[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51(current)
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • ...
  • 65
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ulica Okrzei - reprezentacyjny deptak z fontannami w Żyrardowie

RE: ul.Okrzei

Ostatnio byli u mnie znajomi z Anglii oraz dawno nie widziani znajomi z Olsztyna. Pospacerowaliśmy troszkę po Żyrardowie i ...... Smile
"ochom" i "achom" nie było końca. Stwierdzili, że nasz miasto jest piękne, pięknieje wręcz w oczach ( wychowali się tu ). Więc coś jest nie tak. Za 2- 3 lata nikt nie będzie pamiętał ile kosztował ten koszmarny deptak i wszyscy będziemy szczęśliwymi posiadaczami tak ładnej alejki.
Życie toczy się dalej.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Mieli rację, z ich perspektywy (ileś lat nieobecności w mieście i brak znajomości realiów) Żyrardów wypiękniał. I rzeczywiście jest tak, że nasze miasto się zmienia i to na lepsze (nawet ten deptak w jakiś sposób jest lepszy od tego co było). Ale nie w tym rzecz. Jak ktoś zna realia i to co robią np. nasi sąsiedzi, to nasze miasto już nie wygląda tak pięknie (można o wiele więcej zrobić i po prostu żal straconego czasu i szans). Jak patrzę na Mszczonów, który ma mniejsze możliwości i porównuje inwestycję na miarę parku rozrywki do naszego deptaka, to właśnie jest ta różnica. Nas stać na deptak, ich na wielki projekt inwestycyjny (a podobno to Mszczonów leży obok Żyrardowa).
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

(12.01.2012 14:51 )Rafał napisał(a): Za 2- 3 lata nikt nie będzie pamiętał ile kosztował ten koszmarny deptak i wszyscy będziemy szczęśliwymi posiadaczami tak ładnej alejki.
Jednak na razie aktualne pozostaje pytanie o koszty takiego upiększania (jedynie) fragmentu ulicy Okrzei.Confused
Za takie pieniądze można by upiększyć sporo miejsc w Żyrardowie i pewnie „achów” i „echów” Twoich kolegów byłoby jeszcze więcej.Rolleyes
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

(12.01.2012 14:51 )Rafał napisał(a): "ochom" i "achom" nie było końca. Stwierdzili, że nasz miasto jest piękne, pięknieje wręcz w oczach ( wychowali się tu ).

To nostalgia za młodością tym bardziej że są na wygnaniu. Może inaczej by na to spojrzeli jak byś im powiedział jakim kosztem ta alejka była budowana i jak długo. Są tacy co im ta alejkę przypomną przed wyborami np. ja jak ich wcześniej komisarz nie zmieniBig Grin Na marginesie ponoć po cichu odebrali ja przed nowym rokiem, czy ktoś mógłby to zweryfikować bo moje źródła niepewne.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Śmiem jednak twierdzić iż naszego narzekania tyle ile "se" poklikamy w klawiatury. Okrzei zbudowana deptak rzekomo odebrany. Koniec kropka. Nikt nigdy nie odpowie za to,ze przeinwestowane, za drogo za wolno.... Pożyjemy zobaczymy.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Nie mów hop,Wink opozycja czuwa i zbiera materiały do teczki Big Grin W stosownym momencie z kapelusza wyskoczy króliczek.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

(12.01.2012 15:53 )Rafał napisał(a): Śmiem jednak twierdzić iż naszego narzekania tyle ile "se" poklikamy w klawiatury. Okrzei zbudowana deptak rzekomo odebrany. Koniec kropka. Nikt nigdy nie odpowie za to,ze przeinwestowane, za drogo za wolno.... Pożyjemy zobaczymy.

Byli tacy (Komża, Kaczanowski), którzy chcieli przeprowadzić audyt. Już sama zapowiedź takiego ruchu wzbudzała popłoch u prezydenta (teraz będzie jeszcze większy). Ale to jest jedyne wyjście by prawda wyszła na jaw mam nadzieję, że prezydentem zostanie taka osoba, która będzie chciała taki audyt przeprowadzić i będzie w swych działaniach wiarygodna.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

To ja widzę tylko na to stanowisko jedną osobę,Eltoma Big Grin
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Eltom na prezydenta? Czemu nie. Zawołanie wraca jak bumerang, po paru latach. To ON ma być lekiem na wszelkie zło?
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

I słusznie. Eltom na prezydenta, byle tylko nie zaczął od zdejmowania Krzyży, albo poprzestał na tym.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Jak go znacie to wiecie,że zaczął by od Kutnowskiej po przez ścieżki rowerowe a skończywszy na Altanie Big Grin
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Czy ktoś wie ile na dzień dzisiejszy wynosi koszt "wspaniałego" ul, okrzei?
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

No właśnie o tym piszemy,chcieli byśmy się dowiedzieć ale niema od kogo,każdy nabrał wody w usta.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

(12.01.2012 17:11 )degustator napisał(a): Jak go znacie to wiecie,że zaczął by od Kutnowskiej po przez ścieżki rowerowe a skończywszy na Altanie Big Grin
Ja bym zaczął od audytu właśnie, by wiedzieć na czym siedzę. To słowo jakoś nie jest specjalnie lubiane w naszym mieście. Wiem, że ostatnio w Żyrku siedział NIK i robił przegląd różnych takich. Nie wiem, co z tego wyniknęło, bo cisza w tym temacie i mało kto o tym wiedział. Ale też niektórzy się trzęśli. Pewnie z zimna.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Taki audyt miałby sens w jednym przypadku – gdyby nie trzeba było na niego czekać aż do zmiany władzy. Przecież wystarczy sobie przypomnieć co było przed ostatnimi wyborami. Sprawa deptaka była już wtedy mocno kontrowersyjna i poruszały ją lokalne media, ludzie pisali na forach. Tyle, że nikt nikogo za rękę na niczym nie złapał, a że były opóźnienia i kolejne pieniądze ładowane w ten cyrk? No, były. Za to można było ludziom powiedzieć – zobaczcie jak nam miasto pięknieje. I już się argumenty kończyły, bo co na to odpowiedzieć? Że pięknieje, ale za pieniądze nieporównywalne do żadnej podobnej inwestycji? Kto z wyborców się tym przejmował?
I tu muszę jednak przyznać rację Rafałowi. Otóż, za kilka lat będziemy mieli kolejną kampanię samorządową i jestem przekonany, że ten nieszczęsny deptak będzie zajmował czołowe miejsce wśród wymienionych sukcesów naszej władzy. Ludzie mają krótką pamięć i tylko niektórzy będą wtedy przypominali czas trwania tej inwestycji i koszty. Czy to będzie miało jakikolwiek wpływ na wynik wyborczy? Wątpię.
Już dziś na forach czytam, że czas przestać dyskutować o deptaku. Czas zapomnieć i machnąć ręką. I ta filozofia – jakże miła naszej władzy – zatriumfuje. Jestem o tym święcie przekonany. Choćby dlatego, że pamiętam burzliwe dyskusje o finansach spółki AQUA i widzę, że temat po wyborach ucichł momentalnie.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Nikt nikogo nie złapie za rękę, ponieważ nikt nie dysponuje dokumentami (oprócz prezydenta). Nawet poseł czy radny takich dokumentów nie uzyska. Cała wiedza na temat deptaka (i nie tylko) jest oparta na niepełnej wiedzy, tzn. takiej, która nie wystarcza do tego by ujawnić kompromitujące szczegóły inwestycji. Bo to, że było drogo to nic nie znaczy - bo np. jest ładnie. Jak poseł Kaczanowski chciał np. budżet miasta, to okazało się. że jedyny egzemplarz w mieście był akurat czytany przez ówczesnego przewodniczącego rady - Suskiego.
Audyt musi być przeprowadzony, chociażby dla zdrowia nowego (mam nadzieję) prezydenta. Obecny o tym wie i dlatego on, jak i jego przyboczni, posuwają się do tak prostackiej propagandy i kupczenia stanowiskami bądź innymi profitami by za wszelką cenę utrzymać władzę.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

W kwestii deptaka i pogoni za preziem Andriju wielu zagalopowało się tak dalece, że zapominało o bardzo ważnej kwestii, mianowicie, czyje de facto budynki graniczą z deptakiem? Nie wiem czy zauważyliście, ale nowy chodnik oraz schody zrobione wzdłuż budynków należących do ŻSM (pasaż - sklepy) został sfinansowany z kasy miejskiej. Czy nie powinno może być tak, że to prezes Marian Rusinowski powinien w całości lub w jakiejś części wyłożyć kasę na remont wspomnianej infrastruktury, ponieważ przylega ona bezpośrednio do budynków ŻSM, i jak znam życie, to przyległy bezpośrednio do budynku teren powinien należeć do właściciela nieruchomości, czyli w tym przypadku do spółdzielni prezesa Mariana.
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Stańczyk dobrze to zauważył! Lokalny układ trzyma się świetnie. My wam zrobimy schody a wy nas poprzecie. Można było za te pieniądze odnowić zabytkowe kamienice i byłoby co pokazać turystom. Wilk tyle gada o tej turystyce a robi dziadowski deptak. Pójdzie przyjezdny na spacer deptakiem i po jednej stronie ma rudery a po drugiej blokowisko. Za plecami targowe budy. Taka nasza wizytówka za grube miliony.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Ja dzisiaj pięknego orła zaliczyłem na deptaku że jeszcze mnie noga i ręka boli a nie było się czego złapać
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Kosza na śmieci nie było? Nie uwierzę Big Grin
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51(current)
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • ...
  • 65
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu e-mail.
Jeżeli chcesz napisać coś bez logowania, to możesz zrobić to w dziale Wiadomości z Żyrardowa .



[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP zyrafa 47 3 672 29.09.2024 17:19
Ostatni post: Szperacz
Star Remont ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Ossowskiego do ul. Środkowej. Szperacz 1 125 28.09.2024 02:18
Ostatni post: Szperacz
  Tor kolarski - zapomniane miejsce gdzie odbywają się dwie imprezy w roku 45 2 353 25.09.2024 00:33
Ostatni post: Szperacz
  Budowa ulicy Lniarskiej - ulice budowane tam, gdzie nie największy ruch belin 25 1 638 06.09.2024 11:27
Ostatni post: Szperacz
Star Ogrody deszczowe: duże pieniądze na zazielenianie i odbetonowanie miasta Szperacz 2 180 20.08.2024 23:31
Ostatni post: Szperacz
  Ulica 1-go Maja i duży tunel w Żyrardowie 215 8 721 20.08.2024 19:51
Ostatni post: Szperacz
  Zapomniany cmentarz wojskowy w żyrardowskim lesie belin 0 110 12.08.2024 22:05
Ostatni post: belin
  Krzyż papieski w żyrardowskim lesie belin 0 82 12.08.2024 18:08
Ostatni post: belin
Star Staw na Bielniku w Żyrardowie - teren wokół stawu będzie zagospodarowany Szperacz 1 199 08.08.2024 18:38
Ostatni post:
Wink Ulica Kanałowa zostanie wyremontowana Szperacz 0 118 19.07.2024 08:46
Ostatni post: Szperacz
Star Satelitarna mapa Żyrardowa bez śladu cyforwego - ISS Tracker Szperacz 0 105 14.07.2024 22:44
Ostatni post: Szperacz
Thumbs Down Strefy płatnego parkowania - parkometry w Żyrardowie już przeforsowane 172 8 781 30.06.2024 11:39
Ostatni post:
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 5 391 28.06.2024 17:57
Ostatni post: Szperacz
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 7 675 18.06.2024 14:52
Ostatni post: Szperacz
  Plac św. Jana Pawła II i pomnik - centralny plac w Żyrardowie 85 1 994 16.06.2024 09:48
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

51 gości