[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Kolejka jeżdżąca po jednej z bocznic kolejowych w Żyrardowie

#21

Kolejka jeżdżąca po jednej z bocznic kolejowych w Żyrardowie

Na innym forum podpatrzyłem budowę drezyny elektrycznej i w związku z tym przyszedł mi do głowy pomysł zbudowania czegoś podobnego.
Tylko jest problem z tą naszą bocznicą. W czyim władaniu to jest? Kiedyś była to bocznica zakładów i ten odcinek nie należy chyba do PKP.
Jak to wygląda na dziś? Jest ktoś zorientowany? Zbuduję drezynę elektryczną i będzie można pojeździć po tych torach. Tylko czy to się da załatwić?
Warto się w to pobawić?
Odpowiedz
#22

RE: Wykorzystać bocznicę.

W Żyrardowie było wiele bocznic .Domyślam się ,ze chodzi ci o wjazd na byłą Ciepłownię ŻZPL.Ta bocznica nazywała się GŁÓWNA i należała w latach 90 do Zakładów Lniarskich .Pisaliśmy już o tym w momencie ,kiedy Muzeum Kolejnictwa znajdujące się w Warszawie szukało nowej lokalizacji.Można było ściągnąć ich do nas ,ale nikt się tematem nie zainteresował .Wydaje mi się ,że w naszym mieście brak jest odważnych ludzi i dla tego wszystkie pomysły umierają śmiercią naturalną .Z tego co wiem w tym miejscu planuje się budowę bloków .Miasto stawia na budownictwo mieszkaniowe .Mam na myśli teren między Radziwiłłowską a Okrzei.
Odpowiedz
#23

RE: Wykorzystać bocznicę.

Dziś pojeździłem sobie rowerkiem wzdłuż tych torów i po oczyszczeniu wydaje się, że odcinek od Okrzei do, chyba, Bielnika jest w miarę sprawny. W końcu to też kawałek drogi. Marzy mi się taki mały pojazd z ławeczkami i spacerki w tę i we w tę Wink
Odpowiedz
#24

RE: Wykorzystać bocznicę.

Swego czasu po tych torach podczas EDD jeździła spalinowa lokomotywa. Z tego co wiem wcale tak fajnie nie jest, żeby sobie po tych torach pojeździć, ze względu na ich stan techniczny i potrzebę pozwolenia od PKP. Do tego dochodzą nie zabezpieczone przejazdy.
Odpowiedz
#25

RE: Wykorzystać bocznicę.

Nie jestem pewny, czy to dotyczy PKP. Czytałem na innym forum, że od pewnego miejsca powinny to być tory bocznicowe podlegające pod zakład a nie PKP. Z przejazdami nie ma problemu. Pojazd szynowy, jaki by nie był, ma zawsze pierszeństwo przed pojazdami samochodowymi Smile
To kwestia ustawienia znaków drogowych. Zresztą, każdy kierowca powinien zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu przez przejazd kolejowy. U nas się utarło, że każdy zapiernicza przez te przejazdy bez zastanowienia, bo dawno tamtędy nic nie jechało Big Grin
Odpowiedz
#26

RE: Wykorzystać bocznicę.

(27.02.2010 13:26 )eltom napisał(a): Na innym forum podpatrzyłem budowę drezyny elektrycznej [...]
Eltom, czy mógłbyś mi – zupełnemu laikowi opisać o co w tym chodzi? Drezyna to mi się kojarzy z takim wózkiem, który czasem pojawiał się w westernach – śmigało to po torach a dwóch kolesi na przemian naciskało dźwignię (jak w starej pompie strażackiej). Czym takie coś różnie się od tego o czym Ty piszesz?
Przepraszam, bo może zadaję jakieś oczywiste pytania, ale na serio się na tym nie znam.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#27

RE: Wykorzystać bocznicę.

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=663&postdays=0&postorder=asc&start=0
Coś w tym stylu, tylko trochę dłuższe, na więcej osób Wink
Odpowiedz
#28

RE: Wykorzystać bocznicę.

Wydaje mi się że to...fantastyczny pomysł...tylko gdzie to zgłosić i jak to załatwić...z tego co wiem potrzebne są pozwolenia na taki przyjazd, ktoś podobno planował puścić małą kolejkę elektryczną(albo spalinową) przez miasto, ale chyba to umarło.
Odpowiedz
#29

RE: Wykorzystać bocznicę.

Tomek tory są miasta, ale jednak, żebyś miał możliwość legalnego poruszania się po nich musisz uzyskać zgodę od spółki pkp ( chyba PLK dokładnie ). I od osób, które to już przerabiały wiem, że nie takie łatwe do uzyskania ze względu na bardzo tragiczny stan torowiska.

No swego czasu pamiętam Pana co jak jechała kolejka Smile zatrzymywał pojazdy, ale wtedy każdy zwalniał przed torami.
Odpowiedz
#30

RE: Wykorzystać bocznicę.

Stan torów sobie prześledziłem. Miejscami trzeba je oczyścić, lub nieco odkopać. Ale to nie problem. Zakładam na wózek dwie wiertary ze szczotkami drucianymi, agregacik prądotwórczy i jadę sobie powoli i czyszczę tory. Dla mojego pojazdu stan techniczny nie jest priorytetem, bo wózek będzie leciutki w porównaniu z parowozem, więc tory spokojnie wytrzymają.
Odpowiedz
#31

RE: Wykorzystać bocznicę.

Ale nadal masz problem uzyskania zgody od PKP.
Odpowiedz
#32

RE: Wykorzystać bocznicę.

A guzik pawda.
Big Grin
Nie wszystko jednak wiesz Big Grin
Jutro będę widział więcej.
Na szczęście mamy telefony Big Grin
Odpowiedz
#33

RE: Wykorzystać bocznicę.

PKP, PLK i inne nie są właścicielami bocznicy. Skończyła się umowa z zakładami i bocznica jest własnością użytkowników, właścicieli tego terenu. Trzeba dotrzeć do właścicieli działek, przez które przebiega bocznica, bo teraz oni są właściecielem bocznicy. Okaże się, że mamy kilkunastu właścicieli kawałków bocznicy. A może nie? Bocznica biegnie wzdłuż ulicy Nowy świat, dalej koło parku i później przez uliczkę wewnątrz zakładową. Może to własność miasta?
Odpowiedz
#34

RE: Wykorzystać bocznicę.

Tomek ja co innego mam namyśli. Po mimo, że nie są właścicielami są organem dopuszczającym torowiska do użytku.
Odpowiedz
#35

RE: Wykorzystać bocznicę.

Tu masz trochę racji, ale za dopuszczenie odpowiada UTK, a nie PKP, czy PLK.
Wymaga to badania technicznego torowiska i o takie dopuszczenie i badanie musi wystąpić właściciel terenu, po którym przebiegają tory.
Sprawa zaczyna się trochę gmatwać.
Jak zwykle kupa papirków do załatwienia.
Nienawidzę biurwokracji.
Odpowiedz
#36

RE: Wykorzystać bocznicę.

No tak masz rację UTK. Do tego mogą jeszcze dojść jakieś papierki odnośnie możliwości przejechania przez drogę publiczną.

Ale Tomek jeżeli tylko potrzebujesz pomocy myślę, że możesz na nas liczyć, bo pomysł naprawdę fajny i warty realizacji.
Odpowiedz
#37

RE: Wykorzystać bocznicę.

Przejazd przez drogę publiczną już jest zrobiony. Natomiast sprawę pierszeństwa przejazdu na takim skrzyżowaniu reguluja przepisy ruchu drogowego. Pojazd szynowy ma zawsze pierszeństwo.
Odnośnie torów, to interesuje mnie przez czyje działki, po czyim terenie przebiega ta linia. Czy to jest w rękach prywatnych, czy miasta?
Dziś pogadałem sobie miło z v-ce dyrektorem kolei panem Strzelczakiem Smile
Odpowiedz
#38

RE: Wykorzystać bocznicę.

Moim zdaniem Miasta.

Tomek chodziło mi o coś innego, ja wiem kto ma pierwszeństwo tylko może będzie trzeba kogoś do kierowania ruchem wynająć, bo wiesz jak dziś wygląda przejazd tą ulicą Smile
Odpowiedz
#39

RE: Wykorzystać bocznicę.

Maszynista wyskoczy w biegu i będzie robił za szlaban Wink
Odpowiedz
#40

RE: Wykorzystać bocznicę.

(03.03.2010 16:25 )marcin_zyr napisał(a): Moim zdaniem Miasta.

Tomek chodziło mi o coś innego, ja wiem kto ma pierwszeństwo tylko może będzie trzeba kogoś do kierowania ruchem wynająć, bo wiesz jak dziś wygląda przejazd tą ulicą Smile

Święta racja...
Pomysł super...na mnie Tomek także możesz liczyć, siedzę na zwolnieniu lekarskim więc czasu mam dużoSmile
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Społeczna lodówka w Żyrardowie - czy wyrzucanie żywności jest problemem? belin 12 790 26.03.2024 21:22
Ostatni post: Szperacz
  Nowy pomnik w Żyrardowie - kogo i co upamiętnić w Żyrardowie Rogacz 57 2 384 24.02.2024 00:57
Ostatni post: belin
  Budowa rond w Żyrardowie zamiast świateł wymagających ciągłych opłat [oddzielony] Raksman 12 175 08.02.2024 08:45
Ostatni post: belin
  Centralny Port Komunikacyjny Baranów -Polska buduje drugi Ciudad Real Central Airport 416 21 872 26.01.2024 16:49
Ostatni post: belin
  Archiwista - serial kryminalny kręcony w Żyrardowie - drugi sezon startuje 14 lutego belin 34 5 107 12.12.2023 23:09
Ostatni post: Szperacz
  Wpisanie żyrardowskich zabytków na listę światowego dziedzictwa UNESCO skarlet 10 1 031 24.11.2023 12:07
Ostatni post: Szperacz
  Istnieje obrona cywilna w Żyrardowie - bombardowania 300km od granicy Polski belin 10 659 28.09.2023 11:23
Ostatni post: belin
  Pomnik Józefa Piłsudskiego - z naszych pieniędzy - białe plamy w prasie za Sanacji Judyta 88 4 632 10.09.2023 20:42
Ostatni post: belin
  A50 Obwodnica Autostradowa Warszawy powstanie w żyrardowskim lesie - 6 pasów belin 25 2 778 12.08.2023 00:00
Ostatni post: Szperacz
  Zwiększyć dopuszczalną prędkość na drodze z Żyrardowa do Wiskitek tomek 4 173 12.04.2023 02:23
Ostatni post:
  Kierunki rozwoju Żyrardowa - Strategia Rozwoju Żyrardowa - jest jakiś plan? 56 2 206 31.03.2023 14:12
Ostatni post: Szperacz
  Zakład Odzysku Energii spalający plastik z żółtych toreb i ogrzewający kaloryfery PEC belin 0 155 19.01.2023 09:41
Ostatni post: belin
  Śmieszne miejsca w Google Maps belin 2 513 18.12.2022 18:03
Ostatni post: Vezeir
  Pomysł na rozkład pociagów który ma prawie 100 lat - przybliżyć Żyrardów do Warszawy! belin 0 144 27.11.2022 21:49
Ostatni post: belin
  Zabronić wybrańcom narodu nadawać politycznych nazw ulic -w Żyrardowie i całej Polsce belin 10 806 23.11.2022 03:56
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości