[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.

Odpowiedź w wątku: Zadaszenie targowiska miejskiego

Twoja nazwa:
Emotikony
Angel Angry Blush Confused
Dodgy Exclamation Heart Huh
Idea Sleepy Undecided Smile
Wink Cool Big Grin Tongue
Rolleyes Shy Sad  

Ikona wpisu


Subskrypcja wątku:


Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)




Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Szopen - 29.05.2021 21:52
Może po kilku uszkodzeniach pomyślą o zabezpieczeniu.
Napisane przez belin - 29.05.2021 20:55
Bardziej słupki stalowe by pomogły z drugiej strony rury. Co do rewizji, to zaryzykowali bez nich. Jeśli kolektor burzowy jest ok, to nie będzie problemu. Sprawdzi się w czasie burzy Smile
⭐⭐Dodano po krótkim czasie⭐⭐
Tzn. rewizje to są, ale brak spustów awaryjnych otwieranych automatycznie przy przepełnieniu dołu.
Napisane przez zico - 29.05.2021 19:11
są dużo lepsze i bardziej estetyczne rozwiązania . Takie rozwiązanie to i taśma nie pomoże , zaraz będzie uszkodzone . Wystarczyło zastosowac rewizje do rur spustowych , i rynny obłożyć obróbka z blachy . No ale to tylko moja opinia
Napisane przez belin - 29.05.2021 18:53
Wygląda normalnie, okleili taśmą po to, żeby ktoś samochodem nie wjechał na moje oko.
Wygięcie jest dlatego, że kanalizacja pozioma jest jeszcze większej średnicy Smile a musi biec trochę obok słupa a nie przy samym słupie.

W przypadku konieczności wymiany słupa przy rozkuwaniu betonu nie zniszczy się kanalizacji poziomej dla wszystkich słupów, moim zdaniem naprawdę to jest potrzebne to wygięcie, wręcz projekt jest profesjonalny. Widać stopniowanie grubości, nawet na górze, te ciemne rury są cieńsze, zaprojektowane aż z nadmiarem. Jak nie w Żyrardowie!
Napisane przez zico - 29.05.2021 18:03
No tak to wyglada . Estetyka jest the best
Przechwytywanie.PNG   
Napisane przez belin - 28.05.2021 21:39
Napisz coś więcej, bo jestem ciekaw, nie zwróciłem uwagi.
Napisane przez zico - 28.05.2021 20:39
no odprowadzenie deszczówki zrobili po mistrzowsku
Napisane przez Szopen - 28.05.2021 01:58
Pytań jest kilka, co z odpływami deszczówki, jak często będą czyszczone panele fotowoltaiczne i sam dach.
Napisane przez belin - 28.05.2021 00:22
Dzisiaj na rynku handel odbywał się już pod wiatą. Wrażenia - mocno wieje tam, są przeciągi. Ale może to dzień był taki wietrzny. Trzeba obserwować.
Napisane przez Szperacz - 20.05.2021 17:48
Protokół z otwarcia ofert:
https://platformazakupowa.pl/file/get_ne...d5d2d2.pdf
Powoli musimy się przyzwyczaić do inflacji. Ceny w ofertach wykonawców są nawet o 100% wyższe niż kwota przeznaczona na zadanie.
Inflacja w budowlance teraz to jakieś 50% rocznie Smile
Napisane przez belin - 19.11.2020 19:51
W oczekiwaniu na przebudowę naszego rynku możemy obejrzeć już gotowy rynek w Brwinowie!
https://grodzisknews.pl/targowisko-miejs...z-zdjecia/

Wygląda świetnie ale doświadczenie Grodziska uczy że "pieniądze to nie wszystko", można zepsuć projekt, jak się jest dyletantem. W Grodzisku spacerują pod chmurką, a parkują samochody pod wiatami.... Trzeba by pojechać do Brwinowa zobaczyć.
⭐⭐Dodano po krótkim czasie⭐⭐
Ze zdjęć wynika, że w Brwinowie nie będzie wiat, tylko zamknięte budki. Słabo, tak jest w Warszawie w kilku miejscach i jest bardzo "odorowo" w tych budakach...
Napisane przez belin - 06.08.2020 12:22
Przebudowa targowiska będzie w środku sezonu, po żniwach, przed wysypem owoców, bez planu, ale za to z loterią (nagroda - plac na czas przebudowy) - typowa "die Polnische Wirtschaft". https://pl.wikipedia.org/wiki/Polnische_Wirtschaft

Cytat:– Chcą w środku sezonu remontować rynek, a nas gdzieś podziać. My wszyscy nie wiemy gdzie, a towar trzeba sprzedać – napisała do nas jedna z pracujących na targowisku.
https://zyrardow.eglos.pl/aktualnosci/it...iepokojeni
Napisane przez belin - 12.06.2020 10:06
Parking dookoła to duży wysiłek, niepotrzebny. Ta wiata jest ogromna, wystarczyłoby parkingi dla samochodów zrobić po bokach wiaty, tam gdzie teraz chodzą klienciSmile. Dodatkowo pod wiatą tak wyznaczyć ścieżki, żeby każde stoisko miało jedno miejsce na samochód, wzdłuż stoiska, nie w poprzek. Bez problemu zmieściłoby się wtedy pod dachem 4 albo 5 alejek - weszliby wszyscy, którzy handlowali na rynku, kiedy ja byłem.
Napisane przez zico - 12.06.2020 07:38
no i słuszna koncepcja Tongue . A na poważnie żeby to miało sens , musiało by byc mnóstwo miejsca wokół aby zrobic parking dla sprzedających, a wtedy tylko towar przewieziony na wózkach pod daszki zajał by mniej miejsca
Napisane przez Szopen - 11.06.2020 19:59
No tak, sprzedający stoi cały dzień a kupujący i tak zmoknie idąc do/z targowiska Wink
Napisane przez zico - 11.06.2020 17:39
no bo po co ma kapać na auta sprzedajacego , jak moze na głowę kupującego Tongue
Napisane przez Szopen - 11.06.2020 11:08
Widać, że zarządca popełnia błąd pozwalając na takie ustawianie się sprzedających.
Napisane przez - 11.06.2020 10:25
To jest jakaś masakra. Ile wiata w Grodzisku kosztowała UE?
Napisane przez belin - 06.06.2020 13:14
Odwiedziłem w tym tygodniu rynek w Grodzisku, byłem tam dość długo. Padał deszcz, nie było zbyt przyjemnie, poszedłem tam dlatego, że jest zadaszenie, obejrzałem sobie tamtejszy rynek. Wcale nie jest tak idealnie - "polnische Wirtszaft" czyli "polskie gospodarowanie" na określenie bałaganu dotyczy nie tylko Żyrardowa, jest obecne również w Grodzisku.
Tylko jedna alejka obecnie prowadzi pod dachem, i tam kupuje się naprawdę komfortowo. Zadaszenie za grube pieniądze zaplanowano na większym terenie. Zarząd targowiska nie wytyczył sensownych nowych alejek, poza tą jedną. Jak widać na kostce nie ma żadnych oznaczeń!!!
Rynek w grodzisku alejka pod dachem.jpg   
Handlarze z przyzwyczajenia (?) trzymają się wytyczonych ścieżek, a te nie są chronione dachem. Efektem tego jest deszcz padający na głowę kupujących.
Handel na krawędzi wiaty - deszcz.jpg   
Tutaj wyraźnie widać, że wiata nie chroni kupujących przed deszczem.
Wiata nie chroni klientów.jpg   
Elegancko zaparkowane pod wiatą samochody są w pełni chronione przed deszczem.
Samochody pod zadaszeniem - idealna ochrona.jpg   
Zadaszenie ciągu z budkami z mięsem, który jest podoby jak ten w Żyrardowie, jest bardzo dobre, jest widno, a na głowę nie kapie.
Niektórzy sprzedawcy wolą handlować po staremu i ustawiają się z dala od wiat mających chronić KLIENTA przed deszczem.
Stoiska z dala od wiat.jpg   
Tutaj jest aktualny cennnik opłat na rynku w Grodzisku:
Rynek w grodzisku - cennik postojowego.jpg   
Wniosek na koniec, gdyby wytyczono i oznaczono alejki, to wszyscy zmieściliby się pod dachem. Ale to nie w Polsce, po co to zrobić, przecież jest już dobrze.
PS Nareszcie udało się wstawić zdjęcia...
Napisane przez belin - 19.05.2020 13:24
Oficjalna informacja prasowa UM:

Do Żyrardowa na podstawie umowy o dofinansowanie trafi prawie 920 tysięcy złotych, dzięki którym rozpoczniemy przebudowę targowiska miejskiego. W zeszły czwartek 14.05.2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał stosowną umowę.
Kilkanaście dni temu Samorząd Mazowsza wybrał projekty, które otrzymają wsparcie w ramach PROW 2014–2020. Miasto Żyrardów znalazło się w gronie 12 gmin, którym w sumie przyznano blisko 9,4 mln zł na budowę i przebudowę targowisk. Nasz samorząd będzie realizował projekt pn. „Przebudowa Targowiska „Mój Rynek” w Żyrardowie” jest to pierwszy etap inwestycji zakładający kompleksową przebudowę targowiska. Łącznie ze środkami z dofinansowania, Miasto Żyrardów przeznaczy na ten cel blisko 1,78 mln złotych. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż nasz projekt otrzymał blisko 10 % z całej puli dofinansowania. Fakt ten potwierdza jak dobrze nasze miasto przygotowało się do aplikowania w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. Głównym celem we wspomnianym naborze była przebudowa targowisk poprzez ich utwardzenie, oświetlenie, wyposażone w sanitariaty i parkingi oraz przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej.
Inwestujemy kolejne środki w obiekty użyteczności publicznej, w tym przypadku Targowisko Miejskie. Podwyższamy tym samym komfort dokonywania zakupów wielu tysiącom mieszkańców Żyrardowa oraz komfort i warunki pracy dla setek osób związanych zawodowo z naszym targowiskiem. Nieustannie poprawiamy estetykę naszego miasta. Jestem przekonany, że realizacja tego projektu pozytywnie wpłynie na rozwój małej przedsiębiorczości w Żyrardowie – powiedział Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.
W przypadku naszego targowiska zakres prac obejmie budowę nowego zadaszenia nad głównym pasem komunikacyjnym. Na żelbetowych stopach posadowiona zostanie konstrukcja stalowa zadaszenia w formie jednonawowej wiaty otwartej o dachu dwuspadowym. Wiata będzie sięgała blisko 5 metrów wysokości. Pokrycie dachowe zostanie wykonane z płyty poliwęglanu litego, jest to bardzo dobre i wytrzymałe rozwiązanie techniczne, które stworzy estetyczną połać dachową. Wody opadowe zostaną odprowadzone bezpośrednio do kanalizacji deszczowej, ponieważ prace budowlane obejmują również podłączenie do niej wpustów deszczowych znajdujących się na żyrardowskim targowisku. Nie zapomniano o podłożu. W projekcie przewidziano rozbiórkę starej kostki brukowej, wymianę podbudowy i powtórne ułożenie w oparciu o istniejące rzędne wysokościowe. Zostanie wykonane nowe oświetlenie nocne, które podniesie bezpieczeństwo i wygodę dla handlujących i klientów.
Targowisko podpisanie umowy.JPG   
Zrealizowane prace spowodują zwiększenie komfortu dla wszystkich użytkowników targowiska miejskiego, ogromną różnicę zauważymy zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy będzie można bez przeszkód dokonać zakupów pod nowopowstałą wiatą, a wszystkie wody opadowe będą odprowadzane na bieżąco do kanalizacji deszczowej nie tworząc kałuż na placu targowym.
Głównym celem programu jest stworzenie infrastruktury służącej promocji i sprzedaży lokalnych produktów. Projekty są realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców. W zeszłym roku na budowę targowisk Mazowsze przeznaczyło 21,5 mln zł. Dzięki tym środkom podpisano 23 umowy. W tym roku do rozdysponowania było 9,5 mln zł. Wartość dofinansowania do wybranych projektów to 9,4 zł. O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, powiaty lub ich związki. Wysokość dofinansowania to 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia, a maksymalna kwota wsparcia – 1 mln zł.
Ten wątek ma jeszcze 20 odpowiedzi. Przeczytaj całość.