[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1

Lody.

Lody robi się ze mleka, śmietanki.żółtek i cukru. Każdy wie. Z takich produktów wychodzą drogie lody. Gdy przed kupnem przeczytamy na opakowaniu składniki , to wiemy że producent nas nie oszukuje i zjemy produkt znakomity. W zasadzie. Są też namiastki lodów bardzo tanie, zrobione ze składników zastępczych. Ale nie oto chodzi. Chodzi mi o to że większość producentów "napowietrza" lody i te tanie i te drogie. Ostatnio ważyłem pakę lodów "Algidy" o pojemności 1250ml i na wadze wyszło że lody ważą 650gr.
Lody Algida Viennetta wanilia - Algida
Masa netto: 320 g, 650 ml
Uznano, że do lodów wcale nie trzeba używać śmietanki, tylko jakiegoś innego tłuszczu. Na opakowaniach pisze się "tłuszcz roślinny", czyli olej palmowy utwardzany chemicznie. Surowiec 4-5 razy tańszy od śmietanki - wyjaśnia prezes spółdzielni Krzysztof Jankowski.

...Po czym bez oporów opowiada o produkcji lodów. Do kadzi wlewa się 11-proc. śmietankę, dosypuje cukier, mleko w proszku i środek stabilizujący. - To mączka z nasion chleba świętojańskiego, która pęczniejąc, zapewnia odpowiednią konsystencję - wyjaśnia. Potem pasteryzacja, homogenizacja, schładzanie i w końcu napowietrzanie. Dzięki temu lody są puszyste, objętość masy można powiększyć nawet o 100 proc.
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,10..._lody.html
Tak więc, powiększa się objętość lodów do 100% to i zysk jest niebagatelny. Czuje się oszukany!
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#2

RE: Lody.

to sam rób Tongue nie kupuj Tongue
Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
Odpowiedz
#3

RE: Lody.

Czemu temat lody jest w spotkaniach konsumenckich ? Tongue
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#4

RE: Lody.

Loda? Tongue
Odpowiedz
#5

RE: Lody.

W swojej bezkresnej naiwności, sądziłem że, dział "Spotkania konsumenckie" , jest dla tematu " Lody", jak najbardziej na miejscu. Przecież "Spotkania..." jest na forum a że spotykamy się właśnie tu, to i tu możemy podyskutować.
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby osoba odpowiedzialna za ten dział lub admin przeniósł temat "Lody" na jego odpowiednie, co do treści miejsce.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#6

RE: Lody.

Miejsce jest jak najbardziej odpowiednie, powiedz tylko gdzie i kiedy na te lody, no i kto robi ? Tongue
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#7

RE: Lody.

Big GrinBig GrinBig Grin
W niedziele na festynie na placu JPII Big Grin A lody będą , będą , a kto wie może jeden ze sponsorów będzie dawał darmo?Rolleyes
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#8

RE: Lody.

(02.06.2012 13:07 )Zbyszek napisał(a): Big GrinBig GrinBig Grin
W niedziele na festynie na placu JPII Big Grin A lody będą , będą , a kto wie może jeden ze sponsorów będzie dawał darmo?Rolleyes

owszem dawał... z zeszłego roku.. zmiażdzone i oblodzone... i to miały jeść dzieci ://
Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grill degustator 42 2 017 10.09.2014 22:07
Ostatni post: Killerski
  Szkolenie wędliniarskie zico 47 2 146 03.02.2012 16:29
Ostatni post: teqton
  Skazany za nielegalne oscypki zbyszek 17 887 04.08.2011 21:12
Ostatni post: MALYNKA
  kabanos kapral siwy 7 560 19.05.2011 21:49
Ostatni post: jagódek
  Beczka do wędzenia [oddzielony] to co wędzimy? zico 8 539 29.09.2010 22:23
Ostatni post: zico


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości