[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ankieta: czy jesteś za nieodpłatnym wygospodarowaniem mieszkań dla policjantów, dojeżdających do Żyrardowa
tak
nie
[Wyniki ankiety]   Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Wygospodarować mieszkania służbowe dla Policjantów przyjeżdżających do Żyrardowa

#1

Wygospodarować mieszkania służbowe dla Policjantów przyjeżdżających do Żyrardowa

Koalicja na rzecz wygospodarowania mieszkań dla policji (zamiejscowych policjantów)

Dziś tj 29 marca 2012 podczas obrad Rady miasta wysłuchano informacji o ocenie stanu bezpieczeństwa w mieście, wypowiadała się również policja, na koniec prezentacji wygłaszający ją policjant zwrócił się z apelem do obecnych na sali aby stworzyć koalicję, która wygospodarowałaby mieszkania dla policjantów, dojeżdżających do Żyrardowa.

Szczegóły nie padły, zastanawiam się jakie lokale interesują policję czy te z czerwonej cegły na Chopina czy nowe TBSy a jeżeli tak to w jakiej formie czy jedynie za czynsz bez wkładu własnego a być może nawet z dofinansowaniem czynszu?

Co o tym pomyśle mogą powiedzieć: robotnicy, sklepowe z marketów, pracujący za 1400 PLN w fabrykach i podobnych zakładach, ci którzy płacą za wynajem mieszkania 1000 PLN a czasami i więcej? Ci ludzi nie mają praw nabytych do emerytury po 15 latach służby i im nikt nie proponuje założenia koalicji na rzecz darmowych mieszkań!

CO O TYM POMYŚLE SĄDZICIE, MNIE ON OBURZA??

w załączeniu fragment obrad rady miasta z dnia 29 marca 2012 „mieszkania dla policji”
Odpowiedz
#2

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Po niedawnej, przykrej tragedii z Sosnowca nic mnie już w tym kraju nie zdziwi. Mieszkanko mjaą ciepłe, przytulne, oczywiście duuuże i jeszcze dostają na życie po 25tysi. Tak czy inaczej, powoli sięgamy dna, ale spoko, jeszcze jest dwa metry mułu.
Odpowiedz
#3

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Według mnie to też trochę przegięcie,ja rozumiem przywileje z racji wykonywanego zawodu ,ale co to ma znaczyć.Większość ludzi teraz pracuje na wyjeździe i nikt im mieszkań nie wynajmuje.A czy my nie mamy w Żyrardowie chętnych do Policji tylko sami przyjezdni ?
Odpowiedz
#4

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Nawet z Islandii do policji w Żyrardowie przyjeżdżają Wink
Odpowiedz
#5

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

To chyba najpierw trzeba dać obywatelstwo,tak? Big Grin
Odpowiedz
#6

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Degustator@ post 3

Myślę, że dużo dowiedziałbyś się słuchając pierwszej części obrad rady miasta to 1,5h czyli około 100 MB, więc nie wiem czy Eltom ma tyle miejsca na serwerze aby to wsadzić.

Mnie po wysłuchaniu wypowiedzi pana policjanta zainteresowała kwestia tymczasowych aresztowań, ale to temat na inna dyskusję myślę, że to powinno być przedmiotem niezależnego audytu. Przykładowo Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która mogłaby zbadać zasadność stosowania tego środka i ewentualnie jego nadużywania.
To trzeba przeanalizować i poprosić o więcej danych zarówno prezesa sądu jak i organa ścigania, słowa pana policjanta mnie trochę zaniepokoiły.
Odpowiedz
#7

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Przecież na komendzie są wolne pokoje,ja byłbym skłonny do tego pomysłu,ale jeśli chodziło by o specjalistów w konkretnej dziedzinie.Natomiast ogólnie mieszkanie dla każdego przyjezdnego Policjanta? Studenci by się na pewno oburzyli Wink A w ogóle o ilu mieszkaniach mowa?
Odpowiedz
#8

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

(29.03.2012 20:08 )eltom napisał(a): Nawet z Islandii do policji w Żyrardowie przyjeżdżają Wink
Płace wysokie, niezły socjal, wczesna emeryturka...to i nie dziwne że drzwiami i oknami walą Wink
Odpowiedz
#9

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

degustator@

nie chce przekłamywać, trzeba to byłoby przesłuchać. Wydaje mi się z tego co pamiętam, że mowa była o 30 własnych rodowitych ale przyjmijmy nawet, że jest ich 50-u a łącznie jest ich wszystkich 130 do 150.

Na miejscu policji zapytałbym po zakończeniu budowy obwodnicy, firmy budujące czy nie mają na sprzedaż używanych kontenerów biurowo mieszkalnych. To mogłoby być jakieś rozwiązanie. No chyba, że policja chce mieszkań dla obecnego zarządu który być może również dojeżdża z Radomia. Zaś dla wzbudzenia litości podpiera się argumentem w postaci policjantów na samym dole, którym jest tak ciężko i źle w tej policji, że o pracy w markecie czy na linii produkcyjnej nie chcą myśleć.
Odpowiedz
#10

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

wygospodarować mieszkania.... tak!! u prezydenta Żyrardowa w domu Big Grin
Patrzę w cieniu stoją buty
Widzę je jakby przez mgłę
Ooo...
Kto to, co to, kto powie co dziwnego dzieje się?
Odpowiedz
#11

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Zabrakło w mieście hoteli robotniczych i kwater prywatnych.
Odpowiedz
#12

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

(29.03.2012 21:11 )Wioślarz napisał(a): Zabrakło w mieście hoteli robotniczych i kwater prywatnych.

Tu niestety sytuacja nie poprawi się póki obwodnicy i A2 nie oddadzą do użytku.

PS. @pmp3 a coś ty się tak tej Policji uwiesił?
Oskubałem dzisiaj z piór, mojego anioła stróża
A każde pióro to mój grzech...
I każde z piór znamieniem tchórza
Znamieniem tchórza jest.

Czarny Kapelusz
Odpowiedz
#13

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

@krzymuch4

Czyszczę pole przed złożeniem CV na stanowisko Komendanta głównego policji, objęcie której to funkcji zaproponowała mi koleżanka z drugiego forum.

A tak całkiem poważnie, ja sądzę, że policja nadmuchała to zajście z Tą napadniętą 57-latką.

A teraz mniej poważnie. Oczyma wyobraźni widzę co mogłoby się stać gdyby miasto chwyciło haczyk strachu. Na sesji rady miasta pojawił się tajemniczy telefon do zastępcy komendanta: „mamy go”. Po chwili milczenia w którym wszyscy z niesmakiem spoglądaliby na pana w-ce komendanta, który w czasie publicznego wystąpienia odbiera rozmowy telefoniczne! Ten z wrodzonym wdziękiem i gibkością lamparta w ciele lwa, który zgubił grzywę w czasie licznych potyczek, wbiegłby ponownie na podest i ryczącym głosem powiedział - szanowni Państwo, przepraszam za ten nietakt jednak policja pracuje zawsze, mam nadzieję, że państwo to wybaczą. Cieszę się, że jako pierwszy mogę pogratulować mieszkańcom naszego miasta spokojnego weekendu, który już za pasem. Szarodres – bo taki pseudonim operacyjny nadaliśmy sprawcy napadu z dnia 22 marca 2012, jest już w naszych rękach o czym niezwłocznie doniesiono mi w tej telegraficznej rozmowie telefonicznej, której byli Państwo świadkami. Mówiąc te słowa wzrok w-ce komendanta z z zimno szklistego władcy sawann przeobraża się z piwny wzrok wiernego bernardyna niosącego pomoc strapionym duszyczkom zagubionym w odmętach śnieżnych lawin. Topiąc ten ufny wzrok w źrenicach prezydenta miasta dodaje - Panie prezydencie, szanowni radni, drodzy mieszkańcy Żyrardowa, nie będziemy wdawać się w szczegóły skomplikowanych czynności jakie podjęła policja aby schwytać tego niebezpiecznego przestępcę, powiem krótko nie było łatwo! Policja chce dla Was pracować cały czas! Byśmy mogli to czynić potrzebujemy co najmniej zrównać czas pracy z czasem snu. W tym celu musimy wyeliminować zbędne przejazdy PKS-em do domów poza powiatem Żyrardowskim. Państwo to rozumieją? Ręce w-ce komendanta składają się na sercu i wygląda on w tym momencie niczym chłopiec stojący do zdjęcia po pierwszej komunii a blask dookoła niego tak biały i czysty roztacza aurę niewinności dziecka, które nie otworzyło jeszcze drzwi świata dorosłych. - Oczywiście tak, zakładam to a priori - dodaje. - Potrzebujemy do tego celu kilku mieszkań i nie są to mieszkania dla mnie czy mojego szefa ani mojego bezpośredniego podwładnego. To mieszkania „sypialnie” dla szeregowych policjantów, patrolujących nasze miasto. Proszę, nie ja apeluję o nie, o te kilka ekskluzywnych mieszkań. - Tu jego ręce wyciągają się ku radnym niczym ręce plebana wchodzącego z koszyczkiem podczas sumy w tłum wiernych. ...

Przepraszam trochę mnie poniosła wodza fantazji, jednak ja w przypadki nie wierzę i każdą taką historię która nie do końca składa mi się w logiczną całość oglądam z daleko posuniętą ostrożnością.

Pisałem o tym na drugim forum, ten rysopis jest zbyt oględny aby go podawać. Jest to sprawca nikt i każdy (ja, ty, on a może sąsiad sąsiadka?) Albo jest to nieprofesjonalizm albo celowe działanie.

Prywatnie stawiam na to drugie i dla tego to wytykam. Czekam na wasze opinie – może ja zbyt krytycznie myślę i źle oceniam policje (na swoje usprawiedliwienie dodam, każdy przejaw imperium państwa) Smile
Odpowiedz
#14

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

(29.03.2012 20:53 )Euforia napisał(a): wygospodarować mieszkania.... tak!! u prezydenta Żyrardowa w domu Big Grin
Euforia dobre Big GrinBig GrinBig Grin popieram...ale tak poważnie mówiąc to sądzę ,że wygospodarowanie mieszkań dla przyjezdnych policjantów to totalna głupota.
W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi musi dojeżdżać do pracy.Wydaje mi się,że dużo jest osób ,którym bardziej przydałoby się jakieś mieszkanko niż przyjezdnym policjantom.Dostanie mieszkania z urzędu w naszym mieście jest bardzo trudne.Chociażby młodzi ludzie którzy chcą się usamodzielnić mają trudną perspektywę na przyszłość,bo aby dostać mieszkanie muszą czekać wiele lat i dostaną może jakieś malutkie w rozwalającej się kamienicy,gdzie po wodę trzeba chodzić do hydrantu...brak słówConfused a tu się okazuje że dla policjantów to może by się coś znalazło i czekać by nie musieli pewnie zbyt długo.Ciekawe kiedy ktoś pomyśli o rodzinach ,które nie mając co ze sobą zrobić muszą wynajmować mieszkania , płacąc za to bardzo duże pieniądzeHuh
Odpowiedz
#15

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Angry Huh jakie mieszkanie z urzędu miasta my już czekamy parę ładnych lat i ciągle chodzimy się dowiadywać i przypominać a jak podstawiamy pod nos konkret to się dowiadujemy rożnych dziwnych wymówek ze nie da rady i trzeba się dalej dowiadywać a możne coś się znajdzie ja pi.............. taka politykę Angry i już nie wierze ze coś się znajdzie dla nas do póki się nie dorobimy swojej budowli a o to jest ciężko Sad bo to kosztuje Angry
a co do policji i tej sytuacji z ta starsza panią to powinni jeszcze dodać jakieś zdjęcie rysownika bo miałem coś takiego na @ ale po naszym mieście się kreci wiele podobnych małolatów ale oni jak zwykle liczą na łatwiznę ale gdy się dzieje coś na ulicy związane z większa grupka to wola odwrócić głowy w droga stronę i zaczepić pojedyncza osobę idącą spokojnie ulica do wylegitymowania niż narażać swoje ze tak określę policzki bo pojedynczy osobnik stwarza dla nich mniejsze "zagrożenie" w razie interwencji niż większa grupa robiąca zamęt na ulicy
a wiec szkoda mi slow na .............................................
Odpowiedz
#16

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Ja dojeżdżam do pracy do Warszawy, poproszę o wygospodarowanie mieszkania w Warszawie, oczywiście za darmo. Najlepiej na Mokotowie blisko galerii, takie ze 120m minimum! Mieszkańcy nie mają gdzie mieszkań, ciągłe problemy z mieszkaniówką i tym bym się zajął w pierwszej kolejności. Wiele osób dojeżdża do pracy w inne miejsce niż miejsce zamieszkania i jakoś sobie muszą radzić. Nie rozumiem dlaczego znowu jedni mają mieć lepiej niż inni. Zaraz pielęgniarki i nauczyciele będą chcieli mieszkania...
Odpowiedz
#17

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

A przypominam,że budowlańcy pracujący w Wa-wie po 10 godzin też są zmęczeni.Więc może warto pomyśleć i o nich ? Niech chłopaki zamiast wracać do domu pójdą na kwaterę i odpoczną.Bo o 6" trzeba znów doginać Wink
Odpowiedz
#18

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

(29.03.2012 20:01 )degustator napisał(a): Według mnie to też trochę przegięcie, ja rozumiem przywileje z racji wykonywanego zawodu ,ale co to ma znaczyć.
Zgadzam się całkowicie. Może tylko dodałbym, że nie „trochę przegięcie”, ale całkiem spore przegięcie. Z tego co wiem to nie ma obowiązku bycia policjantem. Jeśli komuś warunki pracy nie odpowiadają to zawsze może zmienić zawód. Czas skończyć z wiecznym użalaniem się i jęczeniem nad sytuacją policji. Można wymienić bardzo wiele zawodów, które są uciążliwe i ludzie jakoś dają radę, nie mają związków zawodowych itp.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#19

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Jest prostsze rozwiązanie, mianowicie, pozyskać do pracy w Policji mieszkańców z powiatu żyrardowskiego. Jest jeszcze inne rozwiązanie. Na terenie KPP Żyrardów stoi budynek po starej komendzie. Może MSW odkupi go od właścicieli i wyremontuje tak, by młodzi policjanci chcący u nas zamieszkać i na stałe pracować (najlepiej kawalerowie i panny bo dla rodzin to raczej się on nie nadaje)) mogli godziwie w nim przez jakiś czas mieszkać. Kolejnym kluczem do problemu jest kupno mieszkania w Żyrardowie, oczywiście dla tych policjantów którzy nie mają jeszcze żadnego lokum. Wiem, że kilku policjantów z Grodziska Maz. zakupiło nowo budowane mieszkania w Błoniu na bardzo korzystnych warunkach otrzymując wsparcie finansowe ze swojej "firmy".
"Rządzą nami ludzie, którzy - właściwie bez wyjątku - posługują się rynsztokowym językiem, bez zahamowań korzystają z materialnych przywilejów, załatwiają sobie bezkarność, knują na wpół mafijne spiski, kłamią." - prof. Ryszard Bugaj

www.kontrowersje.net
Odpowiedz
#20

RE: wygospodarować mieszkania dla przyjezdnej policji!

Ja tam jestem za zlikwidowaniem wszystkich przywilejów Policjantom. Dziwne jest że wszyscy tak płaczą ale pracy nie zmieniają.
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budowa miasta 15-minutowego - a co z pracą? belin 4 119 11.04.2024 22:05
Ostatni post:
  Utwardzanie dróg gruntowych metodą "lekką" wystarcza na 6 lat - czy nie szkoda $$$? belin 3 266 11.04.2024 08:37
Ostatni post: belin
  Społeczna lodówka w Żyrardowie - czy wyrzucanie żywności jest problemem? belin 12 823 26.03.2024 21:22
Ostatni post: Szperacz
  Nowy pomnik w Żyrardowie - kogo i co upamiętnić w Żyrardowie Rogacz 57 2 455 24.02.2024 00:57
Ostatni post: belin
  Budowa rond w Żyrardowie zamiast świateł wymagających ciągłych opłat [oddzielony] Raksman 12 202 08.02.2024 08:45
Ostatni post: belin
  Centralny Port Komunikacyjny Baranów -Polska buduje drugi Ciudad Real Central Airport 416 22 372 26.01.2024 16:49
Ostatni post: belin
  Archiwista - serial kryminalny kręcony w Żyrardowie - drugi sezon startuje 14 lutego belin 34 5 181 12.12.2023 23:09
Ostatni post: Szperacz
  Wpisanie żyrardowskich zabytków na listę światowego dziedzictwa UNESCO skarlet 10 1 058 24.11.2023 12:07
Ostatni post: Szperacz
  Istnieje obrona cywilna w Żyrardowie - bombardowania 300km od granicy Polski belin 10 685 28.09.2023 11:23
Ostatni post: belin
  Pomnik Józefa Piłsudskiego - z naszych pieniędzy - białe plamy w prasie za Sanacji Judyta 88 4 746 10.09.2023 20:42
Ostatni post: belin
  A50 Obwodnica Autostradowa Warszawy powstanie w żyrardowskim lesie - 6 pasów belin 25 2 824 12.08.2023 00:00
Ostatni post: Szperacz
  Zwiększyć dopuszczalną prędkość na drodze z Żyrardowa do Wiskitek tomek 4 188 12.04.2023 02:23
Ostatni post:
  Kierunki rozwoju Żyrardowa - Strategia Rozwoju Żyrardowa - jest jakiś plan? 56 2 274 31.03.2023 14:12
Ostatni post: Szperacz
  Zakład Odzysku Energii spalający plastik z żółtych toreb i ogrzewający kaloryfery PEC belin 0 162 19.01.2023 09:41
Ostatni post: belin
  Śmieszne miejsca w Google Maps belin 2 533 18.12.2022 18:03
Ostatni post: Vezeir


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości