[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42(current)
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • ...
  • 65
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ulica Okrzei - reprezentacyjny deptak z fontannami w Żyrardowie

RE: ul.Okrzei

(04.08.2011 13:38 )stańczyk napisał(a): Brakuje również toalet publicznych.

W Grodzisku Maz. Niestety tez nie ma .Przynajmniej nie było ostatnio
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

wspomnę jeszcze o tym podjeździe dla niepełnosprawnych... otóż pani zjeżdżając z tamtędy z wózkiem z dzieckiem poślizgnęła się (było sucho) i prawie by wywinęła orła, ale jakoś się zaparła i upadkiem się nie skończyło, a ja już miałam przed oczami jak ten wózek wylatuje z tego podjazdu... przecież brzegi tego podjazdu są tak niskie że nieszczęście gotowe.. jak niepełnosprawny by zjeżdżał, z tego i by się nie wyrobił na zakręcie to słowo daje wyleciał by z tego wózka poza podjazd :/
Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Spokojnie, jestem prawie pewien czy zrobią tam barierki.
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Dziś wjechałam tym podjazdem do sklepu i powiem Wam, że:
- spotkałam pańcia (robotnika), który coś tam kończył i on powiedział, że to już jest skończone i już nic więcej nie będą tam robić (a barierek tam nie ma i chyba nie będzie),
- zakręty są faktycznie "zajebiaszcze" a razem z tymi niskimi "brzegami" można z powodzeniem "polecieć na skróty" ... Sad
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Rencista jak możesz wstaw parę fotek obecnej Okrzei.Wink
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

To po jaką cholerę nawiercono dziury w podjazdach kilka centymetrów poniżej górnego cokołu? Dziury nawiercono po długości murku i jest ich sporo. Na zdrowy rozum muszą być barierki! A, dziury zauważyłem na podjeździe od strony ul. Narutowicza.

Co do braku toalet To Stańczyk ma rację. Najbliższa wygódka jest na stacji i na rynku....dodano...
Darmowe toalety mają być płatne.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Jeżeli idzie o wyjaśnienie prawdziwego celu budowy deptaka, to uważam, że bardzo łatwo to wyjaśnić na przykładzie tekstów z filmu "Miś" gdzie prezes klubu sportowego Tęcza, Ryszard Ochódzki, tłumaczy producentowi filmowemu Janowi Hochwanderowi, po co jest słynny słomiany miś, mówiąc:

"Otóż nikt nie wie, po co... Więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta... Bo to jest miś społeczny w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije". „Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach..."

Są to święte słowa! Jeżeli ktoś potrafi dopasować je do żyrardowskich realiów, to znaczy, że wie co mam na myśli....

Załączam fragment "Misia". Między 11-14 minutą nagrania mieści się nasz deptak...słomiany miś... ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=P00x0YPys...re=related
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

a mnie jakiś idiota przed chwilą by staranował autem... tak jeżdża szybko po tym deptaku jak idioci..
Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

(05.08.2011 11:43 )stańczyk napisał(a): Jeżeli idzie o wyjaśnienie prawdziwego celu budowy deptaka....

Poszperałem tu i ówdzie i oto wyniki:
Granitowa kostka, kaskadowe fontanny, piękna, szlachetna zieleń, oryginalne lampy – to będzie kolejne miejsce w Żyrardowie, którym będziemy mogli się chwalić. Niewiele osób pamięta, że decyzja w sprawie budowy deptaka została podjęta przez Radę Miasta w 2003 roku. Wówczas w Planie Zagospodarowania Przestrzennego ujęto tę część ulicy Okrzei jako deptak. Trzeba było czekać aż 7 lat, żeby coś wreszcie zaczęło się dziać.
Nie można jednak zapominać, że przebudowa Okrzei, to nie tylko deptak, ale także przebudowa części ulicy obejmująca odcinek od ul. 1 Maja do ul. Krótkiej. Koszt całej inwestycji wynosi 7.455.452 zł.
Deptak wykonany ze szlachetnych materiałów przetrwa dziesiątki lat, nie tak jak zwykła brukowa kostka, która po kilku latach od położenia zaczyna się kruszyć. Przedwojenny bruk do dziś cieszy nasze oczy np. w Szpularni, gdzie architekt zostawił stary bruk wewnątrz restauracji, pokrywając go taflą szklaną.

Choć dziś większość z nas nie jest jeszcze w stanie ocenić, czy deptak na ulicy Okrzei będzie nam się podobał czy nie, to jednak wszyscy chyba doceniają poprawę nawierzchni na pozostałej części przebudowywanego odcinka.

Wierzcie lub nie, ale kiedy deptak będzie skończony, większość będzie zachwycona, a tylko ci nieliczni będą psioczyć. Ale tylko dla zasady, bo zawsze trzeba znaleźć coś, do czego należy się przyczepić.
http://www.skierniewickie.pl/wiadomosci/...,1226.html

Ruszyła długo oczekiwana przebudowa ulicy Okrzei w centrum Żyrardowa.

Dla mieszkańców to bardzo dobra informacja, bo ulica będzie pełniła rolę deptaka.

Sprawą zajęła się Anna Wrzesień.
http://www.rdc.pl/index.php?/pol/aktualn...w_remoncie

Autor pytania: Rafał
Deptak ??

Data: 2007-11-03
Pytanie:
Dzień Dobry

chciałbym zapytać czy w dalszym ciągu aktualne jest utworzenie deptaka w Żyrardowie ?
Jeżeli tak to w jakiej lokalizacji i kiedy ?

pozdrawiam

Data: 2007-11-08
Odpowiedź:
Panie Rafale
W przyszłym roku planujemy rozpoczęcie przebudowy nawierzchni ul. Okrzei oraz budowy pasa pieszo - jezdnego na odcinku od Al. Partyzantów do ul. Narutowicza. Pierwotnie planowane było utworzenie na tym odcinku deptaka, ale nie zgodzili się na to właściciele znajdujących się tam sklepów. Ciąg pieszo - jedny, to efekt zawartego kompromisu. Obowiązywać będzie na tym odcinku jednokierunkowy ruch samochodów. Jezdnia i chodniki pokryte kostką, fontanny, klomby, ławeczki, stylowe oświetlenie - to elementy, które znacznie poprawią estetykę tego odcinka ul. Okrzei, nadając mu charakter deptaka.

Pozdrawiam
Andrzej Wilk

Najbardziej kontrowersyjna inwestycja Żyrardowa dobiega końca. Dziś, kiedy trwaja już tylko kosmetyczne prace przy deptaku, ten nie ma już zdecydowanych przeciwników. A w ciągu dwu lat budowy ulica Okrzei była bodaj najczęściej przywoływaną w dyskusjach inwestycją. Dlaczego? Jak twierdziła opozycja z tego powodu, że deptak miastu nie jest potrzebny w tym miejscu, jest zbyt drogi i przesadzony. Zdaniem właścicieli sąsiednich sklepów budowa deptaka znacznie zmniejszyła ich dochody. Zdaniem przechodniów, trwała zbyt długo i bardzo utrudniała życie, zdaniem kierowców, sprawiła duże zamieszanie komunikacyjne. Dziś kiedy jego budowa jest niemal ukończona, mieszkańcy chętnie przychodzą zobaczyć nowy deptak.
http://zyroskop.info.pl/2011/08/deptak-sie-podoba/
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

No tak, ja tez chętnie przychodzę zobaczyć deptak, bo ciekawi mnie po cholerę wywalili tyle pieniędzy na takie gó..o.
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Pierwsza sprawa: barierki już są Tongue

[Obrazek: barierki101.jpg]

[Obrazek: barierki102.jpg]

[Obrazek: barierki103.jpg]

[Obrazek: barierki104.jpg]

[Obrazek: barierki105.jpg]

[Obrazek: barierki106.jpg]

Piękne i bezpieczne Big Grin

Druga sprawa: czemu te wodotryski są powyginane każdy w swoją stronę? Bez ładu i składu. To taki zamysł artystyczny?

[Obrazek: fontanna101.jpg]

[Obrazek: fontanna102.jpg]

I na koniec:

[Obrazek: przepraszamy.jpg]

Big Grin
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Heh, pewnie wszystkie barierki zamontują za jednym zamachem.

A fontanny czemu nadal nie działają ????
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Wody zabrakło.
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Zbyniu, nie wysiliłeś się zbyt mocno sięgając po magistracką prasę. A co do obiektywności pani redaktor Pierzchały...no coż...jest ona nie do przecenienia..!
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Ano, nie wysiliłem się. Confused Nie chciało mi się szukać dalej ani pogłębiać tematu. Confused
Te moje lenistwo to mały pryszcz. Gorzej że ,wszystkim zaangażowanym w budowę deptaka bardziej się nie chciało.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

ta miedź na fontannie jest powyginana bo gówniarze wchodzą tam do wody, siadają na to itp... napatrzę się trochę na różne sytuacje co dzień Tongue
Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Co z monitoringiem? Dlaczego mieszkańcy nie reagują? A może wzorem komuny ustawić budkę z funkcjonariuszem policji który to będzie w nocy pilnował ładu i porządku na deptaku.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

i tak myślę, że by to nic nie dało... powiem tak te gnoje miały zwracaną uwagę.. ale po tym jak śmiał się ktoś odezwać został obrzucony takim słownictwem jakiego nawet ja nie znam to rozumiesz :/

p.s a przy okazji... fontanna przecieka.. patrzyłam jak ją odpalają... wody było pełno wokoło.. zalewało wszystko. Chodź może już ją naprawili Tongue
Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

Poszliśmy dzisiaj forumkową ekipą na lody, usiedliśmy sobie na ławeczkach na Okrzei Smile Kosze rzeczywiście się przydają ! Każdy mógł wyrzucić śmiecia do swojego kosza Big Grin Fontanny niestety nadal nie działają, a w taki dzień jak dziś bardzo by się przydały. Tłumów nie widziałem, tylko jakiegoś wariata z Opla na Grodziskich numerach który zapierdzielał z piskaczem po Okrzei pod prąd Big Grin
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz

RE: ul.Okrzei

zapomniałeś dodać że kosze są ale tylko po jednej stronie ulicy,natomiast po drugiej nie ma żadnego.Tak jak by po jednej stronie można było śmiecić a po drugiej nie Wink na ulicy zalega masa piachu który nie zbyt ładnie wygląda,I to ma być wizytówka miasta ?
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42(current)
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • ...
  • 65
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu e-mail.
Jeżeli chcesz napisać coś bez logowania, to możesz zrobić to w dziale Wiadomości z Żyrardowa .



[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP zyrafa 47 3 672 29.09.2024 17:19
Ostatni post: Szperacz
Star Remont ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Ossowskiego do ul. Środkowej. Szperacz 1 125 28.09.2024 02:18
Ostatni post: Szperacz
  Tor kolarski - zapomniane miejsce gdzie odbywają się dwie imprezy w roku 45 2 353 25.09.2024 00:33
Ostatni post: Szperacz
  Budowa ulicy Lniarskiej - ulice budowane tam, gdzie nie największy ruch belin 25 1 638 06.09.2024 11:27
Ostatni post: Szperacz
Star Ogrody deszczowe: duże pieniądze na zazielenianie i odbetonowanie miasta Szperacz 2 180 20.08.2024 23:31
Ostatni post: Szperacz
  Ulica 1-go Maja i duży tunel w Żyrardowie 215 8 721 20.08.2024 19:51
Ostatni post: Szperacz
  Zapomniany cmentarz wojskowy w żyrardowskim lesie belin 0 110 12.08.2024 22:05
Ostatni post: belin
  Krzyż papieski w żyrardowskim lesie belin 0 82 12.08.2024 18:08
Ostatni post: belin
Star Staw na Bielniku w Żyrardowie - teren wokół stawu będzie zagospodarowany Szperacz 1 199 08.08.2024 18:38
Ostatni post:
Wink Ulica Kanałowa zostanie wyremontowana Szperacz 0 118 19.07.2024 08:46
Ostatni post: Szperacz
Star Satelitarna mapa Żyrardowa bez śladu cyforwego - ISS Tracker Szperacz 0 105 14.07.2024 22:44
Ostatni post: Szperacz
Thumbs Down Strefy płatnego parkowania - parkometry w Żyrardowie już przeforsowane 172 8 780 30.06.2024 11:39
Ostatni post:
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 5 390 28.06.2024 17:57
Ostatni post: Szperacz
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 7 675 18.06.2024 14:52
Ostatni post: Szperacz
  Plac św. Jana Pawła II i pomnik - centralny plac w Żyrardowie 85 1 994 16.06.2024 09:48
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

25 gości