[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
  •  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 16
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz.

#21

 

Pokusiłem sie i poczyniłem obserwację. Autobusy PKS Grodzisk Maz. reularnie stoja na przystanku po 10 do 20 minut. Zagadałem nawet jednego z kierowców PKS czy zna regulamin wydany przez Pana Prezydenta i to, że wolno mu stać minutę. Powiedział, że nie a oni tak zawsze stoją bo maja przerwy miedzy kursami i tu mają wyznaczony postój (NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM !!??). Oczywiscie Straż Miejska nie reagowała. Nie była to obsrewacja jednorazowa i jednego dnia. Co do regulaminu. Pokusiłem się o przejrzenie Ustawy Prawo Przewozowe i znalazłem coś takiego "Art. 15.5. W odniesieniu do gminnego transportu zbiorowego oraz przewozów osób i bagażu taksówkami przepisy porządkowe określa rada gminy, a na terenie miasta stołecznego Warszawy - Rada miasta stołecznego Warszawy." Tak więć regulamin dotyczący przystanków a to przecież dotyczy gminnego transportu zbiorowego wydaje Rada Gminy nie Prezydent !!!! No ale to Pan Prezydent obiecał PKS-owi Grodzisk Maz. rozwiązanie kwesti busów nie Rada Gminy. Marcin napisal, że PKS robi więcej kursów. Ano robi dużo , dużo więcej. Nawet takie, które nikomu nie służa bo nikt nimi nie jedzi. Ale kilometry lecą i o to chodzi. Przejrzałem też inną ustawę i tam znalazłem coś takiego.
"Art. 22a.3. Podjęcie decyzji w sprawie wydania nowego lub zmiany istniejącego zezwolenia na linie komunikacyjne o długości do 100 km, w szczególności w zakresie zwiększenia pojemności pojazdów, częstotliwości ich kursowania, zmiany godzin odjazdów z poszczególnych przystanków powinno być poprzedzone analizą sytuacji rynkowej w zakresie regularnego przewozu osób.
4. Za czynności związane z opracowaniem analizy, o której mowa w ust. 3, organwłaściwy do spraw zezwoleń pobiera opłatę od wnioskodawcy.
5. Analizę, o której mowa w ust. 3, przeprowadza organ właściwy do spraw zezwoleń co najmniej raz w roku, z uwzględnieniem:........" Ciekawym, czy te zmiany częstotliwości jazdy PKS-u poprzedzone były taką analizą i czy takie analizy do których miasto jest zobowiązane były w ogole robione.
Odpowiedz
#22

 

A ja się wypowiem a propos naszych bus-ów szczególnie rano... sytuacje dziś miałem całkiem zaskakującą... tak się panu kierowcy spieszyło że busem który ma odjeżdżać z Pałaca.. o 5:40 zwiał z przystanku o 5:31 czyli o tej samej porze co wcześniejszy bus... nie zwracając uwagi na to że ludzie jeszcze szli na przystanek. i weź tu kurka wyjdź z domu 10 min wcześniej, marznij na przystanku i czekaj na busa bo może będzie wcześniej albo za późno.... o zgrozo jakoś za poprzednika byli bardziej punktualni. oczywiście już nie wspominam o tym że nigdy nie mają wydać 60 groszy... no chyba że kierowca jest normalny i się zaopatrzy wcześniej w drobniaki... jakoś niestety do większości kierowców nie trafia że bankomaty nie wypłacają mniejszych nominałów jak 10 zł...
Odpowiedz
#23

 

Killerski napisał(a):[...] tak się panu kierowcy spieszyło że busem który ma odjeżdżać z Pałaca.. o 5:40 zwiał z przystanku o 5:31 czyli o tej samej porze co wcześniejszy bus... [...]
Ja wsiadam rano na pierwszym przystanku na Spółdzielczej i właściwie normą jest, że bus linii B1 przyjeżdża sobie jak chce. Do przystanku przy Kauflandzie owszem dojeżdża o czasie w ogóle nie zauważając, że na trasie ma jeszcze dwa wcześniejsze przystanki. Wiem, że nas – mieszkających na krańcu miasta i korzystających z komunikacji publicznej – jest niewielu (bo większość śmiga własnymi pojazdami), ale po to jest rozkład jazdy by działac wedle niego.
W tym miejscu kierowcom prywatnych, konkurencyjnych do PKS busów należy się wielkie podziękowanie – po pierwsze widać, że zależy im na każdym sprzedanym bilecie i bardzo się starają. Polepszyła się punktualność kursów, które obsługują. I kierowcy są o niebo bardziej grzeczni i kulturalni.

A na marginesie – czy ktoś może wrzucić na forum jakieś krótkie rozmówki polsko-ukraińskie? Ostatnio byłem świadkiem jak pasażer pytał kierowcę o godziny odjazdu a on nie był w stanie wydukać dwóch zdań po polsku. Po rosyjsku tez się nie kwapił do wypowiedzi. Ja znam tylko słówko „dziękuju”, bo oni nie używają „spasiba” ale może ktoś wie jak powiedzieć: „Towarzyszu kierowco, w tym busie mieści się 20 osób i za cholerę nie wepchniecie tu 40”? Confused
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#24

 

A nasi Żyrardowscy kierowcy musieli odejść na bezrobocie i do tego Miasto długo zwlekało z wypłatą dla nich odpraw. Kierowcom PKS-u nie zalezy na kliencie tylko na ilości kilometrów. A podobno Misto jest zadowolone z nowgo przewoźnika i kasując konkurecję chce mu jeszcze pomóc. Chyba jestem gupi bo nic z tego nie rozumiem.
Odpowiedz
#25

 

czesio544 napisał(a):Chyba jestem gupi bo nic z tego nie rozumiem.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o

Jestem zdania, że w kwestii miejskiej komunikacji miejskiej postąpiono w sposób jaki można określić zamianą dżumy na cholerę. Skutki możemy obserwować każdego dnia – ze szczególnym uwzględnieniem godzin szczytu, kiedy to mieszkańcy miasta wracają z pracy w Warszawie.
Najbardziej smutne w tym wszystkim jest to, że właśnie tego typu niedogodności wpływają na obraz naszego miasta. Z jednej strony władze deklarują, że chcą budować wizerunek Żyrardowa przyjaznego mieszkańcom, chcą sprowadzać nowych mieszkańców i zatrzymywać wyjazdy młodych a drugiej nie potrafią wykonać najprostszych działań by poprawić sytuację.
Przy tym wszystkim nasza społeczność lokalna wydaje się tego prawie wcale nie zauważać Niestety.
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#26

 

Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu PKS Grodzisk obsługiwał kilka linii w W-wie i miał opinię najgorszego przewoźnika spośród wszystkich stołecznych...
Odpowiedz
#27

 

mOnkUś napisał(a):Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu PKS Grodzisk obsługiwał kilka linii w W-wie i miał opinię najgorszego przewoźnika spośród wszystkich stołecznych...

No właśnie a jeśli okaże się ten pomysł nietrafiony , czy ktoś weźmie na siebie odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Czy utrze się nosa sprawie i po wszystkim ?A co później ? Następna zewnętrzna firma hmmm absurd .
Odpowiedz
#28

 

W gazecie "Żyrardowski Tydzień" ukazał się artykuł "Postój tylko przez minutę" Lektura tego artykułu jeszcze bardziej mnie przekonała, że Pan Prezydent Obłękowski bardziej dba o interesy PKS Grodzisk Maz. niż interesy pasażerów i mieszkańców. Podobno wpłynęła do niego skarga jednego z przewoźników (ciekawe którego ?) na postoje na przystankach. Kontrolą przestrzegania regulaminu ma zająć się Straż Miejska( już się zajęła) i pracownik Miasta. Dwukrotne nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować cofnięciem zgody na korzystanie z przystanków. A jeżeli PKS Grodzisk Maz. będzie notorycznie łamał regulamin ( co zresztą już robi - sam wielokrotnie zaobserwowałem i nikt nie reaguje) , to też Miasto cofnie mu zgodę i nie będzie wykonywał usług? Chciałbym to widzieć !!. To jeszcze kolejny dowód na walkę Pana Prezydenta z prywatnym przewoźnikiem pod osłoną dbałości o porządek. Pozostaje jedynie nadzieja, że mieszkańcy też wykażą się troską o Pana Prezydenta i wykażą swoją wdzięczność przy najbliższych wyborach. Ciekawy jestem też, czy Prezydent może wydawać regulaminy mające znaczenie prawne z sankcjami karnymi , czy leży to w kompetencji Rady Gminy ?Rencisto, Ty chyba jesteś zorientowany w tym temacie.
Odpowiedz
#29

RE: Komunikacja Miejska.

No i potwierdziły sie moje przypuszczenia. Do Sądu Rejonowego w Żyrardowie trafiły już dwa Wnioski o Ukaranie kierowców prywaciarza za zatrzymywanie sie dłuższe niż minuta na przystanku. Kolejnych pięc jest w przygotowaniu. Tymczasem nie słyszałem aby choć jeden taki wniosek skierowany był przeciwko kierowcom PKS Grodzisk Mazowiecki choć oni notorycznie, dzień w dzień stoją od 5 do 20 minut na przystanku w Alei Partyzantów. Czyżby Straż Miejska tego nie widziała czy nie wolno jej tego widzieć ?
Odpowiedz
#30

RE: Komunikacja Miejska.

(30.03.2010 10:36 )czesio544 napisał(a): Czyżby Straż Miejska tego nie widziała czy nie wolno jej tego widzieć ?
Nie bo to nie przynosi profitów dla miasta, a straż jak sama nazwa wskazuje stoi na straży interesów miasta. Teraz jak wykończą prywatnych przewoźników to staną się wyłącznym zakładnikiem PKS Grodzisk i ciekaw jestem jak wypadnie wtedy przetarg na miejskie przewozy. To naprawdę trzeba nie mieć za grosz wyobraźni. Ciekawe za co te litery przed nazwiskami im postawili.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#31

RE: Komunikacja Miejska.

(30.03.2010 10:52 )teqton napisał(a): Jak widać są równi i równiejsi, układy i układziki robią swoje... Tylko dlaczego policja się tym nie interesuje ? Czy to jest zgodne z prawem ?

Policja ma ważniejsze sprawy na głowie niż kontrolowanie oczywistego faktu zatrzymywania sie autobusów i busów na przystankach autobusowych. Poza tym co ma być niezgodne z prawem ? Sam fakt kontrolowania busów jest jak najbardziej zgodny z prawem i nawet porządany. Zawsze można powiedzieć, że widziało sie tylko ten bus a nie inny- nie?Confused
Odpowiedz
#32

RE: Komunikacja Miejska.

I dlatego w końcu trzeba zrobić porządek w mieście z takimi durnymi decyzjami i przepisami.
Odpowiedz
#33

RE: Komunikacja Miejska.

Tomek co proponujesz? Małą rewolucję? A może demokratyczne przejęcie władzy w mieście i zrobienie porządku? Palikot także w swoim zamyśle ( być może propagandowym) chciał zmienić niektóre przepisy, które są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i złośliwie utrudniają życie ludziom. Jak widać dużo nie zmienił w tej materii głupoty ludzkiej,a i sam swoim działaniem wyprodukował następne ustawy,które daleko odbiegają od tego, co miał zamiar zrobić,ale są one zgodne z wolą polityczną siły przewodniej.
Middle aged.
Odpowiedz
#34

RE: Komunikacja Miejska.

Raczej demokratyczne przejęcie władzy. Ale przez ludzi, którzy myślą normalnie i chcą to pozmieniać.
Odpowiedz
#35

RE: Komunikacja Miejska.

i wiedzą jak
Odpowiedz
#36

RE: Komunikacja Miejska.

Przede wszystkim dbanie o interes miasta i mieszkańców. A takie działania, jak powyżej, takim dbaniem raczej nie są.
Odpowiedz
#37

RE: Komunikacja Miejska.

Czy w Żyrardowie na Straż Miejską też Policjańci mówią, że to "arbuzy"?Wink Ciekawe czmu tak się SM określa...ten temat chyba przybliża nam rozwiązanie tej zagadki.

W Warszawie najlepiej postrzegany jest Michalczewski. Taki sam Prywatny przewoźnik jak PKS Grodzisk Mazowiecki. O tej komunikacji to już tyle pisane było, ale władza przecież jest dlatego władzą, bo wie lepiej i to lud ją wybrał. Dobrze, że już niedługo wybory.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#38

RE: Komunikacja Miejska.

Czy wie ktoś gdzie można pisać skargi na PKS?
Odpowiedz
#39

RE: Komunikacja Miejska.

w autobusach widziałem numer telefonu pod którym można zgłaszać wnioski i skargi. Nie pamietam go ale może to ten.

Dział Przewozów Osobowych
tel./fax (022) 724-30-33
e-mail: przewozy@pksgrodzisk.com.pl

wziąłem to ze strony PKS Grodzisk Mazowiecki

btw, od kilku dni nie moge dojechac autobusem do pracy bo cały czas przyjeżdża za wcześnie o jakies 3-4 minuty
Odpowiedz
#40

RE: Komunikacja Miejska.

Za to odjeżdża za późno Tongue
Odpowiedz
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • ...
  • 16
  • Dalej 

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wycinka lasu. Stańczyk 75 2 195 Wczoraj 15:24
Ostatni post:
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy i nowoczesny przy ul. Farbiarskiej teqton 18 1 648 27.03.2024 19:07
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 33 954 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 48 2 901 22.03.2024 19:31
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 965 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 23 2 161 24.02.2024 13:41
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 111 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 445 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 0 50 20.02.2024 18:56
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 238 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 108 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 159 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Bielnikowej belin 0 119 08.02.2024 10:04
Ostatni post: belin
  Remont ulicy Bohaterów Warszawy przy Elektryku belin 0 98 08.02.2024 09:22
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Lniarskiej - ulice budowane tam, gdzie nie największy ruch belin 24 1 290 08.02.2024 09:15
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

5 gości