Nie znam takiego urządzenia-myślałem,że to miernik służący do pomiaru przewodowego częstotliwości np. generatora,myślę ,że jest to urządzenie do odczytu częstotliwości promieniowanej ,wysyłanej,nic mi innego do głowy nie przychodzi.
Tak, służy do pomiaru częstotliwości nadajników. Ten drugi jest przewodowy. Można mierzyć częstotliwość sondą, lub nawet pętelką nad obwodem rezonansowym.
Ma dwa wejścia UC-1 do pomiarów nadajników i wejście o dużej czułości. Używałem go kiedyś do przerabiania zakresów w radiach CB. Wymaga zewnętrznego zasilania 12V.
Mnie raczej potrzebny jest taki do stałej pracy w generatorze-avt ma taki moduł za 50 zł.Man schemat prostego generatora sygnałowego na cały kf.Taki generator wraz z odczytem częstotliwości może pracować jako vfo w homodynie na wszystkie pasma kf.Wstępnie zrobiłem odbiornik na 80 metrów-dobrze się sprawuje,mam już też na 40 metrów-trzeba tylko zestroić generator i dopiero potem zamierzam zabrać się za ten generator sygnałowy licznikiem częstotliwości.FC-250 nadaje się raczej do przestrajania sprzętu nadawczo odbiorczego,naprawy i kontroli-ja tym się nie zajmuję.
[Miałem na myśli ten generator.Można go rozbudować dodając precyzer z dwoma potencjometrami dziesięcioobrotowymi 10 i 1 komów szeregowo.Górne gniazdo służy do podłączenia miernika częstotliwości ,dolne stanowi wyjście sygnału,regulowane-można ustawić 50 milivoltów dla UL1242-rozbudowany generator może stanowić vfo na cały zakres kf wraz z miernikiem częstotliwości.Precyzer oczywiście z diodą pojemnościową.Prosty układ w sam raz dla mnie do wykonania.
13.07.2014 13:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2014 13:20 przez Ramzes.)
RE: Sprzedam parę gratów dla radioamatorów
Nawiązując do sprzężenia indukcyjnego częstościomierza oraz urządzenia czynnego-strojonego pasma ssb 7 mhz -zajmuję się tym teraz.Udało mi się matematycznie wstępnie ustalić pojemności wchodzące w skład generatora homodyny ,uzyskałem pasmo od 7 do 7140khz.Zmierzyłem to odbiornikiem am z czterocyfrowym odczytem frekwencji.Rx am odbierał wtedy ssb oraz zmierzył częstotliwość odbieraną przez strojoną homodynę .Obydwa urządzenia zasilane były z tego samego gniazda sieciowego i ustawione blisko siebie.Trzeba teraz tylko wyliczyć stałą pojemność pozwalającą na przesunięcie w prawo frekwencji o 60 khz-będzie wtedy od 7 do 7,2 mhz .Niegdyś na 7 mhz odbierałem ssb posługując się dwoma odbiornikami am dostrojonymi do tej samej częstotliwości-jeśli mnie pamięć nie myli ,to odbierałem Twój znak-znak ten podałeś na forum.Mógł być to też rosyjski VEF 204 i generator sygnałowy-to radio miało 3,5 mhz.
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu e-mail.
Jeżeli chcesz napisać coś bez logowania, to możesz zrobić to w dziale Wiadomości z Żyrardowa .