[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

#21

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

19 podpisów Smile
Od tej chwili będę podawał ilość podpisów pod linkiem na stronie głównej, na górze strony.
Odpowiedz
#22

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

(08.07.2010 09:56 )eltom napisał(a): Proszę wszystkich, którym zależy na prawidłowym przebiegu i sposobie budowy ścieżek rowerowych w naszym mieście o wysyłanie imienia, nazwiska i nr. PESEL na adres [...]. Po zebraniu podpisów wyślemy to do urzędu.
A ja mam takie pytanie – może nieco głupie, ale jako laik w sprawach prawnych proszę o zrozumienie. Otóż, jeśli prześlę swoje dane to będzie znaczyło, że Eltom podpisze się za mnie na jakiejś liście i doda dla wiarygodności nr PESEL? Jak dla mnie pachnie mi nieco podrabianiem podpisu, bo chyba do czegoś takiego trzeba mieć specjalne upoważnienie, czy coś w tym rodzaju? Mówię, nie znam się, ale mam wątpliwości, czy lista bez własnoręcznie złożonych podpisów będzie coś warta? Pytam, bo sam zbierałem kiedyś podpisy pod zawiadomieniem do prokuratury i wtedy musiały być to odręczne podpisy wraz z adresem zamieszkania. Wiem, że lista w sprawie ścieżek to coś zupełnie innego, ale byłbym wdzięczny za więcej informacji. Z góry dziękuję!
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#23

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Będzie coś warta, bo to znak, że nie są to osoby wydumane z głowy. Czyli, że podały swoje dane, a tym samym zgadzają się z treścią petycji. Nie jestem w stanie zebrać ręczne podpisy od każdego chętnego. Ale nawet bez podpisów odręcznych będzie to dla władzy znak, że ludzie myślą inaczej niz zakłada władza.
Lepsze to, niż przyglądanie się bezradnie na to, co się buduje i jak.
Odpowiedz
#24

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Tyle, że takie nierealne głosy, bo tak nalezy je określić nie mają mocy prawnej. Może jednak udałoby się podpisy zebrać i wtedy byłoby to godne rozwagi przez Nasze władze na tyle, że musiałby się tym zająć i odpowiedzieć.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#25

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

wyślij dane do ELTOMA i nie wydziwiaj. JAK sobie przypomnę PESEL to też wyślę Smile
Odpowiedz
#26

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Już dawno wysłałemTongue Pod warunkiem, że ze ściezkami będą zrobione chodnikiWink
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#27

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

No to muszę cię wykreślić, bo petycja dotyczy tylko ścieżek rowerowych.
Zacznij zbierać podpisy pod petycją w sprawie chodników.
Odpowiedz
#28

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

(13.07.2010 18:53 )eltom napisał(a): Lepsze to, niż przyglądanie się bezradnie na to, co się buduje i jak.
Zgoda. Swoje dane właśnie wysłałem, ale w powodzenie sprawy nie wierzę.
Ja to widzę w ten sposób – czy pod listą będą podane dane iluś tam osób, czy będzie odręczny podpis tylko autora – pana Eltoma – to ta petycja będzie miała dla władz taki sam „ciężar gatunkowy”. Czyli odpowiedź będzie brzmiała mniej więcej: dziękujemy za zwrócenie uwagi na problem, którym oczywiście zajmujemy się od dawna i rozwiążemy go gdy w kasie będą pieniądze.
W sumie to na tym forum jesteśmy trochę niekonsekwentni, bo z jednej strony sami sobie w każdym właściwie temacie odpowiadamy, że tego i tego nie będzie, bo brakuje w mieście pieniędzy a tu nagle mamy petycję w sprawie ścieżek. Równie dobrze moglibyśmy sygnować petycję o to by w Żyrardowie żyło się nam coraz lepiej a wszelkie problemy mieszkańców były załatwiane na bieżąco. Efekt takiej petycji byłby zapewne identyczny jak tej dotyczącej ścieżek rowerowych.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#29

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Problemem jest niekompetencja ludzi projektujących i wykonujących te ścieżki bez zastanowienia i konsultacji przyszłych użytkowników. Ci ostatni najlepiej wiedzą czego potrzebują. I to jest sedno tej petycji. Czy będzie wzięta pod uwagę czas pokaże. I wyborcy też Tongue
Odpowiedz
#30

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Gry plan jest taki: w sobotę od rana zbieramy podpisy przed wejściem na rynek od strony ul. Okrzei. Wolontariusze mogą sobie połazić po rynku i zbierać podpisy indywidualnie. Czekam na jakieś chętne osoby.
Później o godz. 17-ej zbieramy wszystkich możliwych rowerzystów przed fontanną na placu JPII i starujemy stratowć rowerami miasto.
Odpowiedz
#31

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

(14.07.2010 13:15 )eltom napisał(a): Gry plan jest taki: w sobotę od rana zbieramy podpisy przed wejściem na rynek od strony ul. Okrzei. Wolontariusze mogą sobie połazić po rynku i zbierać podpisy indywidualnie. Czekam na jakieś chętne osoby.
Później o godz. 17-ej zbieramy wszystkich możliwych rowerzystów przed fontanną na placu JPII i starujemy stratowć rowerami miasto.

Skupcie się na mieszkańcach naszego miasta i na innych wyjściach nie tylko tym głównym bardzo dużo osób wchodzi na rynek od ul. Ossowskiego.

Bardzo chętnie bym wam pomógł, ale mam plan wyjazdu z miasta na weekend. Ale mój podpis już jest Big Grin wysłałem Tomkowi dane na gg.
Odpowiedz
#32

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Mała zmiana. Ze względu na pogodę i niechęć sklepów do podłączenia do prądu na ulicy Okrzei przenosimy stanowisko na skrzyżowanie ulic Moniuszki i Słowackiego. Prąd weźmiemy ze sklepu skarlet. Poza tym jest tam cień, co nas uchroni przed udarem, a obok i na przeciwko są stanowiska z rowerami, więc będzie większe skupisko rowerzystów. Od strony Ossowskiego nie damy rady, bo dwóch stanowisk nie obsadzimy.
Odpowiedz
#33

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Co do masy krytycznej, to tak było w Łodzi:



A tak np. w Warszawie:



A tak we Wrocławiu:



A jak będzie w Żyrardowie? Wink
Odpowiedz
#34

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Cieniej bo i mieszkańców mniej Big Grin
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#35

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Może ustalić stały termin, tak jak to jest w innych miastach? Powoli przyzwyczaimy do tego, że można tak normalnie, rowerkiem Smile Do tego informacja na forum + Radio Żyrardów, myslę, że może poskutkować. No i trasę przejazdu trzebaby wcześniej zaplanować coby uniknąć improwizowanej jazdy zygzakiem przez miasto.
Odpowiedz
#36

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Zapraszamy też rolkarzy, może obecne drogi nie są specjalnie dobre do jazdy na rolkach, ale nie będziemy jechać na wyścigi Wink
Odpowiedz
#37

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

(16.07.2010 09:14 )eltom napisał(a): Zapraszamy też rolkarzy, może obecne drogi nie są specjalnie dobre do jazdy na rolkach, ale nie będziemy jechać na wyścigi Wink
To teraz mi dałeś do myślenia. Czym tu przyjechać - rower czy rolki? Może rowerem dojadę, a później rolki założę? Wink
Odpowiedz
#38

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Załóż rolki i przyjedź rowerem Big Grin
Odpowiedz
#39

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

kuźwa na masę krytyczną powinienem dotrzeć co do rannej zmiany przy rynku , aż głupio sie tłumaczyc bo sam byłem za taka akcje - ale niestety dzisiaj odwiedza mnie kolega z Krakowa ( na działce znaczy się Smile ) i wybiera sie z powrotem dopiero jutro popołudniem . Jeśli zorganizuję dla niego rower i będzie chętny rano będę .
Odpowiedz
#40

RE: Petycja do władz miasta w sprawie ścieżek rowerowych

Prawie, prawie zdążyłem - dojechałem pół godziny po zakończeniu zbiórki Sad

Zazwyczaj jeżdżę po osiedlu, lesie ub poza miastem. Dziś, jadąc na rynek, przejechałem rowerem po mieście. Cholera mnie bierze jak kierowcy traktują rowerzystów. Otóż 3-4 razy wymuszono na mnie pierwszeństwo.
1) Jestem pewien, że pani która ruszyła mi z pobocza 6 metrów przed nosem,nie zrobiłaby tego gdybym jechał autem.
2) Podobnie gość dostawczym busem,który wyjechał mi przed sam rower z rynku (z lewej strony)
3) Czy też wieśniak z przyczepką. Jechał z przeciwka i wyprzedzał autobus który stał zaparkowany na jego pasie ruchu. Nie przeszkadzało mu, że jadę, mimo, że widział mnie z daleka. To ja, mając czystą drogę, musiał zejść chodnik. Określiłem kolegę "wieśniakiem", ale nie ma to nic do miejsca zamieszkania tylko oddaje cechę charakteru - jeszcze mordą coś dziamał!!!
Tragedia. Pominąłem już trzy auta zaparkowana na ścieżce rowerowej przy Okrzei, bo tam oznakowanie poziome jest do bani.
Do zobaczenia podczas masy.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Wycieczki rowerowe dla uczczenia 110. rocznicy śmierci Józefa Chełmońskiego - 6.04 Szperacz 0 65 03.04.2024 17:36
Ostatni post: Szperacz
  Rower miejski w Żyrardowie za 256 tys. rocznie z podatków-pół godziny "za darmo" belin 48 3 001 29.02.2024 17:30
Ostatni post: Szperacz
Star Ścieżka rowerowa z Żyrardowa do Warszawy wzdłuż linii kolejowej - EuroVelo Szperacz 3 133 23.02.2024 19:15
Ostatni post: Szperacz
Star Mazowieckie zaprojektuje europejskie szlaki rowerowe przez Żyrardów Szperacz 1 75 29.01.2024 12:42
Ostatni post: belin
  Sklep rowerowy Biker - ul. Kościuszki 13 belin 1 230 23.09.2023 23:39
Ostatni post:
Star 17 września: Nowa Sucha: rajd rowerowy z historią w tle i grochówką na koniec Szperacz 0 133 05.09.2023 16:09
Ostatni post: Szperacz
Video Żyrardowski Rajd Rowerowy- co roku za darmo czyli z naszych podatków belin 10 686 02.09.2023 20:45
Ostatni post: Szperacz
  Trasy wycieczek rowerowych w okolicy Żyrardowa - trasy w mapach Google belin 2 759 28.08.2023 05:43
Ostatni post:
Lightbulb Żyrardów rowerowa stolica Polski edycja 2023 - wyniki Szperacz 14 729 25.08.2023 10:49
Ostatni post: belin
Star Potrącenie rowerzysty na drodze przez większy pojazd - wątek zbiorczy Szperacz 2 242 17.07.2023 14:22
Ostatni post: Szperacz
  Nowe ścieżki rowerowe w Żyrardowie - pełno niebezpiecznych dla życia separatorów zico 338 10 980 10.06.2023 16:47
Ostatni post:
  Radziejowice - zespół pałacowo parkowy - wycieczka rowerowa rosz 11 934 04.03.2023 03:51
Ostatni post: Szperacz
  Wydmy międzyborowskie - miejsce gdzie blisko Żyrardowa przetestujesz rower górski belin 0 193 04.09.2022 17:41
Ostatni post: belin
Star Rowerem z Żyrardowa do Warszawy do pracy 50km !!! Szperacz 1 198 16.08.2022 22:31
Ostatni post: belin
Star Różności na rower | Żyrardów | Licytacja na Allegro Lokalnie Szperacz 1 174 04.08.2022 10:28
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości