[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Fotowoltaika w Żyrardowie - Instalacja fotowoltaiczna w 2022 nowe niekorzystne zasdy

#1

Fotowoltaika w Żyrardowie - Instalacja fotowoltaiczna w 2022 nowe niekorzystne zasdy

Fermy solarne są bez kosztowe w utrzymaniu. Jedyny wydatek to tylko "zaoranie" kilku hektarów ekranami i tyle. W jakimś to teraz mieście w Polsce to zrobili i energia będzie za freeeeeeeeee...

A jak jest energia to można i prądem grzać na opór Smile
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#2

RE: Ciepło bez użycia gazu i węgla

(18.10.2012 23:04 )dr_niziołek napisał(a): Fermy solarne są bez kosztowe w utrzymaniu. Jedyny wydatek to tylko "zaoranie" kilku hektarów ekranami i tyle.

Nawet utrzymanie roweru coś kosztuje. Tym bardziej fermy solarnej, serwis, naprawy, nadzór itp. A inwestycja w to jest wcale nie mała. U nas przy podpisywaniu umowy na dostawę energii elektrycznej do domu, można wybrać energie ekologiczną, tylko dlaczego jest ona droższa od normalnej ?
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#3

RE: Solary w Gminie Wiskitki

Lepsze od solarów są panele słoneczne. Można nimi też zagrzać wodę, ale i dużo więcej urządzeń napędzają Wink

Jak ktoś jest zainteresowany nowościami w tej branży to służę przekazaniem większej ilości informacji.

Mój kolega który testuje je od kwietnia 2012r. czyli od chwili montażu. Ma założone cztery baterie słoneczne (tak zwane płyty solarne) i do tego jest podłączona automatyka z przetwornicą, a oprócz tego wszystko jest magazynowane w 10 akumulatorach. Wszystko ma obliczone (jest z zawodu automatykiem, elektronikiem) na swoje potrzeby zużycia prądu na dobę. Tak więc nie potrzebuje prądu z elektrowni gdyż jest samo wystarczalny. Ale z elektrownią występuje problem że trzeba płacić opłaty stałe miesięczne (gdyż niemożna zrezygnować z ich usług całkowicie) i przy okazji trzeba się liczyć z wieloma kontrolami przez nich. On takich już przeszedł 20 o każdej porze dnia i nocy gdyż zarzucają mu cały czas że kradnie prąd, ale sieci nie chcą odłączyć i nie dociera do nich że posiada źródło odnawialne.
Odpowiedz
#4

RE: Solary w Gminie Wiskitki

A jakie urządzenia elektryczne ma w domu, że mu wystarczają 4 panele, przy naszym nasłonecznieniu i klimacie? Bo chyba wystarcza mu to do oświetlenia i to ledowego. 4 porządne panele o mocy 250W dadzą ze 2 kWh na dzień, gdzie normalny przydział na domek jest rzędu 11kW. Tylko nie pisz, że ciepłą wodę i ogrzewanie ma z tych paneli Wink A jakiego typu są te akumulatory? Sam się przymierzam do takiej instalacji, ale na 8 panelach i tylko raczej nisko prądowe odbiorniki, typu żarówki LED, laptop, domofon, alarm, jakieś ładowarki do telefonów itp. Bo do ogrzewania używam kominka a do ciepłej wody i gotowania gazu. Akumulatory (8 szt.) mają mieć pojemność 160Ah przy napięciu 12V.
Odpowiedz
#5

RE: Solary w Gminie Wiskitki

Eltom kaskaderem nie jest i na dach nie wchodziłem dlatego jest to informacja od niego. Ciepłą wodę i ogrzewanie ma z kotła stałopalnego.
Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem to podam linka może się przyda: elbud-knx.pl/systemy-fotowoltaiczne/zrodla-odnawialne.html‎ Polska firma z Bełchatowa. Później prześlę jeszcze parę bo muszę je odszukać u siebie w kompie.
Odpowiedz
#6

Poprawka prosumencka

Posłom PO na szczęście nie udało się uwalic projektu dającego szansę na opłacalnośc, domowych instalacji fotowoltaicznych ("nasza" P. poseł oczywiście głosowała przeciw odrzuceniu niekorzystnych dla konsumentów poprawek senatu Sad )
Uważam że stoimy teraz przed sporą szansą na przełamanie monopolu koncernów energetycznych.

Miejmy nadzieję że Prezydent szybko tą ustawę podpiszę i już za parę miesięcy będziemy mogli startowac !

http://gramwzielone.pl/trendy/14882/sejm...rosumentow
http://natemat.pl/134475,samo-splacajacy...-ze-slonca
Odpowiedz
#7

Fotowoltaika - przy budowie instalacji konieczność uzgodnienia ze Strażą Pożarną

Co jest grane?

Nadzwyczajna  sesja Rady Miasta dotyczyła utworzenia partnerstwa w zakresie budowy odnawialnych źródeł energii na terenie pobliskich gmin. Radni głosowali -11 głosów "za" 0 "przeciw" i 4 "wstrzymujące"
Trudno pozytywnie ocenić wypowiedź radnego Józefa Kapusty który daleko odbiegł od meritum sprawy i wyjaśniał jakie zagrożenie stanowią dla ludzkości krowy, które należą do grupy przeżuwaczy i wytwarzają bardzo duże ilości CO2. Czekałem na opowieść o tym że krowie "placki" nadal można znaleźć na pastwiskach i można to i owo po wysuszeniu wykorzystać, tak jak to robili nasi pradziadowie.
Oczywiście poruszył też temat pierwotniaków Smile Cały szkopuł w tym że ta wypowiedź nie wniosła nic do tematu i trudno się domyślić  dlaczego radni PiS -wstrzymali się od głosu w temacie utworzenia partnerstwa w powiecie. Może PiS-owi nie podoba się to, że stosunki Miasto -Powiat są w tej kadencji poprawne? Jakaś mała wojenka była by wskazana? A może jest inny powód buntu sześciorga?
Od dawna zastanawiam się za co pobierają diety radni reprezentujący PiS. Do głosowania "przeciw" lub oddania głosu "wstrzymującego" nie potrzeba żadnej wiedzy. Wygodnie jest siedzieć w Resursie i mieć do wyboru dwie  opcje z pominięciem trzeciej która jest dla pani i panów z partii rządzącej krajem nieistotna. Skoro jednak radni pobierają diety to powinni wyjść naprzeciw oczekiwaniom wyborców i zacząć pracować dla miasta.
Negowanie wszystkiego, demonstracyjne wypowiedzi na sesji, obrażają nie tylko pozostałych radnych, ale i mnie jako mieszkańca i wyborcę .
Radny ma obowiązek działać dla dobra naszego miasta i robić wszystko żeby to miasto  stało się miastem przyjaznym dla mieszkańców, a nie dla szefa  partii. Powinni być motorem napędzającym rozwój i pozytywne zmiany, a nie hamulcem.
Niestety nawet po wprowadzeniu okręgów jednomandatowych nic się nie poprawiło.Buta, brak rozsądku, popisy na sesjach, arogancja w stosunku do mieszkańców  dalej jest normą.
Państwo Radni może zanim wstrzymaliście się od głosu na temat partnerstwa w omawianym temacie warto było poczytać na temat energii odnawialnej? Mieszkańcy oceniają pracę wszystkich radnych i już zauważyli, że wielu radnych na komisje nie przychodzi, spóźnia się , nie pracuje ale za to na sesji są zawsze aktywni i chcą zabłysnąć. Ciekawe czemu ma to służyć bo raczej nie dobru miasta i mieszkańców.
Skoro jednak tego nie rozumiecie to zamiast o krowach i mydle ja wam napiszę że :

Odnawialne źródła energii są niewyczerpane, oznacza to, że tak długo jak świecić będzie słońce, powtarzany będzie cykl termiczny przemiany energii słonecznej, wywołujący wiatry, falowanie oceanów, deszcze i zmiany temperatury otoczenia. To właśnie te zjawiska, będące efektem promieniowania słonecznego, można wykorzystywać do produkcji energii nam przydatnej: energii elektrycznej lub energii cieplnej do ogrzewania.
W  ostatnich  latach  obserwujemy  szybki  rozwój  technik  poboru  energii  ze  źródeł odnawialnych  (wiatr,  słońce,  geotermia).  Dzieje  się tak  nie  tylko  z  powodu  dbałości  o środowisko  i  coraz  większą świadomość ekologiczną społeczeństwa.  Głównych  powodów należy dopatrywać się w ekonomii. Z powodu zawirowań politycznych i ekonomicznych, ceny tradycyjnych  paliw  kopalnych  cały  czas  rosną.  Za  to  urządzenia  do  pozyskiwania  energii odnawialnej  stają się coraz 
wydajniejsze  i  tańsze,  przez  co  znajdują się w  zasięgu  cenowym większej  liczby  potencjalnych  odbiorców.  Uwarunkowania  polityczno-ekonomiczne,  dążenie do  energetycznego  uniezależnienia  się poszczególnych  państw,  zaczynają coraz  bardziej sprzyjać odnawialnym źródłom energii. Także w polskich warunkach. Oprócz zmian prawnych promujących  wykorzystanie  energii  odnawialnej  w  wielu  przypadkach  można  starać się o preferencyjne  kredyty  lub  nawet  bezzwrotne  dotacje  do 
podjętych  inwestycji  (zarówno  ze środków krajowych, jak i UE)

Jestem w opozycji do OPOZYCJI!


Karol a nie Marcin
Odpowiedz
#8

RE: Rada Miasta

Pawlak juz przytulil na tym kase?
Chrzanowski, Rzecznik, Sajak... a teraz biznes z Pawlakiem i jego fundacja.
To ja juz wole to co2 i psl finansowac. Napewno wiesz ze to Pawlaka fundacj stoi za fotowoltaika i kilka razy juz robil u nas "wyklad" jakie to super i jakie to oni w fundacji dofinansowania zalatwiaja.
Odpowiedz
#9

Sprzedaż garnków za grube tysiące w Żyrardowie - ujawniamy fakty

Karol a gdzie to widziales? Na sali byles? Bo jakos uczestnikow na trybunach nie było. To gdzie Ty siedziales?
Odpowiedz
#10

RE: Rada Miasta

Karol ty masz takie pojęcie o źródłach odnawialnych że aż cztery litery rozwala, już bredzisz tak samo jak ten którego tak wiecznie krytykujesz. Znalazł się znawca od wszystkiego.
Odpowiedz
#11

RE: Rada Miasta

Oczywiście, że to biznes tych od koniczynki! Pamiętacie, obecna rzecznik prezydenta Jasińskiego mówiła w reklamówce wyborczej Pawlaka - zielona energia daje wiele możliwości.

I proszę, możliwość pracy w żyrardowskim magistracie się znalazła...

FACEBOOK - TU SAM PAWLAK O ZIELONEJ ENERGII
Odpowiedz
#12

RE: Rada Miasta

Energia jądrowa daje możliwości Tongue
Odpowiedz
#13

RE: Likwidujmy śmieciuchy (dopłata od państwa) i panele fotowoltaiczne

//oddzielone od wątku o dopłącie na wymianę kotła gazowego

Pora by zacząć realizować ten pomysł - fotowoltaika na dach.

Mam zamiar sam sobie skompletować instalację (czyli kupić panele, mocowania paneli, falownik, przewody itp.), najpierw muszę zrobić projekt, żeby zobaczyć, czy się opłaca.

I tu pytanie macie jakieś praktyczne doświadczenie - sprawdzone firmy dostarczające te elementy, które są gdzieś zamontowane i działają Wink
Odpowiedz
#14

RE: Likwidujmy śmieciuchy (dopłata od państwa) i panele fotowoltaiczne

Zacząłem trochę rozgryzać temat.

Jest bardzo fajna strona, monitorująca na żywo wiele instalacji PV i pokazująca wydajność w danej chwili, jak i ilość energii wyprodukowanej w danym dniu/miesiącu/tygodniu/roku. Rewelacja, lepsze od ulotek firm produkujących towar, bo każdy najlepszy Wink

Adres strony:
http://pvmonitor.pl/index.php

Trzeba chwilę poczekać, i z mapki można wybrać interesującą nas instalację. Żeby mapka działała zawsze trzeba odświeżać stronę.

W Żyrardowie nikt nie ma, najbliżej nas są Skierki i Brwinów.

Znalazłem 2 interesujące mnie w miarę instalacje
3,1 kW w Wawie: http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100073 Fronius Symo 3kW dwa stringi po 6 paneli różnie umieszczone.

Oraz
1,6kWp Jedlina-Lotnisko koło Radomia http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=10193 Growatt 1500-S 1 string 6 paneli na dachu od wschodu.
Odpowiedz
#15

Fotowoltaika - brak wsparcia ekologii ze strony państwowych instytucji

Fotowoltaika w PGK - czy to na pewno sukces?
Czytałem dzisiaj to:

Cytat:W PGK dobiega właśnie końca projekt „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej - Oczyszczalni ścieków w Żyrardowie” realizowany w ramach Priorytetu IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”.

https://archiwum.zyrardow.pl/4988,2018?tresc=49843

Na czasie, bo ostatnio zagrzebałem się w temat instalacji solarnych i każdą minutę wolną poświęcam na to.

Uważam, że ta instalacja na pewno nie jest sukcesem Żyrardowa jako miasta, dlaczego? (pominę pisanie czego sukcesem to jest, bo to i tak nic nie zmieni).

Każdy, kto mieszka w Żyrardowie wie, że zimą jest to miasto smogu i gryzącego dymu.

Działania władzy powinny kierować się na redukcji niskiej emisji, czyli redukcji ilości towaru szuflowanego do kotłów, które mają niskie kominy Smile

Tymczasem ta wspaniała instalacja na PGK redukuje zużycie.... prądu z elektrowni, sami to napisali.
Cytat:mówi Hanna Bieżuńska, Prezes PGK Żyrardów. - Redukcja emisji CO2, niskie koszty eksploatacji, odciążenie elektrowni konwencjonalnej

Czyli jest to sukces mieszkańców okolic elektrowni, a nie Żyrardowa. Oni będą mieć czystsze powietrze. Nie dajmy się ogłupić.


Czy te pieniądze wydaną na dobrostan państwowej spółki można było lepiej wydać, aby było bardziej ekologicznie - oczywiście że tak. Inne gminy prowadzą dofinansowania do OZE dla mieszkańców.

Działa to tak - od kilku lat jest program magazynowania w sieci energetycznej prądu wytworzonego przez panele fotowoltaiczne. Energii tej nie wolno sprzedawać, a tylko można odzyskać w ciągu 12 miesięcy.
Ludzie zakładają na dachy spore instalacje np. 10kWp i wszystko co instalacja wygeneruje w lecie "magazynują" w sieci energetycznej i wykorzystują na ogrzewanie prądem w zimie. Wbrew pozorom daje to realną korzyść dla otoczenia, bo nie kopcą, a pobierają czysty prąd z elektrowni (który i tak docelowo mimo oporu  węglokopów  musi być z energii atomowej, ale to inna sprawa nielokalna).

Bez dofinansowania takie instalacje zwracają się kilkadziesiąt lat. Dlatego mądrzejsze od Żyrardowa powiaty/giminy prowadzą programy finansujące tę fotowoltaikę ze środków Unijnych (zamiast budować państwowe przedsiębiorstwa z dotacji unijnych). Każda taka instalacja to o jeden komin mniej w mieście. I wtedy można mówić o sukcesach, a nie o pseudosukcesach, jak za komuny, czyli to co jest teraz w Żyrardowie

Instalacja kosztuje ok. 30 tysięcy. z dofinansowaniem 85% to dla mieszkańca koszt 4.5 tysiąca złotych - tyle co nowy kocioł na paliwo stałe ale...
Nie trzeba kupować paliwa, dlatego się opłaca.

Żeby nie przedłużać, odsyłam do kilku programów kilku lepszych od Żyrardowa jednostek samorządu:

Nadarzyn: http://wiadomosci.wpr24.pl/nadarzyn-bier...32328.html

Gmina Szczekociny: OZE-Regionalny Proogram Operacyjny http://www.szczekociny.pl/art,717,oze-re...cyjny.html

Małopolska: http://gramwzielone.pl/trendy/31902/tysi...-przetargi

Gratulacje dla mądrzejszych!!! Miejmy nadzieję że nasza władza weźmie się do roboty zanim się podusimy od smogu!!!
Odpowiedz
#16
Exclamation 

RE: Likwidujmy śmieciuchy (dopłata od państwa) i panele fotowoltaiczne

Jednak nie zamontuję paneli. Nie opłaca się - szybka kalkulacja po spotkaniach z wieloma ludźmi i rozgryzaniu tematu.

Moje zużycie energii - roczne - 1300-1400kWh - z średnie z kilku ostatnich lat.

Aby podłączyć się i oddawać energię do ZE najbardziej ekonomicznie byłoby zamontować 1 string paneli i inverter on-grid jednofazowy.

Koszty wychodzą zatem
  • 6 paneli Q-Cells (nowe, maksymalny rabat polikrystaliczne po mega znajomości) 500zł/szt - 3000zł razem
  • 1 inwerter Growatt 1,5kV - 1600zł
  • elementy montażowe, szyny do montażu paneli, kable - jakieś 500zł (tak zgaduję)
  • montażu nie liczę - sam włażę na dach i montuję uważając, żeby nie spaść razem z panelami  jak dmuchnie wiatr Smile

Koszt łączny 5100zł - Taka instalacja wytwarza rocznie 1620kWh. Dane prawdziwe, ze sterownika Growatt z działającej instalacji 1,5kWp:

styczeń - 38kWh, luty - 65kWh, marzec - 156kWh, kwiecień - 249kWh, maj - 272 kWh, czerwiec - 240kWh, lipiec - 145 kWh, sierpiń - 221 kWh, wrzesień - 130kWh, październik - 87kWh, listopad - 38kWh, grudzień 19kWh.

Do odzyskania zgodnie z regulacjami oze jest 80% czyli 1328 kWh w ciągu roku.

Pokryło by to całe zużycie prądu. Oszczędzam na tym  zatem całą stawkę zmienną za kWh. Oznacza to, że rocznie oszczędzam 1300*0,51 (powiedzmy) czyli 663zł.
Rachunki na Państwową swołocz - za tak zwany licznik - pozostają na dawnym wysokim poziomie.

Wydaję 5100, zarabiam 660 rocznie, zwrot z inwestycji występuje po 7,5 roku. Za długo, żeby angażować czas i pieniądze a także włazić na dach - max czas dla mnie to 5 lat, jeśli coś przekracza ten czas, to szukam innych możliwości inwestycyjnych Smile

WNIOSEK
Jak miasto ogłosi program dopłat do paneli fotowoltaicznych, aby zmniejszyć zatrucie dymem z kominów, będę pierwszy, który się na to zapisze. Dopłata 80% - czas zwrotu wtedy wyniesie 1,5 roku - grzech nie brać. Czekam na inicjatywę rządzących.


PS. Zniechęcają też państwowe dekrety - co energetyka i twórcy "ustawek" znowu wymyślą i czy za 7 lat obecny system OZE jeszcze będzie funkcjonował.
ZE robi dodatkowe problemy posiadaczom paneli - kary za moc bierną oddawaną do sieci. Wiadomo - państwowy broni się przed nowościami, bo pensja taka sama, a trzeba kombinować...
Odpowiedz
#17

Miasto Żyrardów dofinansowuje wymianę komina na komin - a fotowoltaika gdzie?

Miasto Żyrardów chwali się na swojej stronie, że  finansuje mieszkańcom wymianę pieców węglowych na gazowe.


https://archiwum.zyrardow.pl/4988,2018?tresc=50880

To jest chlubna inicjatywa, ale jest trochę  passé. Zatrucie z kominów, choć mniejsze, dalej będzie stwarzać problem i generować smog.

Nowoczesne samorządy dofinansowują wymianę pieców węglowych na elektryczne, wraz z instalacją fotowoltaiczną. 

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest powietrzna pompa ciepła, zasilana z paneli fotowoltaicznych podłączonych do sieci energetycznej - poprzez magazynowanie energii w sieci. Instalacja wytwarza prąd latem, a zużywany jest on w zimie, podczas sezonu grzewczego!

Ten model jest promowany w Małopolsce, która ma ekstremalnie zatrute powietrze - gorzej niż u nas, w co trudno uwierzyć.


https://wysokienapiecie.pl/11287-czy-pan...ansowanie/

Cytat:
– Najpopularniejszym źródłem energii wybieranym przez mieszkańców są panele fotowoltaiczne [produkujące energię elektryczną ze słońca – red.]. Do końca 2020 roku zainstalujemy je na dachach prawie 2,4 tysięcy domów w Małopolsce. W ponad 300 z nich ogrzewanie pomieszczeń lub podgrzewanie wody użytkowej zapewnią dodatkowo pompy ciepła, częściowo zasilane prądem z tych paneli. Ponadto na dachach niemal tysiąca budynków znajdą się kolektory słoneczne do podgrzewania wody użytkowej, a w ponad stu budynkach stare piece węglowe zastąpią nowoczesnymi kotłami na biomasę – wylicza Jakub Maceja, wiceprezes krakowskiej firmy doradczej Doeko Group, odpowiedzialnej za realizację zwycięskiego projektu, o łącznej wartości 70 mln zł, przedstawionego przez porozumienie aż 41 małopolskich gmin.

Czy Żyrardów zawsze musi promować przestarzałe rozwiązania?
Odpowiedz
#18

RE: Miasto Żyrardów dofinansowuje wymianę komina na komin - a fotowoltaika gdzie?

[Obrazek: 1543925245_inlgt1_600.jpg]
Odpowiedz
#19

Fotowoltaika na dachu - podejście 2019

Tak jak pisałem w tym temacie,  robiłem w zeszłym roku podejście do instalacji fotowoltaicznej podpiętej do sieci energetycznej. Niestety opłacalność jest zbyt niska - opłacalność jest po 7 latach, a i tak jest to naciągane, bo nie wliczyłem w ogóle robocizny.

W tym roku robię podejście drugie do tematu. Ze względu na całkowicie wrogie procedury podłączania do sieci energetycznej jako producent energii teraz interesuje mnie instalacja off-grid (czyli tak zwana wyspowa). Ze względu na oszczędność kosztów chcę zastosować jak najwięcej elementów cywilnych, nie związanych z branżą solarną, bo jak wiadomo producenci lubią sobie podnieść ceny na modne produkty.

Wymyśliłem, że za inwerter może robić porządny UPS serwerowy. Układ zatem mógłby wyglądać w ten sposób:

Zasilanie z paneli przetwarzamy przetwornicą na 24 lub 36V i podłączamy do UPSa w miejsce akumulatora. Być może trzeba będzie też zakupić lub pozostawić jakiś mały akumulator, który będzie działał jako bufor, w celu poprawienia charakterystyki.

Pojawia się też pewien problem - 8 paneli po 300 Wat daje w słońcu 2,4kW. Przy napięciu np. 24V płynące prądy będą w granicach 100A. To dużo i można myśleć już o elementach IGBT zamiast przekaźników, żeby to w ogóle załączyć.

Tutaj jest moja inspiracja, pewien Amerykanin zrobił sobie Solar Shed z pardzo fajnym, pracującym układem, który mam w planie skopiować.




Tylko u mnie będą większe prądy, bo zamiast wentylatora chcę podłączyć klimę 12000 BTU i kilka serwerów Smile
Odpowiedz
#20

Panele Słoneczne - oglądałem działającą instalację koło Żyrardowa

W niewielkiej odległości od Żyrardowa jest działająca instalacja fotowoltaiczna podłączona do sieci energetycznej. Postanowiłem trochę ją opisać i podać niektóre parametry.

Instalacja zbudowana jest z paneli fotowoltaicznych - 22 sztuki paneli umieszczone w dwóch rzędach po 11 sztuk w górnej części dachu od strony południowej.

Instalacja Fotowoltaiczna 22 Panele na dachu Zyrardow.jpg   

Panele są firmy TopSun typu polikrystalicznego - tutaj link do specyfikacji.

Zbliżenie paneli pokazujące sposób montażu - standardowy na szynach, dach wykonany z blachodachówki:

Panele słoneczne na dachu Żyrardów.jpg   

W instalacji zastosowano inwerter trójfazowy firmy SMA. Zwraca uwagę komplet zabezpieczeń przeciwprzepięciowych - ochrona inwertera przed spaleniem wskutek indukcji napięcia podczas wyładowań atmosferycznych:

Instalacja Fotowoltaiczna Inwerter SMA Zyrardow.jpg   

Maksymalna moc znamionowa możliwa do uzyskania to ponad 6kW peak. W praktyce w ostatnie słoneczne dni mierzona moc chwilowa spokojnie przekracza 5kW.

W bardzo słoneczny czerwcowy dzień - taki jak ostatnie instalacja oddaje około 30 kilowatogodzin do sieci w ciągu doby. Moc jest najwyższa w czerwcu, ze względu na to, że słońce jest wysoko nad horyzontem...

Opinia właściciela na temat współpracy z PGE - DOBRA, bez oporów podłączyli instalację do sieci energetycznej.
Opinia o firmie instalacyjnej - lokalna firma ze Skierniewic - ZŁA. Szczegóły na priv.

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś bliżej o tej instalacji proszę pytać na forum, kolega obiecał, że udzieli wszelkich informacji.

Niedługo opiszę jeszcze jedną instalację, tym razem montowaną przez firmę ze Szwecji znaną głównie z mebli Smile
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja instalacja fotowoltaiczna Żyrardów - tani zielony prąd belin 39 3 868 26.06.2024 20:36
Ostatni post: belin
Star Wypożyczalnia maszyn ogrdniczych Żyrardów Szperacz 0 62 14.06.2024 17:23
Ostatni post: Szperacz
Star Nowoczesne Domy Pasywne Żyrardów Szperacz 0 91 15.05.2024 18:03
Ostatni post: Szperacz
Star Kręgi betonowe trzy sztuki, okazja. - Żyrardów - Lento.pl Szperacz 0 63 15.05.2024 17:36
Ostatni post: Szperacz
  W jaki sposób znaleźć właściciela nieruchomości, zapytać czy działka jest na sprzedaż belin 0 198 13.05.2024 20:30
Ostatni post: belin
  Czyste Powietrze dopłaty UE do wymiany pieca węglowego na inne źródło ciepła teqton 36 1 931 26.03.2024 17:32
Ostatni post: Szperacz
Star Jan Garncarek – lampiarstwo Żyrardów Szperacz 0 126 26.10.2023 17:42
Ostatni post: Szperacz
Star Mieszkanie w Żyrardowie pełne harmonii. Nowoczesne formy łączą się tu z klasycznymi Szperacz 0 205 02.10.2023 18:51
Ostatni post: Szperacz
Star Meblekreatywne.pl Krzysztof Kącki, Żyrardów, Powiat żyrardowski, Mazowieckie - G Szperacz 0 352 24.08.2023 05:24
Ostatni post: Szperacz
Star Vertal - rolety żaluzje plisy moskitiery Szperacz 0 156 28.04.2023 01:20
Ostatni post: Szperacz
  Czujnik czadu może uratować życie - tlenek węgla bezwględny zabójca Bercik 35 1 785 17.03.2023 08:18
Ostatni post: Szperacz
  Decoupage w Żyrardowie - wątek zbiorczy 15 887 10.03.2023 02:11
Ostatni post: Szperacz
Star Meble łazienkowe firma KADE Żyrardów Szperacz 0 130 09.03.2023 22:46
Ostatni post: Szperacz
Star Usuwanie os i szerszeni Żyrardów Szperacz 0 134 28.01.2023 08:42
Ostatni post: Szperacz
Star Żyrardów | naprawa i serwis sprzętu AGD w Żyrardowie Szperacz 0 153 24.11.2022 05:04
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości