[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

#1

Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Dziś miało miejsce wyłączenie prądu, podobno jakaś większa awaria gdzieś dalej, na wysokim napięciu.
No i teraz na całym osiedlu wyją jakieś domy. Dziecko się denerwuje i nie może usnąć, bo co 5 minut wyje jakiś inny alarm.

Stąd apel: masz alarm - odetnij zasilanie raz w roku i sprawdź jak reaguje Smile Sąsiad też człowiek.

PS. Też mam alarm, ale mój nie wył.
Odpowiedz
#2

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

To kwestia możliwości zaprogramowania centrali. Zwykły użytkownik nie ma możliwości zmiany tych ustawień. Robi to zazwyczaj instalator. Sam zanik napięcia nie powinien powodować głośnego alarmu a tylko wewnętrzne powiadomienie w klawiaturze, ewentualnie wysłanie sygnału do agencji ochrony. W tym czasie prawidłową pracę alarmu powinny zapewnić akumulatory.
Odpowiedz
#3

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Wystarczy wyłączyć bezpieczniki na tablicy w domu na pół godziny raz w roku. Jeśli nie wyje to jest w porządku.

Niektóre alarmy wyją jak kończy się akumulator, albo sama syrena wyje jak nie ma kontaktu z centralką (jak syrena ma akumulator). A jak aku jest w stanie agonalnym - to wtedy będzie wyło od razu po wyłączeniu zasilania...
Odpowiedz
#4

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Alarmy wyją, najpopularniejszy fejsbunio też rozpalał się do czerwoności od przepływu informacji, że brak prądu na tej ulicy czy na tamtej i w tym bloku o tym numerze brak prądu i w tym też... Numer do elektrowni parzy, no ale brak prądu przez kilkanaście minut to niczym brak zasilania respiratora w szpitalu.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#5

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Ja dzwoniłem na infolinię do wspaniałego PGE - było zajęte. Prawidłowo bo byli zajęci odbieraniem telefonów od takich jak ja Smile Mogliby tam na sekretarkę nagrać: awaria tu i tu (albo w ogóle na stronie internetowej takie informacje podawać) - ale Polska jeszcze do tego nie dorosła, a firma jest przecież państwowa i nie musi się starać. Przecież pensje lecą, a zbankrutować nie można, bo w razie czego państwo poda kroplówkę...
Odpowiedz
#6

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Numer alarmowy energetyków chyba też ma opcję informacji o awariach i planowych wyłączeniach.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#7

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Nie wiem, czy PGE ma więcej, niż jeden zespół naprawczy. Ostatnio, jak zapalił się kombajn pod linią wysokiego napięcia i trzeba było wyłączyć napięcie w linii, bo strażacy bali się puścić sikawki, to powiadomiono ich, że mogą przyjechać za 2 godziny, bo teraz robią coś w Mszczonowie.
Odpowiedz
#8

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Zakładam, że w momencie gdy jest info o zagrożeniach meteo mogą mobilizować większe siły, ale zapewne wszystko zgodnie z polityką firmy, oszczędności Wink Ok godziny 13-14 widzę czasami jak kilka wozów zjeżdża do bazy na Mazowieckiej więc pewnie mają kilka ekip.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#9

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Wydaje mi się, że powinni mieć jakieś priorytety. Moim zdaniem ważniejsza jest pomoc przy gaszeniu pożaru, niż np. naprawa zerwanej linii. Bez prądu da się wytrzymać parę godzin, a bez domu, czy kombajnu, już nie bardzo.
Odpowiedz
#10

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Jak linia była 110kV to może po prostu nie chcieli wyłączać - bo to generuje straty i ryzyko uszkodzenia sprzętu - spalenia odłączników pod pełnym obciążeniem itp.

A jak zgodnie z nowym nazewnictwem z UE na linię średniego napięcia 15kV mówisz wysokiego napięcia, to zwykłe lenistwo z ich strony.
Odpowiedz
#11

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

(05.08.2018 09:20 )eltom napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji

No nie wiem, nie masz facebooka to nie wiesz jaka była gównoburza o to czemu prunda nie ma, gdzie jest i kiedy przywrócą Wink
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#12

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Nie wiem, czy to było 15, czy 110 kV, bo tego nie mówili. Dla mnie bez znaczenia, ważniejsze jest bezpieczeństwo strażaków.
Odpowiedz
#13

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

110kV jest zawieszona na wysokości minimum 12 metrów. Kombajn ma ze 4 metry wysokości - raczej nie trzeba wyłączać.
Przepisy nawet pozwalają budować budynki pod 110tką, ale nie wolno w nich mieszkać ludziom, jakieś magazyny itp.
Odpowiedz
#14

RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :)

Strażacy wiedzą, co mówią, a przepisy są, bo są.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu e-mail.




[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Dom na zgłoszenie 70m2 Żyrardów - 25 tysięcy cena domu Szperacz 2 502 23.04.2026 01:45
Ostatni post: Szperacz
  Druga PSB Mrówka dawniej Patio Color - market budowlany w Żyrardowie 21 6 018 07.04.2026 10:22
Ostatni post: Szperacz
  Olimp Meble Żyrardów - ul. Piaskowa 6/8 - salon meblowy MALYNKA 3 1 229 13.10.2025 00:49
Ostatni post: Szperacz
Star Dzień Otwarty Izby Inżynierów Budownictwa - 14 października Resursa Szperacz 0 427 03.10.2025 16:05
Ostatni post: Szperacz
Star Czy ogrzewanie domu klimatyzacją ma sens? Jaktorów, Międzyborów, Żyrardów - G4 Szperacz 0 479 16.07.2025 03:17
Ostatni post: Szperacz
Star meble kuchenne w lokalizacji: mazowieckie, Żyrardów Wyszukiwanie firm dla frazy Szperacz 0 412 12.07.2025 06:26
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Kamera termowizyjna do badania efektywności ocieplenia dla budynków miejskich Szperacz 3 522 09.07.2025 18:43
Ostatni post:
Star Ocieplanie celulozą Żyrardów | Izolacje Wdmuchiwane Szperacz 1 522 19.03.2025 13:58
Ostatni post: belin
Star Pracownia Dziupla w Żyrardowie – firany, zasłony i dodatki pasmanteryjne Szperacz 0 434 18.02.2025 08:22
Ostatni post: Szperacz
  Czyste Powietrze dopłaty UE do wymiany pieca węglowego na inne źródło ciepła teqton 37 4 237 05.12.2024 23:59
Ostatni post: belin
Star Arkada Studio Szperacz 0 477 24.11.2024 21:39
Ostatni post: Szperacz
Star Meble łazienkowe firma KADE Żyrardów Szperacz 1 680 28.10.2024 14:43
Ostatni post: Dorota1994
Star Budprint - elewacje • poddasza • podbitki • wykończenia - Czerwona Niwa Szperacz 0 444 18.10.2024 16:51
Ostatni post: Szperacz
  Moja instalacja fotowoltaiczna Żyrardów - tani zielony prąd belin 39 6 416 26.06.2024 20:36
Ostatni post: belin
Star Wypożyczalnia maszyn ogrdniczych Żyrardów Szperacz 0 542 14.06.2024 17:23
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości