RE: Debata Rusinowska - Jasiński
(27.11.2014 06:26 )eltom napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracjiZapewniam Cię, że z moją logiką jest wszystko w porządku. Sprawa jest prosta i nie ma nic wspólnego z ośmieszaniem, no chyba, że nie masz innych argumentów.
Wytłumaczę Ci więc na czym polega wykorzystywanie wiary i religii przez W. Jasińskiego.
Każdy z kontrkandydatów organizuje nie tylko ogólne spotkania z mieszkańcami, (tak jak w MłDK czy ODK), ale też stara się dotrzeć do konkretnych grup mieszkańców. Byli już przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, mieszkańcy DPS itd. Każdą z tych grup coś określa - jedni są mieszkańcami tej samej placówki, inni realizują swoje pasje społecznikowskie, a jeszcze inni - mają pewien wspólny sposób zarabiania na życie. Pewne grupy jest łatwiej zebrać w określonym miejscu właśnie ze względu na ich wspólne cechy. Taką grupą są też wierni, których łączy na pewno religia, zaś miejscem, w którym najłatwiej jest ich zebrać nie jest market czy sala kinowa, ale właśnie budynki kościelne. Dlatego też, Jasiński chcąc dotrzeć do tej grupy wyborców wybrał Oratorium. Bo chyba nie chodziło mu o spotkanie z mieszkańcami os. Wschód jako takimi, gdyż wówczas wybrałby np. Klub Koliber, ale chyba to już "przerobił". Na miejscu kandydatów zorganizowałabym jeszcze spotkanie ze sportowcami - właśnie na hali.
Ale wracając do tematu - skoro Jasiński chce do siebie przekonać także grupę, którą łączy religia, to znaczy, że wykorzystuje wiarę i religię do celów stricte wyborczych.
I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Kościół nie popiera takich działań, a nawet, jak powiedział rzecznik kurii jest im przeciwny.
Poza tym, wiara i religia są w naszym kraju traktowane w sposób szczególny, zwłaszcza przez starsze osoby, które na pewno częściej potrzebują duchowego wsparcia.
Dlatego to, co zrobił Jasiński jest wyjątkowo nieuczciwe, o etyce już nie mówiąc.
Ale - może będzie miał wybaczone?
PS. będę jutro na Wschodzie, sprawdzę, czy przypadkiem na kościele nie sypie się dach

.