[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Rowy burzowe w Żyrardowie - system odporowadzenia wody opadowej i jego oczyszczanie

#1

Rowy burzowe w Żyrardowie - system odporowadzenia wody opadowej i jego oczyszczanie

Kłopotliwy rów melioracyjny nie jest oczyszczany przez miasto

Pytanie do władz miasta czytających nasze forum.
 Przez Żyrardów  przebiega rów melioracyjny nr50 jest on bardzo
istotny dla miasta,gdyż odbiera wodę ściekową z ulic oraz nadmiar wody gruntowej podczas lokalnych podtopień. Czyszczenie i konserwacja tegoż rowu należy do Żyrardowa i właśnie tu jest problem.Paręnaście lat temu rów był pogłębiany i oczyszczany i od tamtej pory został zapomniany.Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie już zgłaszali do władz miasta prośbę o interwencje w sprawie rowu i problemów z nim związanych.Ruszyła modernizacja ulicy Waryńskiego,ta ulica również będzie podłączona do tego kolektora i przy nadmiarze wody będzie wylewało na ulicach jak i na łąkach przyległych do rowu.Kolejnym problemem jest obsuwający się mostek przejezdny na tym właśnie rowie powoduje on zator i gromadzenie się nie tylko wody ale i resztę brudu,który spływa z miasta.Ten problem również był poruszany przez mieszkańców na ostatnim zebraniu z władzami miasta na którym to obecny był pan prezydent Andrzej Wilk jak i wiceprezydent pan Grzegorz Obłękowski który obiecał osobiście udać się na miejsce i zorientować się w skali problemu.Minął miesiąc i ani widu ani słychu,panowie obiecali więc wydaje im się,że temat załatwiony.Skoro nie mogą udać się na miejsce pozwoliłem sobie zrobić parę zdjęć na dowód całej sprawy.
Odpowiedz
#2

RE: Kłopotliwy rów

Chłopie, trzeba Okrzei spłacać, a tobie jakieś rowy w głowie Tongue
A kogo w UM obchodzi jakiś rów? Tongue
Pieniądze na meliorację rowu potrzebne były na spłatę długów miasta Big Grin
Odpowiedz
#3

RE: Kłopotliwy rów

Właśnie o to chodzi że to nie jakiś rów,tylko tak jak napisałem rów który jest odpowiedzialny za odprowadzanie między innymi nadmiaru wody z Żyrardowskich ulic.Druga sprawa to po raz kolejny pan prezydent pokazuje jak bardzo przejmuje się problemami mieszkańców.A jeśli sam nie może to ma jeszcze radnych odpowiedzialnych za swoje rejony.
Odpowiedz
#4

RE: Kłopotliwy rów

To sam to zgłoś radnym. Od tego ich masz Tongue Co panom prezydentom głowę zawracasz jakimiś rowami? Oni są od lepszych spraw Tongue
Odpowiedz
#5

RE: Kłopotliwy rów

no cóż pewnie wezmą się za robotę jak komuś zaleje ubezpieczoną własność i ubezpieczyciel zacznie dochodzić co było powodem uszczerbku i zacznie wymagać uregulowania sprawy.

Tak się działo w Mrozach przez dwie kolejne wiosny i juz mają pięknie odkopanie odwodnienia w okolicy Smile
Odpowiedz
#6

RE: Kłopotliwy rów

Na którymś z zebrań dowiedziałem się że poprawienie takiego mostka nie jest takie proste,pan zaczął wyliczać najpierw trzeba zrobić projekt potem zezwolenia,materiał i wykonanie.Łączny koszt naprawy około 100 tyś zł ,,szok" czy to nie jest chore ? Za taką kasę wyremontuje wszystkie te mostki i jeszcze zostanie dla mnie.A wystarczyło by odkopać zarwany krąg wstawić cały i zasypać.A co do czyszczenia rowu,jeśli robi się to systematycznie to nie ma problemu.
Odpowiedz
#7

RE: Kłopotliwy rów

(11.04.2012 21:45 )degustator napisał(a): Ten problem również był poruszany przez mieszkańców na ostatnim zebraniu z władzami miasta na którym to obecny był pan prezydent Andrzej Wilk jak i wiceprezydent pan Grzegorz Obłękowski który obiecał osobiście udać się na miejsce i zorientować się w skali problemu.Minął miesiąc i ani widu ani słychu,panowie obiecali więc wydaje im się,że temat załatwiony.
Gdyby skutkiem takiego zaniedbania było solidne zalania części miasta np. po obfitych opadach, to władza może się by (po co najmniej dwóch takich przypadkach) zajęła sprawą. A skoro można udawać, że nic nikomu się nie dzieje, to władza zajmuje się innymi (oczywiście ważniejszymi) problemami. Jak słusznie zauważył Eltom, trzeba spłacać super deptak a w głowach na pewno kiełkują już kolejne pomysły na mega inwestycje.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#8

RE: Kłopotliwy rów

Ja rozumiem że budżet jest okrojony do granic,ale jak myślicie ile mogła by kosztować naprawa tego mostka ?Tylko tak realnie ,nie na wyrost.Dzień pracy i 2/3tyś zł ,a ta jak zaleje tereny i ulice zacznie się biadolenie.Według mnie to po prostu zaniedbanie obowiązków.
Odpowiedz
#9

RE: Kłopotliwy rów

Deguś ale ty masz problem. Znajdź chętnych zróbcie stosowne pismo i zanieście do UM. I tak jestem więcej niż pewna, że was oleją bo mają w d**** jakiś kanał i jakiś mostek. Martwić się powinni ci, którzy koło niego mieszkają, więc nie wiem po jaką ch... zaprzątasz sobie tym głowę.
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#10

RE: Kłopotliwy rów

Po pierwsze takie pismo było już składane dawno temu,po drugie powtarzam to nie jest jakiś kanał tylko jedyny rów melioracyjny po tej stronie miasta.I po trzecie zaprzątam sobie tym głowę bo mieszkam przy tym rowie.A to w jaki sposób traktuje się tą sprawę przez panów prezydentów jest wielce nie uczciwe.
Odpowiedz
#11

RE: Kłopotliwy rów

Doskonale rozumiem Degustatora, bo mnie też wpienia takie olewanie obowiązków, które spoczywają na władzach. Na spotkania z premierem i prezydentem w Resursie to mają czas i potrafią zadbać o niezbędną logistykę, ale już zwykłe, codzienne problemy mieszkańców mogą czekać, czekać i czekać.
W końcu po coś ten rów powstał i miał spełniać jakieś zadania. Nie nam się na melioracji itp., ale śmiem twierdzić, że skoro takie coś zaprojektowano i wykonano, to chyba w jakimś celu. Nie jest to deptak na Okrzei, więc zakładam, że rów był i powinien być do czegoś przydatny. Tymczasem jest zaniedbany i wygląda na to, że z czasem siły przyrody same go zasypią doszczętnie.
Jeśli więc władza uważa, że nie ma potrzeby zajmować się sprawą to niech zrobią odpowiednie ekspertyzy i udowodnią zaniepokojonym ludziom, że rów przestał być przydatny.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#12

RE: Kłopotliwy rów

To nie jest olewanie obowiązków tylko brak kasy. Rów nie jest melioracyjny tylko burzowy, a czy przypadkiem zaznaczone miejsce nie jest własnością gminy Wiskitki. Wtedy władze miasta nic by miały do tego. Nie wiem co się czepiacie mostków skoro problem leży w zarośniętym rowie.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#13

RE: Kłopotliwy rów

(12.04.2012 12:19 )Jancio napisał(a): To nie jest olewanie obowiązków tylko brak kasy.
Jancio, ale powiedz mi ile problemów i jakich może władza nie ruszać (żeby nie używać słowa „olewanie”) tłumacząc się brakiem kasy?
Wiesz, ja bym nawet to wytłumaczenie przyjął i machnął ręką, ale ludzie podatki płacą a te pieniądze idą na fanaberie w rodzaju deptaka. Później się łatwo mówi, że kasy nie ma. Pewnie, że nie ma (a miasto jest zadłużone), ale czy to usprawiedliwia wszystko?
Bo, jeśli tak, to może po prostu zawiesić wypłacanie poborów miejskim urzędnikom – jeśli nie ma kasy i tym możemy się tłumaczyć, to czemu nie?Rolleyes
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#14

RE: Kłopotliwy rów

Jancio,na nasze nieszczęście miejsce leży jeszcze po stronie Żyrardowa a co do samej definicji
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3w_wodny z tym że nie upieram się przy nazwie tylko o funkcji jaką ma spełniać.A takowej nie spełnia.A co do czepiania to sprawa wygląda tak, całość działki jest przedzielona właśnie tym nieszczęsnym rowem.Skoro mostek jest zarwany (nieprzejezdny) to jak ludzie mają się dostać na drugą stronę swojej działki ? Proszę wytłumacz to wszystkim zainteresowanym.Jeszcze pozostaje kwestia pieniędzy.Wszyscy wiemy,że nie chodzi tu o drugi deptak tylko o naprawienie jednego mostka w środku pola.Więc nie przesadzajmy tu z jakimiś niesamowitymi kosztami.Najlepiej było by kolejny raz wziąć sprawy w swoje ręce i wyremontować to na własny koszt a UM będzie wtedy zadowolony.
Odpowiedz
#15

RE: Kłopotliwy rów

mostekr[1].png    Czy ten mostek nie leży już na terenie gminy Wiskitki ?
Odpowiedz
#16

RE: Kłopotliwy rów

(12.04.2012 08:46 )Bercik napisał(a): I tak jestem więcej niż pewna, że was oleją bo mają w d**** jakiś kanał i jakiś mostek. Martwić się powinni ci, którzy koło niego mieszkają, więc nie wiem po jaką ch... zaprzątasz sobie tym głowę.

Zablokować obwodnicę i 1 Maja, szybciej się zainteresują
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.


Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#17

RE: Kłopotliwy rów

(12.04.2012 16:36 )Koper napisał(a): Czy ten mostek nie leży już na terenie gminy Wiskitki ?

Koper ze swoją żółtą kreską pomyliłeś się jakieś 100m granica Żyrardowa jest 20m za ul Młyńską a nie przed.A od mostka do granicy Wiskitek jest około 40m więc jak by nie patrzył należy do Żyrardowa.Chyba że dla miasta Żyrardów kończy się przy Skrowaczewskiego Smile
Odpowiedz
#18

RE: Kłopotliwy rów

(12.04.2012 13:21 )Andreas napisał(a): Jancio, ale powiedz mi ile problemów i jakich może władza nie ruszać (żeby nie używać słowa „olewanie”) tłumacząc się brakiem kasy?
Wiesz, ja bym nawet to wytłumaczenie przyjął i machnął ręką, ale ludzie podatki płacą a te pieniądze idą na fanaberie w rodzaju deptaka. Później się łatwo mówi, że kasy nie ma. Pewnie, że nie ma (a miasto jest zadłużone), ale czy to usprawiedliwia wszystko?
Nie usprawiedliwia, ale tym się różnimy od władzy, ze jak nie zapłacimy podatków to nas zlicytują, a władzy nie da się zlicytować bo w sądach siedzą tacy sami urzędnicy opłacani z tej samej kasy i jeśli za dużo by zasądzili to nie starczyło by na ich pensje. Proste i dlatego trzeba nie patrząc na nich robić swoje. Przed wojną mój dziadek sobie radził po wojnie mój ojciec, a teraz ja sobie radze i jest mi dobrze Big Grin Nie licze że mi coś dadzą a uważam tylko by mi czegoś nie ukradli. Polska to taki dziwny kraj.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#19

RE: Kłopotliwy rów

Robić swoje?Więc ja stosując tą maksymę,robię swoje i upominam się o to co według konstytucji od państwa nam się należy Wink
Odpowiedz
#20

RE: Kłopotliwy rów

UWAGA. Degi ma nowy aparat i teraz będzie wszelkie braki na mieście wyciągał na łamy forum Wink
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Down Strefy płatnego parkowania - parkometry w Żyrardowie już przeforsowane 172 8 228 30.06.2024 11:39
Ostatni post:
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 5 317 28.06.2024 17:57
Ostatni post: Szperacz
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 7 594 18.06.2024 14:52
Ostatni post: Szperacz
  Plac św. Jana Pawła II i pomnik - centralny plac w Żyrardowie 85 1 648 16.06.2024 09:48
Ostatni post: belin
  Bobry mnożą się i powodują szkody teqton 18 965 14.06.2024 21:34
Ostatni post: belin
  Ulica Dittricha obok parku znowu jednokierunkowa- ankieta belin 18 942 12.06.2024 15:01
Ostatni post:
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 17 1 199 30.05.2024 23:00
Ostatni post:
  Przechodzenie przez tory - dzikie przejście za Wypoczynkową i drzwi w ekranach 22 1 125 29.05.2024 10:10
Ostatni post: belin
  Przejście przez tory w ciągu ulicy Piotra Skargi - awaria albo stan umysłu eltom 12 812 27.05.2024 05:41
Ostatni post:
  Zabetonowana studzienka na ulicy w Żyrardowie 3 125 24.05.2024 18:57
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 30 2 638 23.05.2024 17:41
Ostatni post: belin
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 22 2 239 22.05.2024 23:01
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 301 14 431 21.05.2024 14:03
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 51 3 355 18.05.2024 20:45
Ostatni post: Szperacz
  Resursa Fabryczna i Kręgielnia - zabytkowy budynek odnowiony z funduszy unijnych zico 335 12 704 15.05.2024 09:35
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

9 gości