Żyrardów dla Wszystkich
Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Wersja do druku

+- Żyrardów dla Wszystkich (https://zyrardow24h.eu)
+-- Dział: Oferta miasta dla żyrardowian i turystów (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Oferta-miasta-dla-zyrardowian-i-turystow)
+--- Dział: Życie w Żyrardowie - sprawy mieszkańców (https://zyrardow24h.eu/Dzial-Zycie-w-Zyrardowie-sprawy-mieszkancow)
+--- Wątek: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach (/Temat-Powietrze-tak-brudne-ze-dzieci-musza-zostac-w-domach)

Strony: 1 2 3


Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - teqton - 23.11.2011

O ponad 200% przekroczone są normy pyłu zawieszonego w Tarnowie. Mocno zanieczyszczone jest także powietrze w Skawinie. Normy przekroczone są w Krakowie. Lekarze - przy tym poziomie zanieczyszczeń - zalecają ludziom starszym i chorym, dzieciom oraz kobietom w ciąży pozostanie w domach - informuje RMF FM.

Zawartość pyłu zawieszonego w Tarnowie - 145 mikrograma/m3, Skawinie - 95, Krakowie -Nowej Hucie - 102, Nowym Sączu - 35, Zakopanem - 22, Olkuszu - 62, Trzebini - 43, Krakowie-Kurdwanowie - 65.

Przekroczenie normy zachodzi już przy 50, stan alarmowy ogłasza się, gdy średniodobowe wartości przez trzy dni przekroczą 200.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Powietrze-tak-brudne-ze-dzieci-musza-zostac-w-domach,wid,14012643,wiadomosc.html

A w takich miastach jak Żyrardów ktoś to kontroluje ? U nas czasami też ciężko oddychać.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - zbyszek - 23.11.2011

A u nas dzięki bogu i bywszym prezydentom powietrze czyste jak w uzdrowisku. Chodzi mi o to że przemysł w Żyrardowie został skasowany. Wszystkie zakłady, truciciele, wyeliminowano z rynku.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Stańczyk - 23.11.2011

Problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy również naszego miasta, a zwłaszcza mojej dzielnicy. Od jesieni do wiosny, zwłaszcza w mroźne i bezwietrzne dni, osiedla Żeromskiego i Sikorskiego toną w dymie pochodzących z kominów domów wybudowanych na Piotrowinie do tego stopnia, że dym wchodzi do mieszkań przy zamkniętych oknach! Bywają takie dni, że smród spalenizny jest tak potworny że jest nie do opisania! O wietrzeniu mieszkania można zapomnieć. Dwa lata temu zwróciłem na to uwagę G. Obłekowskiemu, gdy zorganizował spotkanie samorządów z producentami ekologicznych pieców. Chyba zapomniał o naszej rozmowie. A problem jest wręcz "palący".


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - teqton - 23.11.2011

Jaka instytucja powinna badać powietrze w mieście ?


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - zbyszek - 23.11.2011

A to wina zbyt dużych kosztów związanych z ogrzewaniem domów. Gaz, olej, węgiel, drewno coraz droższe a będzie jeszcze drożej.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - teqton - 23.11.2011

Ja w piecu pale tylko drewnem i węglem, ale przy rozpalaniu i tak się z komina ostro dymi.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Bercik - 23.11.2011

To już wiem czemu po dłuższym spacerze nie raz włosy strasznie śmierdzą dymem.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - teqton - 23.11.2011

Zawsze można nie palić w piecu.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Wioslarz - 23.11.2011

(23.11.2011 15:47 )Bercik napisał(a): To już wiem czemu po dłuższym spacerze nie raz włosy strasznie śmierdzą dymem.
Jak się ostro pali, to i ze łba wali Big Grin


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Bercik - 23.11.2011

HeheheheBig Grin


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Stańczyk - 24.11.2011

(23.11.2011 13:36 )teqton napisał(a): Jaka instytucja powinna badać powietrze w mieście ?

2-3 lata wstecz było badane zadymienie i hałas na ul. 1 Maja. O ile dobrze pamiętam, to badanie to (za które zapłaciło Miasto) robiono na prośbę Eltoma, Water, i kilku innych osób.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - eltom - 24.11.2011

Ja nie prosiłem. Te badania były chyba związane z początkami budowy obwodnicy. Albo związane z innymi sprawami.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - dr_niziołek - 25.11.2011

Nie należy mylić dymu z kominów z mgłą oraz szadzią.

Z tego co wiem to Mgła również ma specyficzny zapach. Mam rację czy się mylę?


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - teqton - 25.11.2011

Smoleńska mgła śmierdzi już od ponad roku.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - zbyszek - 25.11.2011

Ludziska palą czym się da a to kapcie, buty , butelki, szmaty i insze g...
No i smród i zaraza w powietrzu. Chyba się powtarzam i powielam inne wypowiedzi.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - aniam141 - 29.11.2011

ja mieszkam pod lasem w domku własnie .
My akurat grzejemy gazem koszty masakryczne ale przynajmniej nie smrodzimy .
Ale tak jak piszecie nie raz smród jest straszny .
W tym roku chyba będę świnią i podkabluję paru sąsiadów gdzie trzeba bo mam dość


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - eltom - 29.11.2011

I słusznie. Nie raz czuję straszny smród na Kutnowskiej. Ludziska oszczędzają na wywozie śmieci i palą co popadnie. Jak dorwę taki komin, to też zgłoszę. Kiedyś wróciłem się z ulicy bo się oddychać nie dało.


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Stańczyk - 29.11.2011

Najgorsze są bezwietrzne noce, bo to wtedy najlepiej widać unoszący się nad osiedlami ten cały kominowy syf. Masakra! Wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Że urzędnicy i radni mieszkający w tej części miasta, nie wiedzieć czemu, trzymają gębę na kłódkę. Wygląda na to, że oni absolutnie tego problemu nie widzą. Dziś, gdy zapowiadają mroźną bezwietrzną noc, będzie doskonale widać ten cuchnący horror. Dym jest tak gęsty, że człowiek odnosi wrażenie iż za oknem unosi się mgła. Ale zaraz po wyjściu z domu lub otworzeniu okna przychodzi natychmiastowe otrzeźwienie..

PS; p. Andrzeju Wilk i p. Grzegorzu Obłękowski, ruszcie z łaski swojej własne cztery litery, i pofatygujcie się w tę część miasta aby zobaczyć jak od lat jesteśmy zatruwani!


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - eltom - 29.11.2011

Drogi kiepskie, kto by tu z władz chciał przychodzić? Wink Buciki się zakurzą, albo kostkę się zwichnie... Big Grin


RE: Powietrze tak brudne, że dzieci muszą zostać w domach - Wioslarz - 29.11.2011

Nie wkradła się tu cichaczem histeria? Co? Czy raczej zwykła pospolita polityczna dowalanka? Jeśli ta druga, to jestem spokojny. Stańczyk, ciepło do Twojego domu produkowane jest w reaktorze jądrowym, czy czerpiesz je bezpośrednio z kosmosu?