Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulice w Żyrardowie
Autor Wiadomość
skarlet
Niezarejestrowany

Ulice w Żyrardowie
Mam dosyć bomb z opóźnionym zapłonem.
Niech nikt mnie nie próbuje przekonywać ,że samochody przejeżdżające przez miasto nie stanowią zagrożenia.Modlę się,żeby szybko powstała obwodnica.
Dziś zapach gazu czułyśmy od godz 14 i wcale go nie wywiało mimo otwartych drzwi.Sytuacja stała się groźna jak lokatorzy z budynku zaczęli przychodzić z pytaniem czy u nas tez tak śmierdzi.Musieliśmy wezwać pogotowie gazowe.Panowie zbadali najpierw sklep,później mieszkania lokatorów i stwierdzili,że prawdopodobnie jechała nieszczelna cysterna,a deszcz spotęgował zapach.Jest nie wesoło.Pamiętam,że wagony z materiałami niebezpiecznymi były specjalnie oznaczane i zabezpieczane.
Teraz wszystko jeździ na wariackich papierach.Wolna Amerykanka każdy robi co chce i jak chce i nikt tego nie kontroluje.
Uważam,że pewne ładunki powinny wrócić na tory.Tak być nie powinno!
Jest godzina 21 tyle godzin utrzymuje się ten zapach.
10-05-2010 20:19
Odpowiedz cytując ten post
elprincipito
Niezarejestrowany

RE: Ulica 1-go Maja
NIeprawdą, Skarlet, jest, że każdy wozi co chce i jak chce...

są przepisy i każdy produkt niebezpieczny - ADR - musi być wożony odpowiednim transportem i w odpowiednich warunkach.

Jak ktos chce więcej informacji to tutaj jest opis
http://pl.wikipedia.org/wiki/ADR_(transport)

Poniżej tablica oznaczeń...

[Obrazek: adr-znaki-tablice.gif]
10-05-2010 20:28
skarlet
Niezarejestrowany

Co pół roku zdawałam egzamin z ładunków niebezpiecznych i teraz już szkolić się nie chcę.Natomiast chcę spokojnie spać i nie martwić się o bezpieczeństwo ludzi.
Posiedź trochę u mnie ,a po chwili będziesz wiedział co kto wiezie. Poznaj Stachu po zapachu. Smile
Pamiętam czas gdzie jakiś nieodpowiedzialny człowiek puścił wagon z cyjankiem,który przejechał pół Polski bez konwoju i dopiero w Żyrardowie zareagowano prawidłowo.Nie wierzę w to że ludzie stosują odpowiednie zabezpieczenia i środki ostrożności.Kierowcom też nie wierzę ,bo często słyszę co kierowcy mówią przez radio.
10-05-2010 20:41
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,680
Reputacja: 10
Przeważnie to takie cysterny to mają jednak oznaczenia, a przecież nieszczelność może się zdarzyć w trakcie transporu i jak się kierowca nie zatrzyma na jadło lub sikadło to nawet nie będzie o tym wiedział. Po za tym jest Inspekcja Transportu Drogowego i oni wyłapują nieoznakowane auta. A w naszej okolicy nader często oni działają.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
10-05-2010 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,816
Reputacja: 7
Uzbroimy się w cierpliwość. Termin oddania obwodnicy- sierpień 2011r. już niedługo, chociaż?

Middle aged.
10-05-2010 22:48
skarlet
Niezarejestrowany

No i sprawa się wyjaśniła .Przyczyną smrodu był remont dachu.Pracownicy podgrzewali i przyklejali papę.Czyli to nie cysterny Smile
Ale dobrze ,że dziewczyny są czujne.
11-05-2010 10:38
skarlet
Niezarejestrowany

Zapraszam na wycieczkę .Roboty idą pełną parą .Naprawdę widać postępy.
11-05-2010 10:44
elprincipito
Niezarejestrowany

Ja się jakiś czas temu błąkałem po tamtych terenach... Robota wre...
Ale czy zgodnie z harmonogramem? Nie wiem...

[Obrazek: tabela_duza_31_marca.jpg]
11-05-2010 11:19
Rencista. Offline
Super użytkownik

Wystąpiły problemy ze strony wykonawcy na wysokości ujęcia wody.

Middle aged.
12-05-2010 11:10
skarlet
Niezarejestrowany

Zmieniliście temat Smile
12-05-2010 15:11
Rencista. Offline
Super użytkownik

Sytuacja się zmieniła.

Middle aged.
12-05-2010 23:11
elprincipito
Niezarejestrowany

No jak. Obwodnica to nierozerwalny temat z 1-maja. To jak Bolek I
Lolek.
13-05-2010 00:29
skarlet
Niezarejestrowany

RE: Ulice w Żyrardowie
Ulice Limanowskiego i Mireckiego walczą o rządowe środki na przebudowę

Miasto Żyrardów przygotowało i złożyło do ,,Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” wniosek dotyczący przebudowy ulicy Limanowskiego. Powiat Żyrardowski z kolei ubiega się o środki rządowe na przebudowę ul. Mireckiego.

Ulica Limanowskiego

Przebudowa ul. Limanowskiego wykonana zostanie na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. 1 Maja. Planowany zakres prac obejmuje budowę jezdni z nawierzchni bitumicznej, chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów z kostki betonowej oraz zatok parkingowych i peronów autobusowych. Długość projektowanej ulicy wynosi 1043,82 mb. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, oświetlenie ulicy oraz sygnalizacja świetlna. Całkowita wartość planowanej inwestycji wynosi ponad 7 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 3 mln zł.

Gmina Żyrardów, jako beneficjent środków na przebudowę ul. Limanowskiego, zawarła umowy partnerskie z Powiatem Żyrardowskim, który wykona organizację ruchu dla inwestycji, z Żyrardowską Spółdzielnią Mieszkaniową, która przekaże teren (w pasie drogowym) do wykonania miejsc parkingowych i drogi manewrowej oraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, które w umowie zobowiązało się do sprawdzenia szczelności oraz konserwacji wykonanej instalacji sanitarnej i deszczowej.

Ulica Mireckiego

Powiat Żyrardowski ubiega się o środki z rządowego projektu na przebudowę ul. Mireckiego na odcinku od ul. 1 Maja do kolektora nr 51. W planach jest m.in. budowa nowej jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych i postojowych. Miasto Żyrardów podpisało umowę partnerską z Powiatem Żyrardowskim, w której zobowiązało się do pokrycia wkładu własnego niezbędnego przy ubieganiu się o dofinansowanie inwestycji.

Projekty podlegają obecnie ocenie formalnej i merytorycznej. Do 30 października br. wojewoda ogłosi listy rankingowe. W przypadku otrzymania dofinansowania, realizacja inwestycji rozpocznie się w roku 2011.
12-10-2010 13:49
Bercik Online
Super użytkownik

Ilość postów: 1,020
Limanowskiego bliżej środkowej razem z chodnikami to woła o pomstę do nieba...

Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
12-10-2010 15:55
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,680
Reputacja: 10
Popieram inicjatywą z przebudową jednej z głowych ulic Naszego miasta czyli Mireckiego, przy której mieszkam. Asfalt jest w fatalnym stanie, chodniki w jeszcze gorszym. Przy szkole podstawowej nr 6 powinni postawić "śpiącego policjanta" gdyż niektórzy kierowcy nie zwraają uwagi na dzieci. Dodatkowo należy też zrobić porządek z drzewali, które nie będą zasłaniać przejścia dla pieszych przy szkole. Pomysł aby od razu zbudować drogę dla rowerów również uważam za słuszny. Jak pisałem w innych tematach nie mam nic przeciwko takim drogą jeśli przy okazji i chodni będą wymieniane. Liczę również na to, że ul. Mireckiego zostanie zaprojektowane również pod względem parkingowym. Na tak dużej licy w centrym miasta potrzebne są liczne miejsca parkingowe. Uważam, że przy okazji przebudowy warto zadbać o teren zielony znajdujący się za kapliczką na rogu Al. Partyzantów, Mireckiego i Kościelnej.

Ulica Limanowskiego również wymaga gruntownego remontu. Należy jednak tutaj zwrócić uwagę na fakt obecności przy niej zabytkowych budynków. Całość prac związanych z przebudową elementów pobocznych niż jezdnia powinna być ściśle utrzymana w tonie zabytków. Byle tylko nie było tak niefortunnej kostki jaka została położona na deptaku.

Przy budownie obu ulic należy wspomnieć, że nie będzie to poprawianie nawierzchni tylko będzie to budowa całkowicie nowej drogi od podstaw.

Mam nadzieję, że budowy ww. dróg nie spowolnią prac związanych z utwardzaniem dróg w dzielnicach domków jednorodzinnych. Mam na myśli tutaj ukochaną ilicę Eltoma czyli Kutnowską oraz sąsiadujące np. Dzikiewicza, ale również ulice po drugiej stronie torów takie jak choćby Chmielna.

Trzecią ulicą jest ulica Środkowa, która również wymaga gruntownego remontu. Sądzę, że powinna ona być trzecią z dużych ulic budowaną od podstaw.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
12-10-2010 20:17
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 12,232
Reputacja: 28
Nie mam zastrzeżeń, do proponowanych ulic, bo faktycznie tam jest tragedia Wink Żeby nie było, że tylko Kutnowska mi w głowie Big Grin

[Obrazek: eltomek.jpg]
"Deptak? Jaki deptak?" - B. Rusinowska - kandydatka na prezydenta Żyrardowa
12-10-2010 20:21
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 3,766
Reputacja: 14
A jakie możesz mieć zastrzeżenia skoro wszystko się rozstrzygnie zanim będą Ciebie wybierali Big Grin Patrz Doctorek już przy okazji coś dorzuca Smile

13-10-2010 15:31
Mars Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,438
Reputacja: 21
(13-10-2010 15:31 )Jancio napisał(a):  A jakie możesz mieć zastrzeżenia skoro wszystko się rozstrzygnie zanim będą Ciebie wybierali Big Grin Patrz Doctorek już przy okazji coś dorzuca Smile
Radni i Prezydent nowej kadencji powinni za to sie martwić skąd wziąć na to kasę ;-) Jeździmy codziennie po ulicach w mieści i doskonale znamy potrzeby.
(12-10-2010 13:49 )skarlet napisał(a):  Ulice Limanowskiego i Mireckiego walczą o rządowe środki na przebudowę

Miasto Żyrardów przygotowało i złożyło do ,,Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” wniosek dotyczący przebudowy ulicy Limanowskiego. Powiat Żyrardowski z kolei ubiega się o środki rządowe na przebudowę ul. Mireckiego.

Ulica Limanowskiego

Przebudowa ul. Limanowskiego wykonana zostanie na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. 1 Maja. Planowany zakres prac obejmuje budowę jezdni z nawierzchni bitumicznej, chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów z kostki betonowej oraz zatok parkingowych i peronów autobusowych. Długość projektowanej ulicy wynosi 1043,82 mb. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, oświetlenie ulicy oraz sygnalizacja świetlna. Całkowita wartość planowanej inwestycji wynosi ponad 7 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 3 mln zł.

Gmina Żyrardów, jako beneficjent środków na przebudowę ul. Limanowskiego, zawarła umowy partnerskie z Powiatem Żyrardowskim, który wykona organizację ruchu dla inwestycji, z Żyrardowską Spółdzielnią Mieszkaniową, która przekaże teren (w pasie drogowym) do wykonania miejsc parkingowych i drogi manewrowej oraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, które w umowie zobowiązało się do sprawdzenia szczelności oraz konserwacji wykonanej instalacji sanitarnej i deszczowej.

Ulica Mireckiego

Powiat Żyrardowski ubiega się o środki z rządowego projektu na przebudowę ul. Mireckiego na odcinku od ul. 1 Maja do kolektora nr 51. W planach jest m.in. budowa nowej jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych i postojowych. Miasto Żyrardów podpisało umowę partnerską z Powiatem Żyrardowskim, w której zobowiązało się do pokrycia wkładu własnego niezbędnego przy ubieganiu się o dofinansowanie inwestycji.

Projekty podlegają obecnie ocenie formalnej i merytorycznej. Do 30 października br. wojewoda ogłosi listy rankingowe. W przypadku otrzymania dofinansowania, realizacja inwestycji rozpocznie się w roku 2011.

Jak widać kwota 7mln za Limanowskiego jest zblizona do kosztów przebudowy ul. Okrzei. Długość ulic co prawda jest inna ale zakres prac inny. OGM tylko sprawdzi szczelność instalacji deszczowych i ciepłowniczych. To po czym chodzimy i jeździmy jest stosunkowo "niedrogie" w porównaniu z tym czego nie widzimy pod ziemią.
(12-10-2010 20:17 )dr_niziołek napisał(a):  Przy szkole podstawowej nr 6 powinni postawić "śpiącego policjanta" gdyż niektórzy kierowcy nie zwraają uwagi na dzieci. Dodatkowo należy też zrobić porządek z drzewali, które nie będą zasłaniać przejścia dla pieszych przy szkole.

"Śpiącego policjanta" nie będzie przy szkole nr 6 dlatego, że jeździ tam komunikacja miejska. Tego typu "spowalniacze" moga być tylko na lokalnych ulichach.
Ja bym napewno powycinał wszystkie drzewa przy Limanowskiego i Mireckiego aby za kilka lat nie zniszczyły kanalizacji i mediów pod nową ulicą a do tego sa coraz starsze i kruche a ulice bardzo ruchliwe więc moga wpływać na bezpieczeństwo samochodów i ludzi.
Posadzić mniejsze np. jarzębiny które nie będą bombą za kilkanaście lat.

Prawdziwa przyjaźń nie potrzebuje słów i zapewnień tylko działania i wsparcia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2010 07:08 przez eltom.)
14-10-2010 00:57
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 3,766
Reputacja: 14
(14-10-2010 00:57 )Mars napisał(a):  Jak widać kwota 7mln za Limanowskiego jest zbliżona do kosztów przebudowy ul. Okrzei. Długość ulic co prawda jest inna ale zakres prac inny. OGM tylko sprawdzi szczelność instalacji deszczowych i ciepłowniczych. To po czym chodzimy i jeździmy jest stosunkowo "niedrogie" w porównaniu z tym czego nie widzimy pod ziemią.

Ciesze się, że zwróciłeś uwagę na tą długość ulic bo to ponad połowa czy nawet więcej. Załóżmy, że tylko połowa więc z tych 7mln robi się nagle 3,5mln. To nie wszystko bo nie jest powiedziane że po przetargu może być mniej niż 7mln tak jak to było w przypadku obwodnicy. Okrzei zaś już kosztuje ponad 8mln,czy coś koło tej kwoty. Proponuje wrócić wtedy do obliczeń i porównań będzie jak na dłoni, choć już dziś widać, że Okrzei remontuje się za co najmniej dwa razy więcej, niż powinno i o to jest pretensja do obecnej władzy, że nie szanuje pieniedzy. Tym bardziej, że ich nie mają.

14-10-2010 18:46
Mars Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,438
Reputacja: 21
(14-10-2010 18:46 )Jancio napisał(a):  
(14-10-2010 00:57 )Mars napisał(a):  Jak widać kwota 7mln za Limanowskiego jest zbliżona do kosztów przebudowy ul. Okrzei. Długość ulic co prawda jest inna ale zakres prac inny. OGM tylko sprawdzi szczelność instalacji deszczowych i ciepłowniczych. To po czym chodzimy i jeździmy jest stosunkowo "niedrogie" w porównaniu z tym czego nie widzimy pod ziemią.

Ciesze się, że zwróciłeś uwagę na tą długość ulic bo to ponad połowa czy nawet więcej. Załóżmy, że tylko połowa więc z tych 7mln robi się nagle 3,5mln. To nie wszystko bo nie jest powiedziane że po przetargu może być mniej niż 7mln tak jak to było w przypadku obwodnicy. Okrzei zaś już kosztuje ponad 8mln,czy coś koło tej kwoty. Proponuje wrócić wtedy do obliczeń i porównań będzie jak na dłoni, choć już dziś widać, że Okrzei remontuje się za co najmniej dwa razy więcej, niż powinno i o to jest pretensja do obecnej władzy, że nie szanuje pieniedzy. Tym bardziej, że ich nie mają.

Tak ale na tyle co udało mi sie przeczytać informacje (nie przetarg i specyfikacje) to zakres prac przy Okrzei jest o wiele większy. Róznica w roborach podziemnych. Limanowskiego PGM ma tylko "sprawdzić" więc jeśli ocenią, że jednak trzeba naprawiać lub wymieniać całe odcinki to kwota napewno wzrośnie.

Prawdziwa przyjaźń nie potrzebuje słów i zapewnień tylko działania i wsparcia.
14-10-2010 18:51
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.