[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 16
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz.

#81

RE: Komunikacja Miejska.

Jedno jest pewne komunikacja miejska była jest i będzie usługą deficytową ale można doprowadzić do tego aby jakieś tam mimo wszystko dochody były ciut wyższe ale nie tym sposobem co aktualnie! Brak kontroli biletów owszem przez ten ponad rok spotkałem 2 razy pana kontrolującego! A z tego co słyszałem PKSowi nie jest po drodze sprawdzać bilety bo nic z tego nie mają usługa zapłacona i koniec im nie potrzeba żadnych kontroli. Poza tym nie wiem czy zwróciliście uwagę w godzinach szczytu (jeżeli tak to mogę nazwać) puszczają malutki autobusik gdzie ludzie kiszą się jak ogóry, a wieczorami czy też na liniach mniej uczęszczanych duży wiozący powietrze, kto to nadzoruje? Wszelkiego rodzaju skargi nic nie dają. Jeszcze jedna uwaga miało być elegancko tzn. kierowcy mili i ubrani na galowo jak jest każdy korzystający z komunikacji wie doskonale - niektórym kierowcom przydałaby się lekcja kultury osobistej! Przystanki na życzenie, brak możliwości kupna biletów w zewnętrznych placówkach typu kioski ludzie (przeważnie starsi) gubią się w tym wszystkim pomijam już to, że rozkład jest bo jest i tyle! Jak nie za wcześnie przyjedzie to zdecydowanie za późno odjedzie o ile w ogóle przyjedzie. Nie tego oczekiwałem po likwidacji MZK!
Dlatego moje pytania do kandydatów o komunikację.
13-13. Aktualny użytkownik - Marian Koniuszko!
Odpowiedz
#82

RE: Komunikacja miejska

(26.10.2010 15:18 )smorodina napisał(a): Prywatne busy mają zakaz jazdy na dobrych trasach i w dobrych godzinach ( zakaz UM) co jest grane?

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-uo...nId,307172
Odpowiedz
#83

RE: Komunikacja Miejska.

Lepiej nie donośmy, bo w budżecie i tak pustoWink
Odpowiedz
#84

RE: Pytania do kandydata na prezydenta Andrzeja Wilka

Pytanie do Pana Prezydenta. Na jaka kwotę za kilometrowóz PKS Grodzisk Mazowiecki wygral przetarg ? I ile obecnie miasto płaci za ten kilometrowóz ?
Odpowiedz
#85

RE: Komunikacja Miejska.

(29.10.2010 23:33 )czesio544 napisał(a): Ja nie wiem czy ktoś w ogóle kiedykowliwek sprawdzał zapotrzebowanie rynku i społeczeństwa na konkretne linnie komunikacyjne. Tworzy sie linnie komunikacyjne na terenie miasta na podstawie czego ? Nie wiem czy ktos robił kalkulacje kosztow utrzymania publicznego transportu. Miasto dokładało duże kwoty do działalności Zyrardowskiego MZK. Jakie było to MZK takie było, ale było nasze. Pieniądze zostawły w naszym mieście. Obecnie te same pieniadze może wieksze, może mniejsze , tego nie wiem , trafiają do prywatnej firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. 40 osob poszło na zasiłki.Jeżeli opłaca sie wykonywać te sama robote przez PKS Grodzisk Maz. to dlaczego nie opłacało sie naszemu MZK. Zyrardowskie MZK moim zdaniem wymagało gruntownerj reorganizacji i głębokich zmian, ale nie likwidacji.

Masz racje, w MZK w któryms momencie zabrakło dobrego ekonomisty, był tylko zarzadca, który (byc moze) bał sie wydac za jednym razem kupe kasy na tobor. Nasze miasto, niestety jeszcze zyje od wyborów do wyborów, w PKSie ktos pomyslał, zainwestował i teraz zarabia kase.
Odpowiedz
#86

RE: PKS Grodzisk w Żyrardowie

Mija już ponad rok obecności PKSu Grodzisk w Żyrardowie więc proponuję podsumowanie obecnej komunikacji. Moim zdaniem jest gorzej niż było. Autobusy się spóźniają mimo że są nowsze, żeby zdążyć na pociąg trzeba zarezerwować przynajmniej 40 minut, kierowcy są nieprzyjemni i rzadko który mówi po polsku.

Zastawiam się też ile kosztowała likwidacja MZK razem z odprawami, odszkodowaniami i odsetkami za nieterminowe wypłaty tychże odszkodowań dla pracowników MZK. Dodam dla niewtajemniczonych, że Urząd Miasta z Wilkiem na czele przegrał w Sądzie Pracy wszystkie procesy (chyba 25 jeśli dobrze pamiętam) za niezgodne z prawem zwolnienie.
Odpowiedz
#87

RE: PKS Grodzisk w Żyrardowie

To była duża kasa, a jeszcze wiekszą miasto płaci utrzmując PKS Grodzisk (dotacje dla MZK były o połowę mniejsze niż stawki jakie otrzymuje PKS). Ciekawe dlaczego, Wilk tewierdzi że zewnętrzny przewoźnik jest bardziej oplacalny - chyba tylko jemu się opłaciło... Smile

Podsumowując obecną komunkację i standard jej usług to ja uważam że jest gorzej niż było. Stare jelcze i autosany mzkowskie może byly stare ale jeździły w miare na czas. Zimą się spóźnialy ale to mnie nigdy nie dziwiło - jak na obiekty muzealne Smile to było super. Teraz mamy nowoczesne autobusy i z Żeroma do stacji jadę czasem 35 min bo jeden autonus odjechał 5 minut wczesniej niż w rozkładzie a kolejny przyjechał 20 min po czasie. Więc co to za poprawa...
Odpowiedz
#88

RE: Komunikacja Miejska.

Zarządca nie miał interesu w rozwoju firmy, bo nie chciał konkurencji dla rodziny Big Grin
Odpowiedz
#89

RE: Komunikacja Miejska.

A konkretnie?
Middle aged.
Odpowiedz
#90

RE: Komunikacja Miejska.

Pomówienie w okresie wyborczym jest karalne. Szybciej działa Temida.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#91

RE: Komunikacja Miejska.

I bardzo dobrze. Często różne pomówienia szybko nie wyjaśnione mogą mieć ogromny wpływ na wynik głosowania.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#92

Rozkład jazdy autobusów w Żyrardowie - PKS Grodzisk Mazowiecki

Od piątku, 17 grudnia, obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy busów B1 i B2, z których korzysta wielu mieszkańców osiedla Wschód i Żeromskiego codziennie dojeżdżających do dworca PKP. Zmiany w rozkładzie jazdy tych busów mają na celu dostosowanie kursów do nowego rozkładu jazdy pociągów.

Wszelkie uwagi na temat wprowadzonych zmian prosimy kierować do Urzędu Miasta Żyrardowa (tel. 46 858 15 75) lub bezpośrednio do przewoźnika obsługującego miejską komunikację, czyli PKS Grodzisk Mazowiecki (tel. 46 855 01 07 lub tel. kom. 784 681 246). Rozkład jazdy wszystkich autobusów dostępny jest na stronie www.pksgrodzisk.com.pl.

źródło: https://archiwum.zyrardow.pl/redir:index?wiecej=6122&wiecej_news=1

P.S. Swoją drogą to jeszcze nigdy nie jechałem autobusem w Żyrardowie Big Grin
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
#93

RE: Zmiany rozkładu jazdy busów PKS Grodzisk Maz.

Niedaleko ciebie kursuje autobus linii numer 5 lub lini numer 2 i 4, najwyższy czas i poraTongue. Uważaj na "5" zawsze się spóźnia między godz. 11 a 18:00 przez korki w tuneluBig Grin
Jeśli jesteś:pracowity jak pszczółka, silny jak niedźwiedź, harujesz jak wół, a do domu wracasz zmęczony jak pies, idź do weterynarza!!!
Prawdopodobnie jesteś osłem
Odpowiedz
#94

RE: Zmiany rozkładu jazdy busów PKS Grodzisk Maz.

Powróćcie normalnie kursujące autobusy pod samą stację!!! Ludzie nie mają siły chodzić taki kawał po zaspach lodu i śniegu. Chodniki są źle odśnieżone i mało obsypane piaskiem. Do tego jeszcze głupota związana z rzadkimi kursami autobusów ze stacji. Źle, źle, źle jeszcze raz źle, ale nie, że nie można, albo, że coś kosztuje, tylko dlatego, bo się nic nie rozumie!
Odpowiedz
#95

RE: Zmiany rozkładu jazdy busów PKS Grodzisk Maz.

(17.12.2010 23:27 )MaciejKlociński napisał(a): Powróćcie normalnie kursujące autobusy pod samą stację!!! Ludzie nie mają siły chodzić taki kawał po zaspach lodu i śniegu. Chodniki są źle odśnieżone i mało obsypane piaskiem. Do tego jeszcze głupota związana z rzadkimi kursami autobusów ze stacji. Źle, źle, źle jeszcze raz źle, ale nie, że nie można, albo, że coś kosztuje, tylko dlatego, bo się nic nie rozumie!

PopieramExclamationExclamationExclamation

Koszty trzeba ponieść, ale przynoszą one wymierne korzyści dla mieszkańców.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#96

RE: Zmiany rozkładu jazdy busów PKS Grodzisk Maz.

(17.12.2010 23:27 )MaciejKlociński napisał(a): Powróćcie normalnie kursujące autobusy pod samą stację!!! Ludzie nie mają siły chodzić taki kawał po zaspach lodu i śniegu.

Szczególnie latem Big Grin
Odpowiedz
#97

RE: Zmiany rozkładu jazdy busów PKS Grodzisk Maz.

Ostatni miesiąc jazdy pociągami rozwiązałem w prosty sposób. Zbudowali parking za 3 złote dla pasażerów, wiec korzystałem. Cena karnetu jest o wiele niższa od ceny dwóch biletów BUSa/PKS, a gdy się jedzie w dwie osoby wychodzi wręcz śmiesznie tanio.
Jest bliżej, szybciej - nie czekałem na transport miejski.

Jedyna niedogodność to konieczność kupienia karnetu w kasie, ale gdy wracałem nie było już kolejek.
Odpowiedz
#98

RE: Zmiany rozkładu jazdy busów PKS Grodzisk Maz.

(18.12.2010 09:28 )Marty napisał(a): Jedyna niedogodność to konieczność kupienia karnetu w kasie, ale gdy wracałem nie było już kolejek.
No i konieczność kupienia samochodu. Jeśli ktoś jeździ autobusem, to raczej dlatego, że tego samochodu nie ma.
Odpowiedz
#99

Żyrardowianie o komunikacji

[link wygasł]

Żyrardowianie o komunikacji

Odpowiedz

Bilety autobusowe do kupienia w kioskach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców korzystających z miejskiej komunikacji, Prezydent Żyrardowa - w porozumieniu z Dyrektorem PKS Grodzisk Mazowiecki - podjął decyzję o wprowadzeniu sprzedaży biletów miejskiej komunikacji w wybranych kioskach.

[Obrazek: 5575.jpg]

- Praktyka pokazała, że wprowadzenie na początku funkcjonowania PKS Grodzisk Mazowiecki w Żyrardowie sprzedaży biletów w autobusach u kierowców nie było optymalnym rozwiązaniem. – wyjaśnia prezydent Andrzej Wilk. - Pozwoliło to wprawdzie na ograniczenie do minimum liczby osób jeżdżących bez biletów, ale pojawiły się nowe problemy. Na niektórych przystankach sprzedaż biletów u kierowcy trwa zbyt długo, powodując opóźnienia autobusów i zniecierpliwienie wśród pasażerów. Dlatego też, odpowiadając na liczne sygnały mieszkańców, zdecydowaliśmy się na współpracę z wybranymi kioskami w zakresie dystrybucji biletów.

Od połowy kwietnia br. bilety miejskiej komunikacji sprzedawane będą w kioskach zlokalizowanych w pobliżu przystanków, z których korzysta najwięcej pasażerów. Są to kioski przy ul. Wittenberga, Al. Partyzantów, ul. Girarda (w sąsiedztwie terenu dawnego przedszkola), ul. Kapitana Pałaca (po obu stronach jezdni) oraz na terenie dworca PKP.

źródło: https://archiwum.zyrardow.pl/redir:index?wiecej=6652&wiecej_news=1
"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy.... "
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 16
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP zyrafa 46 3 095 22.04.2024 21:21
Ostatni post: belin
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 181 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 735 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 944 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 910 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 237 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 338 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 681 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 1 002 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 129 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 482 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 267 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 128 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 294 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Bielnikowej belin 0 139 08.02.2024 10:04
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości