Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BIEDA W MIEŚCIE
Autor Wiadomość
dr_niziołek Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 2,907
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 10
Post: #1
BIEDA W MIEŚCIE
Wystarczy, że każdy z nas raz dziennie wejdzie na podaną niżej stronę i kliknie na brzuszek pajacyka, a dzieci dostaną posiłki. To nic nas nie kosztuje, a dzieciom pomożemy. Proszę Adminów lub Modów o nadanie priorytetu temu tematowi tak aby zawsze był na górze.

http://www.pajacyk.pl

Klik. I jedzenie dziecko dostaje. Kto następny?

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
24-01-2010 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

 
Post: #2
 
Niziołek wiem ,ze masz dobre serce i chcesz dobrze ,ale ja nie wierzę w takie akcje. Uważam ,ze tak dużo biedy jest w naszym mieście ,że bez pajacyka można sobie poradzić.Pomoc anonimowemu dziecku jest niepewna ,a darmowym kliknięciem dziecko się nie pożywi.Tu potrzebne jest inne działanie-konkretne i namacalne .
24-01-2010 22:25
Odpowiedz cytując ten post
dr_niziołek Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 2,907
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 10
Post: #3
 
Akurat w tą akcję wierzę. Już kilka lat temu sprawdzałem czy to możliwe i to prawda. Na wielu forach w sieci są podobne tematy i to działa. Tym bardziej, że to nic nie kosztuje i trwa mniej niż minutę. Niczego nie ryzykujemy, niczego nie tracimy, a kasa leci na dzieciaki. I darmowym kliknięciem dziecko się pożywi. To działa jak biegi dla dzieciaków. Jest sponsor, który płaci np. 10 tysięcy złotych za każdego uczestnika, który ukończy bieg. I tak np. 2 tysiące ludzi ukończy i sponsor daje kasę na np. hospicja czy sprzęt dla dzieci. Tak samo jest z Pajacykiem...każde kliknięcie ukazuje reklamę sponsora, który w zamian daje kasę na jedzenie dla dzieci. Im więcej razy reklama się ukarze tym więcej kasy dla dzieciaków.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
24-01-2010 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bercik Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 1,021
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 7
Post: #4
 
Ja w brzuszek klikam już od jakiegoś czasu, Niziołek ma rację, codziennie można wykonać po jednym kliknięciu.

Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
25-01-2010 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator
*******

Liczba postów: 14,933
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 29
Post: #5
 
A dla mnie jest to ohydny sposób reklamy żerujący na głodnych dzieciach.
Czemu po kliknięciu nie pojawia się jakieś fajne zdjęcie, żart, albo fajny filmik? Tylko te pieprzone reklamy? Niech te firmy, które się reklamują dadzą po prostu kasę na dzieciaki, a za reklamę niech płacą osobno.

[Obrazek: eltomek.jpg]
25-01-2010 01:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
degustator Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 7,125
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 29
Post: #6
 
W rzeczy samej jestem za pomocą dla kogo kolwiek a w szczególności dzieci .Ale zgadzam się z Eltomem jak można w ten sposób reklamować się ? To nie jest reklama tylko szantaż .Ja też klikam na ten link pajacyk... choć nie podoba mi się ten sposób pomocy.Co innego jak by sponsor dał np;100,00zł i powiedział dałem na ten czy inny cel ,to jest do przyjęcia .Wiem ze każdy z nas chce dobrze ale w tym temacie, chyba wszyscy się zgadzamy :wink:

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
25-01-2010 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rencista. Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 1,842
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 7
Post: #7
 
Także uważam,że konkretna pomoc dla danej osoby,np. jak to było w naszym przypadku jest bardziej skuteczna niż wszelkiego rodzaju akcje w czasie których są zbierana środki na te cele. Nie dyskredytuje tych metod, ale jak to zwykle bywa im więcej pośredników w takich akcjach, to różnie bywa.

Middle aged.
25-01-2010 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andreas Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 6,292
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 23
Post: #8
 
A ja pewnie podpadnę wielu osobom, ale wkurza mnie to, że w naszym kraju problemy socjalne rozwiązuje się kolejnymi akcjami żebractwa narodowego pt. „Wszyscy zbieramy na cośâ€. Nie jestem przeciwny działaniom charytatywnym, ale temu, że przyzwyczajamy nasze władze do tego, iż są systematycznie wyręczane. Chylę czoło przed Jerzym Owsiakiem, ale jak dowiedziałem się, że przez 18 lat nigdy nie dostał oficjalnego podziękowania z ministerstwa zdrowia (podawano na TVN 24) to szlag mnie o mało nie trafił. Nie chodzi mi o puste gesty ale o to, że nasze władze – tak krajowe jak i samorządowe powinny poważnie zastanowić się nad tym, czy wywiązują się z obowiązków. Gołym okiem widać, że bez wielkiej pomocy ze strony zwykłych (często niezbyt bogatych) ludzi, nasz system pomocy społecznej leżałby na czterech łopatkach. Tymczasem z naszych podatków idą na rozwiązywanie problemów socjalnych wcale niemałe pieniądze. Pytanie jak się nimi zarządza i do kogo trafiają?

Słowem, uważam, że kto chce nich klika na pajacyki, ale jednocześnie zastanówmy się nad tym czy właściwie rozliczamy naszych rządzących z ich obowiązków wobec najsłabszych obywateli!

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
25-01-2010 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krzygi
Niezarejestrowany

 
Post: #9
 
Zgadzam się z Andreasem. Tu potrzeba zbudowania porządnego systemu opieki na dziećmi tak aby nie chodziły głodne. A u nas się buduje kolejne protezy które nie wiele robią. Do pasji mnie doprowadza jak słyszę, że wiezień ma normy żywieniowe a dzieci w szkołach nie maja darmowych obiadów. Przecież wiezień to "chwast", którego należało odizolować od społeczeństwa. Dlaczego dla nich musi się znaleźć kasa a na żywość dla dzieci już jej nie starcza. Przecież to chore. Domy dziecka nie maja pieniędzy a nasz system penitencjarny ma na dokarmianie więźniów. Wg mnie wyżywienie dzieci, które są przyszłością tego narodu powinno być priorytetem, a nie pchanie kasy w kogoś, z którego już naród raczej pożytku mieć nie będzie. Skoro taki skazaniec nie chciał być częścią społeczeństwa to czemu wymaga teraz aby to społeczeństwo się nim opiekowało.
25-01-2010 21:08
Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

 
Post: #10
 
W stu procentach popieram Andreasa bardzo trafne uwagi .Dodam więcej nikt nie liczy się z matkami wychowującymi dzieci niepełnosprawne.Wszyscy wiedzą ,ze tam gdzie jest choroba nie ma pieniędzy.Kobiety zajęte opieką nad dzieckiem nie myślą o walce o swoje prawa .Od wielu lat zadaję sobie pytanie jak matki mają wypracować sobie emerytury skoro muszą cale dnie spędzać z dzieckiem ,głodowy zasiłek pielęgnacyjny praktycznie na nic nie wystarcza.Pomoc ze strony państwa praktycznie żadna,często tatuś nie wytrzymuje obciążenia psychicznego i znika na długie lata i tu należy zastanowić się czy Krzygi nie ma racji -więzień walczy ,protestuje, żąda renty za utratę zdrowia w więzieniu i najczęściej dostaje -przecież zachorował w więzieniu i wg niego to mu się należy.Nie jestem zadowolona z tego ,że muszę utrzymywać jakiegoś bandziora ,złodzieja czy cwaniaka w momencie kiedy dziecko i jego opiekunka głodują.
Andreas poruszył temat podziękowania Owsiakowi -myślę ,ze on już nie oczekuje na podziękowania ze strony Ministerstwa Zdrowia zresztą od lat trwa coraz większa nagonka na jego działania -słyszymy coraz więcej negatywnych opinii nawet ze strony Kościoła .Nie podoba mi się jeszcze jedna sprawa -zasiłek rodzinny na dziecko ,a właściwie przyznawanie tego zasiłku ,to samo z becikowym .Minęło już 65 lat od zakończenia II wojny światowej i 20 lat demokracji ,a u nas bez zmian czyli zamiast lepiej jest coraz gorzej.Pomagamy innym dzieciom z innych krajów ,a nie widzimy własnej biedy.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...l?skad=rss
25-01-2010 23:36
Odpowiedz cytując ten post
Andreas Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 6,292
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 23
Post: #11
 
To co napisałem o podziękowaniach dla Owsiaka to jak dla mnie właśnie doskonałe podsumowanie postawy naszych władz. Chętnie korzystają z tego, że ludzie z dobrego serca robią zrzutki i tym samym wyręczają rządzących, ale przy tym pełna buta i nas do góry. Tymczasem nie ma tygodnia by w mediach nie pokazywano zapłakanych ludzi, którzy proszą o wsparcie – a to pomoc w operacji, a to zbiórka dla powodzian, czy pogorzelców. Zastanawiam się gdzie jest nasze państwo? Gdzie są nasze podatki?
Rozumiem, że neoliberałowie powiedzą, że każdy musi sobie radzić sam, ale jak na razie mamy jeszcze konstytucję i górnolotne zapewnienia polityków o trosce o najuboższych. Tak, w tym temacie nie da się niestety uciec od polityki. Może Eltom mnie zruga za to co napiszę – mam nadzieję. Otóż, moim zdaniem Polacy chcą państwa socjalnego i oczekują od partii politycznych takiego właśnie podejścia do tworzenia prawa w parlamencie. Nie bez powodu mieliśmy sukces wyborczy Samoobrony, która wymachiwała sztandarem z hasłami socjalnymi. To samo dotyczy wcześniejszych rządów SLD a nawet PiS. Za każdym razem gdy wyborcy rozczarowywali się do tych partii, które nie realizowały haseł socjalnych w kolejnych wyborach pokazywali im środkowy palec. Nawet PO dostała ogromne poparcie nie za hasła liberalne a za obietnicę socjalnej poprawy wyrażonej ideą tzw. Drugiej Irlandii.
Słowem, jako naród widzimy wiele krzywdy i biedy wokół nas. Robimy co możemy organizując nieustannie kolejne żebracze akcje, ale oczekujemy by to państwo zaczęło w końcu wywiązywać się ze swoich obowiązków. Niestety, nie potrafimy wymóc na naszych rządzących respektowania oczekiwań jakie zgłaszamy. Mam nadzieję, że tylko do czasu! :twisted:

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
26-01-2010 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator
*******

Liczba postów: 14,933
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 29
Post: #12
 
I tu jest pies pogrzebany. Wybieramy, kogo wybieramy. I zawsze Polak głupi po szkodzie. Nigdy nie nauczymy się wybierać prawidłowo. Nasi kochani rządzący zajmują się bzdetami, typu zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych, innymi pierdołami, kłótniami między sobą, a nas, zwykłych obywateli, w tym dzieci, mają gdzieś. Przykład z więzieniami jest też dobrym przykładem. My musimy, poprzez nasze podatki, utrzymywać, karmić, zapewniać wygody różnym bandziorami, a porządnych obywateli ma się za nic. Aż żal dupę ściska, że nie ma u nas prawa Islamu, albo stalinowskich metod karania. Za kradzież obcięcie ręki, za inne przewinienia Sybir. Tanio, kara dokuczliwa i pewnie by była porządnym ostrzeżeniem dla wszelkiej maści przestępców. I nie były by potrzebne więzienia, które trzeba ogrzać, więźniów nakarmić, Jeszcze można by takim wypalić na czole: złodziej, pedofil itd. Może to trochę przesadne, ale jakże dosadne i pożyteczne dla nas, zwykłych obywateli.

[Obrazek: eltomek.jpg]
26-01-2010 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

 
Post: #13
 
To macie jeszcze jeden kwiatuszek !
http://gospodarka.gazeta.pl/pit/1,95187,...owemu.html
26-01-2010 23:27
Odpowiedz cytując ten post
Rencista. Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 1,842
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 7
Post: #14
 
Utrata zaufania przez obywateli do państwa i jego instytucji jest sygnałem,że zaczynamy odchodzić od demokratycznego państwa prawa, o które wcześniej walczyły pewne środowiska, a które obecnie głównie pilnują swoich interesów. Hasła dla hołoty niech się cieszy,że ma coś do powiedzenia.Ostatecznie, to '"my" rozdajemy karty przy stole zwanym POLSKA. Kto ponosi za to odpowiedzialność? Tomek odpowiedział - wyborcy, bo, jak barany głosują na dane ugrupowanie.

Middle aged.
27-01-2010 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator
*******

Liczba postów: 14,933
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 29
Post: #15
 
Czysta prawda. Bandyci mają hotele w więzieniach, a dzieciaki figę z makiem. Nie o taka Polskę walczono przez te wszystkie lata.
Mamy teraz takie czasy, że każdy (prawie) walczy o to by mieć pracę i jakoś związać koniec z końcem. Ci, tam na górze, chyba tego nie dostrzegają.
Pomimo złej sytuacji w kraju, są jednak ludzie, którzy pomimo braków własnych, chcą jednak pomagać innym w biedzie. I tym chwała. Resztę pominę milczeniem...

[Obrazek: eltomek.jpg]
27-01-2010 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mOnkUś
Niezarejestrowany

 
Post: #16
 
Może to działa, może nie, ale zajmuje to tak mało czasu, że można na to poświęcić niecałą minutkę dziennie.
Optymalna dla tego typu pomocy jest strona:

http://www.humanitarni.pl

Pozdrawiam Smile
29-01-2010 13:55
Odpowiedz cytując ten post
Andreas Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 6,292
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 23
Post: #17
 
Pozwolę sobie polecić ciekawy felieton jaki ukazał się na stronie „Obywatela”. Zaczyna się on tak:
„Nie chodzi o to, żeby w nieskończoność karmić biednych. Chodzi o to, żeby biednych nie było”

Jeśli o mnie chodzi to jest to esencja moich poglądów na kwestie rozwiązania problemów z polską biedą. Mam wrażenie, że im więcej mamy żebraczych akcji tym więcej ich przybywa. Dziś właściwie każdy już wyciąga rękę do ludzi dobrej woli – od poszkodowanych przez los aż do szkół, w których brakuje na kredę. Im więcej pomagamy tym większe jest lenistwo właściwych urzędników. Im bardziej obywatele się starają pomagać sobie wzajemnie tym bardziej system wyrzuca poza nawias kolejne grupy społeczne. Pozwolę sobie na osobista uwagę pod adresem naszego premiera. Otóż pamiętam doskonale jego spotkanie ze starszymi ludźmi, którzy skarżyli się na głodowe renty i emerytury. Cóż powiedział pan premier? Ano zaapelował byśmy sobie wzajemnie pomagali, bo inaczej się nie da.
Krew mnie zalew gdy od wybranych przez nas władz słyszę takie teksty. Podobne rady może mi serwować Jerzy Owsiak, bo to jest człowiek, który nie ma możliwości zmian prawa polskiego. Ale premier (ten i wszyscy od 1990 roku) powinien uklęknąć przed tymi staruszkami, błagać o wybaczenie za lenistwo władz i obiecać, że wreszcie polski rząd skończy z eutanazją na raty, bo tym właśnie jest renta w wysokości 400zł czy emerytura wyliczona na 700zł.
To samo dotyczy dzieci w naszym kraju. Niedawno podano, że w Warszawie (najbogatszym mieście naszego kraju) ciągle jest problem niedożywionych dzieci. Biorąc pod uwagę jakie nagrody dostawali urzędnicy w ratuszu to ciśnienie skacze mi pod niebo.


Cytat pochodzi z:
http://www.obywatel.org.pl/index.php?mod...&sid=11762

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
30-01-2010 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skarlet
Niezarejestrowany

 
Post: #18
 
Nic dodać i nic ująć masz rację i kropka.
Tu należy wam się dalszy ciąg losów Agnieszki z Jaktorowa .Dom spalił się 1 stycznia do dziś konkretną pomoc kobieta otrzymała od mieszkańców naszego miasta i ludzi z forum.700 zł zebrali rodzice i uczniowie szkoły w Jaktorowie ,2000zł z GOPS -u,a co dalej? Mieszka kątem u znajomych za Mszczonowem i wozi dzieci do szkoły do Jaktorowa. Nikt nic więcej nie zrobił w tej sprawie i chyba już nie zrobi.Grodzisk nie zainteresował się (jak twierdzi Agnieszka)jej sprawą i wszystko zostawił na głowie wójta ,który wystąpił do naszego Prezydenta z prośbą o lokal zastępczy dla rodziny.Prezydent zrobił to co można było zrobić w tej sytuacji zaproponował pokój w hotelu .Musimy pamiętać ,że sprawa jest trudna i ,ze UM Żyrardowa musi myśleć o zabezpieczeniu wolnych lokali na wypadek podobnych zdarzeń dla swoich mieszkańców.Dziwi jednak fakt ,ze ktoś w Grodzisku moze spać spokojnie i przez myśl mu nie przechodzi ,że na tą chwilę kobieta z dwójką dzieci jest bezdomna.I tu zacytuję ostatnie zdanie Andreasa
Biorąc pod uwagę jakie nagrody dostawali urzędnicy w ratuszu to ciśnienie skacze mi pod niebo.
30-01-2010 15:10
Odpowiedz cytując ten post
Misiek
Niezarejestrowany

 
Post: #19
 
Big Grin Tu potrzeba znowu gaśnicy dla Skarlet ,bo znów zaczyna świat naprawiać !
30-01-2010 17:07
Odpowiedz cytując ten post
Rencista. Offline
Super użytkownik
*****

Liczba postów: 1,842
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 7
Post: #20
 
Nie jest "On" jednak idealny i wymaga ciągłych,działań naprawczych, co było widoczne podczas światowego kryzysu gospodarczego.

Middle aged.
30-01-2010 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Śmieci w mieście Bercik 16 3,422 21-06-2017 12:45
Ostatni post: Gość
  ZIMA W NASZYM MIESCIE skarlet 293 38,171 23-02-2013 21:28
Ostatni post: siwy
  Rynny w mieście eltom 48 14,700 05-10-2011 17:20
Ostatni post: Wioślarz
  Inwalida w mieście Scarlet 22 3,702 05-11-2010 21:57
Ostatni post: MALYNKA
  Turysta w mieście... elprincipito 27 3,734 08-09-2010 21:02
Ostatni post: dr_niziołek
  toalety w mieście Mars 70 10,760 21-07-2010 17:10
Ostatni post: Rencista.