[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Pomoc dla powodzian

#1

Pomoc dla powodzian

W obliczu klęski żywiołowej i nieszczęścia jakie spotkało ludzi na terenach zalanych proponuję nie czekać ,aż ktoś nam zaproponuje pomoc powodzianom.
Nasze forum podejmowało się już wielu zadań ,a to niech będzie dla nas wyzwaniem. Wierzę w to że znów znajdą się ludzie którzy mają zbędne rzeczy które przydadzą się tym ludziom .Liczę ,że znajdą się tacy którzy zechcą je zawieźć bezpośrednio do potrzebujących. Może znajdźmy ludzi z forum miasta które ucierpiało w wyniku powodzi i napiszmy im ,ze my forum zyrardów24h.eu chcemy im pomóc. Poddaję pod rozwagę .Co wy na to ?
Odpowiedz
#2

RE: Pomoc dla powodzian

FORUM SANOMIERZA ! ZICO jestem za!!!
http://www.forum.isandomierz.pl/viewtopic.php?f=2&t=1922
Odpowiedz
#3

RE: Pomoc dla powodzian

Pomysł świetny . Właśnie rozmawiałam ze Skarlet .
Dziękuję że chcecie nam pomóc.
Jutro popytam wśród znajomych czego im potrzeba .
Odpowiedz
#4

RE: Pomoc dla powodzian

Z tego co piszą, to żarcie i wodę mają. Baterie? Jakiego typu? Podejrzewam, że typowe paluszki R6 i R3 czyli inaczej AA i AAA, ale może też większe do latarek i radioodbiorników?
Odpowiedz
#5

RE: Pomoc dla powodzian

Sądzę ,ze z wodą mogą mieć kłopoty. Uważam ,ze dawno sanepid powinien ogłosić ,ze mają wodę skażoną. Nie wiem jak radzą sobie matki z maleńkimi dziećmi. Kurde zbierajcie co uważacie i dawać jedziemy do nich.Tam cholera wszystko jest potrzebne ! Co damy to wezmą takie jest moje zdanie. Nawiązałam kontakt z forum Sandomierza i napisałam ,ze chcemy pomóc. Robimy ponownie porządki w szafach.Rok zaczęliśmy od pożaru u Agnieszki ,a teraz woda.
Odpowiedz
#6

RE: Pomoc dla powodzian

Gdyby trzeba było zawieść coś do Wadowic, to służę Corollą
Można również tak

http://wyborcza.pl/1,106881,7916374,Powodz___jak_pomoc.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=4254142
Odpowiedz
#7

RE: Pomoc dla powodzian

elpresidente z Sandomierza

Pomoc jest nam bardzo potrzebna - ponad 4tys osób jest bez dachu - woda opada ale wały wciąż przesiąkają, walczymy cały czas, na miejscu pracuje wojsko, policja, straż pożarna, ochotnicy, amfibie, 5 śmigłowców - media kłamią... wciąż jest ciężko.

Ludzie mieszkają po szkołach. Nie ma na chwilę obecną Czerwonego Krzyża i leków.

Brakuje rzeczy codziennego użytku, odkażania, śpiworów, pościeli. Tragedia dopiero się zacznie jak woda opadnie... Podbono wyławiają ciała... Mnóstwo, ale to mnóstwo domów jest zalanych.

Każda pomoc się liczy, nawet najmniejsza. Prosimy.

Mój nr 668339747

Dziękujemy za każde dobre słowo i pomoc.

Paweł
To nam potrzebne na chwilę:

konserwy, opatrunki, pieluchy różnego rozmiaru, środki higieny osobistej, pasty, skarpety, spiwory, koce, reczniki - tego już w tej chwili brakuje...robi się coraz gorzej. Proszę piszcie o tym jak najdalej.

Pozdrawiam,
Paweł
Odpowiedz
#8

RE: Pomoc dla powodzian

No to bierzemy się do roboty.
Dary dla powodzian można składać u mnie w domu i myślę, że u skarlet w sklepie, o ile nie będzie miała nic przeciwko.
Ja już szykuję worek ze swoimi darami.
Odpowiedz
#9

RE: Pomoc dla powodzian

J już tez powolutku zaczynam pakować .Czy skupiamy się w obecnej chwili na odzieży itp. czy również drobny sprzęt AGD ?
Odpowiedz
#10

RE: Pomoc dla powodzian

Na tą chwilę umówiłam się z Czesiem ,że pomoże mi Maciek (syn Czesia) . Kto co może niech da do sklepu.Myślę żeby we wtorek już coś zawieźć i przekazać Pawłowi. Dobrze by było pojechać na dwa samochody. Może Rosz pojedzie ? A może znajdzie się kto inny.
Słuchajcie bierzcie pod uwagę to co zasugerował Paweł -oni potrzebują żywności z długim terminem, środków czystości ,opatrunków. Ja będę przyjmować wszystko co przyniesiecie.
Kto ma bliżej do eltoma niech daje do niego.
Pogadam z hurtowniami pewnie też coś dadzą choć by to była woda bierzemy wszystko.
Zico -dawaj co masz ,a jak masz czas to możesz nawet jechać.
Ja u siebie też juz szykuję nawet sporo już wybrałam.
Odpowiedz
#11

RE: Pomoc dla powodzian

Już uruchomiłem potężną machinę forum Wędzarniczej Braci tutaj jest link
http://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic....655#136655
Odpowiedz
#12

RE: Pomoc dla powodzian

A to dostałam dziś rano od Pawła z Sandomierza

Odpisuję z forum isandomierz.pl, elpresidente nick tam mam.
Jeśli chodzi o wodę to jest już sytuacja opanowana, nowe obszary nie są zalewane, pracuje wojsko, policja, straż, harcerze i związki paramilitarne z mieszkańcami na ochotnika.
W tej chwili najbardziej potrzebne są koce, śpiwory, ubrania, środki czystości, odkażania, codziennego użytku. Zaczyna nam brakować worków i piachu.

Ponad 4tys osób jest obecnie bez dachu i póki woda nieopadanie nie mają po co wracać. Tysiące domów jest doszczętnie zalane, woda opada bardzo powoli. Czerwonego krzyża nie ma na miejscu, miasto nam tylko pomaga jak się da, bronimy wałów 24h na dobę, obecnie woda się nie przelewa, ale wały przesiąkają.
Przyjechały specjalne jednostki z Niemiec z pompami i dzięki nim osiedle jeszcze nie jest zalane.
Pracuje non-stop 5 śmigłowców, latają z workami z piachem i ewakuują ludzi, media tego nie pokazują.
Nikt tutaj w pomoc rządu nie wierzy. Skończyła się ona na wizycie Tuska i Millera. Ubezpieczalnie już odmawiają powodzianom wypłat za zalane domy, woda utrzyma się jeszcze co najmniej do poniedziałku wg prognoz, a od czwartku mają być znów ulewy, ludzie są załamani.
Wśród moich znajomych są 3 rodziny które całkowicie straciły dom, damy sobie radę, ale proszę jeśli możecie jakoś wspomagać, wszystko się liczy, nawet najmniejsza pomoc.

Poniżej są moje dane kontaktowe, telefon komórkowy i biurowy - lepiej na komórkę.
Dziękuję za słowa otuchy, to pomaga wszystkim i przekażę je dalej.

Proszę przekaż te informacje gdzie tylko się da, pomoc jest naprawdę potrzebna.

Pozdrawiam,
Paweł
Odpowiedz
#13

RE: Pomoc dla powodzian

Ja jutro w szkole zajrzę do pani pedagog i dam jej znać, że zbieramy potrzebne rzeczy. I postaram się zorganizować pomoc od całego "czerwoniaka". Jestem pewna, że wiele osób odpowie na apel.
Odpowiedz
#14

RE: Pomoc dla powodzian

My jako forum nie możemy przejąć roli instytucji do tego powołanych. Sami pojedziemy do Pawła tylko raz i przekażemy mu to co zdołamy zebrać na zasadzie forum naszego miasta dla forum Sandomierza, ale trzeba działać dalej i przekazywać pomoc przez organizacje które się tym zajmują i są do tego powołane.
Masz rację zbierajcie co tylko możecie- tam potrzebna jest tak jak czytasz każda pomoc ,ale my jesteśmy grupą osób prywatnych i pomagamy prywatnie i w tym momencie możemy zebrać tylko rzeczy które zechcą przekazać nasi forumowicze.
Odpowiedz
#15

RE: Pomoc dla powodzian

WAŻNE!

Pomóżmy powodzianom! Wszelkie informacje pod linkiem:


http://www.grpckkielce.pl/aktualnosci/19...wodzianomq

Dary można zostawiać w Sandomierzu w magazynie PCK
ul. Słowackiego 37 (dawny internat)
Przydadzą sie:
*konserwy
*mleko
*koce
*skarpety
*chleb
*środki czystości

oraz wszystkie inne rzeczy które uznacie za przydatne!
Odpowiedz
#16

RE: Pomoc dla powodzian

U mnie jest już kilka worków zebranych od rodziny. Gosia obiecała to ładnie popakować -trochę poprasować. Są nawet ładne zabawki dla dzieci. Bierzemy wszystko.
Chłopaki z Sandomierza dają namiary gdzie i komu możemy przekazać. Sądzę, ze po raz kolejny nasza akcja wypali.
Odpowiedz
#17

RE: Pomoc dla powodzian

Postaramy się zorganizować jakieś paczki.Będę w kontakcie z Czesiem
Czy karmę dla zwierząt też pakować?
Odpowiedz
#18

RE: Pomoc dla powodzian

My też pomożemy
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#19

RE: Pomoc dla powodzian

(24.05.2010 09:07 )kaja napisał(a): Postaramy się zorganizować jakieś paczki.Będę w kontakcie z Czesiem
Czy karmę dla zwierząt też pakować?

Weźmiemy wszystko co dasz. Maciek jest z nami i pomaga to możesz dać przez niego. Dzięki wielkie. Chcemy pojechać w tym tygodniu wszystko zależy od tego kiedy będzie duży samochód. Dziś już będzie wiadomo.
Odpowiedz
#20

RE: Pomoc dla powodzian

Mamy już samochód na środę-czwartek. Jeżeli ktoś ma coś jeszcze do przekazania to prosimy jutro. Tak jak pisałam wcześniej jest to wyjazd jednorazowy do Sandomierza.

Szymon dziękuję za miłą rozmowę tak jak już pewnie przeczytałeś będziemy u Was w środę lub w czwartek. Trzymajcie się chłopaki ! Jesteśmy z Wami całym sercem. Poryczałam się jak zobaczyłam tylko dach Twojego domu . Dojedziemy na pewno ! Do zobaczenia wkrótce ! Może Bozia da ,że spotkamy się kiedyś przy piwku,a co złe pozostanie tylko wspomnieniem.
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany na forum Żyrardowa 2024 Git 72 4 162 10.03.2024 21:12
Ostatni post: belin
  Zmiany w układzie działów forum 9 866 20.09.2023 10:35
Ostatni post: belin
  Forum Żyrardów dla Wszystkich działa aktywnie w zwalczaniu spamu belin 1 239 09.08.2023 11:24
Ostatni post: belin
  Zakończone - Prace na serwerze belin 0 167 04.08.2023 12:15
Ostatni post: belin
  Użytkownik AI - bot na forum - zostawiam jako ciekawostkę SharonConner 4 198 18.07.2023 13:56
Ostatni post: belin
  Nowy się wita. mother 6 451 07.07.2023 11:35
Ostatni post: belin
  Wpisy na forum Żyrardowa miłośników PISu - płatne czy bezpłatne [oddzielony] 8 333 05.06.2023 09:18
Ostatni post:
  Nowi użytkownicy - problem z wysyłaniem e-maili przez forum rozwiązany belin 0 114 18.05.2023 10:50
Ostatni post: belin
  Użytkownicy o ujemnej reputacji będą mieli ograniczone prawa belin 8 427 29.09.2022 18:57
Ostatni post: belin
  Nowa oprawa graficzna dla forum.. Euforia 60 3 095 28.01.2022 10:23
Ostatni post: belin
  Widget pogodowy na górze forum belin 4 388 22.12.2021 21:09
Ostatni post:
  Szperacz dawny Admin - automat skanujący internet 7 649 30.11.2021 19:37
Ostatni post: Szperacz
  Cytowanie gościa nie działa - zgłoszenie do programistów Mybb belin 6 655 14.11.2021 16:34
Ostatni post: belin
Question Fanpage Forum na FaceBooku - zmiana polityki - będzie tylko 10 wpisów z forum dr_niziołek 48 2 154 06.06.2021 10:51
Ostatni post: belin
  Sekcja Najważnijsze linki na główej stronie forum belin 1 313 18.04.2021 23:00
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości