RE: Rocznica stanu wojennego czy rozliczenie generała Jaruzelskiego kiedyś nastąpi?
Dzisiaj znowu rocznica stanu wojennego. Dzisiaj wiemy to, czego nie wiedzieliśmy w 1981 roku, a co JENERAŁ wiedział. Na terenie Polski była rozmieszczona broń atomowa średniego zasięgu, dolatująca do wszystkich krajów Europy Zachodniej.
https://zyrardow24h.eu/Temat-Wisla-250-g...e-w-czasie
Polacy nie wiedzą nawet ile było pocisków i jakich, wszystko było pod ruską jurysdykcją. W połowie lat 70-tych (czyli 6 lat przed stanem wojennym) rozpoczęto rozbudowę składów broni jądrowej na terenie Polski, przyczyna nie jest
znana.
Obecni patrioci, wrzucający głupie teksty o "wkroczeniu" wojsk radzieckich, zapomnieli, że Rosjanie nie musieli wkraczać. Wystarczyło, żeby wyszli z baz wojskowych, których było mnóstwo na zachód od Warszawy, wzdłuż granicy z NRD. W bazach mieszkały całe rodziny żołnierzy ruskich, tak ZSRR zabezpieczał się przed sabotażem jądrowym, wiadomo że odpowiedź byłaby skierowana na bazy z których wystrzelono pociski...
Ruscy woleli oddać wzięcie za mordę kraju polskim komunistom. Było to dla nich zręczne, bo w przypadku eskalacji konfliktu poza granice mieli wojnę domową, a nie interwencję międzynarodową - Amerykanie bardzo dokładnie obserwowali to, co się na naszym terenie dzieje ze względu na to, że bali się tych baz wojskowyh z wsadem atomowym.
Mam gdzieś unikalne zdjęcia zrobione w Szczecinie z jednej z baz (nie atomowej, wojska lądowe). Została ona po komunie oddana Uniwersytetowi Szczecińskiemu, na strychu był wcześniej areszt i było tam mnóstwo ruskich napisów z 50 lat istnienia aresztu.
⭐⭐Dodano po krótkim czasie⭐⭐
Bardzo polecam:
Cytat:11 grudnia 1981 roku w Teatrze Dramatycznym rozpoczął się Kongres Kultury Polskiej. 13 grudnia wraz z wprowadzeniem stanu wojennego Kongres został przerwany, a niektórzy jego uczestnicy internowani. Jego celem miało być m.in. „zarysowanie programu dla polskiej kultury w nowej sytuacji społecznej, jaka powstała w wyniku robotniczego protestu w sierpniu 1980 roku”. Kongres był pierwszą, niezależną od ówczesnych władz, imprezą tego rodzaju po wojnie. Zgromadził najwybitniejszych przedstawicieli środowiska artystycznego i intelektualnego. W 40 rocznicę tych wydarzeń pragniemy przypomnieć wybrane wystąpienia: Jana Józefa Szczepańskiego, Czesława Miłosza, Andrzeja Kijowskiego, Marii Janion, Jana Kotta, Andrzeja Wajdy, Joanny Kulmowej, Gustawa Holoubka, Andrzeja Zakrzewskiego, Andrzeja Szczypiorskiego, Jana Błońskiego. Jak się wydaje nie mają one tylko historycznego charakteru.
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!