[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fortum opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

#21

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Czyli jednak miałem rację? Czy tylko zwróciłem uwagę żebyś był czujny? Nie chcę cię straszyć, ale musisz mieć kupę kasy żeby wyplątać się z umowy z nimi. Pilnuj terminu, bo to początek góry lodowej.
Odpowiedz
#22

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

(24.04.2019 19:51 )belin napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji
Dlatego masz tzw. zaproszenie do zawarcia umowy. W umowie musisz mieć zapisane dokładne warunki kwotowe, tudzież w regulaminie, którego kopię powinieneś mieć podpisaną u siebie. Jeśli w regulaminie jest dodatkowa opłata to znaczy że nie doczytałeś dokumentów, jeśli niema — oni mają problem. Ale tutaj biorąc pod uwagę ilość skarg na tą firmę w ciemno zakładam że jest podana tam dokładnie opłata.
PS: Zawsze czytam dokumenty przed podpisem, zawsze Smile
Odpowiedz
#23

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

W mojej wersji umowie jest jeszcze jeden myk, którego nie opiszę publicznie, ponieważ w obecnej wersji umowy i regulaminu już nie występuje. Ten myk sprawił, że ani ja, ani papug nie zauważyliśmy niebezpieczeństwa Smile opłat. Po zakończeniu sporu z firmą to opiszę, nowi klienci już na ten manewr się nie nacinają, szkoda prądu.

Ta umowa nie jest bardzo niekorzystna finansowo, jedynie tylko firma obiecuje fikcyjne zyski związane ze zmianą dostawcy, przedstawiciele firmy przedstawiają nieprawdziwe informacje, tak aby nakłonić do zawarcia umowy. Bez podawania nieprawdziwych informacji klient nie zgodziłby się zawrzeć umowy, moim zdaniem jest to czyn nieuczciwej konkurencji i w tym kierunku będziemy prowadzić działania prawne. Jest to duża firma, więc można jej trochę nadszarpnąć reputację mając dowody nierzetelności.
Odpowiedz
#24

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. A patrzył ktoś na porównywarkę cen prądu i gazu? https://enerad.pl/porownywarka-kalkulator/
PS. Jeśli takie linkowanie zabronione, proszę poprawić.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#25

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Ta stronka chyba tylko prąd porównuje, ale z tego co widzę PGE ma najtańszą ofertę:
https://enerad.pl/porownywarka-kalkulator/porownanie/dom/96-300/119707/14/939/1/180/50/15/939/1/1/60/0/5/0/0/0/1-/1/0-2989/0/1/5/0/
Odpowiedz
#26

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Tak, cena za kilowatogodzinę najtańsza, pozostają inne opłaty, stałe, zmienne, przesyłowe i może inni operatorzy korzystniej w tym zestawieniu wypadają, chociaż ja sprawdzając widzę, że nawet się pokrywa z tym co płacę info w ramce: Na podstawie informacji, które nam podałeś ustaliliśmy Twój obecny rachunek za prąd, uwzględniający koszty energii czynnej, opłatę handlową oraz koszty dystrybucji. Jeśli kwota Twojego rachunku jest w rzeczywistości inna zmień liczbę kWh tak aby maksymalnie przybliżyć się do Twoich rzeczywistych kosztów. Dzięki temu będziemy mogli precyzyjnie zaprezentować Ci korzyści i oszczędności wynikające z poszczególnych ofert sprzedawców prądu.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#27

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Myślę, że porównywarka nie bierze pod uwagę "Opłaty za dodatkowe czynności" która jest pobierana w każdym miesiącu w FORTUM. PGE ma dość tani prąd.

Ja kiedyś zmieniłem dostawcę prądu na Błękitną Energię. Wtedy przychodzą po 2 faktury zamiast jednej, bardzo trudno ogarniać ile i za co się płaci przy tylu fakturach. Oszczędzałem jakieś symboliczne złotówki, myślę że 10zł co 2 miesiące. Byłem jednak zadowolony z gazu w Błękitnej Energii więc dałem im ten prąd też. Niestety "kopyrtneli", nie wytrzymali ciśnienia.
Odpowiedz
#28

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Bo z opłatą: "Opłaty za dodatkowe czynności" jest jak z opłatą za utrzymanie łącza w Orange Smile Jak ktoś pomyślał to nie musiał płacić Smile
Odpowiedz
#29

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Dzień dobry,
jak sprawa się potoczyła? Jesteśmy obecnie na podobnym etapie wyplątywania się z umów z fortum.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#30

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Można wykorzystać art. 84 kc. zawarcie umowy pod wpływem błędu. W ciągu roku od zawarcia umowy trzeba pismo napisać i umowa jest uznawana za niebyłą. Piłka jest wtedy przerzucana na stronę FORTUM. Trzeba liczyć się z tym, że nieuczciwy kontrahent pójdzie do sądu. Tam trzeba mieć dowody na to, że FORTUM oszukuje klientów na infolinii i w materiałach reklamowych.

Ponieważ nie mam nagrań rozmów z FORTUM, nie zaryzykowałem procesu. Dlatego warto nagrywać wszystkie rozmowy handlowe - po FORTUM mam już w telefonie odpowiednią aplikację.

Z FORTUM to jest prywatna sprawa, w domu są osoby starsze, dlatego tańczymy tak, jak zagra FORTUM. Znam sposób działania i przewlekłość postępowań w polskim sądzie, nie mogę fundować rodzinie stresów i odkopywania starej sprawy przez trzy do czterech lat, może więcej.


Jedyne co można zrobić, to wyznaczyć termin zakończenia umowy. Tak jak pisałem wcześniej umowa jest neutralna w stosunku do cen PGNIG, płaci się w przybliżeniu tyle samo. Jednak przedstawiciel FORTUM obiecywał rabat 10% od ceny PGNIG, którego NIE MA, bo jest kompensowany przez "opłatę za dodatkowe czynności" która jest pobierana bezwarunkowo w cyku miesięcznym...

EDIT
W sprawie automatycznego przedłużenia umowy - jeśli komuś przedłużyli umowę na czas oznaczony sami, to poniżej informacja, jak się z tego wyplątać, wklejam z PW:

Cytat:Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji


Dotyczy to sytuacji umowy zawartej np. na 2 lata i automatycznie przedłużonej o 6 miesięcy - klauzula prolongacyjna w umowie. Te wyroki UOKIK powyżej potwierdzają, że jest to bezprawne. Natomiast przedłużenie umowy na czas nieoznaczony (ja tak mam w umowie z FORTUM) jest zgodne z prawem.
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
#31

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Moją sprawą zajął się Sekretariat
Departamentu Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich . Sprawa jest już praktycznie załatwiona. Zwrócili mi połowę nienależnie pobranej kasy czyli prawie 7000 zł. Nie jestem już ich klientem. W ciągu ostatnich 6 miesięcy wysłałem im 6 pism dotyczących nieprzedłużania umowy. Złodziejska firma o której chcę już zapomnieć. Mam nadzieję że jak po pierwszej interwencji przyznali się że "błędnie obliczyli" to teraz resztę też zwrócą. Po sądach włóczył się nie będę, ale pisał będę wszędzie gdzie się da. Podaję adres pod który pisałem. Trochę trwa ale warto.

Urząd Regulacji Energetyki
Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa
tel.: +48 22 487 56 90
fax: +48 22 378 11 35
e-mail: drr@ure.gov.pl
Odpowiedz
#32

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Dziękuję za informacje. Mój przypadek nie ma związku z przedłużeniem umowy. Ciekawie pisze Karol, wysłałem PW i liczę na więcej szczegółów. Zastanawiam się nad powołaniem stowarzyszenia poszkodowanych.
Odpowiedz
#33

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Ja jestem chętny do współpracy, jednak nie mam niestety czasu żeby prowadzić takie sprawy. Chętnie wstąpię do stowarzyszenia!!!

Jak chcemy trochę im dokopać, możemy złożyć skargę do UOKIK. Mam znajomego, pracownika UOKIK i przedstawiłem wstępnie sprawę. Dowiedziałem się, że jak najbardziej firma zostałaby ukarana za "wprowadzanie konsumentów w błąd". Jednak my  (ja) nie dostanę z tego nic, UOKIK nie rozwiązuje umów, a jedynie karze oszustów finansowo i nakazuje zmienić regulaminy na przyszłość.

Oferuję sprawdzenie napisanej skargi przed jej wysłaniem przez znajomego z UOKIK. Dobrze, żeby było nas jednak więcej, niż jedna osoba.

PS. Dowiedziałem się, że takich spraw UOKIK rozpatruje KILKASET rocznie...
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
#34

RE: Zmiana dostawcy prądu i gazu czy warto -dostawca niepaństwowy

Dziś przysłali korekty faktur za kwiecień mają mi zwrócić- bagatela -89,94 ,za czerwiec -40,50 +20,50 ( za cholerę nie wiem za co podzieli na dwie) i za luty 81,86 Czyli tylko za 3 rachunki ponad 250 zł. Ciekawe na ile mnie rąbali wcześniej.
Odpowiedz
#35

RE: Fortum Polska opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

Informacja dla osób posiadających umowę z FORTUM wymagającą wysyłania listów poleconych - niedługo termin!!! 1 stycznia PGNIG zmienił taryfę opłat za gaz, teraz obowiązuje taryfa numer 8. Zgodnie z moją umową z FORTUM po tej akcji trzeba pisemnie powiadomić FORTUM, że chce się stosować nowe stawki, co już dzisiaj zrobiłem. Termin 30 dni mija już niedługo.

Firma FORTUM nie jest uczciwa, dlatego proponuję w każdej korespondencji z nimi dodawać brak woli kontynuowania umowy: "Oświadczam, że nie chcę kontynuować umowy po upływie okresu obowiązywania obecnej Umowy Kompleksowej". Takie coś zamiast "Dzień dobry" pozwala uniknąć wielu problemów później, gdy termin obowiązywania umowy upłynie...

Krętacze, dzisiaj wyczytałem na mojej umowie nazwę promocji z której korzystałem "Zawsze 20% taniej". Tymczasem w umowie zaszyta jest "opłata za dodatkowe czynności", która pobierana jest bezwzględnie co miesiąc, i która pożera rabat, jaki oferują od ceny dostawcy wiodącego.

Po ponad roku bycia ich klientem oprócz tego ewidentnego oszustwa z "dodatkową opłatą" trzymają się warunków umowy i nie tną na niczym więcej. Co będzie dalej, zobaczymy.
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
#36

RE: Fortum Polska opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

Sprawdzajcie, czy kredytów nie biorą na was klienci Fortum: https://niebezpiecznik.pl/post/numery-pesel-i-dowodow-wyciekly-polskiemu-dostawcy-pradu-gazu-i-ciepla/
⭐⭐Dodano po krótkim czasie⭐⭐
https://www.facebook.com/groups/2968865406540738/
Odpowiedz
#37

RE: Fortum Polska opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

@Rogacz,
Dostałem powiadomienie SMSem od FORTUM, że moich danych nie ma w wycieku. Ciekawe czy do wszystkich tak wysłali, czy jakaś w tym logika jest.

Dzisiaj dowidziałem się, że URE zatwierdziła PGNIG nową taryfę: https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/8881,Nowe-nizsze-ceny-gazu-dla-odbiorcow-w-gospodarstwach-domowych.html Lada chwila taryfa pojawi się na stronie PGNIG - to będzie taryfa numer 9. Znowu trzeba będzie do oszustów z FORTUM polecony wysyłać w sprawie utrzymania ceny gazu. Termin to 30 dni od opublikowania, jest jeszcze czas.
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
#38

RE: Fortum Polska opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

Przypomnienie, pora wysyłać list do FORTUM - przed pierwszym lipca pojawiła się nowa taryfa PGNIG numer 9 tutaj: http://pgnig.pl/dla-domu/taryfa . W każdej korespondencji z nimi warto zaznaczać, że nie chcemy kontynuować umowy po dniu jej pierwotnego terminu, bo to zwykli krętacze i naciągacze.
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
#39

RE: Fortum Polska opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

Przypomnienie, mija termin wysłania pisma do FORTUM - 1 stycznia PGNIGe opublikowało nową taryfę gazową numer 10.
Nikomu nie polecam tej oszukańczej firmy, warto poczytać wcześniej w tym wątku, są wstawione ich hasła reklamowe (Mnie nabrali na "zawsze taniej" niż PGNIGe) i jednocześnie cennik z ukrytą opłatą "za dodatkowe czynności" które są doliczane "dodatkowo" co miesiąc bez żadnego wyjątku. Dla mnie ta firma jest skreślona i czekam już końca umowy z nimi.
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
#40

RE: Fortum opinie negatywne są zasłużone !!! - właśnie mija termin w FORTUM

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę cen gazu, o 5.6%. Jeszcze w styczniu gaz staniał i ta niższa taryfa miała obowiązywać do końca roku. Ale PGNiG złożyło niespodziewanie wniosek o podwyżkę od 1 maja.

Wszyscy klienci "ubrani" w FORTUM będą musieli wysłać list polecony do FORTUM w maju, nadprogramowo, 30 dni od daty ogłoszenia taryfy przez PGNIGe.
Wiedza prawdziwa jest znajomością przyczyn. - Arystoteles, "Metafizyka"
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu e-mail.




[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Niebieska platforma - nie dla dzieci belin 0 249 19.03.2026 09:43
Ostatni post: belin
Star Konferencja (Nie) Bezpiecznie w sieci - PCPR - bardzo potrzebne Szperacz 1 199 19.03.2026 09:37
Ostatni post: belin
  Życie Żyrardowa - pismo wydawane od 1951 red. nacz. Tadeusz Sułek 131 9 091 18.03.2026 17:23
Ostatni post: Szperacz
  Wyłączenia prądu Żyrardów - nowe planowe wyłączenia zico 137 10 555 12.02.2026 20:56
Ostatni post: belin
  Pegasus - narzędzie do inwigilowania Polaków przez PIS Cel: wygranie wyborów 49 3 744 12.01.2026 23:51
Ostatni post: belin
  Komunikator Paltalk rozmowy online 3 230 03.01.2026 20:07
Ostatni post: belin
  Naziemna telewizja cyfrowa NTC - DVB-T - odbór w Żyrardowie zmiana na DVB-T2 HEVC 87 8 464 31.12.2025 11:48
Ostatni post: belin
Star Starlink - internet w miejscu z samym prądem - instalacja Starlinka Szperacz 5 410 29.12.2025 22:37
Ostatni post: belin
  Oszustwo w internecie, fałszywy bank, stalking, filmiki i zwierzenia bez zgody zbyszek 36 2 716 08.11.2025 21:31
Ostatni post:
  Światłowód w Żyrardowie firmy Światłowód Inwestycje, nie Orange jak dostać oferty belin 12 666 31.10.2025 12:30
Ostatni post:
  Telewizja Żyrardowska - cotygodniowy program przygotowywany za pieniądze miejskie 191 15 301 11.10.2025 10:37
Ostatni post: belin
  Jaki internet po Timplus - wybór operatora[oddzielony] 0bcy 7 452 02.10.2025 19:39
Ostatni post: belin
  Internet światłowodowy T-Mobile z publicznym adresem IP-można pozbyć się ich routera belin 2 361 02.10.2025 13:51
Ostatni post: belin
Star Albo włam na stronę albo celowe wprowadzanie w błąd Szperacz 0 252 30.09.2025 07:23
Ostatni post: Szperacz
  Timplus - światłowód do domu FTTH - KONIEC Unkas 86 10 266 24.09.2025 23:08
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

17 gości