Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/59c7d84fbd616de873be1cae

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulice w Żyrardowie
Autor Wiadomość
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
RE: Ulice w Żyrardowie
Oczywiście budowane są choćby dwie fontanny, których nie ma na Limanowskiego Wink nawierzchnia bazaltowa też ma wpływ na cenę. Gdyby były pieniądze w kasie to pal sześć niechby tam było, ale tych pieniedzy nie ma. Dla mnie takim porównaniem w kosztach była budowa Mokrej prowadzona przez powiat od podstaw, czyli cała infrastruktura podziemna i naziemna. Dwa razy dłuższa za cenę niecałe 4mln, czyli połowę kosztów Okrzei.

14-10-2010 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mars
Niezarejestrowany

Łatwiej i taniej budować od podstaw niż remontować. Nie jestem fachowcem od budowy dróg więc trudno mi sie wypowiadać. Piszę tylko o "odczuciach" jeśli takowe moga cokolwiek powiedzieć o kosztach budowy dróg ;-)
Mokra ma chodnik po jednej tylko stronie. Jedną linie lamp ulicznych (choć podwójne). Łatwiej było prowadzić budowę bo można było zamknąć teren.
14-10-2010 20:46
Odpowiedz cytując ten post
Jancio Offline
Super użytkownik

Masz całkowitą słuszność Łatwiej się buduje w polu niż w mieście, ale stosunek metra bieżącego jak 4 do 1 jest nie do pobicia i tylko o to mi chodzi. Też prowadziłem inwestycje i wiem, że to samo można wybudować w różnych cenach, ale powiedzmy już 3 krotne przebicie to jest zwykła rozrzutność szczególnie przy braku środków.

14-10-2010 21:08
czesio544
Niezarejestrowany

Mars napisał
"Ja bym napewno powycinał wszystkie drzewa przy Limanowskiego i Mireckiego aby za kilka lat nie zniszczyły kanalizacji i mediów pod nową ulicą a do tego sa coraz starsze i kruche a ulice bardzo ruchliwe więc moga wpływać na bezpieczeństwo samochodów i ludzi.
Posadzić mniejsze np. jarzębiny które nie będą bombą za kilkanaście lat."

Mars bardzo Cie lubie, ale jaja bym Ci wyciął a nie drzewa w miescie. Jezeli pada i jest chore i nic z niego nie bedzie , to tak. Ale w Żyrardowie już tyle drzew wycieto, z juz starczy.
14-10-2010 21:34
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,907
Reputacja: 10
Zgadzam się z Czesiem. Jestem również przeciwnikiem wycinania drzew w Naszym mieście. Uważam, że nalezy drzewa przycinać regularnie i na odpowiednich wysokościach, a nie je całkowicie usuwać. Oczywiście tak jak wyżej napisał Czesio, drzewa chore należy wyciąć. Żyrardów jest jednym z niewielu miast na mazowszu, gdzie mamy na ulicach dużo drzew. Nie jesteśmy może Milanówkiem, czy Podkową Leśną (o Międzyborowie nie piszęWink ) jednak uszanujmy i zadbajmy o zieleń miejską. Dlatego pisząc wyżej o ul. Mireckiego zaakcentowałem aby zadbać o teren zielony.

Literówka

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2010 01:44 przez zico.)
14-10-2010 22:49
Jancio Offline
Super użytkownik

Muszę bronić Marsa bo go chcecie oszpecićSmile Podał powód wycięcia drzew min. niszczenie infrastruktury kanalizacyjnej i chodników. Lubie drzewa, ale nie dajmy się zwariować, skoro drzewo niszczy chodnik i kanalizacje to wybaczcie, nie mam żadnych oporów by je wyciąć. Przy remoncie ulicy i po nadcinaniu korzeni też nie ma pewności, że drzewo przeżyje. Jednocześnie podał propozycje by wyciąć stare, a posadzić nowe mniej inwazyjne drzewa

15-10-2010 05:29
Gość
Niezarejestrowany

Ponadto na Limanowskiego mają powstać zatoczki parkingowe, tak więc trzeba się będzie pożegnać z pięknymi kasztanami. Ewentualnie zrobić tam bezwzględny zakaz parkowania (mówię o odcinku Oss.-Środk.)
15-10-2010 11:55
Mars
Niezarejestrowany

(14-10-2010 21:34 )czesio544 napisał(a):  Mars bardzo Cie lubię, ale jaja bym Ci wyciął a nie drzewa w mieście. Jeżeli pada i jest chore i nic z niego nie będzie , to tak. Ale w Żyrardowie już tyle drzew wycięto, że już starczy.
Drogi Czesiu i Niziołku,
Jancio mnie broni (dzięki) i ja również muszę - puki mnie nie nie będziesz próbował "oszpecić"
Podkreślam, że chodzi mi o drzewa które szkodzą kanalizacji, instalacji gazowej, telefonicznej itd - tego czego nie widzimy na co-dzień a co nawali w najmniej odpowiedniej chwili. W zimie przy -25 czy w okresie świat. Nic nie mam przeciwko drzewom ale takim które nadają się do nasadzeń w mieście przy ulicach. Kasztanowce które rosną przy Limanowskiego są gigantycznych rozmiarów i nawet mierne mamy pojęcie jak głęboko zapuściły korzenie. Wywalić 7 mln zł i za rok odkopywać w okresie zimowym aby coś naprawiać? Za coś takiego też bym "ucinał jajka". Chyba, że ktoś "wykupi swoje klejnoty" płacąc za naprawy. Wyciąć te kaszany i posadzić np. jarzębinę. Jak ktoś chce przykłady to zaproszę na jedną z ulic niech zobaczy chodniki z 20 cm "wysadzeniami". Konserwacja drzew to fikcja bo zazwyczaj jak coś się uszkodzi czy złamie i spadnie na samochód to dopiero jest "wycinka" bez sprzeciwu. Oberwał ktoś kasztanem spadającym z 6-8 metrów? w sumie lekarz, lakiernik a może i Koper... (tfu o nim nie będę pisał bo nikomu tego nie życzę).
(15-10-2010 11:55 )Gość napisał(a):  Ponadto na Limanowskiego mają powstać zatoczki parkingowe, tak więc trzeba się będzie pożegnać z pięknymi kasztanami. Ewentualnie zrobić tam bezwzględny zakaz parkowania (mówię o odcinku Oss.-Środk.)

I słusznie. Tam jest tak szeroko, że zmieszczą sie zatoczki (nie bedzie problemu z urwanymi lusterkami), i ławki na swoim miejscu, i małe drzewka zamiast kasztanów zasłaniających wiele światła. Przy inwestycji 7mln koszt wycini drzew nie jest zbyt wysoki.
15-10-2010 20:16
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Nie ma chyba dobrego rozwiązania,aby przy przebudowie, remoncie ulic zachować wszystkie drzewa w sytuacji,gdy pojazdów z każdym rokiem przybywa w mieście,a miejsc parkingowych jest w dalszym ciągu za mało.Na komisjach RMŻ, radni ciągle poruszają temat wycinki drzew i brak nowych miejsc parkingowych. Czy nowa Rada coś zmieni w tej sprawie? Przypuszczam,że rewolucji nie nie należy oczekiwać.

Middle aged.
16-10-2010 00:47
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,808
Reputacja: 29
A my jutro zbieramy sie i będziemy sadzić drzewka i tyle Tongue

[Obrazek: eltomek.jpg]
16-10-2010 09:58
Wioślarz
Niezarejestrowany

(15-10-2010 05:29 )Jancio napisał(a):  Podał powód wycięcia drzew min. niszczenie infrastruktury kanalizacyjnej i chodników.

Do tego okropnie szpecą okolicę, a no i paskudnie zatruwają powietrze..

(16-10-2010 09:58 )eltom napisał(a):  A my jutro zbieramy sie i będziemy sadzić drzewka i tyle Tongue

A oni nam je powyrywają, bo zatoczki trzeba będzie akurat w tym miejscu budować.
16-10-2010 10:15
eltom Online
Administrator

Tam raczej nie, bo jest już położony chodnik, a najnowsze wieści niosą, że będziemy sadzić 70 drzewek Big Grin

16-10-2010 10:22
Mars
Niezarejestrowany

Drzewka, drzewka jedni piszą o małych owocowych a inni o gigantach kasztanach
16-10-2010 22:52
Wioślarz
Niezarejestrowany

(16-10-2010 22:52 )Mars napisał(a):  Drzewka, drzewka jedni piszą o małych owocowych a inni o gigantach kasztanach

Drzewko, to drzewko Smile sztuka się liczy Smile
16-10-2010 22:57
Mars
Niezarejestrowany

To może wystarczą bonsaje? ;-) Najlepiej w doniczkach oczywiście
16-10-2010 23:13
zico Offline
Super Moderator

Ilość postów: 3,569
Reputacja: 16
ELTOM nie wierzę jest szansa na remont Kutnowskiej , patrzaj Pan Prezydent się na stronie miasta wypowiedział Big Grin

PYTANIE/PROBLEM
Witam Panie Prezydencie.

Jak wiem pracujecie nad nowym planem utwardzania Żyrardowskich ulic. Czy Ulica Kutnowska będzie nim objęta?
Bardzo prosze o odpowiedż.

Z poważaniem

Piotr Ortyl

ODPOWIEDŹ
Witam Panie Piotrze. Zakończono już etap zgłaszania propozycji do programu drogowego, trwa obecnie ich analiza pod kątem zgodności z przyjętymi kryteriami a także określanie przewidywanych kosztów inwestycyjnych. Ulica Kutnowska zgłoszona została jako propozycja do programu przez Samorząd Mieszkańców Nr 2. O ostatecznym kształcie nowego Programu budowy i modernizacji dróg na lata 2011-2015 zadecyduje Rada Miasta.

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije. (Jan Himilsbach)
01-12-2010 05:22
eltom Online
Administrator

Zadecyduje Rada Miasta. Więc jeszcze nie zadecydowała? No to szkoda, że się tam nie dostałem.

01-12-2010 09:38
MALYNKA Offline
szarlotka :p

Ilość postów: 1,551
eltom szansa jest Smile tylko czy Rada tą szansę wesprze...
p.s jak by nie było dział polityki zakończony (skasowany)ale poddziały które "liźnięte" są w jakiś sposób przez politykę i tak zostaną Tongue ale cóż, żyyycie Tongue Tongue

Tongue Co mnie nie zabiło, to mnie wzmocniło Tongue
01-12-2010 09:50
pocahontas
Niezarejestrowany

Eltom, przed wyborami wszystko jest możliwe, nawet Twoja Kutnowska Big Grin. Będzie zrobione wszystko co chcemy Big Grin
01-12-2010 12:39
momos
Niezarejestrowany

(01-12-2010 12:39 )pocahontas napisał(a):  Eltom, przed wyborami wszystko jest możliwe, nawet Twoja Kutnowska Big Grin. Będzie zrobione wszystko co chcemy Big Grin

to bylo przed zima a teraz jest zima i ni ma rady nawet jak obiecaja to nie zrobia nic
04-12-2010 15:33
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.