Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM: http://xat.com/web_gear/chat/go_large.php?id=219299189

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Miejska.
Autor Wiadomość
Killerski
Niezarejestrowany

A ja się wypowiem a propos naszych bus-ów szczególnie rano... sytuacje dziś miałem całkiem zaskakującą... tak się panu kierowcy spieszyło że busem który ma odjeżdżać z Pałaca.. o 5:40 zwiał z przystanku o 5:31 czyli o tej samej porze co wcześniejszy bus... nie zwracając uwagi na to że ludzie jeszcze szli na przystanek. i weź tu kurka wyjdź z domu 10 min wcześniej, marznij na przystanku i czekaj na busa bo może będzie wcześniej albo za późno.... o zgrozo jakoś za poprzednika byli bardziej punktualni. oczywiście już nie wspominam o tym że nigdy nie mają wydać 60 groszy... no chyba że kierowca jest normalny i się zaopatrzy wcześniej w drobniaki... jakoś niestety do większości kierowców nie trafia że bankomaty nie wypłacają mniejszych nominałów jak 10 zł...
28-01-2010 19:37
Odpowiedz cytując ten post
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23

Killerski napisał(a):[...] tak się panu kierowcy spieszyło że busem który ma odjeżdżać z Pałaca.. o 5:40 zwiał z przystanku o 5:31 czyli o tej samej porze co wcześniejszy bus... [...]
Ja wsiadam rano na pierwszym przystanku na Spółdzielczej i właściwie normą jest, że bus linii B1 przyjeżdża sobie jak chce. Do przystanku przy Kauflandzie owszem dojeżdża o czasie w ogóle nie zauważając, że na trasie ma jeszcze dwa wcześniejsze przystanki. Wiem, że nas – mieszkających na krańcu miasta i korzystających z komunikacji publicznej – jest niewielu (bo większość śmiga własnymi pojazdami), ale po to jest rozkład jazdy by działac wedle niego.
W tym miejscu kierowcom prywatnych, konkurencyjnych do PKS busów należy się wielkie podziękowanie – po pierwsze widać, że zależy im na każdym sprzedanym bilecie i bardzo się starają. Polepszyła się punktualność kursów, które obsługują. I kierowcy są o niebo bardziej grzeczni i kulturalni.

A na marginesie – czy ktoś może wrzucić na forum jakieś krótkie rozmówki polsko-ukraińskie? Ostatnio byłem świadkiem jak pasażer pytał kierowcę o godziny odjazdu a on nie był w stanie wydukać dwóch zdań po polsku. Po rosyjsku tez się nie kwapił do wypowiedzi. Ja znam tylko słówko „dziękuju”, bo oni nie używają „spasiba” ale może ktoś wie jak powiedzieć: „Towarzyszu kierowco, w tym busie mieści się 20 osób i za cholerę nie wepchniecie tu 40”? :twisted:

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
30-01-2010 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czesio544
Niezarejestrowany

A nasi Żyrardowscy kierowcy musieli odejść na bezrobocie i do tego Miasto długo zwlekało z wypłatą dla nich odpraw. Kierowcom PKS-u nie zalezy na kliencie tylko na ilości kilometrów. A podobno Misto jest zadowolone z nowgo przewoźnika i kasując konkurecję chce mu jeszcze pomóc. Chyba jestem gupi bo nic z tego nie rozumiem.
30-01-2010 18:48
Andreas Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 6,292
Reputacja: 23

czesio544 napisał(a):Chyba jestem gupi bo nic z tego nie rozumiem.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o…

Jestem zdania, że w kwestii miejskiej komunikacji miejskiej postąpiono w sposób jaki można określić zamianą dżumy na cholerę. Skutki możemy obserwować każdego dnia – ze szczególnym uwzględnieniem godzin szczytu, kiedy to mieszkańcy miasta wracają z pracy w Warszawie.
Najbardziej smutne w tym wszystkim jest to, że właśnie tego typu niedogodności wpływają na obraz naszego miasta. Z jednej strony władze deklarują, że chcą budować wizerunek Żyrardowa przyjaznego mieszkańcom, chcą sprowadzać nowych mieszkańców i zatrzymywać wyjazdy młodych a drugiej nie potrafią wykonać najprostszych działań by poprawić sytuację.
Przy tym wszystkim nasza społeczność lokalna wydaje się tego prawie wcale nie zauważać… Niestety.

"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
31-01-2010 16:42
mOnkUś
Niezarejestrowany

Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu PKS Grodzisk obsługiwał kilka linii w W-wie i miał opinię najgorszego przewoźnika spośród wszystkich stołecznych...
01-02-2010 11:18
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Reputacja: 30

mOnkUś napisał(a):Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu PKS Grodzisk obsługiwał kilka linii w W-wie i miał opinię najgorszego przewoźnika spośród wszystkich stołecznych...

No właśnie a jeśli okaże się ten pomysł nietrafiony , czy ktoś weźmie na siebie odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Czy utrze się nosa sprawie i po wszystkim ?A co później ? Następna zewnętrzna firma hmmm absurd .

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
02-02-2010 19:06
czesio544
Niezarejestrowany

W gazecie "Żyrardowski Tydzień" ukazał się artykuł "Postój tylko przez minutę" Lektura tego artykułu jeszcze bardziej mnie przekonała, że Pan Prezydent Obłękowski bardziej dba o interesy PKS Grodzisk Maz. niż interesy pasażerów i mieszkańców. Podobno wpłynęła do niego skarga jednego z przewoźników (ciekawe którego ?) na postoje na przystankach. Kontrolą przestrzegania regulaminu ma zająć się Straż Miejska( już się zajęła) i pracownik Miasta. Dwukrotne nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować cofnięciem zgody na korzystanie z przystanków. A jeżeli PKS Grodzisk Maz. będzie notorycznie łamał regulamin ( co zresztą już robi - sam wielokrotnie zaobserwowałem i nikt nie reaguje) , to też Miasto cofnie mu zgodę i nie będzie wykonywał usług? Chciałbym to widzieć !!. To jeszcze kolejny dowód na walkę Pana Prezydenta z prywatnym przewoźnikiem pod osłoną dbałości o porządek. Pozostaje jedynie nadzieja, że mieszkańcy też wykażą się troską o Pana Prezydenta i wykażą swoją wdzięczność przy najbliższych wyborach. Ciekawy jestem też, czy Prezydent może wydawać regulaminy mające znaczenie prawne z sankcjami karnymi , czy leży to w kompetencji Rady Gminy ?Rencisto, Ty chyba jesteś zorientowany w tym temacie.
03-02-2010 12:37
czesio544
Niezarejestrowany

RE: Komunikacja Miejska.
No i potwierdziły sie moje przypuszczenia. Do Sądu Rejonowego w Żyrardowie trafiły już dwa Wnioski o Ukaranie kierowców prywaciarza za zatrzymywanie sie dłuższe niż minuta na przystanku. Kolejnych pięc jest w przygotowaniu. Tymczasem nie słyszałem aby choć jeden taki wniosek skierowany był przeciwko kierowcom PKS Grodzisk Mazowiecki choć oni notorycznie, dzień w dzień stoją od 5 do 20 minut na przystanku w Alei Partyzantów. Czyżby Straż Miejska tego nie widziała czy nie wolno jej tego widzieć ?
30-03-2010 09:36
Jancio Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 4,398
Reputacja: 14
(30-03-2010 09:36 )czesio544 napisał(a):  Czyżby Straż Miejska tego nie widziała czy nie wolno jej tego widzieć ?
Nie bo to nie przynosi profitów dla miasta, a straż jak sama nazwa wskazuje stoi na straży interesów miasta. Teraz jak wykończą prywatnych przewoźników to staną się wyłącznym zakładnikiem PKS Grodzisk i ciekaw jestem jak wypadnie wtedy przetarg na miejskie przewozy. To naprawdę trzeba nie mieć za grosz wyobraźni. Ciekawe za co te litery przed nazwiskami im postawili.

30-03-2010 11:02
czesio544
Niezarejestrowany

(30-03-2010 09:52 )teqton napisał(a):  Jak widać są równi i równiejsi, układy i układziki robią swoje... Tylko dlaczego policja się tym nie interesuje ? Czy to jest zgodne z prawem ?

Policja ma ważniejsze sprawy na głowie niż kontrolowanie oczywistego faktu zatrzymywania sie autobusów i busów na przystankach autobusowych. Poza tym co ma być niezgodne z prawem ? Sam fakt kontrolowania busów jest jak najbardziej zgodny z prawem i nawet porządany. Zawsze można powiedzieć, że widziało sie tylko ten bus a nie inny- nie?Confused
30-03-2010 11:21
eltom Online
Administrator

Ilość postów: 14,739
Reputacja: 29
I dlatego w końcu trzeba zrobić porządek w mieście z takimi durnymi decyzjami i przepisami.

[Obrazek: eltomek.jpg]
30-03-2010 11:25
Rencista. Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 1,842
Reputacja: 7
Tomek co proponujesz? Małą rewolucję? A może demokratyczne przejęcie władzy w mieście i zrobienie porządku? Palikot także w swoim zamyśle ( być może propagandowym) chciał zmienić niektóre przepisy, które są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i złośliwie utrudniają życie ludziom. Jak widać dużo nie zmienił w tej materii głupoty ludzkiej,a i sam swoim działaniem wyprodukował następne ustawy,które daleko odbiegają od tego, co miał zamiar zrobić,ale są one zgodne z wolą polityczną siły przewodniej.

Middle aged.
30-03-2010 13:51
eltom Online
Administrator

Raczej demokratyczne przejęcie władzy. Ale przez ludzi, którzy myślą normalnie i chcą to pozmieniać.

30-03-2010 14:02
matmi Offline
Ulubieniec gawiedzi

Ilość postów: 157
Reputacja: 1
i wiedzą jak
30-03-2010 19:47
eltom Online
Administrator

Przede wszystkim dbanie o interes miasta i mieszkańców. A takie działania, jak powyżej, takim dbaniem raczej nie są.

30-03-2010 20:00
dr_niziołek Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 2,907
Reputacja: 10
Czy w Żyrardowie na Straż Miejską też Policjańci mówią, że to "arbuzy"?Wink Ciekawe czmu tak się SM określa...ten temat chyba przybliża nam rozwiązanie tej zagadki.

W Warszawie najlepiej postrzegany jest Michalczewski. Taki sam Prywatny przewoźnik jak PKS Grodzisk Mazowiecki. O tej komunikacji to już tyle pisane było, ale władza przecież jest dlatego władzą, bo wie lepiej i to lud ją wybrał. Dobrze, że już niedługo wybory.

wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
30-03-2010 22:00
Gość
Niezarejestrowany

Czy wie ktoś gdzie można pisać skargi na PKS?
08-04-2010 12:45
Abbadon
Niezarejestrowany

w autobusach widziałem numer telefonu pod którym można zgłaszać wnioski i skargi. Nie pamietam go ale może to ten.

Dział Przewozów Osobowych
tel./fax (022) 724-30-33
e-mail: przewozy@pksgrodzisk.com.pl

wziąłem to ze strony PKS Grodzisk Mazowiecki

btw, od kilku dni nie moge dojechac autobusem do pracy bo cały czas przyjeżdża za wcześnie o jakies 3-4 minuty
08-04-2010 14:48
eltom Online
Administrator

Za to odjeżdża za późno Tongue

08-04-2010 15:26
degustator Offline
Super użytkownik

Ilość postów: 7,125
Reputacja: 30
PKSu Żyrardowskiego już nie ma,umarł śmiercią naturalną Big Grin Podobno rejon ma przejąć Grodzisk Maz. Ale nie wiem czy to dobrze.

To jest ważne
http://youtu.be/j6cCHuc3aOA

[Obrazek: volvo.jpg]
08-04-2010 16:26
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.