[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

PKP Intercity - pośpieszne pociągi do Warszawy - zmiany rozkładu jazdy

#1

PKP Intercity - pośpieszne pociągi do Warszawy - zmiany rozkładu jazdy

Z Żyrardowa do Warszawy dojedziesz w toalecie
Ścisk w Intercity, zobaczcie sami. PKP na wakacje ograniczyła liczbę pociągów.

Tłum na stacji Żyrardów.jpg   


Kto jeździ to wie - zdjęcie mówi same za siebie .....
Odpowiedz
#2

RE: Wakacje dla PKP

To do kompletu -
petycja która została wysłana do PKP Intercity jeszcze przed oraz otrzymana odpowiedź. Polecam! Trzeba przyjąć do wiadomości, że popyt na usługi jest w wakacje znacznie mniejszy...
HM, jak mogę załączyć plik ze skanem?
Odpowiedz
#3

RE: Wakacje dla PKP

Ja dziś jadąc takim zapchanym pociągiem, liczyłem sobie w głowie ile kasy jedzie takim pociągiem. I tak ponoć wagonów jest 12, do każdego niech wejdzie 150 osób, choć to wszystko luźne szacunki. 150 x 12 = 1800 osób w jednym pociągu.
Sredni koszt biletu miesięcznego około 200 zł, podzielić to na 20 dni pracujących a to jeszcze na 2 czyli w tą i powrót. Wychodzi około 5 zł za przejazd, oczywiście pod uwagę biorę ludków z Żyrardowa, ludzie ze Skierniewic zapłaca więcej itd. Wychodzi mi coś około 9 tysi. Pytanie jakie jest koszt przejazdu takiego pociągu z Łodzi do Wawy ? Jaki jest próg rentowności dla tego połączenia. Pewnie PKP dysponuje lepszymi obliczeniami skoro uważają że im się nie kalkuluje.
Odpowiedz
#4

RE: Wakacje dla PKP

Pamiętam dobre czasy kiedy przed zmianą rozkładu jazdy liczyło się pasażerów. Smile
Powiem szczerze jestem zszokowana tym co zobaczyłam. Fakt,że prawie dwadzieścia lat nie jechałam pociągiem i dzięki Bogu, że nie muszę.
Zmiany na PKP nie przyniosły pożytku. Zupełnie nie mogę się teraz połapać kto za co odpowiada. Wiem, że ze starej doświadczonej kadry PKP zostało kilka osób. Obecna kadra kierownicza nie ma zielonego pojęcia o przewozach osobowych i towarowych.
Jestem pełna obaw o bezpieczeństwo pasażerów. Jeżeli maszynista ma takie pojęcie o swojej pracy jak facet który się wypowiada to współczuję.
Z doświadczenia wiem ,że w okresie letnim zwiększano liczbę pociągów, teraz jest odwrotnie.
Oszczędności tak , ale nie tędy droga- nie kosztem pasażerów!
Redaktor zadawał pytania kierownikowi pociągu- litości !!! Ten facet liczy dni do emerytury i co on może? Pytajcie prezesów, a nie pracowników !!! Nie znam obecnie struktury organizacyjnej przewoźników ,ale za jasną Anielkę nie wsiądę do żadnego pociągu.
PS. W czasach PKP to przewozy towarowe przynosiły zysk, a przewozy pasażerskie "leciały" na stratach.
Odpowiedz
#5

RE: Wakacje dla PKP

http://intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=1803

"Zgodnie z sugestiami Pasażerów, przywracamy na okres od 30 czerwca do 9 lipca 2010 roku, kursowanie dwóch pociągów. Jeden z nich - TLK 91502 - odjeżdża z Łodzi Fabrycznej o godz. 5:31 i przyjeżdża do stacji Warszawa Centralna o godz. 7:00, natomiast drugi - TLK 19509 - odjeżdża ze stacji Warszawa Centralna o godz. 15:50 i przyjeżdża do Łodzi Fabrycznej o godz. 17:19.

Zapewniamy, że codziennie będziemy monitorowali frekwencję w tych pociągach. Jeśli tylko prowadzone przez nas badania wykażą taką potrzebę, wymienione pociągi będą kursowały przez cały okres wakacyjny."
Odpowiedz
#6

RE: Wakacje dla PKP

Ściema - największy problem to brak pociągu 7:20. Gdyby chcieli faktycznie nam pomóc to tym by się zajęli. Jeszcze lepiej gdyby odpalili dodatkowy pociąg o 4 rano i udowodnili w ten sposób, że popyt jest mniejszy...
A załącznika z pismem od Intercity nie mogę wysłać - czek, czeka, czeka i nić
Odpowiedz
#7

RE: Wakacje dla PKP

Komentarz do cyrkowych i śmiesznych występków PKP. Robią wszystko, żeby nie zarobić i zniechęcić klientów. DB już śmiga po Polsce i pewnie szybko wyciągnie wnioski.
Odpowiedz
#8

RE: Wakacje dla PKP

I niech mi ktoś jeszcze powie o tym jaki cudowny jest dojazd do naszego miasta i jaki to ogromny plus do całej gamy innych stosowanych w promocji Żyrardowa! He, he, he! Jak to szło? Dojazd w 25 minut do stolicy? He, he, he!

A tak przy okazji znalazłem fajny kawałek o podróży pewnego pana pociągiem IC:
„Mija 1,5 h podróży. Odbyła się kontrola biletów - tu maly kłopot, bo skontrolowanie biletu kupionego przez internet trwa o wiele dłużej niż biletu kupionego w sposób tradycyjny. Dlaczego? Nie wiem. Chociaż kontrola odbywa się przy pomocy jakiegoś elektronicznego gadżetu, coś jak HAND HELD.
Z utęsknieniem czekam na poranną kawę. Jest. Obsługa pięknie podaje. Lubię słodką i zazwyczaj potrzebne są mi dwa opakowania cukru, więc proszę o drugie i tu następuje teleportacja do "Misia" Bareji. Obsługa uprzejmie informuje, że weszło rozporządzenie i niestety nie może mi dać dodatkowego cukru. W głowie zaświtała mi myśl: Aha! Tną koszty, wiadomo kryzys. Rozumiem. Proszę więc, żeby mi sprzedała. I co? Okazuje się, że też nie wolno. Myślę sobie, ktoś kto wydał to rozporządzenie musi mieć wielką łeb, bo ja za cholerę tego nie rozumię. Żeby absurd sięgnął szczytu, obsługa informuje mnie, że w wagonie barowym - następny wagon - ten sam cukier w dowolnej ilości mogę dostać za darmo!! Paranoja.”


:
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#9

RE: Wakacje dla PKP

Ciekawe dlaczego... pewnie nie przyjedzie nigdy do Żyrardowa ;-) a już napewno nie pociagiem ;-)

"Paweł Ney zwolniony z PKP Intercity
Wczoraj pracę stracił rzecznik PKP Intercity Paweł Ney. Prawdopodobną przyczyną zwolnienia była ostania wypowiedź Neya, dotycząca zmniejszenia liczby połączeń na trasie Warszawa-Łódź. Sugerował on pasażerom podróż konkurencyjnymi Kolejami Mazowieckimi."
Odpowiedz
#10

RE: Wakacje dla PKP

Oj chyba przesadzacie z tymi pociągami Smile Pan minister przyjechał pociągiem i nie narzeka.

Minister Dziekoński przyjechał do Żyrardowa pociągiem. Łatwość komunikacji ze stolicą uznał za jeden z ważniejszych walorów naszego miasta, który niewątpliwie ułatwia dynamiczny rozwój.
Odpowiedz
#11

RE: Wakacje dla PKP

Dobre! Skarlet, podoba mi się ten przytoczony przez Ciebie żart! Opowiem go żonie jak już dotrze do domu, tylko będę musiał uważać, bo wraca wściekała jak osa. Przychodzi na Dworzec Centralny ok. 16.30 i czeka sobie do 17.20. W rozkładzie internetowym jest jakiś pociąg KM o 16.50, ale jest jedno „ALE”. To znaczy, że jest to pociąg niespodzianka – jest albo go nie ma. Czyli kobita czeka godzinę na pociąg i „dziękuje” miłymi słowy spółce IC.
Tak, mamy super połączenie z Warszawą! Chwalmy się nim nadal!Big Grin
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#12

RE: Wakacje dla PKP

A ja pamiętam czasy, gdy pociągi jeździły co 20 minut Big Grin
Odpowiedz
#13

RE: Wakacje dla PKP

Kiedy to było? Ja już zapomniałem.
Middle aged.
Odpowiedz
#14

RE: Wakacje dla PKP

a ja w zime stulecia, pocztowym wagonem na listach siedzący ukradkiem jeździłem Big Grin
Odpowiedz
#15

RE: Wakacje dla PKP

A ja dziś, na centralnym, o 16.43 wsiadłem do pociągu 16.03. Normalnie kolej zagina czasoprzestrzeń, a fizycy powątpiewają w podróże w czasie.
Odpowiedz
#16

RE: Wakacje dla PKP

Magików od tego typu czarów jest więcej! W końcu nie trudno znaleźć reklamę firmy działającej w naszej mieście, która namawia do kupna lokali mieszkalnych z uwagi na znakomite warunki dojazdu koleją. Hokus, pokus i już mamy w reklamie podróż trwająca pół godziny! Hokus, pokus i pociąg zjawia się na peronie co kilak minut a uśmiechnięty konduktor zaprasza do nowoczesnego, klimatyzowanego wagonu i wcale nie ma mowy o dzikiej walce neandertalczyków o miejsce siedzące.Big Grin
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#17

RE: Wakacje dla PKP

przypominam, że po likwidacji pociągu 7:20, znaczna część osób jeździ o 7:55. Wczoraj i dziś pociąg by krótszy i efektem była podróż w wagonach napakowanych po same drzwi Sad
Odpowiedz
#18

RE: Wakacje dla PKP

Jutro muszę jechać rano do Warszawy, czy pociąg 6.29 jest godny zaufania, czy ma jakieś stałe przygody i spóźnienia?
Odpowiedz
#19

RE: Wakacje dla PKP

dzis konduktor mówił w pociągu że pociąg 6.29 będzie jezdził do konca sierpnia, tak więc efekt- choć w ograniczonym zakresie- został osiągnięty:-)
Odpowiedz
#20

RE: Wakacje dla PKP

Miły pociąg 6.29. Obłozony (2 klasa) w około 75% miejsc siedzących.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Pociągi Intercity zamiast przez Sochaczew jeżdżą czasowo przez Żyrardów Szperacz 6 509 19.02.2024 11:40
Ostatni post: belin
  Pendolino za miliony PKP Żyrardów obsługuje więcej osób niż Łódź Fabryzna za 2mld belin 9 546 30.01.2024 22:34
Ostatni post:
  Koleje Mazowieckie - czyli pociąg żółtek 41 2 078 06.01.2024 19:58
Ostatni post: Szperacz
  Gierkówka - Trasa Katowicka S8 - wypadek na Gierkówce teqton 49 2 142 02.01.2024 13:21
Ostatni post:
Star Widok z lokomotywy na trasie Warszawa Towarowa-Żyrardów Szperacz 0 106 16.11.2023 14:17
Ostatni post: Szperacz
Star Groźny wypadek na torach pod Warszawą. Utrudnienia w ruchu pociągów Szperacz 0 145 26.10.2023 10:47
Ostatni post: Szperacz
  Marsz gniewu 15 września - tego dnia omijamy stolicę belin 0 175 13.09.2023 08:03
Ostatni post: belin
  Dojazd do Warszawy gierkówką S8 szybszy niż autostradą A2 belin 3 475 24.08.2023 19:07
Ostatni post: belin
  Utrudnienia i wypadki na A2 opóźniające podróż do Warszawy -pas południowy A2 kalatos 30 1 303 22.06.2023 12:51
Ostatni post: Szperacz
  Kaczyński bus belin 1 238 12.04.2023 16:01
Ostatni post:
  Dlaczego PKP podzielona jest na spółki a każda spółka zwalcza pozostałe spółki 8 600 17.03.2023 18:14
Ostatni post: belin
  Na państwowym PKP im dłuższa trasa tym tańszy bilet belin 1 163 23.02.2023 10:07
Ostatni post:
Star Alarm na poczcie w Żyrardowie jest zażegnany Szperacz 0 130 03.02.2023 02:11
Ostatni post: Szperacz
Information Pociągiem drożej niż samochodem? Podwyżki na koleji Szperacz 0 144 12.01.2023 12:20
Ostatni post: Szperacz
Star Dopłacił 150 zł do miejscówki, inni nie musieli. Dlaczego? PKP się tłumaczy, a Szperacz 3 225 18.10.2022 05:27
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości