RE: Pytania do Dariusza Kaczanowskiego
(02.03.2016 16:11 )kalatos napisał(a): (02.03.2016 11:20 )kalatos napisał(a): Panie Dariuszu,
czy w związku z niesłabnącą popularnością kina i punktu gastronomicznego, planują Państwo jego rozwój tudzież wydzielenie części szatni na przygotowanie takiego z prawdziwego zdarzenia?
(02.03.2016 14:44 )D.Kaczanowski napisał(a): To fakt, kino w końcu zaczęło tętnić życiem, czego efektem jest zwiększenie przychodów CK. W planach CK jest oczywiście stworzenie z prawdziwego zdarzenia punktu gastronomicznego, ale trzeba uwzględnić tutaj ograniczone możliwości powierzchniowe. Niemniej jednak takie plany są i będą w najbliższym czasie realizowane. Warto tutaj wspomnieć, że w tym miesiącu ma ruszyć już sprzedaż biletów on-line.
Czy sprzedaż biletów online, będzie także zakładała płatność, czy tylko rezerwację biletu i późniejszy odbiór w kasie kina?
Wracając jeszcze na chwilę do punktu gastronomicznego, myślę, że jest tam wystarczająco miejsca, należałoby wykorzystać część szatni. Ostatnio podczas seansu zainteresowanie było tak duże, że Pani, która za to odpowiadała i ten automat nie nadążały z produkcją.
Sprzedaż biletów online będzie również zakładała płatność.
(03.03.2016 02:29 )10102014 napisał(a): (02.03.2016 14:44 )D.Kaczanowski napisał(a): To fakt, kino w końcu zaczęło tętnić życiem, czego efektem jest zwiększenie przychodów CK.
Czy ma Pan orientację z ilu obligatoryjnych seansów i przedstawień teatralnych korzystały żyrardowskie szkoły i przedszkola (za bilety płaciły przedszkolaki i uczniowie, których w sumie jest ponad 5 000) w 2014r, a ile w 2015?
Ciągle ( od sierpnia ad 2014) czekam na podanie wpływów z opłaty targowej za czerwiec i lipiec 2014 oraz - dla porównania ( po stworzeniu stan., z-cy dyr. Targowiska i zatrudnieniu M. Widawskiego) za taki sam okres w 2015r.
I poproszę o wpływy z o.t. za cały 2014r. oraz za cały 2015r.
1. Niestety nie były prowadzone takie dokładne statystyki, ponieważ księgowość za B.Rusinowskiej była bardzo anachroniczna - nie było odpowiedniego systemu. Można natomiast stwierdzić, że uczniowie uczęszczali na seanse w przeważającej mierze nieodpłatnie. Przypomnę, że dochód z kina w 2014r. wyniósł 256 tys. zł a w 2015r. - 327 tys. zł.
2. Roczne wpływy z opłaty targowej stanowią w 100 procentach dochody budżetu miasta a tym samym znajdują się w budżecie miasta, który jest ogólnodostępny na stronie BIP. Porównanie czerwca i lipca 2014 i 2015 roku wypada na podobnym poziomie i kształtuje się w granicach 80 tysięcy miesięcznie.
(03.03.2016 11:58 )Jancio napisał(a): (01.03.2016 19:10 )D.Kaczanowski napisał(a): 3. Prawdopodobnie Pan G.Obłękowski tak bardzo chciał wrócić do swojego ukochanego CK, że nawet był gotów pogodzić się z obecnym dyrektorem. Pan J.Spychała czekał na zgłoszenie się do pracy Pana G.Obłękowskiego i się nie doczekał.
(24.02.2016 12:27 )Jancio napisał(a): Panie prezydencie toaleta na Targowisku jest płatna czy w zwiazku z tym pracownicy tegoż także muszą płacić za nią.
Pracownicy Targowiska korzystają z toalety w biurze Targowiska.
Ad 3 Może chciał tylko sprawdzić wiarygodność pana Spychały i jak donosiły media niekoniecznie nowej dyrekcji się to udało. Podobnie jak i to ze panowie pomimo uzgodnienia godziny spotkania rozminęli się w drzwiach. Czy nie uważna Pan że sposób załatwiania sprawy godzi w dobre imię Prezydenta i miasta przy tej okazji. Nie chodzi mi o obronę Obłekowskiego bo uważam, że każdy ma prawo rozstać się z pracownikiem, tylko sposób w jaki to się dzieje urąga przyzwoitości i jest niekoniecznie zgodne z prawem
W temacie Targowiskowej toalety to proszę mi wyjaśnić jak to się ma by w 21 wieku na targowisku zrządzanym przez miasto pobierać opłaty za toalety( horrendalne zresztą). Chciałby tu zauważyć, że handlarze płaca niemałe placowe. Może warto spojrzeć na to co idzie z cywilizowanego świata, bo w marketach o powierzchni targowiska toalety są ogólnie dostępne i nikomu do głowy nie przychodzi pobierać za nie jakichkolwiek opat. Gdyż traktuje się to jako normalna potrzebę fizjologiczna. Powiem więcej są miasta, które utrzymują bezpłatne Toi TOje dla wygody mieszkańców i turystów
1. Nie wiem co podawały media, ale prawda wygląda tak jak to opisałem. W mojej ocenie wypełnienie warunków podpisanej ugody przez dyrektora CK w żadnej mierze nie godzi w dobre imię Prezydenta Miasta.
2. Roczne utrzymanie rynkowej toalety to koszt rzędu 150 tysięcy złotych. Na kwotę składają się m.in. wynagrodzenia plus ich pochodne, środki czystości, woda plus ścieki, prąd, koszty napraw – eksploatacja. Roczne przychody, czyli koszt opłaty jednorazowej plus wpływy z karnetów kształtują się na poziomie około 70 tysięcy, co nie pokrywa nawet połowy kwoty potrzebnej do utrzymania toalety. Zakład Budżetowy pokrywa koszty swojej działalności z własnych przychodów. Nie otrzymuje dotacji z budżetu miasta.
Z uwagi na fakt, że jest to obiekt użyteczności publicznej, pozostaje on pod nadzorem sanepidu, który kontroluje m.in. utrzymanie szaletu na odpowiednim poziomie, a to generuje koszty. Z uwagi na specyfikę tego miejsca, nie można pozostawiać go bez ciągłego nadzoru, bo jak wynika z doświadczenia, ulegnie on w bardzo krótkim czasie dewastacji i zostanie zamknięty przez sanepid. Utrzymując pewien standard toalety, koszty jej utrzymania zostały i tak ograniczone do niezbędnego minimum. Na wszystkich okolicznych targowiskach toalety są płatne. Co do samych karnetów, to średnio w ciągu miesiąca sprzedaje się ich około 45 sztuk.
(04.03.2016 11:34 )bergerac napisał(a): (21.09.2015 15:20 )D.Kaczanowski napisał(a): (10.09.2015 09:49 )bergerac napisał(a): (10.09.2015 09:30 )D.Kaczanowski napisał(a): Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta odbiór odpadów zmieszanych z nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi odbywa się z częstotliwością raz na dwa tygodnie. Wystąpiła jednak w bieżącym półroczu sytuacja, że odbiór odpadów nastąpił z odstępem trzytygodniowym. Sytuacja ta była odzwierciedleniem wcześniejszych sugestii zgłaszanych przez mieszkańców oraz operatora dotyczących powtarzalności dokonywania odbiorów odpadów i przyzwyczajeniem mieszkańców do odbiorów w/w odpadów dwa razy w miesiącu (np. w II i IV wtorek każdego miesiąca). Konsekwencją czego był pojedynczy przypadek odbioru odpadów z odstępem trzytygodniowym. W miesiącu grudniu ze względu na okres świąteczny realizowane będą trzy odbiory odpadów zmieszanych.
Panie Prezydencie
Mam więc dodatkowe pytania.
1.Czy według Pana UM ma obowiązek realizowac odbiór odpadów zgodnie z uchwałą RM (wybraną przez większośc mieszkańców) i obowiązującą ustawą czy też zgodnie z sugestiami części (ilościowo nieokreślonej) mieszkańców i operatora (dla którego przecież oczywistym jest że im mniej terminów odbioru odpadów tym w sumie poniesie niższe koszty odbioru) ?
Co jest więc dla UM wiążące - ustawa o utrzymaniu czystości wraz z uchwałą RM mówiące o minimalnej, dwutygodniowej częstotliwości odbioru tych odpadów czy też przyzwyczajenie części mieszkańców do terminów "dwa razy w miesiącu" i stanowisko operatora ?
W środku lata te nieodbierane z wymaganą przez USTAWĘ (już nie wspominając nawet o uchwalę RM) minimalną czestotliwością odpady, otoczone przez stada much najzwyczajniej śmierdziały niemiłosiernie jednocześnie stwarzając poważne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne !
2. Z tego co pamiętam to operator ma obowiązek dbania o stan sanitarny pojemników.
Niestety od początku przejęcia przez Gminę tego obowiązku ani razu nie zdarzyło się żeby firma która za to bierze pieniądze należące do niej pojemniki umyła i odkaziła (Państwa poprzednicy też tego obowiązku, pomimo zatrudnienia w UM bodajże czterech urzędników "od śmieci", od operatora nie egzekwowali)
Czy nie sądzi Pan że nawet tylko zgodnie ze zdrowym rozsądkiem takie pojemniki należałoby chociażby odkażac ( oczywiście w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu) praktycznie po każdorazowym użyciu a już na pewno nie rzadziej niż raz w miesiącu ?
Tak a propo to nie rozumiem dlaczego na takie praktyki ( brak mycia i dezynfekcji pojemników na odpady) nie reaguje chociażby żyrardowski Sanepid. Toż to jest realne zagrożenie dla mieszkańców naszego miasta !
P.S.
"Dodatkowy", grudniowy termin odpadów to żadna łaska.
Rok ma 365/366 dni, dwa tygodnie dni 14 więc jak byk wychodzi że terminów odbioru powinno byc minimalnie 26 w roku czyli co najmniej w dwa miesiące w roku odbiór odpadów zmieszanych powinien odbywac się trzykrotnie !
Nie udało się Państwu znaleźc tańszego operatora ( co dużej części gmin się udało) więc jak za usługę pilotowaną przez hojnie wynagradzanego drugiego vice płacimy teraz krocie to chociażby wymagajcie od operatora rzetelnego wywiązywania się (minimalna czestotliwośc odbioru, dbanie o czystośc pojemników ...) nawet z tej kiepsko wynegocjowanej (bo kosztownej) umowy . Mieszkańcy za to przecież słono płacą !
1. Odbiór odpadów zmieszanych z nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi będzie realizowany co dwa tygodnie z godnie z zapisami uchwały Rady Miasta.
Obiecanki cacanki a jak odbierający śmieci odbierał je z częstotliwością niezgodną z uchwałą Rady Miasta tak i je z niezgodną minimalną częstotliwością odbiera
W rejonie 6b ostatni odbiór odpadów zmieszanych nastąpił 25.02 a kolejny, zgodnie z harmonogramem nastąpi dopiero ... 17 marca ( trzy tygodnie przerwy pomiędzy odbiorami )!!!
Wstyd Panie Prezydencie, wstyd...
Rzuca Pan słowa na wiatr
P.S.
Dla słów mych potwierdzenia link do obecnego harmonogramu odbioru na stronie miasta
https://www.zyrardow.pl/plik,15560,rejon...oc.doc?adm
(04.03.2016 11:47 )bergerac napisał(a): Nie chodzi mi ile razy w miesiącu ale z jaką minimalną częstotliwością te śmieci są odbierane !
Dla mnie to mogą sobie czasami odbierac i dwa,trzy razy dziennie ale maksymalna przerwa pomiędzy poszczególnymi odbiorami ma nie przekraczac 14 dni.
Tak mówi uchwała Rady Miasta ( zgodna ze zdrowym rozsądkiem) którą Prezydent jest zobowiązany realizowac.
P.S.
Na przełomie Listopada i Grudnia sytuacja się niestety powtarza
W maju również maksymalny, 14-dniowy odstęp pomiędzy odbiorami nie jest zachowany
Panie Darku, trzy pytanka
1. Czy te harmonogramy to totalne d.... układają ?
2. Kto im ze strony miasta takie d.... akceptuję ?
3. Z usług jakiej firmy mają skorzystac mieszkańcy rejonu 6b aby odebrała zmieszane odpady dziesiątego marca ( analogicznie 26 maja i 8 grudnia) a kwotą faktury obciążyła UM ?
Sytuacja związana z odbiorem odpadów komunalnych zmieszanych na przełomie miesiąca lutego i marca oraz na przełomie listopada i grudnia bez zachowania dwutygodniowego odstępu między odbiorami wynika z ustaleń jakie zostały podjęte pomiędzy UM a wykonawcą w związku z licznymi prośbami mieszkańców aby zwiększyć liczbę wywozów odpadów zmieszanych w okresie Świąt Wielkanocnych oraz Świąt Bożego Narodzenia. Tym sposobem w marcu i grudniu są trzy terminy odbioru odpadów. Natomiast podniesiona przez Pana kwestia niezachowania 14-dniowego odstępu pomiędzy odbiorami w miesiącu maju, tj. wg harmonogramu wywóz jest 12 maja (czwartek) i 28 miaja (sobota) wynika z faktu, iż 26 maja (czwartek) wypada Święto Bożego Ciała i wykonawca "odrobi" ten dzień dwa dni później , tj. w sobotę 28 maja br.
W związku z powyższym pozwoli Pan, że nie będę odpowiadał na Pańskie "3 Pytanka". Pozdrawiam.
(04.03.2016 22:32 )tomasz1981 napisał(a): Panie Dariuszu,
Mam jedno pytanie dotyczące komitetu obchodów Roku Filipa De Girarda. Czy członkowie komitetu zobowiązani są do zachowania tajemnicy dotyczące rozmów i ustaleń do których dochodzi podczas spotkań tego komitetu? Niestety viceprzewodniczący Pan Krzysztof Rdest nie chce odpowiedzieć na to pytanie.
Pierwsze spotkania Komitetu Organizacyjnego były dosyć emocjonalne a to za sprawą niektórych osób, które najwyraźniej miały inny cel do osiągnięcia. Teraz się to już uspokoiło i praca jest merytoryczna. Rodziło to niepotrzebne emocje i zakłocało prace Komitetu. Z tego względu poproszono członków Komitetu by zachowali pewną powściągliwość w wypowiadaniu się na zewnątrz. Praca Komitetu jest rejestrowana i protokołowana. Zresztą w obradach Komitetu uczestniczyły również media.
(09.03.2016 10:21 )cylcik napisał(a): Panie Darku,
aby uciąć wszelkie spekulacje na forum proszę o odpowiedź ile sekretarek w wydziałach zostało zatrudnionych za obecnej prezydentury.
W jednym z postów pisał Pan, że p. Dagmara została zatrudniona na stanowisku sekretarki w Wydziale Komunalnym. W kolejnym poście pisał Pan, że sekretarki posiada jedynie prezydent. Które z tych zdań jest nieprawdziwe?
Ostatnio na forum pojawiła się informacja, że p. Dorotę również zatrudniono bez konkursu na stanowisku sekretartki w USC. Czy zatrudnianie sekretarek w wydziałach w miejsce zwolnionych pracowników to sprytny sposób na ominięcie wyborczych obietnic?
1. Na stanowisko - sekretarka - zostały zatrudnione 3 osoby.
2. Oba zdania są prawdziwe.
3. Jakie wyborcze obietnice ma Pani/Pan na myśli?