[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • ...
  • 27
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

10 kwietnia - rocznica Katastrofy Smoleńskiej

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Prędkość to żadna teoria, jest precyzyjnie zapisana w rejestratorach. To raz, a dwa - praw fizyki nie oszukasz, taki samolot potrzebuje odpowiedniej prędkości żeby latać, tego przeskoczyć się nie da. Ile bym artykułów nie przeczytał i wywiadów nie usłyszał na temat tej katastrofy, i wypowiadali się rożni eksperci, tak cywilni jak i wojskowi, to zawsze podawana prędkość podejścia była miedzy 240 a 300 km/h. Te samoloty porostu z taką prędkością podchodzą do lądowania, pogódź się z tym Wink

TAWS działa na podstawie wgranych cyfrowych map terenu i systemu GPS, w tym samym artykule z USA Today wypowiadają się tez inni, np. Bill Voss prezes fundacji bezpieczeństwa lotniczego (tłumaczę to po swojemu, nie jestem pewien jak to się poprawnie nazywa: Flight Safety Foundation), stwierdza że katastrofa mogła obnażyć słabości TAWS, ponieważ o ile mapy USA i innych rozwiniętych krajów są bardzo dokładne, to istnieją luki w mapach krajów takich jak Rosja lub inne kraje rozwijające się.
Z TAWS jest tak jak z navi w Twoim samochodzie, jak wgrasz starą i nieaktualną mapkę to daleko nie zajedziesz, zwłaszcza jak zboczysz z autostrady na lokalne drogi Wink

http://www.usatoday.com/travel/flights/2...OE=TRVISVA

Przypuszczam ze śledztwo odpowie też i na te pytania.

SKW - chodzi Ci o Służbę Kontrwywiadu Wojskowego?

To brakuje któregoś z kontrolerów? Przecież był wywiad z kontrolerem który prowadził polski samolot, byli oni też przesłuchiwani przez rosyjską prokuraturę, a potem drugi raz przez naszą (12 kwietnia potwierdził ten fakt Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski).
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

(20.04.2010 21:19 )dr_niziołek napisał(a): Ktoś mi delikatnie podpowiedział abym za duzo o temacie nie mówił.

Wsłuchaj sie w ten głos... Wink Big Grin
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Jak czytam niektóre wypowiedzi to tak jakbym czytał dziennik fakt czy super ekspres (celowo pisze małymi literami) ;-)
Znaczy sie sprostuje, tak jakbym czytał tytuły czy podpisy pod zdjęciami w tych dziennikach. Proponuję "odpocząć od tematu" katastrofy samolotu przez kilka dni lub nawet m-cy. Tu na tym forum są o wiele ciekawsze tematy lokalne na które możemy mieć jakiś wpływ. Raczej mało prawdopodobne aby wszyscy zainteresowani mogli sami na własną rękę wyjaśniać przyczyny. Proponuję pofolgować swoje emocje i na chłodno poczekac na wyniki śledztwa a właściwie 2ch śledztw polskiego i rosyjskiego.
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

hub...co do prędkości to się zgadzam. Ale jak pisałem wcześniej poczekajmy na wyniki śledztwa i dane ze skrzynek aby tą prędkość poznać realną, a nie tą jaka powinna być.

Co do TAWS to jak najbardziej możliwe jest takie rozwiązanie jakie podajesz, że mapy Rosji nie były na tyle dokładne aby wykazać wszystko i ta katastrofa to ukazała. Ale tu też pojawia się pytanie czemu akurat to spotkało Nas, a nie inne samoloty, które tam już z tym systemem londowały?

Mam nadzieje, że Twoje przypuszczenia co do śledztwa się potwierdzą.

Nio podobno (podkreślam...podobno) kontroler zniknął.

Moscov TIMES podał informację, że światła sterujące na lotnisku (te, które nadają sygnały do lądowania) zostały zastąpione innymi kilka godzin po katastrofie. Co o tym sądzicie? Wymysł niezależnego dzienni karza (tutaj akurat dziennikarki) czy może rzeczywiście niezależna informacja?

El...wsłuchałem sięCool Dlatego nie rozpoczynam innych ciekawych wątkówRolleyes

Mars...masz rację...o tym pisze od kilku postów...aby dać czas śledczym. BTW. na TVN jakieś dwie godziny temu mówili, że rosjanie dadzą nam akta, ale jeśli zobowiążemy się ich nie odtajniać opinii publicznej. Czy ktoś to może zdementować?
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Nie wiem, ja akurat wczoraj TVN nie oglądałem.

Mnie natomiast zawsze będzie zadziwiało z jaką łatwością ludzie przyjmują do wiadomości czasem najbardziej wręcz nieprawdopodobne teorie spiskowe budowane na podstawie kilku pytań i wątpliwości, a jednocześnie z jaką zawziętością bronią się przed tymi najprostszymi odpowiedziami (mowie bardzo ogólnie, nie kieruję tego do Ciebie doktorze Wink ).

Jak mi w domu odkurzacz nie działa to najpierw sprawdzam czy jest podłączony do gniazdka, a dopiero potem rozkręcam go na części. Jak TAWS nie ostrzega mnie przed niskim pułapem to najpierw sprawdzam czy są aktualne mapy, a dopiero potem szukam śladów działania obcej agentury. Jak ktoś mówi o szybkiej wymianie części żarówek na płycie lotniska to najpierw sprawdzam czy nie była to dziennikarska kaczka (piszą o tym gazety ale nasza prokuratura takiego faktu nie potwierdziła), a jeśli to prawda to zastanawiam się co takie oświetlenie tak naprawdę mogłoby zmienić w warunkach mgły i ograniczonej widoczności (tam było coś 200-500 metrów widoczności, a samolot o pierwszą przeszkodę zawadził już kilometr przed pasem, więc tych świateł i tak nie widzieli, czy by były sprawne czy nie). A jeśli faktycznie cześć tych lamp nie świeciła to czy od razu był to sabotaż? Czy może poprostu zaniedbanie na prowincjonalnym ruskim lotnisku?

Polecam spokój i logiczne myślenie.
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

@ TAWS...

Kiedy była ostatnia katastrofa na lotnisku w Smoleńsku. Czy było to już po wprowadzeniu systemu TAWS?Czy samolot który ostatni raz miał tam jakieś problemy miał TAWS? Bo jak coś nie działa to najpierw trzeba przekroczyć warunki graniczne systemu żeby wiedzieć, że nie zadziałał...

@ Światła

Prokuratura polska wystąpiła do prokuratury rosyjskiej o zbadanie tego aspektu...

Ja sądzę, ze kilka żarówek było przepaonych bo się jakiemuś majtkowi nie chciało tego sprawdzić wcześniej... a że tam jest tak jak u nas... jak się nabroiło to każdy normalny postara się, zeby mu niczego nie zarzucili to żarówki zmienili... a że nie pomyślał dowódca lotniska, ze ma setkę dziennikarzy na karku no to mamy teraz pożywkę Wink
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Nie wiedziałem,że na forum mamy aż tylu fachowców ze specjalistycznych dziedzin.Jestem pod wrażeniem.
Middle aged.
Odpowiedz
Rainbow 

10.04.2010 Smoleńsk

Witam, znalazłam coś takiego, chciał się z wami podzielić i poznać waszą opinię na ten temat.
http://vimeo.com/11077341

Huh
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

http://zyrardow24h.eu/forum/showthread.php?tid=625&page=3

W tym temacie od tej strony zaczynają się opinie niektórych na ten temat Wink

EDIT:
Zidentyfikowano już wszystkie 96 ciał, nikt o żadnych postrzałach nie donosił, wiec ja ten filmik, a raczej te całe "analizy" do tego filmiku traktuję bardziej jako jakiś chory wybryk.
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

No dobrze, ale mi chodzi o tą wersję interpretacji. Kto co myśli o niej? Bo takich interpretacji filmu może być wiele...
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

no to koniec tematu i już.Big Grin
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Rencisto ,każdy Polak to lekarz ,prawnik ,specjalista od wszystkiego czyli jesteśmy samowystarczalni Smile
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

U nas to koniec ale inni drążą ten temat aż do ogłupienia!

Nie zabrakło jednak zwolenników teorii spiskowych, których przyciąga toruńska rozgłośnia. Do stacji zatelefonowała pani Lidia, która oznajmiła, że mgła w Smoleńsku została sztucznie wyprodukowana. Przez kogo? Wiadomo. Tego już nie trzeba było dopowiadać.

- I ta mgła... Znam osoby, które pracowały w lotnictwie. I niechcący wziął taką butlę z powietrzem, która jest do naładowania kół i wytworzyła się mgła - opowiadała pani Lidia. - Wytworzyła się mgła, a ten ktoś był oficerem na lotnisku w Modlinie i bardzo dobrze znał się na tym wszystkim. I wszyscy się śmiali, że on najlepiej robi mgłę. Jednak jestem pewna, że to była sztuczna mgła.

- No nie wiem, ja nie chciałbym o tym mówić cokolwiek, ale na pewno są pytania ... - wtrącił skonfundowany o. Rydzyk.

- Ale ja rozmawiałam z fachowcami, którzy pracowali w lotnictwie połowę swojego życia, na lotnisku w Modlinie. Naprawdę. Mam na to dowody i można zrobić taką mgłę - upierała się przy swoim niewiasta. - Mamy zastrzeżenia do nawigacji, na pewno nie było nawigacji, nie było wielu wielu rzeczy. Już nie mówię o tym filmie, który tam był Może jest prowokacją, ale to jest ... my odczuwamy inaczej. Ale trudno, to będzie drugi Katyń.
http://glosrydzyka.blox.pl/html
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

Wystarczy poczytać wpisy na wp i onecie itp., ja osobiście jestem wręcz przerażony niektórymi...
Czasami się zastanawiam czy może w Tworkach i w Drewnicy pootwierali pracownie komputerowe z dostępem do netu, bo to naprawdę ludzkie pojecie przechodzi co oni wypisują na temat tej tragedii.
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

Mgła raczej prawdziwa, tylko moim zdaniem po prostu zostało to wykorzystane, z resztą sama mieszane uczucia po tym co zobaczyłam i przeczytałam.
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

(22.04.2010 12:12 )skarlet napisał(a): Rencisto ,każdy Polak to lekarz ,prawnik ,specjalista od wszystkiego czyli jesteśmy samowystarczalni Smile

i trener piłkarski - gorzej jakby miałbyć cała drużyną Smile
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Faktycznie jesteśmy fachowcami od wszystkiego,ale u siebie porządku nie możemy zrobić.
Middle aged.
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Z tego co usłyszałem (nie wyczytałem) to w tych lampach nie chodziło tylko o żarówki, tylko o cały system naprowadzający.

A słyszeliście o tym, że wczoraj karetka jakieś auto wjechało w policjanta, który eskorotwał trumnę na jeden z pogrzebów, a że wcześniej na Ukrainie w samochód prezydenta wjechała karetka, a że pod Smoleńskiem w busa z 20 świadkami katastrofy wjechał opancerzony samochód ministra spraw nadzwyczajnych Rosji nio i jeszcze to, że już jeden z duchownych zginął też w wypadku samochodowym? Coś te wypadki się zdarzają często w otoczeniu osób związanych z Polską i katastrofą. FSB czy przypadek?

Co do TAWS to nie było jeszcze ani jednego przypadku katastrofy z powodu tego systemu (dotyczy całego świata, w tym lotnisk w Afryce).

Ofiacjalna informacja od prokuratury Rosyjskiej mówi, że zostaną udostepnione te materiały, które uznają za słuszne bo to na ich terenie doszło do katastrofy. Już nie robi się tak przyjemnie, że Rosja to taki wspaniały brat. Po za tym na pytanie dziennikarza czy do katastrofy mógłby się ktoś przyczynić prokurator odpowiedział, że wszystkie wątki są prawdopodobne. Może jednak coś w tych wszystkich teoriach spiskowych jest na rzeczy?

Cieszy jedno...że w dobie internetu świat o tym mówi głośno. I powtarzam to co ostatnio. Dajmy czas śledczym. Poczekajmy na konkrety. Teorii jest pełno.
Poniżej link. Podobne głosy rozbrzmiewają za oceanem. Mówi się o tym głośno. Czemu Polskie media milczą i nie snują takich teorii? Przecież tak dobrze im to wychodzi.

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/categor...smolensku/

Nio własnie...i ta lista obecności na pokładzie...i opóźnienie wylotu.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz

RE: 10.04.2010 Smoleńsk

Nic nowego w tych linkach nie ma.

hub o teorio-spiskowych postrzałach nic nie ma bo tylko Jarosław Kaczyński identyfikował ciało Lecha "osobiście". Pozostałe osoby były identyfikowane poprzez zdjęcia podane przez F...Federację Rosyjską.

Co do mgły. Dziennikarze obecni tuż po katastrofie mówili, że w powietrzu było czuć zapach gazu/rac/granatu nie wiem czego, które były używane w Iraku do maskowania. Efekt podobny do mgły. Tylko pytanie...ile trzebaby tego uzyć aby na tak duzym terenie efekt mgły uzyskać? Mało realne...ale głosy się pojawiają.

Aaaa...i poczytajcie Rzeczpospolitą i Dziennik. Coraz więcej głośno się mówi o pewnych aspektach i mówią to raczej poważne osoby niż internauci - fantaści.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz

RE: Pożegnanie śp .Marii i Lecha Kaczyńskiego

Wylot się opóźnił bo się prezydent pół godziny na lotnisko spóźnił

Doktorze.... odpocznij, nie podawaj tylu porażających faktów do publicznej wiadomości na raz bo wiesz... FSB nie śpi Wink Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • ...
  • 27
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Ogólnopolski Turniej Tańca Explosion Cup Szperacz 3 421 Wczoraj 17:49
Ostatni post: Szperacz
  Wielkanocna Zagroda - Malowanie Pisanek w Żyrardowie belin 1 185 26.03.2024 21:22
Ostatni post: Szperacz
  Droga Krzyżowa ulicami miasta Żyrardowa - Wielki Piątek belin 6 477 23.03.2024 18:45
Ostatni post: Szperacz
Star 24 marca Przywitanie wiosny – Operetka i Piosenka - Portal Urzędu Miasta Żyrardowa Szperacz 0 81 23.03.2024 02:39
Ostatni post: Szperacz
Star Panorama Motorfest Zbiroża 9 czerwca 2024 Szperacz 1 62 22.03.2024 10:52
Ostatni post: belin
  Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie w parku. Willa reprezentacyjna fabrykanta 48 1 847 16.03.2024 20:35
Ostatni post: Szperacz
Information Konkurs na wielkanocną kartkę z Żyrardowa Szperacz 1 54 12.03.2024 17:20
Ostatni post: Szperacz
  Strajk Szpularek i Tkaczy 23 kwietnia 1883 roku pierwszy strajk na ziemiach polskich banitka 58 2 331 01.03.2024 10:58
Ostatni post: belin
Star Maciej Maleńczuk Żyrardów Koncert 2024-05-18 Żyrardów Szperacz 0 57 29.02.2024 07:54
Ostatni post: Szperacz
  Napad z bronią lub niebezpiecznym narzędziem w Żyrardowie - wątek zbiorczy eltom 58 1 635 27.02.2024 15:36
Ostatni post: Szperacz
  Żołnierze Wyklęci i pamięć o nich - Dzień Żołnierzy Wyklętych 1 maraca 41 1 553 26.02.2024 11:58
Ostatni post: Szperacz
Star Zakochani jak Kiepura - Żyrardów Sala Widowiskowa - wejściówki, 24 lutego Szperacz 1 86 21.02.2024 16:36
Ostatni post:
Exclamation Konkurs na wielkanocną kartkę z Żyrardowa Szperacz 0 75 15.02.2024 12:50
Ostatni post: Szperacz
Star Zenek Kupatasa / Żyrardów / 2024-02-10, 20:00 Friendzone Klubokawiarnia Szperacz 1 137 13.02.2024 09:00
Ostatni post: Szperacz
  Centrum Kultury w Żyrardowie - Plac Jana Pawła II 2 095 17 135 03.02.2024 01:31
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości