[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ankieta: Na kogo zagłosujesz w dogrywce?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Jasiński Wojciech
88.57%
31 88.57%
Rusinowska Beata
2.86%
1 2.86%
Nie głosuję
8.57%
3 8.57%
Razem 35 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118(current)
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • ...
  • 150
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wybory prezydenta Żyrardowa 2014 rok

RE: Wybory, wybory...

Cd odpowiedzi na post Banitki:

Choć wiceprezydentem byłam tylko rok, to ze względu na sposób pracy głównego Prezydenta – Stanisława Niewiadomskiego, spokojnie można ten rok zwielokrotnić.
Nigdy „przed” ani też nigdy „po” Stanisławie Niewiadomskim żaden Zarząd ani inne grono w żadnej miejskiej instytucji już tak nie pracowało. Mam na myśli wielogodzinne (do 9 godzin, chociaż na ogół było to od 4 do 6 godz.) posiedzenia Zarządu Miasta, odbywające się co drugi dzień. Często wyglądało to tak, że poprzedniego dnia każdy z członków siedmioosobowego Zarządu (prezydent, trzech wice i trzech członków) dostał plik materiałów do przygotowania na posiedzenie Zarządu, które miało się rozpocząć następnego dnia o godz. 9.00.
Ponieważ Prezydent przyjął zasadę, by każdy czł. Zarządu wypowiadał się także w „nieswoich” dziedzinach, więc było to jednoznaczne z koniecznością dokładnego zapoznawania się każdego z każdym tematem. Przy takim systemie pracy niewiele już czasu pozostawało na działalność merytoryczną.
Same Zarządy wyglądały w ten sposób, że dany temat najpierw był referowany przez odpowiedniego do zakresu członka Zarządu, a następnie – wszyscy po kolei wyrażali swoją opinię, także pani Sekretarz i pani Skarbnik, czyli w sumie 9 osób. Nieraz dany temat „krążył” kilkakrotnie.
A – zapomniałam dodać, że czasami samo przyjmowanie protokołu z poprzedniego zebrania trwało godzinę albo dłużej.
Moim zakresem była oświata, kultura i sport i oczywiście związane z tymi zakresami finanse.
To tyle tytułem wprowadzenia.
Jedną ze spraw, którą pomyślnie i bez większego bólu rozstrzygnęłam, było zakończenie „sporu” pomiędzy Szkołą muzyczną, a MłDK, o budynek przy ul Narutowicza. Obie placówki mieściły się w tym samym budynku, obie miały swoich właścicieli i obie – swoje potrzeby, na których zaspokojenie brakowało sal. W pewnym momencie (opiszę to w wielkim skrócie) Szkoła Muzyczna kształcąca coraz więcej uczniów wystąpiła o zapłatę czynszu przez MłDK na jej rzecz, uważając, że to ona powinna być uznana za głównego użytkownika budynku. Czynsz zrujnowałby budżet MłDK, który w takim przypadku zostałby bardzo szybko zlikwidowany. W sumie – wyrok jaki zapadł w warszawskim Sądzie jednoznacznie uznał dwóch równorzędnych użytkowników budynku. Mój wkład w tę całą sprawę był taki, że podstawą wyroku były moje zeznania jako wiceprezydenta, które niekoniecznie pokrywały się ze zdaniem niektórych innych członków zarządu, ale najważniejsze było, że MłDk został uratowany.
I to była pierwsza sprawa.
Druga dotyczy sprawy co najmniej tak samo ważnej, a mianowicie – ulokowania Geotermii w Żyrardowie.
Jak już wcześniej napisałam każdy z członków Zarządu musiał znać każdy temat. Na jedno z posiedzeń Zarządu zaplanowano sprawę jw. Z tego co pamiętam, to Prezydent nie był jednoznacznie „za” czy „przeciw”. Tym niemniej – po przedstawieniu sprawy na Zarządzie, miało odbyć się głosowanie wśród radnych.
Za ulokowaniem Geotermii w Żyrardowie była nie tylko Unia Wolności, ale także jeden z wpływowych działaczy Solidarności, którego nazwiska tu nie wymienię, gdyż w ogóle nie będę operowała nazwiskami.
Przypomnę, że Geotermia 20 lat temu dopiero zaczynała swoją działalność. Wszyscy decydenci (gł. radni) byli przekonywani co do intratności przedsięwzięcia (tanie ciepło) , którego znaczna część miała być sfinansowana przez BOŚ, ale też , choć być może się mylę, część pieniędzy miało wyłożyć miasto.
Tytułem rozeznania tematu, przed głosowaniem w RM nawiązałam kontakt z fachowcem z BOŚ, który zajmował się właśnie finansowaniem tego typu przedsięwzięć i wraz z dwoma radnymi (jeden z AWS, drugi z SLD) udaliśmy się do warszawskiego BOŚ.
Fachowiec z którym się spotkaliśmy jasno wyraził swoją opinię o nieopłacalności inwestycji, podkreślając jednocześnie, że jako eksperyment jest to bardzo ciekawy temat. W tamtym czasie źródła geotermalne już były w Polsce wykorzystywane w 2 lub 3 miejscach.
Z taką wiedzą wróciliśmy do Żyrardowa i taka też wiedza została przekazana klubom przez dwóch radnych, którzy rozmawiali z pracownikiem BOŚ.
W głosowaniu radnych pomysł ulokowania Geotermii w Żyrardowie – przepadł, z czego chyba należało się cieszyć.
To tyle odnośnie moich dokonań.
Jak się jednak okazało, sprawa Geotermii miała dla mnie nieoczekiwany finał.
Ów działacz Solidarności, który już widział Geotermię w Żyrardowie, za negatywny wynik głosowania w Radzie – obarczył mnie. I poniekąd miał rację.
W czasie 4 miesięcy, wykonując mrówczą pracę, doprowadził do odwołania mojej osoby ze stanowiska wiceprezydenta, na które szykował swojego kolegę, też działacza Solidarności, do czego z kolei (posadowienia kolegi)nie dopuścił inny członek Zarządu Miasta. Moim następcą została kobieta, która wprawdzie swoją funkcję sprawowała przez 3 lata, ale której nazwiska chyba nikt nie pamięta.
Na koniec muszę dodać, iż były bardzo duże naciski na radnych co do których były obawy, że nie zagłosują za moim odwołaniem. Przed głosowaniem rozmawiało ze mną 5 czy 6 radnych, którzy przepraszali mnie, że nie będą mogli postąpić inaczej, bo będą pilnowani. Z tego co pamiętam, już bezpośrednio w głosowaniu, 7 lub 9 radnych było przeciw mojemu odwołaniu, jeden wyjechał za granicę, nie pamiętam, czy ktoś się wstrzymał.

Czy jeszcze coś chciałabyś wiedzieć Banitko?

A jak tam wskazówki i dokonania innych?

PS. Post miał być dłuższy, ale wydawał się nudny i zresztą nadal się taki wydaje.
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

Czesiek daj spokój, to hiena która czuje się przegrana zaczyna kąsać jak może.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(22.11.2014 19:32 )czesio napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji

Czyli co? Mnie okłamało kilka osób i jeszcze jeden znajomy kłamczuch trafił się 10102014?
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

A nie wiem kto Cie okłamuje i dlaczego. W ogóle nie twierdzę, ze ktoś kłamie. Bo i po co miałby kłamać ? Wygrana Pani Beaty jest pewna. :D
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(22.11.2014 19:32 )czesio napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji
Z jakiej bezsilności? Dlaczego nikt nie napisał nic o tym spotkaniu?
Chyba sztabowcy p. Jasińskiego wiedzą, że nie każdy może przyjść na określoną godzinę. Trzeba było napisać kilka zdań, a nie podnosić larum, kiedy z braku innych informacji napisałam o tych z drugiej ręki.
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

(22.11.2014 19:35 )motyl napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji
Kogo nazywasz hieną ogierze?
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

A miało być tak miło Big Grin Kurturarnie Big Grin
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Ja informacje z drugiej ręki nazywam .. a dam se spokój.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Jak ktoś z tego forum był i będzie chciał napisać, to napisze. Jako, że goście są odcięci, to mam mizerne nadzieje na taki opis.
Chcesz się dowiedzieć coś z drugiej ręki?
Dziś słyszałem. Ale nie wypada o seksie pisać na forum, szczególnie w tym okresie i w tym zakresie.
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

Od kiedy to nazywanie kogoś ogierem zalicza się do czegos niekulturalnego? To komplement miał być. Natomiast nazywanie kogoś hieną jest jak najbardziej niekulturalne i jakoś nie zauważyłam aby administracji to przeszkadzało.
Taka nowa jakość Smile
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

(22.11.2014 19:39 )turboneta napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji

Czy muszę kogoś nazywać ?? Aneta czy Ciebie już całkiem opętało, czy masz płatne za stróżowanie na forach ?? Nie zauważasz że to jest takie: powiedzenie, stwierdzenie, przenośnia a nie porównanie ?? Czyżby nerwy nie wytrzymywały i ciśnienie rośnie ?
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(22.11.2014 19:32 )10102014 napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji
Też wiedziałem, że do tego dojdzie. Nie trudno było to przewidzieć.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

Wytłumaczy mi w końcu jak to z tym sms-em było ?
Bo mnie się przedstawione relacje jakoś dalej nie zgrywają Sad
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

A weźcie się pokłóćcie i pogryźcie, ja poczekam Wink
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(22.11.2014 19:42 )czesio napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji

To pewnie gazet też nie czytasz?Big Grin
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

Hieny nie gryzą, zjadają swoje ofiary żywcem Smile
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(22.11.2014 19:47 )10102014 napisał(a): Treść niewidoczna dla osób niezalogowanych na forum.
Link do rejestracji

A gdzie tam. Przecież to siedlisko plot.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Na przykład ja nie czytam. To w Żyrardowie są wydawane jakieś gazety?
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

Jak komary, wysysają krew Big Grin
Odpowiedz

RE: Debata Rusinowska - Jasiński

Mało wiesz o upodobaniach kulinarnych hien Smile Żywcem swe ofiary pożerają ..hmm gady Smile
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118(current)
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • ...
  • 150
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu e-mail.




[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe Przymierze Samorządowe Andreas 990 38 685 05.04.2015 23:30
Ostatni post:
  Gazeta Wyborcza znów tworzy "fakty" - Jasiński nie jest z PSL 32 2 778 03.12.2014 19:46
Ostatni post:
  Wybory Samorządowe 2014 - wątek zbiorczy 68 4 783 14.11.2014 19:45
Ostatni post: eltom


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

78 gości