[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Maja Kapłon i Dandysi - nowy utwór

#1

Maja Kapłon i Dandysi - nowy utwór

Warto oglądać dzisiaj Voice of Poland. Jest to finał konkursu, a startuje w nim Maja Kapłon, która mieszka 20km od Żyrardowa Smile

Trzymam kciuki za naszą sąsiadkę z Teresina. Tu można zobaczyć jak śpiewa https://www.youtube.com/watch?v=dmaFL5lGdcs. Śpiewała swoją własną piosenkę, a nie wpadający w ucho cover, ciekawe co będzie śpiewać dzisiaj...
#2

RE: Maja Kapłon - dzisiaj finał Voice of Poland

Maja nie jest z Teresina
#3

RE: Maja Kapłon - dzisiaj finał Voice of Poland

Bardzo ładny występ miała.
#4

RE: Maja Kapłon - dzisiaj finał Voice of Poland

Szkoda że nie wygrała, ale to i tak jest spore osiągnięcie.
#5

RE: Maja Kapłon - dzisiaj finał Voice of Poland

nie wygrała , bo byli lepsi i tyle. Szacunek za to , że doszła tak wysoko. Jednak jak widac to było za mało na ta najlepszą
#6

RE: Maja Kapłon - dzisiaj finał Voice of Poland

Ogólnie mega słaba edycja... naprawdę dobre głosy poodpadały, a zostały średniaki.
#7

RE: Maja Kapłon - Gwiazdka w Żyrardowie dla Mai

Maja Kapłon potrzebuje pomocy. Kliknij aby zobaczyć film.



Cytat:Kiedy 4 lata temu przeszłam 18. operację kręgosłupa w moim życiu, miałam ogromną nadzieję, że ta osiemnasta będzie już ostatnią. Że te niezliczone śruby, które trzymają mnie od środka, żebym się nie rozpadła, będą pełnić swoją rolę już do końca moich dni. Nic z tego… Metalowy pręt pękł, właściwie przykuwając do łóżka. Jedyną szansą na powrót do sprawności i normalnego życia stała się okrutnie droga operacja w USA. Moje zdrowie wyceniono na ponad 5 milionów złotych...

Powyższe informacje pochodzą ze strony Fundacji Siepomaga:
https://www.siepomaga.pl/maja-kaplon

W Żyrardowie odbędzie się koncert charytatywny dla Mai Kapłon - w niedzielę 15 grudnia o godzinie 17 w CK Żyrardów. Cegiełka 10zł.

Ratujmy Maję koncert charytatywny Żyrardów.jpg   

Wstawiam na forum widget fundacji Siepomaga.
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#8

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - Gwiazdka w Żyrardowie dla Mai

Polecam zobaczyć jak Maja śpiewa:




Smile

PS. Teledysk nakręcono na betonowym molo na Zalewie Sulejowskim. Rewelacyjne miejsce 30min. jazdy od Żyrardowa, w pobliżu tamy w Smardzewicach.
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#9

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

Na czacie są pytania co kosztuje 5 mln. w tej operacji.

Proponuję włączyć napisy po polsku i obejrzeć ten filmik:

Stabilizacja kręgosłupa




Około 2:21 jest pokazany przebieg operacji:

Skan CT (tomografia) kręgosłupa pacjenta jest wprowadzany do oprogramowania robota. Chirurdzy decydują o ilości i rozmieszczeniu śrub. Umieszcza się ramkę orientującą położenie robota, robi się nacięcia w skórze, następnie robot wierci z zewnątrz w plecach dziury na śruby w kręgach. Jest to pokazane ok. 2:55.
Ta głowica okrągła z tyłu to nowoczesny Roentgen (CAT scan) wykonuje obraz 3D podczas wiercenia i przekazuje robotowi/chirurgowi do analizy.

U Mai oprócz stabilizacji jest jeszcze resekcja (wycięcie), zapewne pojedynczego kręgu lub kilku kręgów.

Tak jak pisałem na czacie, lekarz powiedział mi, że w przypadku osoby, u której brak patogenów, ta operacja rokuje pozytywnie na normalne życie przez wiele lat po operacji.
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#10

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

3:48 chirurg korzysta z augmented vision. Dzięki MD
#11

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

4:19 widać, że w każdym kręgu wiercone są dwa otwory. Pionowa kreska jest kursorem - tak wolno tworzony jest obraz przez głowicę - na monitorze jest 2D, ale w robocie jest to pełne 3D.

EDIT
Dzięki gościowi zmieniłem opis. W każdym kręgu są po dwa otwory na śruby. Oczywiście cała zabawa polega na tym, żeby nie przewiercić nerwu, który chronią kręgi i który jest na środku kręgosłupa. Śruby umieszcza się po bokach w każdym kręgu z obu stron.


Jest dwóch chirurgów - ten z okularkami to jest drugi chirurg, on obserwuje ale nie steruje robotem, jego zadanie to kierowanie ludźmi i przebiegiem operacji poza robotem.

Pierwszy chirurg, który nadzoruje pracę robota i może wycofać go w każdej chwili, przerwać zaplanowaną czynność, też jest widoczny na filmiku 3:43 po lewej stronie. Po przeciwnej stronie stołu stoi  ten z okularkami.


Dzięki Gościu za informacje pozdrawiam!
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#12

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

Robot robi całą robotę, a ja nadal się pytam co kosztuje ponad 5 mln złotych?
Prąd zużywany przez robota, czy pensje lekarzy?
A ile kosztuje taki robot, żeby operacja robiona przez niego kosztowała tyle kasy?
WIem, że życie jest bezcenne, ale bez przesadyzmu. To moje zdanie. Dlaczego NFZ się do tego nie dołoży?
#13

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

NFZ wielu rzeczy nie robi, a jeśli już coś leczy to czasami lekami, które nie zawsze są skuteczne. Poza tym woli by ktoś chodził w okularach zamiast zrefundować laserową korekcję wzroku, ale tą traktuje na równi z cyckami jako operację plastyczną, czyli nie refunduje.
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
#14

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

Tutaj składają się dwa czynniki:

1 - operacja bardzo trudna nawet na ich standardy, nie wiem czy ta klinika Mayo by się podjęła - ona jedzie do innej, z tamtej nie ma filmików. Smile
2 - dziewczyna jest młoda - policzyli np. 150 tys. rocznie *40 lat życa - wyszło 5mln. Tak się wycenia procedury medyczne w USA - jak nie ma ubezpieczenia. Gdyby miała 70 lat, za operację mimo wszystko krzyknęliby mniej. Wielu ludzi w wieku do 30-40 lat nie wykupuje w ogóle ubezpieczenia i to dlatego.

Interesowałem się kiedyś, rezonans magnetyczny CI - 2D kosztuje 1 milion. Robot da Vinci w Siedlcach kosztował 10 mln - a jest o wiele prostszy niż ten tutaj.

NFZ? Poproś naszego byłego Ministra Wojny, może da polskiego robota. Smile Jak Caracale odwołał to mieli kosiarki na helikoptery dla Marynarki Wojennej przerabiać. Trochę już robią te polskie helikoptery, a w tym czasie jesteśmy bezbronni, jak wilk z wyrwanymi zębami...
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#15

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

Jakie 150.000 rocznie? Co ty liczysz?
Tyle w Polsce prawie nikt nie zarabia.
Ładnie to podsumowali w jakimś kabarecie.
ZUS zabiera ci 1000 zł miesięcznie, a na emeryturze dostajesz 700 zł.
I kto tu jest złodziejem?
#16

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

Człowiek tyle zarabia w przeliczeniu na złote - w USA. Średnie zarobki na gospodarstwo domowe ok $61k rocznie, czyli 237 tys. zł....

Tak nawiasem, płaczą, że dochody spadły, bo było już ponad $70k...
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#17

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - jak przebiega operacja kręgosłupa w USA

No i benzynę mają jakoś dziwnie tanią Big Grin
#18

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - Tomasz Stockinger jutro w Teresinie

Tomasz Stockinger, znany aktor, postanowił pomóc Mai Kapłon w zbiórce pieniędzy na operację. Na licytację został wystawiony mecz w tenisa ziemnego, w którym pan Tomasz będzie przeciwnikiem. Licytację wygrał mieszkaniec gminy Teresin, a w międzyczasie ustalono, że pan Tomasz przyjedzie z synem Robertem (znanym dziennikarzem), a mecz będzie miał formę gry podwójnej.

Zapraszamy wszystkich, którzy ten mecz chcą obejrzeć i pokibicować. W czasie tego spotkania będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na operację Mai.

sobota, 11.01, godz. 11:00-12:30  stadion GOSiR w Teresinie
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#19

RE: Maja Kapłon potrzebuje pomocy finansowej - TO SIĘ UDAŁO!

Cena operacji spadła o połowę, a taka kwota jest już zebrana! Maja Kapłon dziękuje wszystkim darczyńcom!

Cytat:Lekarz oraz szpital po długotrwałej analizie dokumentów, RTG, TM oraz 96 stronnej historii mojej choroby, stworzyli wstępny plan operacji. W oparciu o niego dostałam właśnie tę wycenę. Wiem też, że dojdą do tego wszelkie koszta po operacji typu ~ konsultacje na miejscu ~ badania ~ rehabilitacja po. Dojdą też koszta na miejscu ~ kwatera i wyżywienie ~ loty! Kochani, ale najważniejsze, że jest NA OPERACJĘ I OPIEKĘ SZPITALNĄ I MOGĘ JUŻ TAM LECIEĆ!

https://www.siepomaga.pl/maja-kaplon
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
#20

RE: Maja Kapłon leci dzisiaj do USA

Maja już w poniedziałek 10 lutego mogła wylecieć do USA. W podróży towarzyszy jej mama oraz chłopak. Ekipa "Dzień Dobry TVN" spotkała się z nimi tuż przed wylotem, aby spytać, jak się czują przed tak ważną podróżą. 

Cytat:Trochę strachu, trochę obawy, ale będzie dobrze - mówi mama Mai. 
Maja Kapłon również nie ukrywa, że obawia się tej podróży. Jednak wierzy, że wszystko będzie dobrze.

Jest strach, bo myślę, że to będzie operacja, która będzie najmocniejsza ze wszystkich 19, które przeszłam. Mam nadzieję, że to będzie pozytywne podsumowanie. Liczę z całego serca, że będzie już dobrze. Plan nie jest określony. Lecimy 2 tygodnie wcześniej, bo muszę mieć przeprowadzone badania. Wtedy lekarze zaplanują, co dokładnie mogą zrobić, żeby ten kręgosłup mógł mieć podparcie do końca życia - zdradza Maja Kapłon. 

https://party.pl/tv-show/maja-kaplon-dzi...124665-r1/

KWOTA NA OPERACJĘ JEST JUŻ ZEBRANA, ZDJĄŁEM BANER ZE STRONY FORUM
Demokracja to władztwo intrygantów, wybieranych przez głupców. © Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie
Czemu elektronika w sklepach tak drogo? Polska to nie Ameryka - za socjalizm trzeba płacić!

Moja fotowoltaika na żywo
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.



[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc dla Pawełka! Młody Żyrardowianin potrzebuje Pomocy! Polu1991 0 95 13.04.2024 13:06
Ostatni post: Polu1991
  Motocykliści z Żyrardowa 10 516 13.04.2024 12:38
Ostatni post:
  Zbrodnia katyńska 1940 rok - pamięć o masowym mordzie na Polakach 20 1 028 11.04.2024 20:51
Ostatni post: belin
Star Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury Im. Ignacego Paderewskiego W Żyrardowie - Krs-pobie Szperacz 0 52 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Pieniądze miejskie dla organizacji społecznych - wątek zbiorczy Szperacz 57 1 692 25.03.2024 12:50
Ostatni post: Szperacz
  Budowa Hospicjum w Żyrardowie - Fundacja Nieść Ulgę w Cierpieniu eltom 26 1 530 19.03.2024 11:03
Ostatni post:
  Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie - os. Żeromskiego belin 14 1 942 12.03.2024 17:44
Ostatni post: Szperacz
Rainbow Dekanat Żyrardów, Diecezja Łowicka - informacje dotyczące wszystkich parafii Szperacz 6 604 06.03.2024 00:34
Ostatni post: Szperacz
  Parafia Austriacko-Augsburgska - koścół reformowany w Żyrardowie belin 11 1 013 18.02.2024 19:33
Ostatni post: Szperacz
  Samorządy Mieszkańców - mapka i bieżące informacje Rencista. 68 1 852 16.02.2024 19:00
Ostatni post: Szperacz
Wink Parafia św. Karola Boromeusza - najstarszy kościół w Żyrardowie Szperacz 6 517 15.02.2024 19:45
Ostatni post: Szperacz
  Ogródek Jordanowski przy ulicy Mostowej dawniej nieistniejąca Dziatwa 1 450 23 623 08.02.2024 21:11
Ostatni post: belin
Star Stowarzyszenie Żyrardowskie towarzystwo survivalowo-żeglarskie Szperacz 0 77 28.01.2024 23:19
Ostatni post: Szperacz
Star Stowarzyszenie Sport Life - Michał Ochnicki Szperacz 4 178 19.01.2024 13:40
Ostatni post: Szperacz
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Żyrardowie teqton 692 20 993 18.01.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości