Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
toalety w mieście
Autor Wiadomość
elprincipito
Niezarejestrowany

RE: toalety w mieście
Panaceum... po prostu...
02-07-2010 12:04
Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

"Caleria Żyrardów" wprowadzi orzechówkę dla klientów zamiast remontować toaletę ;-)
Idąc dalej jak sobie klient walnie 50ml. orzechówki 70% to i zakupy mu lepiej pójdą i na zdrowie mu pójdzie napewno.
02-07-2010 12:08
zbyszek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,670
Reputacja: 12
Po orzechówce mam bóle

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
02-07-2010 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
To już Ci tylko pampersy zostały Big Grin

02-07-2010 12:34
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Wracając do tematu, to według opinii cudzoziemców przebywających w Polsce za mało jest publicznych toalet,a te które są, nie zawsze spełniają sanitarne normy. Dlatego uważam,że temat jest ważny tym bardziej, jeżeli miasto nastawia się na turystów.

Middle aged.
03-07-2010 15:49
Jancio Offline
Super użytkownik

Rencisto zechciej w końcu zrozumieć, że Polska jako taka nie odbiega od innych krajów Europy w posiadanie toalet. Bywa, że czasem nie grzeszą one czystością, ale to też się zmienia na lepsze. Inną sprawą jest kwestia odpłatności za nie. Ostatnio w Macdolandzie na 17Stycznia w Wawce na paragonie drukują kod z dostępem do toalety. Dla mnie jest to chore bo klient najpierw musi coś kupić by mógł się spompować, czy choćby tylko ręce umyć przed jedzeniem.

04-07-2010 06:38
Gość
Niezarejestrowany

A prawda jest taka że jest jedna instytucja która zareaguje jak kogoś przypili , STRAŻ MIEJSKA . Oni wystawią mandacik lub do kolegium . a i nie zapomną się o tym pochwalić na łamach lokalnej gazety. I taki obywatel bierze gazetę i czyta , oburzony (to zwierzęta). A co? Cewnik sobie trzeba podpiąć? NP. Pan z Wiskitek wychodzi na plac J. Pawła i co? Leci przez płot za pocztę ! Ile tu by wymieniać .
04-07-2010 08:37
Rencista. Offline
Super użytkownik

Jancio Doskonale wiesz,że Polska to jeszcze nie Zachód i zajmie nam trochę czasu,żeby te nierówności zniwelować. Podałeś przykład,który tylko potwierdza,że dostęp do toalet jest utrudniony. Z jednej strony kawiarnia ,market, sąd czy inne podmioty, niby dlaczego mają udostępniać swoje toalety osobom z ulicy? Powtarzam tylko,że jeżeli miasto nastawiło się na ruch turystyczny ( strategia rozwoju Miasta Żyrardowa do 2025r.), to także powinno zapewnić stosowne standardy. I to wszystko.

Middle aged.
04-07-2010 18:58
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
(01-07-2010 09:41 )Jancio napisał(a):  Kochani bijecie piane, a to nie o piwie. Czy nie wystarczy tego co jest. Ważne by nie były pozamykane i czyste. Robicie z tego problem nie do przeskoczenia.
Jancio, ja Cię ładnie proszę – nie pisz, że to my robimy problem, bo my tylko zwracamy na niego uwagę. Tylko tyle w zasadzie możemy i do tego (między innymi) służy to forum. Tyle naszego, że sobie pogadamy a i tak wszystko zostanie po staremu. No, może powoli, powoli coś się będzie zmieniało w nas samych – piszących i czytających to wszystko. Może zrobimy się bardziej wyczuleni na pewne sprawy i bardziej wymagający? Taką mam – coraz bardziej nikłą – nadzieję.
Ja wiem, że właściwie każdy problem w tym mieście można skwitować pytaniem: „A nie wystarczy Wam tego co jest?”. I od razu Ci odpowiem – wystarczy, bo kurna musi wystarczyć. Nie ważne, czy będziemy dyskutować o ścieżkach rowerowych, parkingach, działaniach promocyjnych miasta, przedszkolach, toaletach publicznych. Zawsze możesz zadać to magiczne pytanie i zawsze odpowiedź będzie ta sama.
Wiesz, ja po pisaniu na bratnim forum doszedłem do wniosku, że wśród naszych lokalnych patriotów jest silna tendencja by pewnych rzeczy zwyczajnie nie zauważać. Bo po cholerę skoro to jest takie nudne, dołujące i generalnie nieprzyjemne? Lepiej się skupić na tym co jest a nie na tym czego nie ma! Traktor nie ma koła – to patrzmy optymistycznie, bo trzy kola ma, no nie? Tylko, że rozgrzeszając braki naszego miasta w małych sprawach nie prowadzimy do tego, że będzie lepiej. No, ale „czy nie wystarczy tego co jest?”. Jasne, że wystarczy. Musi.

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
05-07-2010 16:13
Jancio Offline
Super użytkownik

(04-07-2010 18:58 )Rencista. napisał(a):  Z jednej strony kawiarnia ,market, sąd czy inne podmioty, niby dlaczego mają udostępniać swoje toalety osobom z ulicy?
To wydaje mi się, że jest oczywistą oczywistością, ale powtórzę. Urzędy nie są dla urzędników, a dla ludzi, więc żadnej łachy nikt nie robi, że udostępnią tam toaletę. W kawiarniach, marketach i innych takich obiektach o udostępnieniu takich miejsc świadczy o firmie jak dba o swoich klientów i potencjalnych klientów. Widzisz właśnie w krajach zachodnich jest takie zdrowe podejście. Nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi, że wchodzę z ulicy do toalety i nie robię zakupów czy nie wypijam kawy. Nigdzie nie widziałem napisu na drzwiach toalety, że dla personelu only. U nas też coraz mniej jest takich tabliczek. Traktuje to jako relikt czasów minionych kiedy pani sprzątaczka miała siłę przebicia u dyrektora. Ostatnio nawet mówiono mi że poprzedni dyrektor w Kauflandzie przestał dyrektorować m.in. za permanentnie zamkniętą toaletę.

Andreasie jestem przeciwny stawianiu nowych toalet w mieści, swoje argumenty przedstawiłem poraz drugi wyżej. Uważam, że te które są powinny być tylko utrzymywane w stanie pozwalającym ich użytkowanie. Ta wyszykowana przy cmentarzu to być może też efekt poruszanego problemu na forum. Jeśli już widział bym problem to bardziej piętnował bym tych którzy wieszają tabliczki służbowa, czy dla personelu. Nie zgadzam się również, że tyle naszego co sobie pogadamy. Jeśli będziemy mówili mądrze to mamy szanse być i wysłuchani, a także i zrozumień. Jeśli będziemy tylko narzekać( bić pianę) to nikt nie potraktuje nas poważnie. Wielu uśmiechnie się pod nosem i powie tyle ich co sobie ponarzekają.

06-07-2010 09:52
Rencista. Offline
Super użytkownik

Jancio Czy z twojej wypowiedzi wynika,że jeżeli ktoś obcy z ulicy zapuka do drzwi twojego mieszkania ( domu) i powie:"przepraszam czy mogę skorzystać z pana ubikacji",to odpowiesz, nie ma sprawy.Bardzo proszę.

Middle aged.
06-07-2010 20:16
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,808
Reputacja: 29
Ja byłem zmuszony kiedyś tak zadziałać i nie było problemu. Z tym, że ja miałem potrzebę i to sporą Wink

[Obrazek: eltomek.jpg]
06-07-2010 20:22
Jancio Offline
Super użytkownik

Rencisto jeśli nie chcesz zrozumieć i odwracasz kota ogonem to bij sobie piane na zdrowie. Jeśli zapukasz do mnie w tak poważnej sprawie i będziesz do tego zielony to zważywszy, że nie masz parszywego wyglądu nasz szanse na dopuszczenie do tego przybytku

06-07-2010 20:37
Rencista. Offline
Super użytkownik

A jednak zawahałeś się, mówiąc o wyglądzie. Ja akurat nie jestem od bicia piany, jak to łaskawie określiłeś. Od dłuższego już czasu, oprócz pisania na forum,udzielam się na rzecz społeczności lokalnej,gdzie zamieszkuje, a nasz Samorząd jest jednym z aktywniejszych w mieście. Mówiąc szczerze nie mogę zrozumieć twojego uporu, co do tego akurat tematu, tym bardziej,że z twoich wcześniejszych postów wynika,że jesteś osobą wrażliwą na sprawy naszego miasta i jego mieszkańców.

Middle aged.
06-07-2010 23:21
Jancio Offline
Super użytkownik

Rencisto bez obrazy nigdzie i nigdy nie negowałem Twojej działalności społecznej. Ba nawet uważam Cie za najbardziej aktywną osobę w mieście. Tyle tylko, że w rozmowie o wychodkach uważam, że nie dokońca masz rację, bo zamiast budować następne wolałbym by w końcu tą Kutnowską wysypali tłuczniem i poleli asfalt jak to robią w Międzyborowie.

07-07-2010 11:36
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
Jancio, ja się z Tobą do pewnego stopnia zgodzę. Owszem, ideałem byłaby sytuacja, w której urzędy i restauracje udostępniają toalety bez żadnego problemu. I zrobię zastrzeżenie, że toalety te powinny być dobrze utrzymane a nie jak w statystycznej polskiej piwiarni – być po to byle być, żeby się tylko SANEPID nie czepiał.
Ale w praktyce to wygląda tak – w urzędach będą mówić o kosztach utrzymania, bo przecież ktoś tam musi sprzątać, woda, mydło, papier, żarówka i zaraz będzie argument, że za pieniądze na to wydane kupić można tusz do pieczątek itp. itd. Poza tym urzędy w weekendy czynne nie są a ja pisałem o tych naszych toaletach bardziej w kontekście weekendowym – wiadomo, że ten mityczny turysta jeśli się pojawi to zapewne wtedy. Słowem, w urzędzie będzie ładnie utrzymana toaleta dla pracowników (zamykana na kluczyk) i co najwyżej jakiś obskurny klop dla petentów.
Odnośnie toalet dostępnych (w teorii) w knajpach, to chyba wszyscy wiemy jakie są reakcje obsługi, gdy ktoś prosi o możliwość skorzystania a nie zamówił choćby herbaty. Generalnie jest kręcenie nosem, w najlepszym razie będzie to kwestia zapłaty – ale pal licho, zapłacę. Tylko na bogów niech będzie to opłata za coś a nie za tragiczny stan sanitarny, przysłowiowy smród połączony z brudem i ubóstwem. Chciałem tu dać przykład pewnej kawiarni z naszego miasta, którą lubię odwiedzić w weekend by napić się kawy, czy zjeść naleśniki. Wszystko tam jest ładne, ale w toalecie niestety – zawsze panuje smród, któremu towarzyszy brak papieru zaś kosz na zużyte ręczniki jest śmiesznie mikroskopijny, więc zawsze obok niego leży śliczna sterta mokrych papierów. Ja nie wiem, czy właścicielka tego nie widzi, czy po prostu nie chce widzieć. Po prostu zauważyłem, że generalnie toalety w knajpach są jakby ciężarem dla ich właścicieli. Muszą je udostępniać to robią to, ale jednocześnie (świadomie albo nieświadomie) zniechęcają jak tylko mogą do korzystania z nich. Taką samą politykę prowadzą sklepy o wielkich powierzchniach, które udostępniają toalety żeby nikt się nie czepiał. Natomiast jak jest w środku, szkoda mówić.
Dlatego uważam, że wyjściem z tego jest budowa i utrzymanie takich przybytków w kilku punktach miasta. Nie będzie żadnej łaski, przybytek będzie czynny cały tydzień i będę wiedział, że płacę za jakość usług a nie w ogóle za to, iż ktoś mnie tam wpuści.

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
07-07-2010 17:33
Rencista. Offline
Super użytkownik

Widzę Jancio,że zaczynasz zmieniać taktykę działania i dobrze, tylko czym cię przekupił eltom,że zaczynasz mówić o utwardzeniu ulicy Kutnowskiej? Wracając do tematu, to Żyrardów był i jest do tej pory specyficznym miastem, w stosunku do innych,gdzie rządzi "Diabeł" przy pomocy swojej świty. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dzięki postawie mieszkańcom,którzy nie chcąc się narazić komukolwiek, siedzą cicho i biernie przyglądają się wszystkiemu, co się wokół nich dzieje. Widzą krzywdę i zło, którym wyrządza się innym ludziom, ale nic w tym kierunku nie zrobią wychodząc z założenia,że to ich nie dotyczy. Jakże są w wielkim błędzie, a najgorsze,że to wszystko za ich pieniądze - podatnika. Zdaje sobie w pełni sprawę,że zmiana zachowań ludzkich nie jest procesem gwałtownym,lecz powolnym,ale należy to robić,bo nikt inny za nas tego nie uczyni. Dlaczego? Bo "inny"nie ma w tym interesu.Obecny stan,jaki jest, jest dla niego korzystny i na pewno zrobi wszystko,aby go utrzymać, a na razie zgodnie z przysłowiem: Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz"

Middle aged.
07-07-2010 18:17
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,808
Reputacja: 29
Ja nikogo nie przkupywałem, tylko niektórzy mają już dość mojego pisania o Kutnowskiej Big Grin

[Obrazek: eltomek.jpg]
07-07-2010 21:49
Rencista. Offline
Super użytkownik

Dobra, dobra nie z nami takie numery Bruner. Ostatecznie każdy sposób jest dobry, aby osiągnąć zamierzony cel, chociaż mam wrażenie,że nie wykorzystałeś jeszcze wszystkich swoich atutów.

Middle aged.
08-07-2010 00:28
Mars
Niezarejestrowany

No to sie narobiło ;-) Galeria Żyrardów już skończyła "remont" kibelka.
Wymienili drzwi, naprawili sufit i narazie to tyle. Acha chyba też umyli podłogę i płytki. Za to na wczoraj zamknięte (zagrodzone taśmą) jeszcze były same kibelki. Ciekaw może jeszcze nową niepękniętą muszlą nas zaskoczą. Wysiłek własciciela oceniam na nie więcej niż 3 (w skali od 1 do 10). Rozumiem, że tylko na tyle "wycenia" klientów z Żyrardowa i okolic.
08-07-2010 13:41
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.