Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
toalety w mieście
Autor Wiadomość
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23
RE: toalety w mieście
A to mnie trochę Państwo zadziwili swoją postawą wobec poruszania takich spraw w telewizji ogólnopolskiej. Jeśli coś ma zmobilizować do działania naszych włodarzy to właśnie taki impuls. Powiem szczerze, że lokalne media w naszym mieście – w mojej subiektywnej opinii – służą raczej jako tuba propagandy sukcesu. Jeśli jakieś problemy są tam poruszane to niezwykle ostrożnie, żeby tylko zbyt nie rozdrażnić „tych na górze”.
Ja wiem, że akurat sprawa toalet może się komuś wydać drobna, mało znacząca w porównaniu z innymi kłopotami miasta. Ale tych drobnych spraw nazbierało się całkiem sporo i one w swej masie stają się nie tylko uciążliwe. One są zawstydzające, bo pokazują jak pewien mechanizm – lekceważenie spraw małych przez odpowiednie czynniki a przez to lekceważenie zwykłych ludzi.
Podsumowując – z powodu braku toalet w mieście na pewno nie domagałbym się referendum by odwołać prezydenta. Ale chętnie bym zobaczył jak on, czy inny urzędnik tłumaczy się przed ogólnopolską telewizją. Może zawstydzony urzędnik nabrałby ochoty na porządne podejście do tematu?
Tymczasem to co przeczytałem powyżej pokazuje jak łatwo godzimy się na zafałszowanie rzeczywistości – pokazujmy nasze dobre strony a wstydliwie ukrywajmy wady. To prowadzi do tego, że nie tylko okłamujemy odbiorcę takiego przekazu, ale jeszcze wydajemy władzy glejt na nieróbstwo – nie pokazujemy porażek, niby rozliczymy je we własnym ogródku, czyli jak zwykle skończy się na niczym. Wniosek – można nadal siedzieć za biurkiem z założonymi rękoma i wyda się jakiś ładny folder promocyjny to będzie dobrze. Smutne.

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
23-06-2010 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

Andreas ja sądzę, że nagłaśnianie takich spraw to wstyd,gdybym była Prezydentem powiedziała bym w tym momencie,że pan X za miesiąc rozpocznie budowę kilku WC w mieście i przewiduje prysznice i pokoje higieniczne ze stolikami do przewijania dzieci.
Miasto się rozwija pod względem turystyki powstają nowe hotele itd..... w każdym razie osoba która poruszyła by ten temat poczuła by się byle jak.
23-06-2010 16:34
Odpowiedz cytując ten post
elprincipito
Niezarejestrowany

Andreas

Pytaniem jest, kto za te wychodki powinien odpowiadać i dlaczego miasto ma zbierać za to cięgi.

Można w ogółnopolskiej TV zrobić "reklamę" Carrefourowi... kibelek będzie błysk tylko patrzeć jak im "ryfę" zgotować w śniadaniowej tv...

Jak tak bardzo chcesz publiczne toalety to zobacz jak to wygląda np. w Warszawie...

My mamy 2,5 bo park, dworzec i wywalczona kościelna przy cmentarzu. W centrum powinno w Galerii Centrum działać - bo powinno, W nowej Galeri deGirrarda też będzie działało. W Garbarni też będzie kibelek...

Teraz tylko trzeba tych co za te kibelki odpowiadają trochę do pionu postawić bo im się wydaje, że można ludzi i obowiazki olewać wysokim łukiem...

Transparent w tle Carrefour ma obskurne kible albo coś w ten deseń będzie dobrym bodźcem plus nagranie materiału z tv i wysłanie do dyrekcji Carrefoura Wink
23-06-2010 18:21
Andreas Offline
Super użytkownik

Wydaje mi się, że tego typu infrastrukturę odpowiada miasto a ściślej – to władze miasta odpowiadają za sposób rozwiązania takiego problemu. Sposobów jest kilka np. wynajęcie firmy, która zajmie się prowadzeniem toalet publicznych. Nie wyobrażam sobie, że władze miasta nie odpowiadały za taki problem, za sposób jego rozwiązania.
Ja nie oczekuję, że prezydent będzie siedział przed publicznym kibelkiem i wystukiwał na kasę fiskalną bilety za 1,5 zł. Ja oczekuję, że urzędnicy są od tego by rozwiązywali problemy, bo za to im płacimy. Tym bardziej, że jeśli częstuje się nas frazesami o turystach w Żyrardowie to należałby się do ich przyjęcia jakoś przygotować – bo mieszkaniec miasta od biedy do domu własnego dotrze, albo nawiedzi z nagła znajomego, czy rodzinę gdzie skorzysta z toalety. A turysta w naszym mieście będzie szukał i cierpiał.
I dla jasności – oddzieliłbym tu dwa tematy – toalety w supermarketach i toalety jakie powinny być poza tymi świątyniami zakupów. To zupełnie dwa różne tematy.

PS
(23-06-2010 18:21 )elprincipito napisał(a):  Jak tak bardzo chcesz publiczne toalety to zobacz jak to wygląda np. w Warszawie...
Błagam, nie szukajmy przykładów na to gdzie jest gorzej tylko szukajmy sposobów by u nas było lepiej.
Polecam do poczytania:
http://www.toaleta2012.pl/

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2010 19:11 przez Andreas.)
23-06-2010 18:44
elprincipito
Niezarejestrowany

Więc Andreasie

Będzie "lepij" i to już niedługo...

A co do turysty to takiemu przydałby się ten mityczny już niedługo przewodnik z mapką, gdzie są zaznaczone toalety i wówczas może się taki
a. Przezorny skorzysta za wczasu
b. Nieprzezorny będzie wiedział ile go jeszcze drogi czeka Wink

Resurse oddają niedługo... można tam zrobić toaletę dla turystów.
23-06-2010 20:17
Mars
Niezarejestrowany

W Galerii Żyrardów zaczynają chyba remont "przybytku" bo wczoraj zagrodzony został taśmą i napisali kartke "nieczynne" ;-) czyli nie trudne to było do przewidzenia. Innej zastepczej nie przewidzieli ;-)
Ciekawe jaki będzie efekt tego "remontu" czy może tylko odmalują ściany i sufit
TVN Warszawa odkryła kolejne toalety w mieście - przewoźne zatrzymujące sie na chwilę co prawda ale za to za 250zł zabiorą cie do Stolyyycy.
PKP to beton jednak - ciekawe kiedy sie to zmieni.
Pewnie robią miejsce na rynku dla DB ;-)
29-06-2010 08:23
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
A od czego jest Sanepid?

Middle aged.
29-06-2010 23:32
Mars
Niezarejestrowany

Od tego samego co Policja, Straz Miejska, Pożarna itd. Te służby wymagają minimum jakie jest określone z przepisami. Klienci/mieszkańcy mogą (a nawet powinni) wymagać więcej. Sam dostęp do bieżącej wody, toalety to niewiele. Ładne lustro, armatura i oświetlenie na fotokomórke, suszarka + ręczniki jednorazowe czy pokój dla matki z dzieckiem i funkcjonalna toaleta dla niepełnosprawnych to nie wymagania sanepidu lecz podstawowe oczekiwania klientów/mieszkańców. Wydanie 6-8 tys zł na remont zamiast 8-10 tys. to nie jest wielkie szastanie kasą. Jeśli mamy przyciągnąć "bogatszego" klienta z "loftów" aby nie musiał jechać do Arkadii, Mokotowa czy Janek to te koszty trzeba ponieść. Sanepid zmusi ale do minimum które też zaakceptuje.
30-06-2010 09:43
Andreas Offline
Super użytkownik

(30-06-2010 09:43 )Mars napisał(a):  Jeśli mamy przyciągnąć "bogatszego" klienta z "loftów" aby nie musiał jechać do Arkadii, Mokotowa czy Janek to te koszty trzeba ponieść.
To ja się przyznaję, że trochę nie rozumiem o co chodzi. Czy biedniejszy klient spoza loftów nie musi być „przyciągany”, bo i tak przyjdzie – choćby miał się załatwiać w najbliższej bramie obok sklepu, a ten bogatszy to musi mieć toaletę?
Tak sobie myślę, że skoro żyję w mieście w XXI wieku, w środku Europy, to normalna, czysta toaleta dostępna dla WSZYSTKICH klientów w dużych sklepach powinna być normą a nie jakimś luksusem mających przyciągnąć tych „bogatszych” na zakupy No, ale może się mylę, bo w realiach naszego miasta logika często mnie zawodzi.Sad

30-06-2010 16:46
Mars
Niezarejestrowany

(30-06-2010 16:46 )Andreas napisał(a):  
(30-06-2010 09:43 )Mars napisał(a):  Jeśli mamy przyciągnąć "bogatszego" klienta z "loftów" aby nie musiał jechać do Arkadii, Mokotowa czy Janek to te koszty trzeba ponieść.
To ja się przyznaję, że trochę nie rozumiem o co chodzi. Czy biedniejszy klient spoza loftów nie musi być „przyciągany”, bo i tak przyjdzie – choćby miał się załatwiać w najbliższej bramie obok sklepu, a ten bogatszy to musi mieć toaletę?
Tak sobie myślę, że skoro żyję w mieście w XXI wieku, w środku Europy, to normalna, czysta toaleta dostępna dla WSZYSTKICH klientów w dużych sklepach powinna być normą a nie jakimś luksusem mających przyciągnąć tych „bogatszych” na zakupy No, ale może się mylę, bo w realiach naszego miasta logika często mnie zawodzi.Sad

Sorrka Andreas, masz w 100% rację.
Zwyczajnie nie rozpisałem mojego poprzedniego wątku. Oczywiście się z Tobą zgadzam. Chyba za szybko pisałem. Twoja logika jest oczywista i również pokrywa sie z moją. Chciałem "podnieść poprzeczkę" nie do poziomy zadowolenia Sanepidu ale do oczekiwań WSZYSTKICH klientów.
30-06-2010 16:50
Andreas Offline
Super użytkownik

No, to mnie uspokoiłeś! Ja już jestem trochę przewrażliwiony, bo często mam wrażenie, że jest Żyrardów z jego mieszkańcami i lofty ze swoimi. Na taki podział się nie godzę i zawsze będzie mnie wkurzał.
Ale wracając do tych dużych sklepów w naszym mieście, to niestety, ja walki o klienta nie widzę. Jaśnie państwo zwyczajnie przyzwyczaili, że nawet jak będą robili wszystko byle jak to klient i tak przyjdzie. Dlatego ja wolę wsiąść do pociągu i zakupy zrobić w Warszawie w miejscach, w których mogę przy okazji coś zjeść i bez obaw skorzystać z toalety.
Bilet miesięczny i tak mam w kieszeni, więc co mi szkodzi zrobić sobie w sobotę wyjazd na zakupy? A nasi zadufani w sobie biznesmeni od siedmiu boleści niech na mnie nie liczą. Wiem, że nic ich nie obchodzi jeden dureń mniej, ale może inni też się wkurzą i z czasem komuś w końcu trochę rozumu do łba się naleje?Undecided

30-06-2010 17:25
Mars
Niezarejestrowany

Ale 1000- 2000 takich "durni" jak Ty Andreas w sobotę pojedzie w Stolicy na zakupy i lokalne markety napewno by to odczuły. Narazie znam tylko jednego mieszkańca loftów i ona ;-) napewno nie robi zakupów w lokalnych marketach ;-)
30-06-2010 19:34
Rencista. Offline
Super użytkownik

Zastanawiam się czy nasze pisanie w kwestii braku publicznego WC w "Centrum Miasta" czy w rejonie,obecnie przebudowywanej ul.Okrzei odnośnie jakikolwiek skutek? Na upartego spacerując po przyszłym "Deptaku" można ewentualnie za potrzebą fizjologiczną wpaść do sądu,ale tylko do godziny 16.00

Middle aged.
30-06-2010 23:50
Wioślarz
Niezarejestrowany

Gdyby był publiczny szalet, to Waszym zdaniem gdzie by dla niego było optymalne miejsce? No bo jak powstanie (tak załóżmy) to i tak nie będzie w zasięgu potrzeby Smile To w jakiej odległości maja powstać te fujfujki? Smile Okrzei mówisz....... Proszę: Sąd, Filiżanka, Targowisko, kilka piwialni przy rynku, piwialnia przy Biedronce, piwialnia nad tunelem, Szpularnia, Ładownia, dworzec, Tygilek, ........... Prowokujecie mnie Smile
01-07-2010 00:36
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
(01-07-2010 00:36 )Wioślarz napisał(a):  Gdyby był publiczny szalet, to Waszym zdaniem gdzie by dla niego było optymalne miejsce?
To raczej retoryczne pytanie bo skoro ma być w centrum to plac przed urzędem pasuje jak ulał. Wtedy nikt prezydentowi nie będzie walił do służbowej toalety WinkBig Grin Kochani bijecie piane, a to nie o piwie. Czy nie wystarczy tego co jest. Ważne by nie były pozamykane i czyste. Robicie z tego problem nie do przeskoczenia. Wszyscy musimy z tego korzystać i uważam, że bardziej należy walczyć z tymi co takie przybytki posiadają, a nie udostępniają mam tu na myśli urzędy wszelkiego rodzaju punkty konsumpcyjne od barów zaczynając na sklepach i bankach kończąc.
Cytat: Na upartego spacerując po przyszłym "Deptaku" można ewentualnie za potrzebą fizjologiczną wpaść do sądu,ale tylko do godziny 16.00
Jeśli udajecie się na spacerek to chwile wcześniej należy zasilić własną spłuczkę. Z Okrzei w każdy inny punkt miasta to do ok2km Do cmentarza bliżej (tam jest). Jeśli zaś wam doskwiera mięsień starczy to migiem do doktora Naleja na pewno pomoże.Wink Jeśli sprawa zaś była by grubsza i dotyczyła np kleksa to proponuje nalewkę na orzechu w celach leczniczych. Teraz jest akurat najlepszy czas na jej zrobienie, orzechu ju zerwałem może jeszcze dziś zaleje tym najwydestylowaniuchniejszym.

01-07-2010 09:41
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,748
Reputacja: 29
Nalewka? OK, ja się piszę, kiedy degustacja? Tongue

[Obrazek: eltomek.jpg]
01-07-2010 12:51
Wioślarz
Niezarejestrowany

(01-07-2010 13:33 )teqton napisał(a):  Orzechowka nie jest smaczna Sad
O jest i to bardzo. Ja też się piszę Tongue
01-07-2010 15:27
Rencista. Offline
Super użytkownik

Zbaczamy, ale co tam poszaleć zawsze można. W razie czego, to na na moim orzechu już są. Poczekamy trochę i można zrywać. A kto załatwi drugi, najważniejszy składnik do orzechówki?

Middle aged.
01-07-2010 22:11
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
Z degustacją nie ma problemu, tylko jako środek leczniczy tak jak pisał @teqton jest niesmaczna bo bez cukru i mocna z70% spirytusu.

02-07-2010 05:08
Mars
Niezarejestrowany

(02-07-2010 11:03 )teqton napisał(a):  Ale to chyba wątek nie związany z tym tematem Tongue
Orzechówka przyćmiła temat ;-)
02-07-2010 11:35
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.