[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

#1

CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

DROŻDŻOWE DLA LENIWYCH
Przygotowanie: 45 minut

Składniki:
10 dag świeżych drożdży,
1 szklanka cukru,
4 jajka,
1 szklanka oliwy (olej też będzie ok),
1 cukier waniliowy,
3/4 szklanki mleka,
5 szklanek mąki,
1 kg brzoskwiń,


1) Drożdże rozkruszyć, wrzucić do miski. Dodać cukier, jajka, oliwę, cukier waniliowy, mleko i mąkę. Składników nie należy mieszać!

2) Miskę odstawić na cztery godziny w ciepłe miejsce. Dopiero po tym czasie, wszystkie składniki wymieszać na jednolitą masę. Blachę posmarować tłuszczem lub wyłożyć papierem do pieczenia.

3) Wyłożyć na nią ciasto. Brzoskwinie delikatnie umyć i wydrążyć pestki. Owoce pokroić w cienkie ćwiartki lub plastry.

4) Owoce ułożyć na cieście. Wierzch można posypać cynamonem i grubym cukrem. Ciasto piec przez 40 - 45 minut w piekarniku nagrzanym do 175*C (z termoobiegiem).

5) Po wyjęciu ciasta można posypać je cukrem pudrem.

SMACZNEGO!!

Moj dzisiejszy deser:
Gorace ciasto drożdżowe z żurawiną i brzoskwiniami z kuleczka lodów waniliowych.

[Obrazek: ciachop.jpg]
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#2

RE: CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

A czy mogą być brzoskwinie z puszki?
A jeśli zmieszam droższe z cukrem, mąką i mlekiem i poczekam aż urosną a potem dodam do mąki i dodam cukier z żółtkami i cukrem waniliowym uprzednio zmiksowanym a po wyrobieniu dodam tłuszcz to też się uda?
Na fotkach wygląda smakowicie. Rolleyes
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#3

RE: CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

Moja kobitka daje tam właśnie śliwy z puszki Smile
Odpowiedz
#4

RE: CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

no to na nadzielę łapie się za męczybułostwo Big Grin
Kocham się w cieście drożdżowym a po drugie jest najzdrowsze. Rolleyes
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#5

RE: CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

Euforia też robiła z brzoskwiniami z puszki Smile
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#6

RE: CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

(10.04.2013 20:00 )Zbyszek napisał(a): A czy mogą być brzoskwinie z puszki?
A jeśli zmieszam droższe z cukrem, mąką i mlekiem i poczekam aż urosną a potem dodam do mąki i dodam cukier z żółtkami i cukrem waniliowym uprzednio zmiksowanym a po wyrobieniu dodam tłuszcz to też się uda?
Na fotkach wygląda smakowicie. Rolleyes

Generalnie jak to moja babcia na wsi mowila "drozdze nie lubia jak sie je rusza" i nie wolno nam bylo podjadac rosnacego ciasta na paczki :/ Big Grin

Myślę ze sekret rośnięcia tego ciasta polega na tym ze drożdże maja to w czym rosna najszybciej i najlepiej - cukier i jajko - jako najblizsze sobie warstwy i wtedy jest to dla nich idealne srodowisko bo ta najlepsza najbardziej kaloryczna pozywka jest najblizej i jest jej najwiecej. To ciasto wedlug tego przepisu pieknie, wysoko wyrasta. Jesli zmieszasz skladniki wedlug twojego sposobu moze byc tak ze nie wyrosnie tak wysoko... ale nie wiem ja tez nie jestem jakims A-sem Tongue zrob jak uwazasz i pochwal sie efektem Smile

Ps. Ja staram sie robic to ciacho ze swieza i kwasna sliwka bo takie jest wspaniale ale jak nie mam akurat to robie z innymi owocami swiezymi albo z puszki... kwsetia tego na co akurat mam ochote. Robilam tez z pokrojona gruszka ale najpierw wysuszylam ja w piekarniku zeby nie ociekala sokiem (balam sie ze wyjdzie zakalec ale chyba nie potrzebnie bo brzoskwinie z puszki tez sa mokre i dobrze jest Big Grin). Wiec bierz takie owoce jakie chcesz Smile
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#7

RE: CIASTO DROZDZOWE dla leniwych (pomyslu zonki Eltoma)

a to nieco inna wersja Smile

[Obrazek: ikkc.jpg]
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki



[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości