[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 65
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Ulica Okrzei - reprezentacyjny deptak z fontannami w Żyrardowie

#41

RE: ul.Okrzei

Mam to rozumieć, że ulicę utwardzą po mojej śmierci?
Tak... wtedy będzie mi to potrzebne, tak jak tym, co teraz leżą na cmentarzu.
Odpowiedz
#42

RE: ul.Okrzei

(13.02.2010 18:02 )Rencista. napisał(a): Właściciela działki czy nieruchomości nie można zmusić do niekorzystnego rozporządzaniem swoim mieniem - poza nielicznymi wyjątkami.
Dla mnie to kwestia odpowiedniej polityki mieszkaniowej miasta. Wyobraźmy sobie, że miasto szarpnie się na wybudowanie jednego, dwóch nowych budynków powiedzmy na Wchodzie. Wystarczy teraz zaoferować osobą mieszkającym w kamieniach bliżej centrum propozycję handlową – mieszkanie za mieszkanie. Miasto zyskuje w ten sposób budynki starsze, w gorszym stanie, ale położone dogodniej. Operację powtarza się do skutku.
Przetestowano to we Wrocławiu po powodzi. Ludzie z zalanych kamienic (które często groziły zawalaniem) zgodzili się na zamianę na mieszkanie w nowych budynkach. Później miasto postępowało w ten sposób wielokrotnie i z tego co wiem robi tak nadal. W zeszłym roku miałem okazję zobaczyć efekt. Kamienicę jaką odzyskało miasto sprzedano za bardzo dobre pieniądze deweloperowi. Ten zachował zabytkową elewację, odnowił ją zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków a za to w środku wypruł dosłownie wszystko i właściwie zbudował od nowa całe wnętrze budynku. Dzięki temu powstały piękne mieszkania, w klatce schodowej jest winda a w miejscu odrapanego budynku rodem z horroru jest pięknie odnowiona kamienica.
Jak widać gdy się chce to można.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#43

RE: ul.Okrzei

eltom Nie patrz na to w ten sposób. Skorzysta z tego następne pokolenie ulicy Kutnowskiej. Może kiedyś, nawet zostaną dostrzeżone twoje zasługi i twoje nazwisko będzie znane.

Andreas Tak masz racje,ale jak do tej pory brak jest w gminie funduszy na budowę mieszkań komunalnych. Bez lokali zamiennych nie da się nic zrobić.
Middle aged.
Odpowiedz
#44

RE: ul.Okrzei

(13.02.2010 22:20 )eltom napisał(a): Mam to rozumieć, że ulicę utwardzą po mojej śmierci?
Nie no jeszcze się nie zabieraj. Pomęcz się jeszcze nim odejdziesz. Cool
Miej nadzieje. Bądź dobrej myśli.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#45

RE: ul.Okrzei

Nie znasz dnia ani godziny kiedy na twoją ulicę zawita ciężki sprzęt a drogowcy ze śpiewem na ustach ruszą do bojuSmile
Módl się Bracie
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#46

RE: ul.Okrzei

Ten śpiew na ustach ludu pracującego towarzyszył już od 1945, Budujemy nowy dom jeszcze jeden nowy dom ....na na na Big Grin
teraz jest tak , Jak będziemy mieli chcice zbudujemy ci ulice eltomie .... Wink
Odpowiedz
#47

RE: ul.Okrzei

(13.02.2010 22:20 )eltom napisał(a): Mam to rozumieć, że ulicę utwardzą po mojej śmierci?
Tak... wtedy będzie mi to potrzebne, tak jak tym, co teraz leżą na cmentarzu.

ale dzieci Twoich dzieci będą mile wspominały dziadka, który jak się postarał to wywalczył nie tylko lustro, ścieżkę rowerową, ale i kostkowaną Kutnowską... w ich pamięci i pamięci sąsiadów pozostanie tzw. eltomówka Wink
Odpowiedz
#48

RE: ul.Okrzei

Eltomówka bardziej mi się kojarzy z pewnym rodzajem płynu, ale niech ci będzie Wink
Odpowiedz
#49

RE: ul.Okrzei

myślicie że u nas by to wypaliło Smile

[Obrazek: dziury.jpg]

Edit by eltom - byłeś szybszy Smile
Odpowiedz
#50

RE: ul.Okrzei

bardzo podoba mi się ten pomysłSmile
nasz kochany zyrardów oprócz tego, że jest "czerwony" stałby się jeszcze zielony
Odpowiedz
#51

RE: ul.Okrzei

Z tą różnicą ,że były by same klomby ,a jak jeździć? Smile Ładnie byśmy mieli -to na pewno ,gorzej z poruszaniem się samochodem Wink
Odpowiedz
#52

RE: ul.Okrzei

a jaka różnica?teraz się bardzo przejmują? a na plus, że będzie zielono i piknieSmile
żartuję, niech łatają te dziurska bo tak mnie wku...rzają i szkoda samochodów
Odpowiedz
#53

RE: ul.Okrzei

Kurde narzekacie na Żyrardów a Sochaczew ma więcej dziur Smile
Odpowiedz
#54

RE: ul.Okrzei

A co nas Socho obchodzi?
Niech się martwią o siebie Tongue
To jest forum o Żyrardowie.
Odpowiedz
#55

RE: ul.Okrzei

oni maja dziury i obwodnicę
my mamy tylko dziury (sochaczew)
Odpowiedz
#56

RE: ul.Okrzei

A my za to będziemy mieli najnowszą obwodnicę w rejonie Wink
Odpowiedz
#57

RE: ul.Okrzei

A ja tam i tak mam obwodnicę dobrą...przez MiędzyborówTongue
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#58

RE: ul.Okrzei

Jadąc w tym kierunku, uważaj na zakręt przy skrzyżowaniu z ul. Witosa.
Middle aged.
Odpowiedz
#59

RE: ul.Okrzei

Nie wiem czy to tylko moja opinia ,ale czy nie uważacie że pogoda jest już na tyle komfortowa iż można rozpocząć prace na ul Okrzei ? To dla czego nadal nic się tam nie dzieję ?
Odpowiedz
#60

RE: ul.Okrzei

wszystko musi nabrać "mocy urzędowej"-lepsza pogodz też
tyle było źle to jeszcze parę tygodni w te czy we wte, nie robi różnicy.
Po tak długim okresie "remontu" będziemy lepiej doceniać piękną nową ulicę Okrzei
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 65
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 171 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 724 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 932 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 49 3 010 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 880 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 221 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 334 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 616 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 996 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 300 12 451 09.03.2024 08:34
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 124 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 472 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 264 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 122 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 284 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości