Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dla powodzian
Autor Wiadomość
Andzela Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,517
Reputacja: 16
RE: Pomoc dla powodzian
Skarlet juz wraca rzeczy trafily w odpowiednie rece ,czekamy teraz na Skarlet aby podzielila sie tym co zobaczyla .......i co przezyla tam na miejscu .......Skarlet czekamy na Ciebie:-)

Smile
26-05-2010 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

(26-05-2010 09:39 )Euforia napisał(a):  Super ! Najlepsze jest to, że na naszym forum znajdują się ludzie którzy potrafią się szybko zorganizować.

Szybkość reakcji jest bardzo ważna. Czekamy na pierwsze informacje z okolic Sandomierza. Napewno to kropla w morzu potrzeb ale dzięki takim choć na chwilę, kilku może kilkunastu poszkodowanym będzie lżej przetrwać najbliższe dni.
26-05-2010 11:58
Odpowiedz cytując ten post
z sandomierza
Niezarejestrowany

witam

dzięki za pomoc, za życzliwość i za podtrzymanie wiary, że są jeszcze porządni ludzie na tym świecie.

może to i kropla w morzu potrzeb, ale każde morze składa się z takich właśnie kropelek.
kropla do kropli a zbierze się ocean Wink

Pozdrawiam Żyrardów
26-05-2010 13:56
rosz Offline
Gaduła

Liczba postów: 347
Reputacja: 6
Fotki z wyjazdu z darami dla powodzian
http://picasaweb.google.pl/romans1111/Dary2#
26-05-2010 14:15
skarlet
Niezarejestrowany

Meldujemy swój powrót z akcji.
W tym momencie nie wypada mówić o naszym zmęczeniu. Tam ludzie pracują po 30 godzin bez przerwy.
Z Żyrardowa wyjechaliśmy zgodnie z planem o 4 rano. Pojechał Czesio, Maciek, Ewa, Rosz, Misiek. Wyjeżdżaliśmy z wątpliwościami o których wczoraj z wami rozmawialiśmy. Potwierdziły się opinie Eltoma który miał po raz kolejny rację -decyzja była trafna.
Zadajecie sobie pytanie dlaczego pojechaliśmy do Ćmielowa, a nie do Sandomierza.
W Ćmielowie zakwaterowano rodzinę Szymona -czyli Kasię i dwóch synów (młodszy 5 letni syn jest dzieckiem specjalnej troski z rozszczepem kręgosłupa )
Szymon i Kasia są bardzo sympatycznymi ludźmi. On pracuje na etacie kuratora sądowego. Podczas naszej wizyty przybyli do niego pracownicy MOPS-u przywitali jego rodzinę w tymczasowym domu. Jak wynikało z rozmowy Szymon też należy do ludzi którzy pomagają innym -czyli jest społecznikiem ,który lubi działać.
Przy rozładunku mieliśmy pomoc ludzi z tej miejscowości .
Kiedy zostaliśmy sami podczas rozmowy przy kawie dowiedzieliśmy się jak wygląda teraz życie powodzian.
Trudno mi pisać .Pocieszające jest to ,że woda opada i policja całkowicie zamknęła most czym utrudniła dojazd szabrowników.
Złe jest to ,że ludzie okradają powodzian ,a spekulanci za chleb żądają 10 zł ,podnoszą ceny wody i art. pierwszej potrzeby.
Macie serdeczne podziękowania za pomoc, ale tak jak ktoś napisał wyżej to kropla w morzu potrzeb.
PRZEKAZUJEMY WAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.
26-05-2010 14:22
eltom Online
Administrator

Liczba postów: 14,934
Reputacja: 29
Czyli wszystko się udało. Dziękujemy wszystkim za pomoc Smile

[Obrazek: sand1.jpg]

PS.
Rzepakowi skrytożercy przynajmniej robią coś dla innych Wink

[Obrazek: eltomek.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2010 15:00 przez eltom.)
26-05-2010 14:53
kalarepa93
Niezarejestrowany

Bardzo się cieszę, że udało się wszystko. Smile Oby tak dalej!
26-05-2010 16:22
skarlet
Niezarejestrowany

Po przemyśleniach proponuję ponownie skierować pomoc do Szymona -czytałam wpisy na ich forum .
Co wy na to?
Proponuję weźcie pod uwagę artykuły spożywcze, opatrunki koniecznie pieluchy dla Przemka na 5-6 lat. i jak zwykle co kto da. Skarpety dla facetów tam wszędzie jest bardzo mokro.ścierki ,środki czystości a i leki przeciw bólowe o których mówiła Kasia.
Dziewczyny pomyślcie o kobietach (podpaski)
Miejsce znane ,wiemy jak jechać i mamy komu dać ,a Szymon wie co z tym zrobić.
26-05-2010 17:06
czesio544
Niezarejestrowany

może być. Czemu nie. Ja jestem za.
26-05-2010 19:48
Almerka
Niezarejestrowany

Zauważyłam że ludzie z pl potrafią tylko dużo gadać, zamiast pomóc . Zwykli krzykacze!
Szkoda sobie nerwy psuć Smile
Jak dla mnie zrobiliście naprawdę coś wielkiego i chwała Wam za to Smile

EDIT by eltom: trochę sprzątam temat Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2010 16:23 przez eltom.)
27-05-2010 08:40
skarlet
Niezarejestrowany

W dalszym ciągu zgłaszają się ludzie którzy mają ochotę nam pomagać. Czyli akcja trwa w dalszym ciągu. Myślę ,że 5 lub 6 czerwca pojedziemy po raz drugi do Sandomierza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2010 16:24 przez eltom.)
27-05-2010 08:46
zbyszek Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,670
Reputacja: 12
Wielkie uznanie dla organizatorów i uczestników pomocy powodzianom!
Czytałem wasze wpisy na forum Sandomierza, ludziska są wam bardzo wdzięczni! Piszę "Wam" mając na myśli wszystkich co pomogli.

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
27-05-2010 08:56
skarlet
Niezarejestrowany

Tu nie chodzi o wdzięczność i pochwały. Trzeba im pomóc i wspierać ile tylko damy radę.
Zobaczysz za tydzień temat zginie z ekranów telewizorów, spowszednieje, a oni tam zostaną sami i bez pomocy.
O całym dramacie zaistniałej sytuacji jeszcze dziś nie potrafię pisać.
Pamiętam słowa które mam cały czas w głowie - kobieta z dzieckiem została ewakuowana z domu w tym czym była .Dostała zakwaterowanie w szkole. Rano jak się obudziła okazało się ,ze "wyparowały" buty jej i dziecka.
27-05-2010 09:20
Mars
Niezarejestrowany

(27-05-2010 09:20 )skarlet napisał(a):  Pamiętam słowa które mam cały czas w głowie - kobieta z dzieckiem została ewakuowana z domu w tym czym była .Dostała zakwaterowanie w szkole. Rano jak się obudziła okazało się ,ze "wyparowały" buty jej i dziecka.
Niektórych historii nawet w filmie by nikt nie wymyślił. Aż nie do wiary, że w tak skrajnych sytuacjach ludzie mogą sie dopuścic do "zwędzenia" butów dziecku.
Mocna głowa z chłodnym rzeczowym podejściem jest bardzo ważna w takich sytuacjach.
http://www.zyrardow.pl/redir:index?wiece...cej_news=1

Żyrardowscy internauci pomogli powodzianom ...
27-05-2010 12:16
skarlet
Niezarejestrowany

Ponieważ ten temat cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem gości -czyli ludzi nie zarejestrowanych na forum eu. do nich też kieruję swój post.
Jeżeli chcecie się przyłączyć do naszej akcji pomocy forumowiczom z Sandomierza zapraszamy. Liczy się na tą chwilę każdy drobiazg który może zostać przekazany potrzebującym. Mamy do pomocy młodego chłopaka który podjedzie w umówione miejsce i wszystko odbierze.
Podaję swój numer telefonu.
509557670
27-05-2010 21:04
Mars
Niezarejestrowany

5-6 czerwiec nadal aktualny?
27-05-2010 22:48
skarlet
Niezarejestrowany

Tak sądzę chyba ,że nie będzie z czym jechać Smile
27-05-2010 22:58
Mars
Niezarejestrowany

O to akurat jestem jakoś dziwnie spokojny ;-) , że nie bedzie takiego problemu.
28-05-2010 08:16
Rafał
Niezarejestrowany

No dobrze wszystko ładnie i pięknie. Więc ja zapytam tak czy naprawdę nie ma możliwości abyśmy wszyscy połączyli siły - EU i PL ? Ktoś tu pisał coś o działaniu ponad podziałami. A więc może jednak spróbować ? Nie mówcie , ze nie ma dobrej woli drugiej strony - wystarczy porozmawiać spokojnie i rzeczowo a na pewno wygrają na tym potrzebujący.
28-05-2010 09:05
eltom Online
Administrator

Liczba postów: 14,934
Reputacja: 29
Nie widzę problemu. Wystarczy, że dołączą się do nas w zbiórce. Nikt tego nie będzie usuwał, że pomaga również forum pl. Albo jak nie chcą mieć z nami do czynienia, to niech zbierają, sami. Nie liczy się kto to robi, ale liczy się sama pomoc.

[Obrazek: eltomek.jpg]
28-05-2010 10:00
Odpowiedz