Żyrardów dla Wszystkich
Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - Wersja do druku

+- Żyrardów dla Wszystkich (https://zyrardow24h.eu)
+-- Dział: Informator Żyrardowski (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Informator-Zyrardowski)
+--- Dział: Dom - Budowa Remont Eksploatacja Wnętrze (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Dom-Budowa-Remont-Eksploatacja-Wnetrze)
+--- Wątek: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) (/Temat-Wylaczenie-pradu-w-Zyrardowie-domy-wyja)



Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - belin - 31.07.2018

Dziś miało miejsce wyłączenie prądu, podobno jakaś większa awaria gdzieś dalej, na wysokim napięciu.
No i teraz na całym osiedlu wyją jakieś domy. Dziecko się denerwuje i nie może usnąć, bo co 5 minut wyje jakiś inny alarm.

Stąd apel: masz alarm - odetnij zasilanie raz w roku i sprawdź jak reaguje Smile Sąsiad też człowiek.

PS. Też mam alarm, ale mój nie wył.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - eltom - 01.08.2018

To kwestia możliwości zaprogramowania centrali. Zwykły użytkownik nie ma możliwości zmiany tych ustawień. Robi to zazwyczaj instalator. Sam zanik napięcia nie powinien powodować głośnego alarmu a tylko wewnętrzne powiadomienie w klawiaturze, ewentualnie wysłanie sygnału do agencji ochrony. W tym czasie prawidłową pracę alarmu powinny zapewnić akumulatory.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - belin - 01.08.2018

Wystarczy wyłączyć bezpieczniki na tablicy w domu na pół godziny raz w roku. Jeśli nie wyje to jest w porządku.

Niektóre alarmy wyją jak kończy się akumulator, albo sama syrena wyje jak nie ma kontaktu z centralką (jak syrena ma akumulator). A jak aku jest w stanie agonalnym - to wtedy będzie wyło od razu po wyłączeniu zasilania...


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - Szopen - 02.08.2018

Alarmy wyją, najpopularniejszy fejsbunio też rozpalał się do czerwoności od przepływu informacji, że brak prądu na tej ulicy czy na tamtej i w tym bloku o tym numerze brak prądu i w tym też... Numer do elektrowni parzy, no ale brak prądu przez kilkanaście minut to niczym brak zasilania respiratora w szpitalu.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - belin - 02.08.2018

Ja dzwoniłem na infolinię do wspaniałego PGE - było zajęte. Prawidłowo bo byli zajęci odbieraniem telefonów od takich jak ja Smile Mogliby tam na sekretarkę nagrać: awaria tu i tu (albo w ogóle na stronie internetowej takie informacje podawać) - ale Polska jeszcze do tego nie dorosła, a firma jest przecież państwowa i nie musi się starać. Przecież pensje lecą, a zbankrutować nie można, bo w razie czego państwo poda kroplówkę...


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - Szopen - 04.08.2018

Numer alarmowy energetyków chyba też ma opcję informacji o awariach i planowych wyłączeniach.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - eltom - 04.08.2018

Nie wiem, czy PGE ma więcej, niż jeden zespół naprawczy. Ostatnio, jak zapalił się kombajn pod linią wysokiego napięcia i trzeba było wyłączyć napięcie w linii, bo strażacy bali się puścić sikawki, to powiadomiono ich, że mogą przyjechać za 2 godziny, bo teraz robią coś w Mszczonowie.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - Szopen - 05.08.2018

Zakładam, że w momencie gdy jest info o zagrożeniach meteo mogą mobilizować większe siły, ale zapewne wszystko zgodnie z polityką firmy, oszczędności Wink Ok godziny 13-14 widzę czasami jak kilka wozów zjeżdża do bazy na Mazowieckiej więc pewnie mają kilka ekip.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - eltom - 05.08.2018

Wydaje mi się, że powinni mieć jakieś priorytety. Moim zdaniem ważniejsza jest pomoc przy gaszeniu pożaru, niż np. naprawa zerwanej linii. Bez prądu da się wytrzymać parę godzin, a bez domu, czy kombajnu, już nie bardzo.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - belin - 05.08.2018

Jak linia była 110kV to może po prostu nie chcieli wyłączać - bo to generuje straty i ryzyko uszkodzenia sprzętu - spalenia odłączników pod pełnym obciążeniem itp.

A jak zgodnie z nowym nazewnictwem z UE na linię średniego napięcia 15kV mówisz wysokiego napięcia, to zwykłe lenistwo z ich strony.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - Szopen - 05.08.2018

(05.08.2018 09:20 )eltom napisał(a): Bez prądu da się wytrzymać parę godzin

No nie wiem, nie masz facebooka to nie wiesz jaka była gównoburza o to czemu prunda nie ma, gdzie jest i kiedy przywrócą Wink


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - eltom - 06.08.2018

Nie wiem, czy to było 15, czy 110 kV, bo tego nie mówili. Dla mnie bez znaczenia, ważniejsze jest bezpieczeństwo strażaków.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - belin - 06.08.2018

110kV jest zawieszona na wysokości minimum 12 metrów. Kombajn ma ze 4 metry wysokości - raczej nie trzeba wyłączać.
Przepisy nawet pozwalają budować budynki pod 110tką, ale nie wolno w nich mieszkać ludziom, jakieś magazyny itp.


RE: Wyłączenie prądu w Żyrardowie - domy wyją :) - eltom - 06.08.2018

Strażacy wiedzą, co mówią, a przepisy są, bo są.