i Sprawiedliwość
Kozłowska Anna Maria
KW Platforma Obywatelska RP
Liszewska Bożena
KWW "Bezpartyjne Centrum"
Loppe Robert Dariusz
KW Platforma Obywatelska RP
Łukasiewicz Eligiusz Wojciech
KW Platforma Obywatelska RP
Majchrzak Andrzej Franciszek
KW Prawo i Sprawiedliwo
Mela Leszek Jan
KW Prawo i Sprawiedliwość
Mirgos Ryszard Jan
KW Prawo i Sprawiedliwość
Skrobisz Roman
KW Platforma Obywatelska RP
Szczygieł Eugeniusz Stanisław
KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
Szumacher Robert Stanisław
KW Platforma Obywatelska RP
Szundryk Urszula Maria
KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
Szwed Wojciech Jan
KW Prawo i Sprawiedliwość
Treliński Marek Marian
KW Prawo i Sprawiedliwość
Zubowicz Tomasz Bronisław
KW Prawo i Sprawiedliwość
Liczba postów: 986
Liczba wątków: 14
Dołączył: 11.2010
Reputacja:
24
Płeć: Nie podano
Szumacher Robert Stanisław
KW Platforma Obywatelska RP jako jedyny się spotkał z forumowiczami i z nimi rozmawiał ponad 2h.
Co więcej wydał innych radnych że mają obowiązek raz na 6 miesięcy się spotkać z mieszkańcami a to olewają.
PS: Rozdzielcie temat bo teraz jest kogiel mogiel.
Nie ma potrzeby rozdzielania tematu ponieważ radni powinni ściśle współpracować z prezydentem.My nie prowadzimy kampanii wyborczej ,a żeby zrozumieć pewne posunięcia Prezydenta trzeba wiedzieć kto mu w tym pomagał i czy w ogóle pomagał.
Nie wiem jak ta współpraca przebiega w praktyce i liczę ,ze może ktoś mi to wyjaśni.
Liczba postów: 986
Liczba wątków: 14
Dołączył: 11.2010
Reputacja:
24
Płeć: Nie podano
Jest potrzeba rozdzielenia tematu bo temat dotyczy kandydatów na prezydenta a nie na radnych, ani podsumowania działalności radnych i tego jak i w jaki sposób pomagali prezydentowi.
Rogacz wyjaśnię Ci to z mojego punktu widzenia -nic prezydent nie zrobi bez radnych ,a radni bez prezydenta i wg mnie jest ścisła zależność i konieczność takiego doboru ludzi ,żeby tryby tej maszyny nie zgrzytały.Ludzie wybierają prezydenta z namysłem ,a radnych na zasadzie "a niech mu będzie ",a tak nie powinno być .Powiedz jak nazywa się Twój radny i jak częsty kontakt miał z Prezydentem i z Tobą?Czy miałeś możliwość za jego pośrednictwem przekazać swoje uwagi i przedstawić swoje pomysły,gdyby wszystko działało jak trzeba to nie było by takich kolejek przed prezydenckim gabinetem.
Liczba postów: 1 789
Liczba wątków: 39
Dołączył: 06.2009
Reputacja:
7
Płeć: Nie podano
"skarlet" przy tym temacie poruszyła sprawę wyboru radnych i zadała pytanie: co oni takiego ostatnio zrobili? Odpowiem. Uchwalili budżet miasta na 2010r. Bez tej uchwały nic nie można byłoby zrobić. Dodam,że Rada kontroluje pracę urzędu i jego jednostek, i jest ważnym ogniwem w demokratycznym państwie. Prezydent,żeby cokolwiek zrobić musi uzyskać na to zgodę Rady. I tu zaczynają się schody. RMŻ składa się z 21 radnych Proszę zobaczyć z jakich ugrupowań ? Żeby projekt uchwały, zgłoszony przez prezydenta Miasta Żyrardowa został uchwalony musi zagłosować większość Rady. Innymi słowy prezydent, który został wybrany musi posiadać swoje zaplecze polityczne, aby mógł rządzić. Gdyby go nie posiadał,to prawdopodobnie długo był nie rządził, bo Rada by go odwołała. Dlatego wybór radnych jest tak bardzo ważny.
Middle aged.
Nie, to jest naprawdę ogromny sukces - RADA UCHWALIŁA BUDŻET. Klękajcie narody.
Liczba postów: 1 789
Liczba wątków: 39
Dołączył: 06.2009
Reputacja:
7
Płeć: Nie podano
Rada mogła budżetu nie uchwalić, a to byłby już poważny problem.
Middle aged.
Mogła, nie mogła. A co poza tym?
Liczba postów: 1 789
Liczba wątków: 39
Dołączył: 06.2009
Reputacja:
7
Płeć: Nie podano
Witam. Rada od chwili zaprzysiężenia podjęła wiele uchwał dotyczących między innymi: spraw związanych z gospodarką komunalną ,mieszkaniową, ochroną środowiska, oświatą, kulturą fizyczną ,bezpieczeństwem i porządkiem publicznym i innymi. Jako przykład podałem uchwalenie budżetu Miasta Żyrardowa na 2010r. Na ostatniej sesji np. RMŻ podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowana dla osób fizycznych kosztów usuwania wyrobów zawierających azbest. Czy Rada ponosi odpowiedzialność za błędne decyzje? Sprecyzuj dokładnie, co masz na myśli mówiąc o â błędnych decyzjachâ Dodam, że pod względem formalno-prawnym każdy projekt uchwały jest sprawdzany przez prawników z UM.
Middle aged.
Liczba postów: 6 198
Liczba wątków: 44
Dołączył: 12.2009
Reputacja:
14
Płeć: Nie podano
Rencisto, nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem â czy chodzi Ci o to, że wybór prezydenta tak naprawdę nie ma specjalnego znaczenia bo ważniejszą rolę odgrywa rada?
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Liczba postów: 1 789
Liczba wątków: 39
Dołączył: 06.2009
Reputacja:
7
Płeć: Nie podano
Witam. Jest to pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne, gdzie Rada i prezydent muszą z sobą współpracować w najważniejszych sprawach dotyczących miasta. Nie można jednak wykluczyć,że radni z różnych ugrupowań dojdą do porozumienia i stworzą większość, co pozwoli im przeforsować swoje projekty uchwał nie zawsze korzystne dla miasta.
Middle aged.
Liczba postów: 4 301
Liczba wątków: 18
Dołączył: 01.2009
Reputacja:
18
Płeć: Nie podano
Bardzo przepraszam, należę właśnie do tych nieokreślonych z przynależności i nie bardzo wiem komu mam te pytania zadać. Poseł (witam Posła na forum
) się nie zadeklarował oficjalnie. Prezydent zaś czmychnął z forum niczym kot z podwiniętym ogonem nie odpowiadając na zadawane pytania, a jeśli już to opowiadając farmazony. Temu jednemu radnemu co się odważył na forum też te odpowiedzi się nie kleiły za bardzo. Więcej czasu poświęcał na lamentowanie nad ciężką pracą radnego niż merytorycznie odpowiadał, a na koniec zwołał wiec i obowiazek odbębnił.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher