Żyrardów dla Wszystkich
Parafia Cyryla i Metodego - Salezjanie zapraszają - Wersja do druku

+- Żyrardów dla Wszystkich (https://zyrardow24h.eu)
+-- Dział: Oferta miasta dla żyrardowian i turystów (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Oferta-miasta-dla-zyrardowian-i-turystow)
+--- Dział: Organizacje społeczne i religijne - informacje i ich aktywność (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Organizacje-spoleczne-i-religijne-informacje-i-ich)
+--- Wątek: Parafia Cyryla i Metodego - Salezjanie zapraszają (/Temat-Parafia-Cyryla-i-Metodego-Salezjanie-zapraszaja)

Strony: 1 2


Parafia Cyryla i Metodego - salezjanie zapraszają - Gość - 21.05.2010

Przypominam 12 czerwca 2010 r. Mamy zaproszenie na DZIEŃ LNU.

Szkoda tylko ,że w tym samym dniu Salezjanie organizują inna imprezę. Z drugiej strony zaczęło się coś dziać w naszym mieście i fajnie. Tak trzymać !!!

Jest w czym wybierać Smile

Aktualności
Salezjańskie Oratorium Św. Jana Bosko w Żyrardowie zaprasza wszystkie dzieci na ŚWIĘTO MŁODOŚCI - festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który rozpocznie się w sobotę 12 czerwca, o godz. 10.00, na kompleksie boisk przy parafii salezjańskiej na oś. Wschód. W tym roku przeniesiemy się do słonecznej Hiszpanii. W programie gry, zabawy, konkursy. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody. O godz. 12.00 wystąpią zespół "Los Bomberos", czterej mariachi, grający żywiołową muzykę latynoską. Serdecznie zapraszamy!


Salezjańskie Świeto Radości - Gość - 17.09.2011

Dzisiaj od 10-15 http://www.zyrpoint.pl/content/view/1170/2/ tym razem będzie "Dżungla" Smile


RE: Salezjańskie Świeto Radości - degustator - 18.09.2011

Czy ktoś może był na tej imprezie Salezjańskiej,jakieś mały komentarz do tego jak to wypadło ?
To chyba pierwsza taka impreza plenerowa Salezjan.


RE: Salezjańskie Świeto Radości - motyl - 18.09.2011

pierwszy to chyba ty jesteś Big Grin

Salezjanie co roku takie święta organizują, ale tym razem ja nic nie słyszałem jakoś cicho było jak by im prądu zabrakło czy co


RE: Salezjańskie Świeto Radości - degustator - 18.09.2011

Powiem szczerze że nie słyszałem o tych imprezach a zaciekawiło mnie jak oni sobie radzą z młodzieżą na swoim terenie.Dlatego prosiłem o jakiś komentarz.A ty masz ten komfort że mieszkasz obok.


RE: Salezjańskie Świeto Radości - Pati - 18.09.2011

Było sporo ludzi, konkursy dla dzieciaków, malowanie twarzy, był pan robiący duże bańki, był tez tak jak napisano poczęstunek-ciasta i ciastka, ogolnie atrakcji było sporo i zainteresowanie też duże Smile


RE: Salezjańskie Świeto Radości - degustator - 18.09.2011

Cieszę się że choć Salezjanie zmieniają wizerunek księży w Żyrardowie,a czy ktoś słyszał o podobnej akcji w innych parafiach ?


RE: Salezjańskie Świeto Radości - Marty - 18.09.2011

(18.09.2011 17:18 )degustator napisał(a): Cieszę się że choć Salezjanie zmieniają wizerunek księży w Żyrardowie,a czy ktoś słyszał o podobnej akcji w innych parafiach ?

Salezjanie mają programowo pracę z dziećmi i młodzieżą. Reszta w mieście robi wielkie nic, poza standardem - katecheza, sakramenty.


RE: Salezjańskie Świeto Radości - Pati - 18.09.2011

Dla dorosłych, na Święcie, był pomiar tkanki tłuszczowej Smile


RE: Salezjańskie Świeto Radości - Wioslarz - 18.09.2011

(18.09.2011 21:46 )Pati napisał(a): Dla dorosłych, na Święcie, był pomiar tkanki tłuszczowej Smile

Najpierw słodki poczęstunek, a potem "Jasiu, Jasiu pokaż paluszek" Wink


RE: Salezjańskie Świeto Radości - degustator - 19.09.2011

(18.09.2011 21:10 )Marty napisał(a): Salezjanie mają programowo pracę z dziećmi i młodzieżą. Reszta w mieście robi wielkie nic, poza standardem - katecheza, sakramenty.

I tego się właśnie obawiałem że reszta wykonuje tylko to do czego zostali powołani przez kościół,a o akcjach społecznych już zapomnieli.


Salezjanie zapraszają - zbyszek - 21.06.2013

Salezjańskie Święto Młodości
22 czerwca 2013 godz. 10-14 Boisko salezjańskie przy kościele św. Cyryla i Metodego .
Będzie się działo....Rolleyes


RE: Salezjanie zapraszają - degustator - 22.06.2013

Święto młodości ? To akurat coś dla nas Big Grin


RE: Salezjanie zapraszają - zbyszek - 24.06.2013

Może podzieli wrażeniami z imprezy ktoś co był ?
Wianki i Wianki a o tej imprezie jakoś cicho. Sad


RE: Salezjanie zapraszają - degustator - 24.06.2013

Widocznie nie mamy młodych na forum Big Grin


RE: Salezjanie zapraszają - Andreas - 25.06.2013

Hymmm.... wioska smurfów... brzmi bosko!Big Grin


RE: Salezjanie zapraszają - degustator - 25.06.2013

To ku czci patrona J.Bosko Smile Wioska smerfów była obok Big Grin


RE: Salezjanie zapraszają - Andreas - 25.06.2013

Własnie! niepoprawnie to napisałem, bo powinno być "Hymmm.... wioska smurfów... brzmi Bosko!"Big Grin


RE: Salezjanie zapraszają - wydarzenia organizowane przez Parafię Cyryla i Metodego - belin - 08.12.2019

W parafii Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie poranne Eucharystie zwieńczone są wspólnym śniadaniem. Pomysł spodobał się wiernym, którzy codziennie nabierają sił duchowych i fizycznych.

– W Żyrardowie śniadania też cieszą się zainteresowaniem. Chociaż dużo więcej osób jest na Mszy niż na posiłku. Być może nie wszyscy mogą, niektórzy się krępują, ale najważniejsze, że przychodzą na spotkanie z Chrystusem. Śniadania po Roratach jest takim nowym doświadczeniem duchowym i budującym też wspólnotę. Myślę, że to trochę otwiera nas na drugiego człowieka. Dziś mamy tak dużo anonimowości, wycofania, które powoli się przełamuje, chociażby przez takie śniadania.

https://lowicz.gosc.pl/doc/6025767.Zyrardow-Roraty-ze-sniadaniem


A teraz Żyrardów... – Salezjanie – Inspektoria Warszawska - Szperacz - 03.03.2021

Kolejną wspólnotą salezjańską, którą odwiedził ks. inspektor jest wspólnota w Żyrardowie. Odbyły się liczne spotkanie ze współbraćmi, prezydentem miasta, starostą oraz przedstawicielami grup parafialnych i oratoryjnych. Wszyscy z chęcią włączają się w piękną pracę rodziny salezjańskiej myśląc zawsze o rozwoju i nowych projektach na terenie parafii a także całego miasta.

https://salezjanie.waw.pl/blog/2021/03/02/a-teraz-zyrardow/