[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ankieta: Na kogo zagłosujesz w dogrywce?
Ankieta jest zamknięta.
Jasiński Wojciech
88.57%
31 88.57%
Rusinowska Beata
2.86%
1 2.86%
Nie głosuję
8.57%
3 8.57%
Razem 35 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • ...
  • 150
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Wybory prezydenta Żyrardowa 2014 rok

RE: Wybory, wybory...

Andreas - chętnych do fotela prezydenta zapewne jest sporo, ale trzeba pamiętać o jednym: a mianowicie o szansach wygrania tego wyścigu. Decyzja o starcie nie jest taka prosta jak się może wydawać - bo tak: trzeba wyłożyć jakąś kasę, zebrać ludzi i trochę popracować w czasie kampanii. Jeżeli na samym starcie są marne widoki na sukces, to i zaangażowanie na samym początku spada do zera. A jeszcze należy dodać to, że sam start ustawia tego kandydata po określonej stronie, co może mieć wpływ na ostateczną układankę powyborczą. To wszystko może skutecznie hamować zapędy niektórych osób...
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Ciekawym czy chrzan się w komżę ubierze i znów nam inwestora sprowadzi Wink
(19.06.2014 09:37 )SZNINKIEL napisał(a): Nikt z ich ścisłego grona do tego się nie nadaje - poza Rusinowską, która najwyraźniej nie ma chęci wypróbowania na tym polu swoich sił.

Temu akurat nie ma się co dziwic. Po takim marnym wyniku w wyborach do PE jaki osiągnęła ta Pani w naszym mieście, próba startu w w wyborach na Prezydenta miasta skończyłaby się przecież spektakularną klęską !
P.S.
Skąd stwierdzenie że ta Pani się Prezydenta nadaję ?
Moim, skromnym zdaniem to jako Prezydent byłaby w stanie przebic nawet poziom Wilka. Jeden by był plus takiego układu - w CK by się dyrektor zmienił to i mieszkańcy do kultury zaczęliby miec lepszy dostęp.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Moim zdaniem Rusinowska nie będzie kandydowała na prezydenta Żyrardowa - nie w tych okolicznościach (no chyba, że jeszcze się zmienią). Za dużo ma do stracenia a praktycznie nic do wygrania...
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Raczej nie widzę Beaty na stanowisku prezydenta. Znając obecne realia, to inwestycje w mieście działy by się raz na 4 lata przed następnymi wyborami.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Ależ właśnie o to chodzi, że przy pustej kasie miasta miałaby doskonały argument - nie ma inwestycji, bo nie ma pieniędzy i tyle. Czy byłaby gorszym prezydentem niż Wilk? Moim zdaniem porównywalnym - ten sam styl, to samo środowisko polityczne, to samo przekonanie, że jest się najlepszym i najcudowniejszym. Większych różnic by nie było. A może wtedy Wilk zostałby dyrektorem w CK? Czemu nie miałby chłop w kulturze robić?Big Grin
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

eltom - ale z wielką pompą i pod honorowym patronatem...
Andreas - Wilk to raczej nie będzie pełnił już żadnej znaczącej funkcji w mieście po przegranych wyborach. Z jednego prostego powodu: nie ma wyższego wykształcenia...
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Mam odmienne zdanie co do Rusinowskiej. Myślę, że to właśnie ona może powalczyć o schedę po Wilku. Podkreślam "może", ale nie musi. Praktycznie nic nie traci w razie przegranej, pod warunkiem że wybory wygra ktoś, kto jej nie utrąci ze stołka w CKŻ. Do jesieni 2015 ma spokój, a potem, tak myślę, będzie ponownie walczyć o sejm. Góra ma do niej pełne zaufanie, Pitera w Brukseli, a zatem droga na Wiejską stoi dla niej otworem. Do mnie docierają informacje, że to Czyżewski ma być kandydatem PO. Wiem to od pracowników PEC-u, którzy twierdzą, że Czyżewski mówi o tym już bez ogródek.
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Miro prezydentem! Już widzę te kolejne umowy/interesy z Balcerem...
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

A ja myślę, że najpierw powinien przynieś zaświadczenie od lekarza czy wszystko w porządku.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Myślisz o papierach zaświadczających, że nie ma skłonności samobójczych?
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Mówiąc pół żartem, a pół serio, to trzeba przyznać, że każdy kandydat na prezydenta powinien mieć nieco skłonności samobójczych, bo rządzić miastem z pustą kasą to nie jest zadanie łatwe i przyjemne. Nie wiem, może w takiej sytuacji to nawet jest pożądane, aby każdy kandydat miał mocno zwichrowany instynkt samozachowawczy, bo po takiej kadencji może się okazać, że to koniec jego kariery politycznej.Rolleyes
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Andreasie - my tu gadu gadu o instynktach samobójczych a tu się okazuje, że również Rusinowska vel Caryca takież właśnie wykazała (na sąsiednim forum). Otóż objawiła się tam jako Caryca i ma odpowiadać na pytania... O jaką wielką stawkę będzie gra w nadchodzących wyborach skoro aż taka desperacja?
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Niestety, niewygodne pytania pozostają bez odpowiedzi, ale czego można się spodziewać po polityku o tam pokroju?
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(21.06.2014 17:34 )eltom napisał(a): Niestety, niewygodne pytania pozostają bez odpowiedzi,
No to chyba widzimy co innego.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

Wychodzi na to że znamy już nazwisko kandydata PO na urz ad prezydenta Żyrardowa ! Nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć sukcesu podobnego do tego odniesionego w wyborach do europarlamentu.
P.s.
Jakim to cudem poseł niezawodowy otrzymał poselską odprawę oraz pobierał wynagrodzenie nijak pojąć nie mogę Sad
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(21.06.2014 17:51 )bergerac napisał(a): Jakim to cudem poseł niezawodowy otrzymał poselską odprawę oraz pobierał wynagrodzenie nijak pojąć nie mogę Sad
Najwyraźniej takie sa przepisy. Przecież żaden niezawodowy poseł sam sobie pensji oraz odprawy nie wypłaca.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(21.06.2014 15:31 )SZNINKIEL napisał(a): [...] skoro aż taka desperacja?
Ja bym powiedział, że oprócz desperacji wychodzi teraz cwaniactwo - nagle sobie przypomniała o tym, że można się kontaktować z wyborcami?Rolleyes Nic mnie już nie zaskoczy - tym bardziej, że na tym forum przewidywaliśmy, iż przed wyborami niektórzy członkowie "elity" poczują nagle niezwykłą chęć bratania się z ludem.Cool
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(21.06.2014 17:49 )turboneta napisał(a):
(21.06.2014 17:34 )eltom napisał(a): Niestety, niewygodne pytania pozostają bez odpowiedzi,
No to chyba widzimy co innego.

Niby się pokazały, ale ta druga nie na temat jakby Wink
A pierwsza też niewiele mnie zadowala, bo wolałbym poznać sumy.
Biorąc 30.000 i dając dzieciom nową pościel i jakieś bliżej nieokreślone pomaganie w działania statutowych niewiele mi mówi.
Na allegro ceny pościeli zaczynają się od kilkunastu złotych.
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(21.06.2014 17:54 )turboneta napisał(a):
(21.06.2014 17:51 )bergerac napisał(a): Jakim to cudem poseł niezawodowy otrzymał poselską odprawę oraz pobierał wynagrodzenie nijak pojąć nie mogę Sad
Najwyraźniej takie sa przepisy. Przecież żaden niezawodowy poseł sam sobie pensji oraz odprawy nie wypłaca.
A ja sądzę że ktoś tu kogoś najwyraźniej w jajo robi.
Nie ma co, niezły początek Sad
Odpowiedz

RE: Wybory, wybory...

(21.06.2014 17:57 )Andreas napisał(a):
(21.06.2014 15:31 )SZNINKIEL napisał(a): [...] skoro aż taka desperacja?
Ja bym powiedział, że oprócz desperacji wychodzi teraz cwaniactwo - nagle sobie przypomniała o tym, że można się kontaktować z wyborcami?Rolleyes Nic mnie już nie zaskoczy - tym bardziej, że na tym forum przewidywaliśmy, iż przed wyborami niektórzy członkowie "elity" poczują nagle niezwykłą chęć bratania się z ludem.Cool
Każdy widzi to co chce widzieć. Ja widzę odwagę w związku z tym, że ma chęć zmierzyć się z pytaniami na forum.
A co do tego, że przypomniała sobie o tym tylko dlatego, że zbliżają się wybory, to akurat dodatkowy atut, że nie pomija internautów. W końcu kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami i nie trwa całe życie.
(21.06.2014 18:11 )bergerac napisał(a):
(21.06.2014 17:54 )turboneta napisał(a):
(21.06.2014 17:51 )bergerac napisał(a): Jakim to cudem poseł niezawodowy otrzymał poselską odprawę oraz pobierał wynagrodzenie nijak pojąć nie mogę Sad
Najwyraźniej takie sa przepisy. Przecież żaden niezawodowy poseł sam sobie pensji oraz odprawy nie wypłaca.
A ja sądzę że ktoś tu kogoś najwyraźniej w jajo robi.
Nie ma co, niezły początek Sad
Z czym robi w jajo?
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • ...
  • 150
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe Przymierze Samorządowe Andreas 990 14 757 05.04.2015 23:30
Ostatni post:
  Gazeta Wyborcza znów tworzy "fakty" - Jasiński nie jest z PSL 32 1 492 03.12.2014 19:46
Ostatni post:
  Wybory Samorządowe 2014 - wątek zbiorczy 68 2 709 14.11.2014 19:45
Ostatni post: eltom
  Wybory do Europarlamentu 2014 276 9 320 27.05.2014 15:19
Ostatni post: Stańczyk


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości