Infomacje forumowe
FORUM BĘDZIE DZIAŁAŁO DO KOŃCA ROKU, PÓŹNIEJ BĘDZIE WYŁĄCZONE I ZLIKWIDOWANE, POZOSTANIE CZAT POD ADRESEM:
https://client.chatwee.com/v2/popout/5a1156efbd616d8c442f7676

W sprawie wsparcia forum proszę o kontakt mailowy pod adresem zeeltom@gmail.com


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobieta mnie bije.
Autor Wiadomość
zbyszek Offline
Super użytkownik
*****

Ilość postów: 4,670
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 12
Post: #1
Kobieta mnie bije.
Zespół maltretowanego męża
Termin ten został wprowadzony do nauki w 1977 r. Według jednych uczonych przemoc fizyczną wobec mężów stosuje 115 żon z populacji 1000 małżeństw, według innych proporcje przemocy wobec mężów w stosunku do przemocy wobec żon ocenia się jako 1:14. Dlatego też od początku wystąpiły trudności diagnostyczne w ustaleniu zakresu tego zjawiska, które nasila się, zwłaszcza wśród młodych małżeństw, zwłaszcza w USA i Anglii. Agresja żon wobec mężów ma różne formy: przemocy fizycznej, agresji seksualnej, maltretowania fizycznego, a nawet zabójstwa z użyciem broni.
To, że wiele osób wątpi w realność tego zjawiska, a wielu mężczyzn nie przyznaje się, że doznaje przemocy ze strony swoich żon, bojąc się ośmieszenia, wynika zapewne ze stereotypu silnego mężczyzny i słabej kobiety w obrębie kultury Zachodu. Często natomiast spotyka się zespół maltretowanego męża w różnych scenach komicznych, dowcipach, filmach i teatrze.
W wielu kulturach przemoc fizyczna i seksualna wobec mężów była komicznie odbierana. W Polsce śmiano się ongiś do łez na wspomnienie jak hetmanowa Ogińska traktowała swojego męża. Wystawiała go poza okno pałacu, mocno trzymając, aż ugnie się wobec jej woli. Wśród kultur prymitywnych aż w 71 spośród nich pojawia się przemoc żon wobec mężów. W Finlandii 60% małżonków obojga płci przyznaje się do stosowania przemocy fizycznej. W kulturze latynoskiej w rozwiązaniu konfliktów małżeńskich to mężowie uciekają się do groźnych form przemocy wobec swoich żon (macho).

W małżeństwach stosujących przemoc wobec współmałżonka problemy seksualne są o 300% częstsze niż w związkach nie mających tych problemów.
http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archi...5%BCa.html
SadSadSad

chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
29-09-2011 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
anika
Niezarejestrowany

 
Post: #2
RE: Kobieta mnie bije.
Witam serdecznie!
Piszę publikację na temat przemocy kobiet wobec mężczyzn. Niestety ten problem w Polsce jest wciąż bagatelizowany. Wielu panów, którzy są nękani psychicznie lub po prostu są bici, boi się o tym choćby zająknąć. Nie wspominają o problemie ani znajomym, ani tym bardziej nie zgłaszają tego żadnym organom. Kobiety stosujące przemoc można spotkać we wszystkich warstwach społecznych Coraz częściej kobiety do rozwiązywania rodzinnych problemów używają siły. Nieustanna kontrola partnera przez zazdrosną partnerkę, groźby odejścia z dziećmi i upokarzanie partnera. Pierwszym krokiem do zatrzymania przemocy jest zdać sobie sprawę, że to jest przemoc. Przyznanie, że problem faktycznie istnieje i szukanie pomocy nie oznacza, że nie udało Ci się jako człowiekowi i jako mężowi. Nie jesteś winien, ani nie jesteś słaby . Niestety maltretowany mężczyzna ma większą szansę być zaszufladkowanym jako manipulator i intrygant, aniżeli faktyczna ofiara. Co gorsza, jeżeli poszkodowani wciąż będą trzymać prawdę tylko dla siebie, w najbliższym czasie sytuacja raczej się nie zmieni. Przesłanie swojej historii jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej opublikowanie i umieszczenie w publikacji, którą piszę. Wszelkie dane, mogące pomóc w identyfikacji konkretnej osoby, zostaną zatarte lub zmienione. Gwarantuję zachowanie poufności i anonimowości. Możesz mi przesłać swoją historię mailowo bądź umówić się na spotkanie osobiście.
e-mail: anika2411@gmail.com
08-07-2017 17:11
Odpowiedz cytując ten post
eltom Online
Administrator
*******

Ilość postów: 14,868
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 29
Post: #3
RE: Kobieta mnie bije.
[Obrazek: 1499527016_7iiz8d_600.jpg]

[Obrazek: eltomek.jpg]
09-07-2017 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Potwierdzenie kodem
(wielkość znaków nie ma znaczenia)
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.