Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)

Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Szperacz - 20.09.2023 18:28
"Mam do tego smykałkę." Mistrzyni kolarstwa z Daleszyc

Była zawodniczka Vento Bike Team Daleszyce, obecnie jeżdżąca w barwach Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie, która marzy o Olimpiadzie i wygraniu kobiecego Tour de France.

Napisane przez Szperacz - 19.09.2023 19:39
Adamowicz zdobył medale na Mistrzostwach Polski - chojna24

To już trzeci złoty medal zdobyty przez młodego sprintera pochodzącego z  gminy Dębno. Pod koniec lipca Adam został podwójnym Mistrzem Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Był bezkonkurencyjny w sprincie indywidualnym i keirinie. Ustanowił także rekord Polski juniorów młodszych na 200 metrów z lotu 10,700 sek. Adam jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie Żyrardów.

Napisane przez Szperacz - 28.07.2023 07:18
Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Żyrardowie

Wyniki poszczególnych egzaminów przedstawia poniższa tabela. część pisemna; część ustna. Wyniki matury 2021 (część pisemna) - Liceum Ogólnokształcące ...

Wyniki matur 2021. W całej szkole zdawało 9 uczniów.
Napisane przez Szperacz - 27.05.2022 22:07
W dniach 21-23 maja w Pruszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. O medale walczyli juniorzy/juniorki oraz orlicy/orliczki. Podczas mistrzostw rozegrano tylko konkurencje olimpijskie — keirin, omnium, madison, sprint, sprint drużynowy i wyścig drużynowy.

W keirinie mistrzem Polski został Mateusz Przymusiński UKS TFP Jedynka Kórnik, wicemistrzem Marcin Marciniak z UKS Copernicus/CCC/SMS Żyrardów,

Napisane przez Szperacz - 24.05.2022 14:46
19-letni Konrad Burawski pochodzi ze Skrzeszewa (gm.Wieliszew, Powiat Legionowski) i jest kolarzem… torowym. Zdobywa swoje pierwsze sportowe skalpy. Na odbywających się właśnie Pruszkowie Mistrzostwach Polski U-23 zdobył mistrzostwo kraju w kategorii keirin, został też wicemistrzem kraju w sprincie na 200 metrów

Przypomnijmy: przygoda Konrada ze sportem kolarskim zaczęła się w legionowskim gimnazjum II ZSO sprawą nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Domaszewicza. Trafił na pierwsze treningi prowadzone przez doświadczonego szkoleniowca Henryka Brożynę, potem była SMS W Żyrardowie. Od niemal dwóch lat „Kondzio” reprezentuje klubowe barwy szczecińskiego Piasta, gdzie jego trenerem jest były olimpijczyk Damian Zieliński.

Napisane przez belin - 04.01.2022 11:45
Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie
96-300 Żyrardów
Ul Waryńskiego 1

Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Żyrardowie została powołana w 1995r. jako szkoła niepubliczna dla której organem prowadzącym był Polski Związek Kolarski. Zgodnie z wymaganiami Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu w 2002r.na bazie szkoły niepublicznej została powołana szkoła publiczna dla której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Żyrardowskiego.

SMS uczestniczy w „Programie Szkolenia Młodzieży Uzdolnionej Sportowo” realizowanym i finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Celem tego programu jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków do szkolenia sportowego, przygotowania jej do reprezentowania kraju we współzawodnictwie międzynarodowym.

Zgodnie z wymaganiami MSiT szkolenie może dotyczyć zawodników:
– posiadających obywatelstwo polskie
– posiadających licencję PZKoL
– zawodnicy przy przyjęciu do szkoły muszą posiadać co najmniej II klasę sportową / przyznawaną corocznie za wyniki sportowe w danym sezonie /

Uczniowie i absolwenci szkoły to czołówka Polskiej Kadry Narodowej. Reprezentują nas w imprezach sportowych najwyższej rangi: Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy.
Napisane przez belin - 19.08.2019 21:04
Zawodniczka SMS Żyrardów Nikola Seremek na podium mistrzostw świata juniorek. Więcej tutaj.

Keirin  - bardzo specyficzna i szybka konkurencja rozgrywana na torze....

Ta sama zawodniczka - uczennica SMS  Żyrardów zdobyła też srebrny medal w sprincie: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201...-sprincie/
Napisane przez belin - 15.08.2019 18:36
We Frankfurcie nad Odrą odbywają się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym juniorów.