[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.

Odpowiedź w wątku: Podłączanie budynków z czerwonej cegły do centralnego ogrzewania

Twoja nazwa:
Emotikony
Angel Angry Blush Confused
Dodgy Exclamation Heart Huh
Idea Sleepy Undecided Smile
Wink Cool Big Grin Tongue
Rolleyes Shy Sad  

Ikona wpisu


Subskrypcja wątku:


Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)




Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.


Urząd Miasta Żyrardowa - Powiat Żyrardowski - Urzędy i Firmy Państwowe - Żyrardów dla Wszystkich

Działania Urzędu Miasta Żyrardowa, Powiatu Żyrardowskiego, Policji i Straży Miejskiej oraz spółkach,PEC-elektrociepłownia, PGK - wodociągi i kanalaizacja, PGM - zarządzanie nieruchomościami
Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Andreas - 20.03.2012 16:24
(18.03.2012 15:25 )foczka napisał(a): Czyli jak najwiecej tych co chca centralne musi wykupic mieszkania i reszte przeglosowac? Czy wtedy bedzie mozliwe zalozenie centralnego?

Moim zdaniem to – niestety – jedyne wyjście. W obecnej sytuacji te dwie osoby mogą zablokować wszystko i to zgodnie z prawem. A miasto będzie się cieszyć, bo odpadnie im koszt roboty.
Napisane przez Foczka - 19.03.2012 16:47
Dzieki wszystkim za wypowiedzi. Tak czy inaczej cos trzeba zrobic...
Napisane przez Jancio - 19.03.2012 10:42
Niestety nie wiem. Sądzę że różnica w inwestycji to cena kosztu pieca(2000-4000zł) plus projekt przebudowy gazowej, ale tu powinien wypowiedzieć się już fachowiec. Jest tylko jeden problem, który jeszcze dostrzegam,a mianowicie, że mieszkanie nie jest własnościowe i nie wiadomo czy na taka modernizacje nie musi wyrazić zgody właściciel, czyli PGK. Znając realia Żyrardowa to może być z tym różnie. Koszty eksploatacji nie powinny być większe niż te jakie nalicza ciepłownia. Zysk dodatkowy to ciepła woda w kranie.
Napisane przez Foczka - 19.03.2012 09:23
Mireckiego 70, ten szary, duzy familijniak.
Napisane przez Rencista. - 19.03.2012 04:10
A tak z ciekawości, to który to budynek? Czy chodzi o dom przy Mireckiego 63?
Napisane przez bergerac - 18.03.2012 16:03
(18.03.2012 15:25 )foczka napisał(a): Czyli jak najwiecej tych co chca centralne musi wykupic mieszkania i reszte przeglosowac? Czy wtedy bedzie mozliwe zalozenie centralnego?

Nie, założenie centralnego ogrzewania to nie remont tylko modernizacja więc należy uzyskać zgodę od wszystkich współwłaścicieli.
Uważam że najprostszym i najrozsądniejszym wyjściem z zaistniałej sytuacji byłoby nie instalowanie CO u właścicieli lokali którzy sobie tego nie życzą. Oczywiście trzeba byłoby prawnie zagwarantować że zostaną zwolnieni z tytułu kosztów instalacji, utrzymania i napraw (wraz z częścią wspólną nieruchomości) które niechybnie w przyszłości będzie trzeba ponosić.
Myślę że przy takim postawieniu sprawy problem sam by się rozwiązał i nikt by innym kłód pod nogi nie rzucał.
Napisane przez Foczka - 18.03.2012 15:25
Ja rozumiem wszystko, tylko dlaczego osoby starsze czy chore nie moga miec tego centralnego a tych co nie chce ominac...
Nie kazdy ma pomoc przy noszeniu wegla codziennie czy wnoszeniu do komorki/piwnicy.
Czyli jak najwiecej tych co chca centralne musi wykupic mieszkania i reszte przeglosowac? Czy wtedy bedzie mozliwe zalozenie centralnego?
Jancio a orientujesz sie jakie koszty tego gazowego by byly? Ja doskonale wiem, ze z PGM tez sie placi, ale lokatorzy chetnie poniosa te koszty, tu chodzi tylko o fakt co to za demokracja gdzie 10% decyduje o czyms takim...dokladnie sredniowiecze...
Wlasciciel czy najemca, ktory placi czynsz powinien miec taki sam glos, zwlaszcza ze tu jest 2:22...
Widac, ze bez "Sprawy dla reportera" sie nie obejdzie...

I jestem ciekawa jak kwestia samodzielnego, jakiegokolwiek ogrzewania wyglada, to jest budynek zabytkowy i dostanie pozwolenia na cokolwiek graniczy z cudem...
Napisane przez bergerac - 18.03.2012 14:42
(18.03.2012 11:37 )Jancio napisał(a): A mi się zdaje, że za szybko takie oceny wygłaszacie. Postawcie siebie na miejscu człowieka ,który zainwestował w kominek. Dlaczego ma teraz dublować i inwestować po raz wtóry w instalacje CO.

Nawet jeśli wcześniej by nie zainwestował to i tak nikomu do tego jak i czym chcę swoje mieszkanie ogrzewać (oczywiście jeśli prawa nie łamie) !
Trzeba zrozumieć że ten człowiek to już nie lokator tylko właściciel i sam decyduję czy chcę inwestować w modernizacje i g..o do tego ma PGM i lokatorzy od PGM-u lokale najmujący.
Napisane przez MALYNKA - 18.03.2012 13:49
nie wiem jak wy, ale u mnie jesli chodzi o kwestię centralnego mam nabite tyle prawie co zeszłej zimy mimo tego, że w tym roku zimy prawie nie było.. im więcej oszczędzam tym wydaje mi się ze mam większe dopłaty... u mnie w budynku jest 50/50 mieszkańców należących pod pgm i własnościowych.. my mamy te mierniki na kaloryferach i z tego co rozmawiałam z sąsiadami każdy ma dopłaty.. więc nie rozumiem tego bo podobno jak mierników nie było grzali na fuul i dopłat nie było :/
Napisane przez Jancio - 18.03.2012 11:37
A ogrzewając własnym sumptem nie drożeje Big Grin...dodano...
(17.03.2012 09:51 )Wioślarz napisał(a): To samo pomyślałem Big Grin Średniowiecze.
szlachcic na zagrodzie..... postawi taki liberum veto i reszta ma w plecy. Pogański kraj-pogańskie obyczaje.
A mi się zdaje, że za szybko takie oceny wygłaszacie. Postawcie siebie na miejscu człowieka ,który zainwestował w kominek. Dlaczego ma teraz dublować i inwestować po raz wtóry w instalacje CO. Nikt sobie nie zadał pytania dlaczego musi być cały dom. Czy dlatego że tu odpowiedź jest prosta, że PGK nie opłaca się taki interes bo były by problemy z rozliczeniem podzielników. A tak presja społeczna może coś da rade załatwić.NA zachodzie jakoś mozna sobiez takimi problemami poradzić zasilając w Co pojedyncze lokale
@ foczka
Rozważ możliwość zrobienia instalacji CO we własnym zakresie i ogrzewanie gazem. Koszty będą pewnie niższe niż z PGK. Grzejniki to koszt który i tak będą musieli ponieść. PGK też za darmo tego nie robi.
Napisane przez zbyszek - 17.03.2012 11:30
W związku z zapowiadanymi podwyżkami CO a właściwie wszystkich mediów, nie lepiej ogrzewać mieszkanie własnym sumptem?
Napisane przez degustator - 17.03.2012 11:21
A właśnie,gdyby przepisy w ustawie były zapisywane z głową to i umowy najmu czy też sprzedaży były podpisywane na określonych warunkach.Z taką sytuacją już się spotkałem,tzn budynek miał być podłączony do CO dwa lata temu.Ale PGK chyba zrobiło wywiad środowiskowy i doszło do wniosku że koszt podłączenie nigdy im się nie zwróci.W budynku mieszka parę rodzin którzy nie płacą komornego i są zdegenerowane.Więc z założenia nie będą płacili,tylko co z resztą mieszkańców? Według mnie to powinno wyglądać tak,że nie płacących eksmituje się mieszkanie dostaje następny najemca i wszystko gra.
Napisane przez Wioslarz - 17.03.2012 09:51
To samo pomyślałem Big Grin Średniowiecze.
szlachcic na zagrodzie..... postawi taki liberum veto i reszta ma w plecy. Pogański kraj-pogańskie obyczaje.
Napisane przez zico - 17.03.2012 08:40
do chłopaków z miasta aby przekonali opornych :d
Napisane przez Foczka - 17.03.2012 01:39
Dziekuje wszystkim za wypowiedzi.
W takim razie 2 osoby sposrod 24 nie moga zadecydowac o takiej sprawie...
Do kogo zatem trzeba sie zwrocic? Wie moze ktos?
Napisane przez Jancio - 16.03.2012 20:13
(16.03.2012 14:31 )stańczyk napisał(a): Ja to wszytko wiem bo sam mieszkam w budynku komunalnym. W blokach przyjęte z reguły jest tak, że dopóty dopóki ilość lokali własnościowych nie przewyższyła lokali komunalnych, to decydujący głos miał PGM. Nie sądzę by z familijniakiem było inaczej.

Daj sobie to wyjaśnić i pomyśl to co pisał Bergerac on ma racje. Nie ważne co jest przyjęte i co ludziom w głowach mieszają inni tylko jak stanowi prawo.
Napisane przez bergerac - 16.03.2012 15:20
@Stańczyku
Nie wiem "jak jest przyjęte", czy decydujący głos miał/ma PGM ale wiem że zgodnie z obowiązującym prawem, w przypadku gdy właściciele posiadający co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości zadecydują że na każdego właściciela przypada jeden głos to ... PGM decydujący głos traci i nic tu żadne "przyjmowanie" nie zmieni.

P.S.
Mieszkania komunalne w blokach, pod względem prawnym niczym się nie różnią od mieszkań komunalnych w "familijniaku" - to tak gwoli wyjaśnienia.
Napisane przez Stańczyk - 16.03.2012 14:31
(16.03.2012 14:17 )bergerac napisał(a): @Stańczyku, @Andreas sie nie myli.
Jeśli w budynku jest wyodrębniony choć jeden lokal to z mocy prawa powstaję wspólnota mieszkaniowa czyli... już nie jest to budynek komunalny.
Jeżeli w danej wspólnocie, część właścicieli posiadająca co najmniej 1/5 udziałów zadecyduję że każdy z właścicieli będzie miał jeden głos to gmina która faktycznie posiadałaby prawie 80% udziałów we wspólnocie zawsze może być przez pozostałych właścicieli przegłosowana.

Ja to wszytko wiem bo sam mieszkam w budynku komunalnym. W blokach przyjęte z reguły jest tak, że dopóty dopóki ilość lokali własnościowych nie przewyższyła lokali komunalnych, to decydujący głos miał PGM. Nie sądzę by z familijniakiem było inaczej.
Napisane przez bergerac - 16.03.2012 14:17
@Stańczyku, @Andreas sie nie myli.
Jeśli w budynku jest wyodrębniony choć jeden lokal to z mocy prawa powstaję wspólnota mieszkaniowa czyli... już nie jest to budynek komunalny.
Jeżeli w danej wspólnocie, część właścicieli posiadająca co najmniej 1/5 udziałów zadecyduję że każdy z właścicieli będzie miał jeden głos to gmina która faktycznie posiadałaby prawie 80% udziałów we wspólnocie zawsze może być przez pozostałych właścicieli przegłosowana.
Napisane przez Stańczyk - 16.03.2012 14:07
Przecież jest to budynek komunalny. Nie wiem ile jest w nim mieszkań własnościowych, a ile lokatorskich, ale jeżeli tych pierwszych jest mniej niż 50%, to decydujący głos ma tu Gmina, czyli Miasto.
Ten wątek ma jeszcze 20 odpowiedzi. Przeczytaj całość.