[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Życie Żyrardowa - pismo wydawane od 1951 red. nacz. Tadeusz Sułek

#1

Życie Żyrardowa - pismo wydawane od 1951 red. nacz. Tadeusz Sułek

Cytat:"Żyrardowska Platforma Obywatelska tegorocznych wyborów nie powinna rozpatrywać w kategoriach porażki. Chociaż do sukcesu i oczekiwań dosyć daleko i niewątpliwie w partii należało będzie się zastanowić, co dalej z formacją, która od kilku kadencji dominowała we wszystkich wyborach. Jest się nad czym zastanawiać, gdyż dysponują dobrą strukturą kadrową i organizacyjną.
O swojego rodzaju sukcesie może mówić Jerzy Naziębło, który po rozbracie samorządowym z PO stworzył swoje stowarzyszenie Ruch Obywatelski Żyrardowian. Jako komitet wyborczy zaznaczyło się ono na scenie wyborczej miasta, chociaż mandat przypadł tylko liderowi. Pociechą może być to, że inni nawet tego nie osiągnęli..."


* http://www.zyciezyrardowa.pl/index.php?p=artykuly&id=646&s=1



Żyrardowska PO nie poniosła porażki a stowarzyszenie Pana Naziębły odniosło wręcz sukces...

Mało co się nie posikałem Wink
Odpowiedz
#2

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Jak to było? Prawda czasu i prawda ekranu?Big Grin
Niesamowite tezy i jakże ciekawie uargumentowane. Ale to przecież nic nowego. Zaraz po wyborach pojawiły się przecież komentarze, że gdyby nie szyld PO to pani dyrektor wygrałaby bez problemu. Wszytko można wymyślić, aby jakoś się pocieszyć.Rolleyes
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#3

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Sukces jest. Ja i tak sie dziwie ze PO ma az tylu radnych.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#4

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Tadka nieźle poniosło widzę.
"Jako komitet wyborczy zaznaczyło się ono na scenie wyborczej miasta, chociaż mandat przypadł tylko liderowi. Pociechą może być to, że inni nawet tego nie osiągnęli..."
Odpowiedz
#5

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Szkoda że nie napisał że Beata odniosła sukces Big Grin
Odpowiedz
#6

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

(03.12.2014 18:00 )Andreas napisał(a): Ale to przecież nic nowego. Zaraz po wyborach pojawiły się przecież komentarze, że gdyby nie szyld PO to pani dyrektor wygrałaby bez problemu. Wszytko można wymyślić, aby jakoś się pocieszyć.Rolleyes

Do mnie pijesz może? Tak, moim zdaniem szyld PO (na tle rządów PO w Żyrku i osób z Platformy) zaszkodził jej w największym stopniu. Nie napisałem, że to jedyna przyczyna porażki (a ktoś już tak to interpretował), ani że gdyby nie szyld PO, to wygrałaby.
Odpowiedz
#7

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

To ona szkodzi PO a nie szyld jej.
Odpowiedz
#8

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

(04.12.2014 11:23 )flower1973 napisał(a): Do mnie pijesz może?

Bij, zabij - nie pamiętam autora tej epokowej myśli, ale z tego co napisałeś wynika, że to nie o Ciebie chodzi.

(04.12.2014 11:23 )flower1973 napisał(a): Tak, moim zdaniem szyld PO (na tle rządów PO w Żyrku i osób z Platformy) zaszkodził jej w największym stopniu.
Ależ w tym się zgadzamy. Szyld PO nie pomógłby nikomu - choćby nie wiem jak wspaniałym byłby fachowcem i dobrym organizatorem.
Problem jest w tym, że - chyba Rambo pisał o tym na forum - iż są ludzie przekonani o tym, że gdyby pani dyrektor startowała jako kandydatka niezależna to... wygrałaby.
Dla mnie takie myślenie wskazuje na to, że wyborców uważa się za ludzi pozbawionych pamięci i zdolności logicznego myślenia. Wątpię, aby pani dyrektor wystąpiwszy z PO (nawet na kilka miesięcy przed wyborami) przekonała takim gestem wyborców, którzy całkowicie rozgrzeszyliby ją z odpowiedzialności za rządy tej partii w mieście.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#9

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Jej nazwisko wywołuje w Żyrardowie zbyt wiele negatywnych emocji.
Odpowiedz
#10

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Szyld, czy bez szyldu, to w Żyrardowie jest bez znaczenia. Rusinowska, jaka jest, dobrze widać. To typowa partyjniaczka. Dla kariery i stołkôw gotowa jest na wszystko. A tego ludziska bardzo nie lubią.
Co do oceny artykułu T. Sułka w kwestíi PO, to wie On dobrze co pisze. Oni nadal są bardzo grożni, i co ważne, w przeciwieństwie do innych komitetôw mają dużo pieniędzy. Wystarczy zapoznać się, kto w tej partíi jest, a takze, kto ją wspiera.
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz
#11

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

(04.12.2014 14:26 )Stańczyk napisał(a): Co do oceny artykułu T. Sułka w kwestíi PO, to wie On dobrze co pisze. Oni nadal są bardzo grożni, i co ważne, w przeciwieństwie do innych komitetôw mają dużo pieniędzy.
Stańczyku, chyba nie ma wśród nas naiwnych ludzi, którzy myśleliby, że te przegrane przez PO wybory wskazują na rozkład lokalnych struktur tej partii i całkowitą utratę wpływów.
Normalną sprawą jest to, że tamten układ będzie starał się władzę odzyskać i w kolejnych wyborach poprawić wynik. Napisałem na długo przed wyborami, że jeśli PO przegra to będzie twardą opozycją, która zapewne będzie punktowała każde potknięcie prezydenta oraz sprzyjającej mu większości w radzie. Myślę, że tym właśnie będzie różniła się opozycja PO od tej z poprzedniej kadencji, że oni nie przeoczą żadnej pomyłki prezydenta i dobrze rozegrają ją propagandowo.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#12

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Jeśli tak to będzie wyglądało jak w kampanii wyborczej, to tylko "pozazdrościć"... A tak na poważnie, to jak na razie wewnątrz żyrardowskiej PO trwają walki frakcyjne i rozliczanie z "sukcesu", a tym samym bój o status wodza w PO...
Odpowiedz
#13

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

(04.12.2014 15:49 )Andreas napisał(a): Normalną sprawą jest to, że tamten układ będzie starał się władzę odzyskać i w kolejnych wyborach poprawić wynik. Napisałem na długo przed wyborami, że jeśli PO przegra to będzie twardą opozycją, która zapewne będzie punktowała każde potknięcie prezydenta oraz sprzyjającej mu większości w radzie. Myślę, że tym właśnie będzie różniła się opozycja PO od tej z poprzedniej kadencji, że oni nie przeoczą żadnej pomyłki prezydenta i dobrze rozegrają ją propagandowo.

To raczej kwestia dobrego rozegrania przez obecną już władzę. Jeśli dobre pomysły PO będą kontynuować (mimo wszystko wierzę, że TA opozycja jest w stanie od czasu do czasu coś ciekawego stworzyć) do tego "umoczenie" opozycji w komisjach - żeby nie było że PIS/NPS wszystko zgarnie dla siebie i PO nie będzie mogła bruździć np swoim przewodniczącym lub wiceprzewodniczącym w komisjach. I twarda opozycja nie będzie mogła za wiele pokazać...

No ale to chyba jeszcze kwestia apetytu na władzę w NPS/PIS.

Ale to raczej tematy z elementarza polityka.
Odpowiedz
#14

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Apetyt w miarę jedzenia rośnie.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#15

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

(04.12.2014 18:04 )SZNINKIEL napisał(a): Jeśli tak to będzie wyglądało jak w kampanii wyborczej, to tylko "pozazdrościć"...
Przykro to pisać, ale sam wiesz, że właśnie takie działania są skuteczne. Wszystko w myśl zasady, że jeśli się rzuca błotem to zawsze coś się przylepi.
Myślę, że po okresie rozliczeń powyborczych w PO zapanuje jednak chęć odegrania się - zresztą z tego co czytam w prasie to taki kierunek nadają władze krajowe tej partii. Trudno się temu dziwić, bo jeśli PO chce wygrywać to musi zrobić porządek w tzw. terenie. Widać wyraźnie, że tę partię toczy ta sama choroba, która dotknęła wcześniej np. SLD. Namnożyło się różnych lokalnych "spółdzielni", "baronów", czy też mówiąc prościej układów towarzysko-polityczno-biznesowych, które ostro wnerwiły wyborców. Jeśli PO chce władze odzyskać to musi mocno przewietrzyć lokalne struktury i postawić na nowych ludzi, którzy nie zdążyli się jeszcze skompromitować (w mniejszym lub większym stopniu).
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#16

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

(05.12.2014 08:50 )Andreas napisał(a): Trudno się temu dziwić, bo jeśli PO chce wygrywać to musi zrobić porządek w tzw. terenie. Widać wyraźnie, że tę partię toczy ta sama choroba, która dotknęła wcześniej np. SLD. Namnożyło się różnych lokalnych "spółdzielni", "baronów", czy też mówiąc prościej układów towarzysko-polityczno-biznesowych, które ostro wnerwiły wyborców.

Też mam takie wrażenie.
Odpowiedz
#17

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Bo to czerwona choroba jest. Przecież dokladnie wiemy z jakich partii narodzila się PO.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#18

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Doktore żadna czerwona czy biała czy brunatna. To zwykła ludzka zachłanność i cwaniactwo w jednym.
(04.12.2014 18:04 )SZNINKIEL napisał(a): Jeśli tak to będzie wyglądało jak w kampanii wyborczej, to tylko "pozazdrościć"... A tak na poważnie, to jak na razie wewnątrz żyrardowskiej PO trwają walki frakcyjne i rozliczanie z "sukcesu", a tym samym bój o status wodza w PO...

W końcu to naturalna kolej rzeczy. Przynajmniej nikt nie próbuje powiedzieć, że wybory zostały sfałszowane.
(05.12.2014 09:35 )flower1973 napisał(a):
(05.12.2014 08:50 )Andreas napisał(a): Trudno się temu dziwić, bo jeśli PO chce wygrywać to musi zrobić porządek w tzw. terenie. Widać wyraźnie, że tę partię toczy ta sama choroba, która dotknęła wcześniej np. SLD. Namnożyło się różnych lokalnych "spółdzielni", "baronów", czy też mówiąc prościej układów towarzysko-polityczno-biznesowych, które ostro wnerwiły wyborców.

Też mam takie wrażenie.

To toczy każde ugrupowanie rządzące dłużej niż kadencje.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#19

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Ale pisząc o tej "naturalnej kolei rzeczy" masz na myśli to, że teraz ta lokalna PO skupi się na wyborze nowego wodza?
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#20

RE: Życie Żyrardowa to żyje w jakimś matrixie ;)

Audyt zewnętrzny jest tym instrumentem, który pozwoli Wojciechowi Jasińskiemu dogłębnie zapoznać się z błędami popełnionymi celowo lub też nie, ktorym to obejmie nie tylko UM, ale rownież spôłki miejskie i CKŻ. Firma przeprowadzająca audyt powinna wskazać wszystkie nieprawidłowości. Im więcej ich znajdzie po rządach Wilka i Obłękowskiego, tym gorzej dla całej ekipy Rusinowskiej, ktora może rzutować bardzo długo na opinię, a tym samym na dalszą karierę działaczy tej partii. Ta kontrola jest rownieź niezbędna chociażby po to, aby wiedzieć jak dalej zarządzać miastem.
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wiadomość SMS od oszusta - zgłoś go do CERT Polska! belin 3 115 25.02.2024 19:27
Ostatni post: belin
Star Sprzedaż alkoholu online - sklepy z wódką Szperacz 2 82 23.02.2024 10:26
Ostatni post:
  Pegassus - narzędzie do inwigilowania Polaków przez PIS 35 979 20.02.2024 19:21
Ostatni post: belin
  Canal Plus - nie oddana karta i 300 złotych kary - szukam radcy prawnego 21 747 13.02.2024 21:38
Ostatni post:
  Radio Fama Żyrardów 104.1 FM stacja radiowa z Żyrardowa słyszalna w Warszawie Unkas 190 7 733 18.01.2024 00:16
Ostatni post:
Star Telewizja Mazowsza Zachodniego - materiały z wydarzeń w okolicy Żyrardowa Szperacz 2 296 10.01.2024 10:36
Ostatni post: belin
  Wymiana telewizora na projektor - nowy trend na Zachodzie belin 3 143 03.01.2024 09:50
Ostatni post: belin
  Naziemna telewizja cyfrowa NTC - DVB-T - odbór w Żyrardowie zmiana na DVB-T2 HEVC 68 4 275 31.12.2023 12:56
Ostatni post: belin
  Jak oglądać TV Republika - antena naziemna płatne platformy cyfrowe belin 9 704 31.12.2023 12:26
Ostatni post:
  TVP1 z satelity bez żadnego szyfrowania - czy doczekaliśmy się standarów Zachodu belin 5 206 29.12.2023 07:09
Ostatni post:
  Internet kablowy w ISKO Żyrardów Andrzej 106 4 045 27.12.2023 09:42
Ostatni post:
  Publiczna telewizja amerykańska Voice of America za darmo belin 0 126 26.12.2023 12:02
Ostatni post: belin
  Telewizja na Kartę SmartHD+ TnK tania płatna telewizja kanały HD belin 19 1 458 17.12.2023 10:09
Ostatni post:
Star Valentin Zyrardow - YouTube Szperacz 0 119 12.12.2023 07:13
Ostatni post: Szperacz
  Telewizja Cyfrowa z Isko Żyrardów dr_niziołek 209 11 185 09.12.2023 12:59
Ostatni post:


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości