Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Miejska.
Autor Wiadomość
czesio544
Niezarejestrowany

Komunikacja Miejska.
Witam. W dniu 18.01.2010 Prezydent Miasta Żyrardowa wydał "zasady korzystania z przystanków autobusowych" Zgodnie z tymi zasadami, które obowiązują wszystkich przewoźników - autobus może na przystanku stanąć tylko na 1 minutę. To znaczy jak do autobusu w godzinach szczytu wsiada 40 osób jedna za drugą to połowa stojąca w tyle może się nie wyrobić bo kierowca musi odjeżdzać. Dwukrotne udokumentowane złamanie zasad skutkować może cofnięciem zezwolenia na korzystanie z przystanków i tym samym zakaz jazdy. Regulamin obowiązuje wszystkich ...... ale , respektowanie już nie. Otóż dwa dni po wejściu regulaminu Straż Miejskla przeprowadza kontrolę. Kogo ? Prywaciarza, ktory stanowi konkurencję dla miasta. Stał ponad minutę kiedy to do autobusu wsiadali pasażerowie. A, że im sie trochę zeszło, buch wpada Straż Miejska i piszemy mandat. Kierowca nie może odjechać, ludzie zapłacili i czekają na odjazd. W koncu zdenerwowani wysiadają. Trza oddac za bilety. W czasie całego tego zamieszania autobusy wykonujace usługi dla miasta stały sobie spokojnie po kilka minut i nic. No i teraz jeszcze jedna taka kontrola i jak się ludziska nie pospieszą z wsiadaniem , to prywaciarz pójdzie na zielona trawkę. I O TO CHODZI. Po co konkurencja Miastu. Jeszcze nie słuszałem o kontrolowaqniu przez Straż Miejską autobusow PKS Grodzisk Maz. - takiej samej komercyjnej firmy jak prywaciarz. O co tru chodzi? Czyżby o rewanż za przyjęcie zorganizowane przez PKS po wygranym przetargu dla Władz Miasta? Tak, że ludziska jak jexdzicie autobusami- wszystko jedno jakimi - to szybko wsiadać i szybko wysiadać co by się Wam czasem drzwi po nosem nie zamknęły.
22-01-2010 21:18
Odpowiedz cytując ten post
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 2,907
Reputacja: 10

Temat rzeka...sytuacje podobne jak przywileje mialo MZK. Już pisałem gdzieś, że jak dla mnie sprawa komunikacji miejskiej powinna wyglądać jak w Zakopanem. Prywatne busy z dotacją od miasta, a nie utrzymywanie cudzej firmy z kasy miasta (PKS Grodzisk Maz.) i w taki sposób pasażerowie będą zadowoleni i prywatni przewoźnicy. Umowy regulowałyby ile do kązdego biletu dokłada miasto, a ile to cześć prywaciarza.

A po za tym...jak już będziemy "Warszawa Lniarska" to metrem będziemy śmigaćWink W 2145 roku.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
22-01-2010 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czesio544
Niezarejestrowany

dr_niziołek napisał(a):A po za tym...jak już będziemy "Warszawa Lniarska" to metrem będziemy śmigaćWink W 2145 roku.
Dobre. A z tą kasą to fakt. Samorząd ma obowiązek zapewnić transport publiczny. Jak się z tego obowiązku wywiąże to już jego sprawa ale ładować kupę złotych rocznie w inne miasto to już coś nie tak. Stara MZK też dostawała kupę kasy dotacji. Nie wiem mniej czy więcej niż teraz PKS Grodzisk. Wszyscy krzyczą, że to takie niedochodowe i nieopłacalne. To po co się wszyscy do tego pchają a Miasto kasuje konkurencję.
22-01-2010 21:48
eltom Online
Administrator

Liczba postów: 14,934
Reputacja: 29

Dziwne są poczynania naszych władz.
Przydałby się jednak audyt...
Albo dobry psychiatra.

[Obrazek: eltomek.jpg]
22-01-2010 21:58
czesio544
Niezarejestrowany

audyt . .... hm dobra myśl.
22-01-2010 22:48
eltom Online
Administrator

Poprzedni prezydent nie chciał słyszeć o audycoe. Wilk obiecywał, że zrobi, ale jakoś, takoś coś ponoć było, albo i nie...
Skoro boją się to przeprowadzić, to, według mnie, jest jakiś szwindel na całego.
Pora wreszcie to wyjaśnić. Podstawowa sprawa przy wyborze nowego prezydenta, to zmuszenie go do rzeczowego przeprowadzenia audytu zewnętrznego w jak najszybszym czasie. Może wreszcie się wyjaśnią dziwne ruchy naszych władz.

22-01-2010 22:53
Marcin Rosiński Offline
Gaduła

Liczba postów: 692

Smaczka sprawie dodaje fakt, że przy pierwszej próbie wprowadzenia PKS Grodzisk warunkiem było rozwiązanie sprawy busów, a mianowicie brak konkurencji z ich strony dla pojazdów pks.

To co teraz obserwujemy to po prostu wykańczanie konkurencji i tyle. O tyle to przykre, że dla celów czysto biznesowych wykorzystuje się pracowników Straży Miejskiej.

MZK rozwalono bez żadnej próby reformy, czy ratowania spółki. Przecież skoro opłaca się teraz prywatnemu przewoźnikowi to dlaczego nie miało by się opłacać MZK.

Trzeba zmian i to dużych zmian, żeby wszystko było jak należy. . .
23-01-2010 17:30
Rencista. Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,842
Reputacja: 7

Można trochę nie na temat, ale okolice przystanków komunikacji miejskiej są bardzo śliskie i można wywinąć orła. Posypywanie piaskiem tych miejsc jest nieskuteczne.

Middle aged.
23-01-2010 17:40
Andreas Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 6,292
Reputacja: 23

Kiedy kończyło żywot nasze MZK to nawet mi się łza nie zakręciła w oku a wręcz przeciwnie – skakałem z radości. Jakże głupi się okazałem w swojej nadziei, że przewoźnik miejski czyli obecnie PKS z Grodziska będzie konkurował z prywatnymi busami a wszystko to wpłynie na nasz – pasażerów – komfort jady! Tak, tak – nie można nazwać tego niczym innym jak głupotą, bo przecież mieszkając tutaj nie powinienem mieć wątpliwości, że obecnym władzom zwyczajnie nie zależy na poprawie sytuacji transportu publicznego. Jestem o tym coraz bardziej przekonany i to co się obecnie dzieje w naszym mieście, utwierdza mnie w tym!
Po pierwsze komfort podróży w autobusach zapchanych do granic absurdu jest żaden.
Po drugie nadal w rozkładach jazdy są ogromne dziury, kiedy to lepiej nie mieć złudzeń – w tym czasie musimy korzystać z taxi lub iść na piechotę.
Po trzecie wprowadzenie przystanków „na żądanie” w mieście o tej wielkości to absurd – nie jesteśmy Warszawą!
Po czwarte niszczenie konkurencji dla firmy z Grodziska Mazowieckiego pokazuje, że nie chodzi o to by nam – pasażerom – było lepiej.
Po piąte stosunek ceny do jakości usług to obecnie zupełna kpina.

I niech mi jeszcze raz ktoś powie, że nasze miasto jest przyjazne dla mieszkańców… :twisted:

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
23-01-2010 21:14
Anonymous
Niezarejestrowany

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze koszt jakie miasto ponosi na rzecz PKS-u. Stara MZK dostawała 3, 20 lub 3,25 zł do kazdego przejechanego kilometra. Obecnie PKS Grodzisk dostaje 6,20 zł do kazdego przejechanego kilometra a więc dwa razy więcej. W przetargu było podane, że chodzi o przebiegi rzedu 600 000 kilometrów a więc jak łatwo przeliczyć miasto dopłaca do PKS Grodzisk średnio 3 720 000 zł. Dwa razy więcej niż Mzetce . Czyli 1 600 000 zł górką. Za te pieniądze można było co rok kupić całkiem niezłe autobusy . Jednak władze naszego miasta wolą kitować tę grubą kase do innego miasta i dać zarobić komuś innemu niż reformować miejską MZK z "naszymi " kierowcami.
24-01-2010 17:54
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13
Re: Komunikacja Miejska.
czesio544 napisał(a):Witam. W dniu 18.01.2010 Prezydent Miasta Żyrardowa wydał "zasady korzystania z przystanków autobusowych" Zgodnie z tymi zasadami, które obowiązują wszystkich przewoźników - autobus może na przystanku stanąć tylko na 1 minutę. To znaczy jak do autobusu w godzinach szczytu wsiada 40 osób jedna za drugą to połowa stojąca w tyle może się nie wyrobić bo kierowca musi odjeżdżać.
To jedno ze świadectw, że władza w tym mieście jest bardzo chora. Na miejscu kierowcy nie przyjął bym mandatu i sprawa wyjaśniła by się w sądzie. Gdzie to ta "dzielna straż" musiała by udowodnić, że stałem tam dłużej niż potrzebował do wymiany pasażerów. TO jedno a drugie to na podstawie jakigo prawa Straż miejska wystawiła kierowcy mandat bo na pewno nie na podstawie kodeksu drogowego. Zatrzymała pojazd nie zgodnie z przepisami kodeksu bo w nim jest napisane w jakich sytuacjach i na jakich zasadach Straż może zatrzymać pojazd na drodze. Panom Strażnikom się chyba kierowca z rowerzysta pomylili. Na miejscu właściciela zaskarżyłbym miasto o nieuczciwą konkurencje i szykany, bo straż miejska to jego zbrojne ramie.

24-01-2010 18:37
eltom Online
Administrator

Dlatego potrzebny jest audyt, by to wszystko wyjaśnić. A nasi bronią się przed nim rękami i nogami. W sumie, to można to zaskarżyć o niegospodarność.

24-01-2010 18:37
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13

Tu może być problem bo na skarżącym leży ciężar udowodnienia winy. I o ile w przypadku przewoźnika może być mandat jako szykana to już przy niegospodarności musiałbyś wyliczyć wszystko na papierku, a tu będzie problem, choćby z rzetelnymi danymi

24-01-2010 19:19
Anonymous
Niezarejestrowany

czesio544 napisał(a):autobus może na przystanku stanąć tylko na 1 minutę.
I tu możemy pobawić się w "drzymalstwo": po 55 sekundach kerowca może przejechać jakieś 30 cm. Wink Stał minutę? Nie.
24-01-2010 19:53
czesio544
Niezarejestrowany

Anonymous napisał(a):
czesio544 napisał(a):autobus może na przystanku stanąć tylko na 1 minutę.
I tu możemy pobawić się w "drzymalstwo": po 55 sekundach kerowca może przejechać jakieś 30 cm. Wink Stał minutę? Nie.
Dobre !!! Takie Polskie !! Ale przecież nie o to chodzi nie ? A z tymi pienędzmi to dobre jest. Wystarczy dołozyć jeszcze pare kursow więcej i trzepać kase z pasażerami lub bez.
24-01-2010 20:27
matmi Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 157
Reputacja: 1

Jedyne co się zmieniło to nazwa przewoźnika i trochę nowsze busy. Wystarczy trochę pomyśleć, aby komunikacja służyła ludziom. Teraz to jest nadal średniowiecze. Dlaczego prezydent tego nie widzi?
Ja dużo już nie jeżdżę KM, ale słyszę opinie o PKS GM i widzę jak jest.
Panie Prezydencie może potrzebna Panu pomoc?
24-01-2010 22:26
Marcin Rosiński Offline
Gaduła

Liczba postów: 692

Nasi prezydenci są zachwyceni nowym przewoźnikiem, ale bardziej zastanowił mnie post obserwatora, aż to sprawdzę, bo na prawo i lewo się chwalą, że oszczędzają. A i kilometrów teraz PKS robi więcej niż MZK.
24-01-2010 23:28
Andreas Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 6,292
Reputacja: 23

Jancio napisał(a):To jedno ze świadectw, że władza w tym mieście jest bardzo chora. Na miejscu kierowcy nie przyjął bym mandatu i sprawa wyjaśniła by się w sądzie.
A zadam pytanie – gdzież to są nasze niezależne, dzielne lokalne media? Gdzie nasi waleczni dziennikarze, którzy stanęliby w obronie przewoźnika, którego zwalcza się w tak podły sposób?

czesio544 napisał(a):Otóż dwa dni po wejściu regulaminu Straż Miejskla przeprowadza kontrolę.
Ach! Gdybyż straż miejska tak gorliwie zajmowała się innymi problemami z bezpieczeństwem naszego miasta! :twisted:

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
25-01-2010 18:55
matmi Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 157
Reputacja: 1

Dziś pod PKP stały dwa busy (PKS I prywatny) , mimo, że kolejka dłuższa do prywatnego to też stanąłem. Nie cierpię nie uczciwej konkurencji, a do tego kierowcy w PKS jacyś mało obrotni są.
26-01-2010 22:08
czesio544
Niezarejestrowany

Pokusiłem sie i poczyniłem obserwację. Autobusy PKS Grodzisk Maz. reularnie stoja na przystanku po 10 do 20 minut. Zagadałem nawet jednego z kierowców PKS czy zna regulamin wydany przez Pana Prezydenta i to, że wolno mu stać minutę. Powiedział, że nie a oni tak zawsze stoją bo maja przerwy miedzy kursami i tu mają wyznaczony postój (NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM !!??). Oczywiscie Straż Miejska nie reagowała. Nie była to obsrewacja jednorazowa i jednego dnia. Co do regulaminu. Pokusiłem się o przejrzenie Ustawy Prawo Przewozowe i znalazłem coś takiego "Art. 15.5. W odniesieniu do gminnego transportu zbiorowego oraz przewozów osób i bagażu taksówkami przepisy porządkowe określa rada gminy, a na terenie miasta stołecznego Warszawy - Rada miasta stołecznego Warszawy." Tak więć regulamin dotyczący przystanków a to przecież dotyczy gminnego transportu zbiorowego wydaje Rada Gminy nie Prezydent !!!! No ale to Pan Prezydent obiecał PKS-owi Grodzisk Maz. rozwiązanie kwesti busów nie Rada Gminy. Marcin napisal, że PKS robi więcej kursów. Ano robi dużo , dużo więcej. Nawet takie, które nikomu nie służa bo nikt nimi nie jedzi. Ale kilometry lecą i o to chodzi. Przejrzałem też inną ustawę i tam znalazłem coś takiego.
"Art. 22a.3. Podjęcie decyzji w sprawie wydania nowego lub zmiany istniejącego zezwolenia na linie komunikacyjne o długości do 100 km, w szczególności w zakresie zwiększenia pojemności pojazdów, częstotliwości ich kursowania, zmiany godzin odjazdów z poszczególnych przystanków powinno być poprzedzone analizą sytuacji rynkowej w zakresie regularnego przewozu osób.
4. Za czynności związane z opracowaniem analizy, o której mowa w ust. 3, organwłaściwy do spraw zezwoleń pobiera opłatę od wnioskodawcy.
5. Analizę, o której mowa w ust. 3, przeprowadza organ właściwy do spraw zezwoleń co najmniej raz w roku, z uwzględnieniem:........" Ciekawym, czy te zmiany częstotliwości jazdy PKS-u poprzedzone były taką analizą i czy takie analizy do których miasto jest zobowiązane były w ogole robione.
28-01-2010 18:56
Odpowiedz