Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ograniczenie prędkości a jednoślady
Autor Wiadomość
boney
Niezarejestrowany

Ograniczenie prędkości a jednoślady
Znowu mi jakiś idiota na motorku,po drodze sąsiadującej z moim miejscem zamieszkania (ograniczenie do 40 ) z prędkością około 100 km/h myknąłSad
Zastanawiam się ( i to na poważnie) czy nie zacząć do tych idiotów strzelać.
Dość już mam tych hałasów z nieszczelnych tłumików, tego wpatrywania się w lusterko (coby debil wyprzedzający na trzeciego się nie zabił) może czas ich w końcu odstrzelić?
05-06-2010 18:36
Odpowiedz cytując ten post
czesio544
Niezarejestrowany

RE: Ograniczenie prędkości a jednoślady
A po co strzelać - sami siue wykończą. Z motocyklistami jest problem. Kombinuja jak mogą. Zaslaniaja tablicę. Trudno takiegto bałwana złapać. A zagrozenie stwarzaja duże i sa bardzo upierdliwi.
05-06-2010 20:53
skarlet
Niezarejestrowany

Dawcy organów. Dwóch z rodziny w ten sposób straciłam. Mieli po 19 lat.
05-06-2010 21:11
Ratownik
Niezarejestrowany

Ja bym podzielił motocyklistów na dwie grupy : I grupa - pasjonaci motoryzacji, osoby, które czerpią radość, satysfakcję z jazdy na motocyklu, II grupa - potencjalni... (powiedzmy otwarcie) "dawcy organów". Motocykliści z grupy I są narażeni bardziej na kierowców samochodów, ogólnie rzecz biorąc obie grupy są potencjalnymi "dawcami organów" z tym wyjątkiem, że II grupa z własnego wyboru i nieodpowiedzialności.
05-06-2010 23:12
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Co do zachowań motocyklistów,to problem ten powtarza się co roku. Mieszkam przy ul. Mireckiego, to widzę to i słyszę.

Middle aged.
06-06-2010 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zico Offline
Super Moderator

Ilość postów: 3,562
Reputacja: 16
Czy motocyklista to , czy kierowca samochodu - to bez wyobraźni przeistacza się w debila .Smutne to ale prawdziwe

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije. (Jan Himilsbach)
06-06-2010 18:41
kaja
Niezarejestrowany

Motocyklista myśli,że zawsze zdąży i jeden z takich"myślących" wpakował nam się w tylne koło.
Po pierwsze twierdził,że to mój mąż wymusił pierwszeństwo
Po drugie,że nie ma obowiązku jechać prawą stroną
A po trzecie,że przy studzienkach są dziury i go wybija,więc jedzie tak jak jest mu wygodnie.
Na szczęście nasze dzieci tylko się wystraszyły i nic poważnego się nie stało.
06-06-2010 20:28
pandazy Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 872
Reputacja: 16
Ku przestrodze wszystkim, którym wyobraźnia odmawia posłuszeństwa

http://www.smog.pl/wideo/24399/wypadek_m..._straszne/

ten przeżył
06-06-2010 20:47
Almerka
Niezarejestrowany

Na tym filmiku motocyklista przeżył ... niestety 3 tygodnie temu mój Kuzyn nie miał tyle szczęścia Sad
07-06-2010 15:01
kalarepa93
Niezarejestrowany

Bardzo łatwo zdaje się kartę motorowerową... Wielu moich kolegów "śmiga" skuterkami po mieście. Jeśli od najmłodszych lat jeżdżą, to potem przerzucają się na motory i wtedy pędzą...
Lekarstwa na to nigdy chyba nie wynajdą. Prędkość, "wiatr we włosach" i inne czynniki kuszą... Efekty widać na każdym kroku, niestety...
Myślałam o utrudnieniu egzaminów na motory, ale i tak ci którzy zdadzą nie zawsze będą jeździć rozważnie. Może warto wprowadzać kolejne szokujące reklamy, tak ja ta jedna, która kiedyś była (bodajże policja ją dała)? Pokazywać jak kończą wariaci na motorach, szokować i dawać do myślenia. A jeśli nie reklamy, to więcej na egzaminach, może tam dołączać jakieś zdjęcia i pouczać na przykładach tych, którzy nie przeżyli?
07-06-2010 15:11
Ratownik
Niezarejestrowany

(07-06-2010 15:11 )kalarepa93 napisał(a):  Może warto wprowadzać kolejne szokujące reklamy, tak ja ta jedna, która kiedyś była (bodajże policja ją dała)? Pokazywać jak kończą wariaci na motorach, szokować i dawać do myślenia. A jeśli nie reklamy, to więcej na egzaminach, może tam dołączać jakieś zdjęcia i pouczać na przykładach tych, którzy nie przeżyli?

Kiedyś pisałem, żeby sprawców (pijanych kierowców) wypadków samochodowych, wysłać na kilka dni na SOR i niech jeden z drugim zobaczą skutki wypadków.
Jedni jeżdżą tylko po to, żeby poszaleć, inni zaś jeżdżą dla pasji.
Zaczyna się sezon dla motocyklistów a to = więcej wypadków = więcej ofiar. Niestety smutne, ale prawdziwe.
07-06-2010 17:17
kalarepa93
Niezarejestrowany

Jeśli samych motocyklistów nie ruszy sumienie, to raczej można śmiało wątpić w to, że przestaną jeździć tak jak do tej pory to robią. Trzeba szukać rozwiązań, może choć część zmieni postępowanie, zrozumie, że sami sobie szkodzą. A reszta... dołączy do długiej listy nierozważnych nieżywych...
Masz rację Ratowniku, smutne, ale prawdziwe.
07-06-2010 21:23
EAGLES
Niezarejestrowany

"Ja bym podzielił motocyklistów na dwie grupy : I grupa - pasjonaci motoryzacji, osoby, które czerpią radość, satysfakcję z jazdy na motocyklu, II grupa - potencjalni... (powiedzmy otwarcie) "dawcy organów". Motocykliści z grupy I są narażeni bardziej na kierowców samochodów, ogólnie rzecz biorąc obie grupy są potencjalnymi "dawcami organów" z tym wyjątkiem, że II grupa z własnego wyboru i nieodpowiedzialności."
Obiema rękoma podpisuję się pod tylko tym postemSmile

Sam jestem motocyklistą, prowadzę klub motocyklowy http://www.eagles.com.pl.
Ale jak tu może być dobrze, jak dziecko na komunie już skuter dostaje, a tata robi z syna motocyklowego Kubicę. Kończy taki chłopak 18 -te urodziny i dostaje od ojca motocykl o pojemności 900 cm a 120KM. który osiąga 240 km/h
Dziwi się później, że jest na jego pogrzebie.
Może po zaostrzeniu przepisów dotyczących wydawania prawa jazdy uda się zaoszczędzić kilka dusz.

Dlatego motocykliści aby odróżnić ich od "wariatów drogowych" zrzeszają się w kluby i pokazują innym, że są bardziej dojrzali i panują nad tym co dzieje się na drodze. - no przynajmniej starająSmile

Niestety kierowcy samochodów też nie są bez winy. Często ktoś kto jedzie samochodem , myśli że jest szybszy od nadjeżdżającego motocykla.
09-06-2010 21:06
Wioślarz
Niezarejestrowany

(09-06-2010 21:06 )EAGLES napisał(a):  no przynajmniej starająSmile
Eeeeech nie chce mi się tego ciągnąć. Niech Ci będzie, że tak jest....
09-06-2010 21:17
skarlet
Niezarejestrowany

Mam wspaniałego kumpla który obecnie mieszka w Warszawie. Od 40 lat jest motocyklistą, fanatykiem motocyklowym. Kocha motory i może o nich mówić godzinami, ale wie jak jeździć. Podziwiam jego pasję ,bo potrafi o tym tak opowiadać że człowiek mu zazdrości.
EAGLES pewnie go znasz. Smile
09-06-2010 21:23
czesio544
Niezarejestrowany

Znam kilku motocyklistów , w tym Eaglesa chyba też. Podział prawidłowy. Sa kluby motocyklowe ( nie mylić z gangami), które organizuja zjazdy, doskonalenia, kursy pierwszej pomocy itp. Promuja bezpieczną jazde. Są i oszołomy bez wyobraźni. Ostatnio w Radomiu widziałem trzech panów w wieku od 25 do 45 lat na pieknych dużych Hondach. Mieli kurtki klubowe chyba "96" lub coś takiego. Jechali bardzo statecznie i spokojnie. Zaimpomnowali mi. Wzbudzali ogólną ciekawość ze względu na fajne kurtki, piękne motory i spokojną jazdę. Ja też jestem zdecydowanie za tym, aby prawa jazdy na motocykle o dużych pojemnościach i mocach dawac po przekroczeniu okreslonego wieku. Do pewnych rzezy trza po prostu dorosnąć.
09-06-2010 21:24
Wioślarz
Niezarejestrowany

Widać, że ludzie z "eagles" to stateczni i unormowani goście (+). Co innego natknąć się na takiego, a co innego spotkać się z leszczykiem na "odkurzaczu".
PS...... Jarek? Wink
Jaki ten net mały Big Grin
09-06-2010 21:26
czesio544
Niezarejestrowany

Chiba Jarek bo ja innego Eaglesa z naszego grodu nie znam.
09-06-2010 21:31
czesio544
Niezarejestrowany

Po... ło Ciem. Jaka anonimowośc w sieci angolu jeden ? Jendak nie Jarek ale też Eagles . Jednak jezd ano...., eni...., amono... , no to co to teqton pisał
09-06-2010 21:35
EAGLES
Niezarejestrowany

(09-06-2010 21:26 )Wioślarz napisał(a):  Widać, że ludzie z "eagles" to stateczni i unormowani goście (+). Co innego natknąć się na takiego, a co innego spotkać się z leszczykiem na "odkurzaczu".
PS...... Jarek? Wink
Jaki ten net mały Big Grin

Nie Jarek. Tylko Gregor SmileSmileSmile heheheh
Jeszce jest w naszym grodzie jeden Eagles - SZUWAR vel PITBULL więc jest nas tu 3 Smile Jak by co zapraszamy Smile Choć niestety Klub w WarszawieSmile
09-06-2010 21:37
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.