[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 16
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz.

#61

RE: Komunikacja Miejska.

Dobra

Ale skoro z zysków na jednej trasie MZK dokłada do trasy niezyskownej a potrzebnej...

Jeżeli na zyskownej pojawi się konkurencja - wówczas mamy problem, ze MZK się nie bilansuje co przy obecnej sytuacji spowoduje podniesienie kosztów obsługi ponoszonych przez miasto.

Resumując.

Chce prywaciarz wozić ludzi to niech da kompleksową usługę... jak taka będzie tańsza dla miasta niż MZK Grodzisk - to już w gestii UM widzę możliwość nawiązania lub nie współpracy.

Jakoś na terenie Warszawy nie widzę prywatnych przewoźników, a tam to byłby raj Wink

Tutaj Czesiu sie z tobą nie zgodzę niestety.
Rozumiem, że znasz temat zapewne od strony przewoźnika, ale moim zdaniem na terenie Żyrardowa musi zapanować ład i porządek z transportem publicznym.

Obecnie w dziedzinie transportu publicznego widzę ewidentnie problemy z komunikacją peryferiów miasta a może nawet z okolicznymi gminami. partycypacja sąsiadów w obsłudze takich lini moze je utrzymać.

Sprawa kolejna bardzo ważna i łatwa do rozwiązania.

Wchodzimy przez przednie drzwi. pokazujemy kierowcy bilet miesięczny lub kupujemy u niego w kasie.
Sprawdza się w cywilizowanych krajach, nie trwa godzin lub dwóch... Jak ktoś nie widział takiego rozwiązania to sorry ale odbieram mu głos w kwestii spóźnień itd. a mamy prawie szczelny system poboru opłat. Będzie ciężko na początku, ale w długim okresie da bardzo wiele plusów.
Odpowiedz
#62

RE: Pytania do kandydata na prezydenta Lucjana Chrzanowskiego

Do Gościa w sprawie MZK:
likwidacja MZK miała być przykładem tego jak obniża się koszty w budżecie miasta. Z tego , co wiem . to dopłaty do tzw. wozokilometra dla Spółki z Grodziska Maz. wcale nie są niższe niż poprzednio. Ten temat jak temat dopłat do tzw. linii nierentownych trzeba będzie jeszcze dokładnie zbadać. Ponadto z posiadanych przeze mnie informacji wynika ,że byli pracownicy MZK wystąpili wobec prezydenta z roszczeniem za rozwiązanie umów o pracę niezgodnie z prawem i chyba uczynili to skutecznie. A więc wygenerowano kolejne nieuzasadnione koszty. Co do formy zbycia taboru i pozostałych składników majątku należy zaraz po wyborach powołać niezależną komisję , która dokona oceny tych transakcji.
Moim zdaniem, temat można było rozwiązać poprzez stworzenie Spółki z o.o. ze 100% udziałem gminy. Spółka zachowała by trwałość majątku miejskiego, a prowadząc działalność rynkową, mogłaby stosować leasing w odnawianiu środków transportu. Z resztą te środki transportu , które Spółka z Grodziska na terenie Żyrardowa używa wcale nowe nie są. Oczywistym jest fakt, że przy okazji lekką ręką zlikwidowano ok.40 miejsc pracy, co jak na warunki żyrardowskie jest liczbą bardzo dużą.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#63

RE: Komunikacja Miejska.

Ok. Wszystko pieknie i ładnie. A gdzie wolny rynek ? Gdzie konkurencja ? Jeżeli MZK chce zarabiać na dochodowych liniach, niech robi to zgodnie z zasadami wolnego rynku i na takich zasadach wykończy konkurencję. To niech pasazer decyduje. z którego przewoźnika chce skorzystać. O ile wiem , to nigdzie transport publiczny nie jest dochodowy. Trudno wymagać od prywatnego przewoźnika, że bedzie dokładał do interesu. Prywatny przeoźnik działa od klkunastu lat. Poprzednią MZK zmusił do tego, aby też wprowadziła na trasy małe ekonomiczne autobusy, które zupełnie wystarczały do obsługi pasażerów. Tak , to by dalej jeździli starymi , wielkimi i nieokonomicznymi autobusami. Linnie komunikacyjne tworzy sie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na te linnie. Czy ktoś badał zapotrzebowanie na takie linie ? Owszem mozna stworzyc linie komunikacyjną na peryferiach miasta, gdzie jest zabudowa jednorodzinna i każdy jeździ swoim autem. Na takiej linni przewożonych bedzie dwoje lub troje pasażerów. Obecnie MZK Grodzisk tworzy nowe linie bez wzgledu na to czy jest taka potrzeba czy nie. W godzinach kiedy jest takie zapotrzebowanie lub nie. Płacone maja za kilometrowozy więc im wsiora wno.
Odpowiedz
#64

RE: Komunikacja Miejska.

A jak się na pusto jedzie to spalanie mniejsze, sprzątać nie trzeba, kierowca się przy sprzedaży biletów nie narobi, skarg nie ma..same plusyWink
@boney
Odpowiedz
#65

RE: Komunikacja Miejska.

A jestem zdania, że prędzej, czy później i w naszej kochanej Polsce komunikacja publiczna stanie się tematem ważnym i co więcej – modnym. Mieszkańcy miast zyskują więcej świadomości ekologicznej a poza zaczynają liczyć pieniądze. Koszty utrzymania samochodu nie maleją, ilość miejsc parkingowych jest wszędzie tematem wywołujących ostre dyskusje i (niestety) dopiero teraz wdrażamy programy typu Parkuj i jedź.
Jeśli chodzi o Żyrardów to widać doskonale co dzieje się w godzinach szczytu, gdy podjeżdżają pociągi z Warszawy. Po pierwsze ulice wokół dworca są niemiłosiernie zatłoczone a sam PKS Grodzisk na pewno nie poradziłby sobie z przewozem tylu chętnych, którzy udają się na przystanki. Sytuację ratują prywatni przewoźnicy, którzy – co widać gołym okiem – są o wiele bardziej sprawni w działaniu niż konkurencja.
Natomiast tzw. busy rzeczywiście nie pojawiają się na trasach, które nie przynoszą dochodu i w godzinach, w których ruch znacząco maleje. Tę lukę musi koniecznie zapełnić miejski przewoźnik – i wydaje mi się, że jak na razie stara się to czynić. Myślę, że od upadku niewydolnego MZK sytuacja w mieście znacząco się poprawiła.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#66

RE: Komunikacja Miejska.

Jak to dobrze, że ja nie mam tego problemu Smile
Komunikacja miejska Huh
Wszędzie docieram na własnych nóżkach ShyRolleyesShy
Odpowiedz
#67

RE: Komunikacja Miejska.

(27.10.2010 17:04 )czesio544 napisał(a): Ok. Wszystko pieknie i ładnie. A gdzie wolny rynek ? Gdzie konkurencja ? Jeżeli MZK chce zarabiać na dochodowych liniach, niech robi to zgodnie z zasadami wolnego rynku i na takich zasadach wykończy konkurencję. To niech pasazer decyduje. z którego przewoźnika chce skorzystać.

Pewno tak nowino być, ale to urzędnik rozdziela kasę i wie lepiej.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#68

RE: Komunikacja Miejska.

Po prostu niektórym się marzy monopol, a wolny rynek nie pozwoli się obłowić na (naszym) Żyrardowie , a ci niekoniecznie bezstronni urzędnicy niech nie czują się tak bezkarni bo takie podejście (niepewne i budzące podejrzenia ) może mieć finał w sądzie lub prostszą drogą -dzięki mieszkańcom po prostu odwiedzą POŚREDNIAK. A czy czasem nie powinny być dopłaty tylko do niedochodowych kursów ????
Smile
Odpowiedz
#69

RE: Komunikacja Miejska.

I dlatego wybory to nie tylko głupi krzyżyk
Odpowiedz
#70

RE: Komunikacja Miejska.

wolny rynek, a ceny takie same. Km nie spełnia potrzeb. Wracając z pracy czesto widzę tylko prywatnego busa, wiec nie opłaca mi się kupować miesięcznego skoro i tak jadę z kims innym.
Odpowiedz
#71

RE: Komunikacja Miejska.

Ja nie wiem czy ktoś w ogóle kiedykowliwek sprawdzał zapotrzebowanie rynku i społeczeństwa na konkretne linnie komunikacyjne. Tworzy sie linnie komunikacyjne na terenie miasta na podstawie czego ? Nie wiem czy ktos robił kalkulacje kosztow utrzymania publicznego transportu. Miasto dokładało duże kwoty do działalności Zyrardowskiego MZK. Jakie było to MZK takie było, ale było nasze. Pieniądze zostawły w naszym mieście. Obecnie te same pieniadze może wieksze, może mniejsze , tego nie wiem , trafiają do prywatnej firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. 40 osob poszło na zasiłki.Jeżeli opłaca sie wykonywać te sama robote przez PKS Grodzisk Maz. to dlaczego nie opłacało sie naszemu MZK. Zyrardowskie MZK moim zdaniem wymagało gruntownerj reorganizacji i głębokich zmian, ale nie likwidacji.
Odpowiedz
#72

RE: Komunikacja Miejska.

Czesio 544. Zmiany na pewno, a najważniejsza- wymiana prawie całego taboru samochodowego MZK, z powodu jego zużycia. Skąd na to wziąć było środki?
Middle aged.
Odpowiedz
#73

RE: Komunikacja Miejska.

Jak sie nie inwestowało w tabor sukcesywnie przez lata, to jasne, ze potem trudno z dnia na dzień wymienic wszystkie samochody.
Odpowiedz
#74

RE: Komunikacja Miejska.

MZK? Niepotrzebne. Prywatne busy wystarczą.
Odpowiedz
#75

RE: Komunikacja Miejska.

MZK powinno być choćby z powodu takiego że zwykła babcia w niedziele rano odwiedzi wnuczków a miasto nie dołoży grosza prywaciarzowi by gonił dla babci przez miasto busa. I nie dołoży za ulgowe bilety. A ropa raczej nie tanieje.
Ale to jest wystarczająco spory rynek na którym mogą i nawet powinni istnieć inni .
to nie PRL i wiedzą wszyscy do czego prowadzi monopol.
Nasze MZK padło z tego samego powodu co i PKS. Złodziejstwo i niegospodarność. Kto miał interes z tymi firmami wie co mam na myśli .
A czemu stare JELCZE ganiali zamiast te LUBLINKI?
teraz Grodzisk w niedzielę rano też pogoni SCANIĘ ale im odpowiednio zapłacą.
I prawda jest taka że jedynie nas zaboli kieszeń bo czyje urzędasy pieniądze wydają!
EEECHH szkoda nerw.
Odpowiedz
#76

RE: Komunikacja Miejska.

Kierowco, to nie miasto dokłada, tylko mieszkańcy.
Odpowiedz
#77

RE: Komunikacja Miejska.

Drogi gościu a co ja napisałem?
Odpowiedz
#78

RE: Komunikacja Miejska.

jakież to szczęście że istnieją taxi ! dojazd na PKP ze wschodu w 4 osoby wychodzi taniej jak autobus ! i zdecydowanie szybciej
Odpowiedz
#79

RE: Komunikacja Miejska.

Popieram Czesia w jednej sprawie na 100%. Niech ktos zrobi badanie zapotrzebowania na środki transportu.

Tajemnica poliszynela jest to, że caly transport kreci się wokół PKP. Pytaniem jest jak duzo osob do tego dworca i z dworca chcę się gdzies dostac...
Pytaniem jest również jak duzo osob chcę siew dostac do miasta z okolicznych gmin.

Nie trzeba przeciez organizowac transportow na zasadzie PKS jeżeli mozna otwierac linie krotsze a bardziej oblegane. Mozliwe, Kaufland czy Carrefour lub Biedronka byliby zainteresowani w dofinansowaniu takich linii komunikujacych miasto z okolicznymi gminami...
Odpowiedz
#80

RE: Komunikacja Miejska.

Witam
Jeśli nie wiadomo o co chodzi - to wiadomo, że chodzi o pieniądze( do prywatnej kieszeni).Zdrowa konkurencja musi być. Prywatna konkurencja jest tłamszona.Może trzeba nagrywać rozmowy w sprawie tras busów prywatnych.?
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 16
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 177 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 728 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 932 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 49 3 011 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 892 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 223 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 336 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 625 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 998 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 125 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 474 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 266 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 125 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 285 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Bielnikowej belin 0 133 08.02.2024 10:04
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości