Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Miejska.
Autor Wiadomość
Jancio Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 4,399
Reputacja: 13
RE: Komunikacja Miejska.
(27-10-2010 16:04 )czesio544 napisał(a):  Ok. Wszystko pieknie i ładnie. A gdzie wolny rynek ? Gdzie konkurencja ? Jeżeli MZK chce zarabiać na dochodowych liniach, niech robi to zgodnie z zasadami wolnego rynku i na takich zasadach wykończy konkurencję. To niech pasazer decyduje. z którego przewoźnika chce skorzystać.

Pewno tak nowino być, ale to urzędnik rozdziela kasę i wie lepiej.

28-10-2010 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andzela Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,517
Reputacja: 16
Po prostu niektórym się marzy monopol, a wolny rynek nie pozwoli się obłowić na (naszym) Żyrardowie , a ci niekoniecznie bezstronni urzędnicy niech nie czują się tak bezkarni bo takie podejście (niepewne i budzące podejrzenia ) może mieć finał w sądzie lub prostszą drogą -dzięki mieszkańcom po prostu odwiedzą POŚREDNIAK. A czy czasem nie powinny być dopłaty tylko do niedochodowych kursów ????

Smile
29-10-2010 19:59
Kierowca Offline
Gaduła

Liczba postów: 320
Reputacja: 9
I dlatego wybory to nie tylko głupi krzyżyk
29-10-2010 20:03
matmi Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 157
Reputacja: 1
wolny rynek, a ceny takie same. Km nie spełnia potrzeb. Wracając z pracy czesto widzę tylko prywatnego busa, wiec nie opłaca mi się kupować miesięcznego skoro i tak jadę z kims innym.
29-10-2010 20:09
czesio544
Niezarejestrowany

Ja nie wiem czy ktoś w ogóle kiedykowliwek sprawdzał zapotrzebowanie rynku i społeczeństwa na konkretne linnie komunikacyjne. Tworzy sie linnie komunikacyjne na terenie miasta na podstawie czego ? Nie wiem czy ktos robił kalkulacje kosztow utrzymania publicznego transportu. Miasto dokładało duże kwoty do działalności Zyrardowskiego MZK. Jakie było to MZK takie było, ale było nasze. Pieniądze zostawły w naszym mieście. Obecnie te same pieniadze może wieksze, może mniejsze , tego nie wiem , trafiają do prywatnej firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. 40 osob poszło na zasiłki.Jeżeli opłaca sie wykonywać te sama robote przez PKS Grodzisk Maz. to dlaczego nie opłacało sie naszemu MZK. Zyrardowskie MZK moim zdaniem wymagało gruntownerj reorganizacji i głębokich zmian, ale nie likwidacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2010 05:36 przez zico.)
29-10-2010 22:33
Odpowiedz cytując ten post
Rencista. Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,842
Reputacja: 7
Czesio 544. Zmiany na pewno, a najważniejsza- wymiana prawie całego taboru samochodowego MZK, z powodu jego zużycia. Skąd na to wziąć było środki?

Middle aged.
29-10-2010 22:53
czesio544
Niezarejestrowany

Jak sie nie inwestowało w tabor sukcesywnie przez lata, to jasne, ze potem trudno z dnia na dzień wymienic wszystkie samochody.
29-10-2010 22:57
Gość
Niezarejestrowany

MZK? Niepotrzebne. Prywatne busy wystarczą.
29-10-2010 23:14
Kierowca Offline
Gaduła

MZK powinno być choćby z powodu takiego że zwykła babcia w niedziele rano odwiedzi wnuczków a miasto nie dołoży grosza prywaciarzowi by gonił dla babci przez miasto busa. I nie dołoży za ulgowe bilety. A ropa raczej nie tanieje.
Ale to jest wystarczająco spory rynek na którym mogą i nawet powinni istnieć inni .
to nie PRL i wiedzą wszyscy do czego prowadzi monopol.
Nasze MZK padło z tego samego powodu co i PKS. Złodziejstwo i niegospodarność. Kto miał interes z tymi firmami wie co mam na myśli .
A czemu stare JELCZE ganiali zamiast te LUBLINKI?
teraz Grodzisk w niedzielę rano też pogoni SCANIĘ ale im odpowiednio zapłacą.
I prawda jest taka że jedynie nas zaboli kieszeń bo czyje urzędasy pieniądze wydają!
EEECHH szkoda nerw.
29-10-2010 23:43
Gość
Niezarejestrowany

Kierowco, to nie miasto dokłada, tylko mieszkańcy.
30-10-2010 00:19
Kierowca Offline
Gaduła

Drogi gościu a co ja napisałem?
30-10-2010 00:24
Killerski
Niezarejestrowany

jakież to szczęście że istnieją taxi ! dojazd na PKP ze wschodu w 4 osoby wychodzi taniej jak autobus ! i zdecydowanie szybciej
30-10-2010 00:47
elprincipito
Niezarejestrowany

Popieram Czesia w jednej sprawie na 100%. Niech ktos zrobi badanie zapotrzebowania na środki transportu.

Tajemnica poliszynela jest to, że caly transport kreci się wokół PKP. Pytaniem jest jak duzo osob do tego dworca i z dworca chcę się gdzies dostac...
Pytaniem jest również jak duzo osob chcę siew dostac do miasta z okolicznych gmin.

Nie trzeba przeciez organizowac transportow na zasadzie PKS jeżeli mozna otwierac linie krotsze a bardziej oblegane. Mozliwe, Kaufland czy Carrefour lub Biedronka byliby zainteresowani w dofinansowaniu takich linii komunikujacych miasto z okolicznymi gminami...
30-10-2010 09:52
smorodina
Niezarejestrowany

Witam
Jeśli nie wiadomo o co chodzi - to wiadomo, że chodzi o pieniądze( do prywatnej kieszeni).Zdrowa konkurencja musi być. Prywatna konkurencja jest tłamszona.Może trzeba nagrywać rozmowy w sprawie tras busów prywatnych.?
30-10-2010 19:39
MarianKoniuszko Offline
Ulubieniec gawiedzi

Liczba postów: 121
Reputacja: 0
Jedno jest pewne komunikacja miejska była jest i będzie usługą deficytową ale można doprowadzić do tego aby jakieś tam mimo wszystko dochody były ciut wyższe ale nie tym sposobem co aktualnie! Brak kontroli biletów owszem przez ten ponad rok spotkałem 2 razy pana kontrolującego! A z tego co słyszałem PKSowi nie jest po drodze sprawdzać bilety bo nic z tego nie mają usługa zapłacona i koniec im nie potrzeba żadnych kontroli. Poza tym nie wiem czy zwróciliście uwagę w godzinach szczytu (jeżeli tak to mogę nazwać) puszczają malutki autobusik gdzie ludzie kiszą się jak ogóry, a wieczorami czy też na liniach mniej uczęszczanych duży wiozący powietrze, kto to nadzoruje? Wszelkiego rodzaju skargi nic nie dają. Jeszcze jedna uwaga miało być elegancko tzn. kierowcy mili i ubrani na galowo jak jest każdy korzystający z komunikacji wie doskonale - niektórym kierowcom przydałaby się lekcja kultury osobistej! Przystanki na życzenie, brak możliwości kupna biletów w zewnętrznych placówkach typu kioski ludzie (przeważnie starsi) gubią się w tym wszystkim pomijam już to, że rozkład jest bo jest i tyle! Jak nie za wcześnie przyjedzie to zdecydowanie za późno odjedzie o ile w ogóle przyjedzie. Nie tego oczekiwałem po likwidacji MZK!
Dlatego moje pytania do kandydatów o komunikację.

13-13. Aktualny użytkownik - Marian Koniuszko!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2010 11:58 przez MarianKoniuszko.)
30-10-2010 19:57
erobeson
Niezarejestrowany

RE: Komunikacja miejska
(26-10-2010 14:18 )smorodina napisał(a):  Prywatne busy mają zakaz jazdy na dobrych trasach i w dobrych godzinach ( zakaz UM) co jest grane?

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-uo...nId,307172
12-11-2010 19:46
Gość
Niezarejestrowany

Lepiej nie donośmy, bo w budżecie i tak pustoWink
12-11-2010 20:03
Łukanyo
Niezarejestrowany

(29-10-2010 22:33 )czesio544 napisał(a):  Ja nie wiem czy ktoś w ogóle kiedykowliwek sprawdzał zapotrzebowanie rynku i społeczeństwa na konkretne linnie komunikacyjne. Tworzy sie linnie komunikacyjne na terenie miasta na podstawie czego ? Nie wiem czy ktos robił kalkulacje kosztow utrzymania publicznego transportu. Miasto dokładało duże kwoty do działalności Zyrardowskiego MZK. Jakie było to MZK takie było, ale było nasze. Pieniądze zostawły w naszym mieście. Obecnie te same pieniadze może wieksze, może mniejsze , tego nie wiem , trafiają do prywatnej firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. 40 osob poszło na zasiłki.Jeżeli opłaca sie wykonywać te sama robote przez PKS Grodzisk Maz. to dlaczego nie opłacało sie naszemu MZK. Zyrardowskie MZK moim zdaniem wymagało gruntownerj reorganizacji i głębokich zmian, ale nie likwidacji.

Masz racje, w MZK w któryms momencie zabrakło dobrego ekonomisty, był tylko zarzadca, który (byc moze) bał sie wydac za jednym razem kupe kasy na tobor. Nasze miasto, niestety jeszcze zyje od wyborów do wyborów, w PKSie ktos pomyslał, zainwestował i teraz zarabia kase.
13-11-2010 00:49
Koper
Niezarejestrowany

Zarządca nie miał interesu w rozwoju firmy, bo nie chciał konkurencji dla rodziny Big Grin
14-11-2010 19:37
Rencista. Offline
Super użytkownik

Liczba postów: 1,842
Reputacja: 7
A konkretnie?

Middle aged.
15-11-2010 14:49
Odpowiedz