[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.

Odpowiedź w wątku: Artykuł o Łodzi i o Polsce w New York Times

Twoja nazwa:
Emotikony
Angel Angry Blush Confused
Dodgy Exclamation Heart Huh
Idea Sleepy Undecided Smile
Wink Cool Big Grin Tongue
Rolleyes Shy Sad  

Ikona wpisu


Subskrypcja wątku:


Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)




Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez belin - 27.03.2019 13:13
W tym artykule napisali, że w Polsce jest ponad  2 miliony Ukraińców, a 59% chce wyjechać do Niemiec lub dalej na Zachód jak tylko będzie łatwiej wyjechać. 

Artykuły NYT są obiektywne, to prawdziwa prasa, która nie może w prosty sposób kłamać (podawać np. nieprawdziwych liczb). Czytanie tego to jest takie trochę oglądanie swojego kraju w lustrze.


Jest też trochę o Łodzi, gdzie liczba mieszkańców zmniejszyła się przez emigrację Polaków z 850 tys. do 690 tys. mieszkańców. Kiedyś Łódź była drugim największym miastem w Polsce!!!!

Od 2004 roku wyjechało z Polski 2,5 miliona ludzi i NYT nazywa to eksodusem. Rządowe kampanie medialne zachęcające Polaków do powrotu nie zadziałały, zadziałały wręcz odwrotnie. A przedstawiciele polskich władz nie chcieli wypowiedzieć się w sprawach imigracji.

Po Brexicie Polak nie myśli o powrocie z UK  do Polski, jest wywiad z mieszkańcami Wielkiej Brytanii polskiego pochodzenia. Jeśli chcieliby wyjechać, to do USA Smile (będąc rezydentem w UK to nie jest trudne).

Jest też trochę o Ukraińcach w Polsce, podobno niektórzy Polacy nazywają ich "napromieniowani" (od Czarnobyla, który jest na Ukrainie). Ukraińskie dziecko słyszy w szkole, że Polska jest dla Polaków.

Konkluzja jest taka, że pomimo relatywnego dobrobytu, największym problemem Polski może być to, że następne pokolenie chce wyjechać, dalej jest przeświadczenie, że coś można osiągnąć tylko poza Polską. Tak jak przez setki lat najsłabsi oczywiście zostaną w kraju...

Patrząc na harce naszych dużych partii, na rozrzucanie kasy, płacenie swoim za głosy, po to żeby trwać przy sterze,  wcale mnie nie dziwi postawa młodych ludzi, którzy chcą "out", o ile oczywiście ta wizja Polski stworzona przez NYT jest prawdziwa...