[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

#1

PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Poniżej przedstawione informacje są z pierwszej ręki czyli PLK.

Przebudowa peronów powiązana również z wymianą szyn ma się zacząć w okolicach lipca 2010 roku. Ma być zdemontowany cały peron środkowy. Mają przebiegać minimum dwa 4 tory z czego dwa dla szybkiej kolei Warszawa - Łódź...która nie będzie się u Nas zatrzymywać, gdyż jej zadaniem ma być podróż trwająca nie więcej niż 1 godzinę między oboma miastami. Peron ma być przesunięty za budynek stacji w kierunku tunelu. Drugi peron będzie prawdopodobnie po drugiej stronie, tam gdzie ta rampa wyładunkowa jest (jeszcze jest).
Będą utrudnienia w ruchu pociągów. Pociągi pośpieszne będą jeździć przez Sochaczew (czyli tak jak to coś się na PKP stanie - Łowicz >>> Sochaczew >>> Warszawa. Pociągi osobowe będą kursować wahadłowo, z Żyrardowa do Grodziska Mazowieckiego i z Grodziska dalej w miarę normalnie KM lub WKD.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#2

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Nizioł jakiś link masz?
Odpowiedz
#3

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Nie ma linka...rozmowa w pociągu z osobą na 100% dobrze poinformowaną w temacie. Z tym, że podobno ten plan działania nie jest jeszcze w pełni gotowy, ale musi być wykonany bo unia dała na to kasę.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#4

 

Ale ktoś o tym pisał na drugim forum i to wytłumaczone niby było że coś z twoimi słowami jest nie tak Wink
Odpowiedz
#5

 

Uważam tą informację na tyle pewną, że ją opublikowałem. Tyle w tym temacie, aczklwiek PLK nie raz już zaskakiwało.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#6

 

Plan już jest nawet mam mapki w biurze Wink Obecnie przeprowadzany jest przetarg. I dopiero firma która wygra zaprojektuje dokładnie jak będzie to wyglądać.

I w nim nie ma nic takiego jak dodatkowe tory dla pociągów pospiesznych, a jest rozpisany układ taki jak w Skierniewicach. Oczywiście PLK może wszystko w ostatniej chwili zmienić Smile Zakładając realizację dodatkowo realizację tzw Y takie rozwiązanie nie ma sensu.
Odpowiedz
#7

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

No to Marcinie podstawowe pytanie...od jakiej spółki pochodzą plany, które posiadasz. Osoba, która zajmuje się księgowością w tym projekcie podała info, że ma to ruszyć około lipca..w wakacje, więc za późno jest na robienie przetargu, chyba, że w przeciągu 1 miesiąca wszytko załatwią..w tym również dokumentację. Nie jest czasem tak,że prace muszą ruszyć najpóźniej pół roku od wygrania przetargu? Coś tu nie gra.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#8

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

A ja mam już serdecznie dość słuchania i czytania o drogach.W Polsce nigdy ten temat się nie skończy ,bo wagony wyjechały na drogi .Naprawy i budowy będą trwały wiecznie -bo jesteśmy krajem tranzytowym.Za kilka lat wszyscy to zrozumiecie .Wystarczy trochę pojeździć po kraju ,żeby zobaczyć ,ze to wszystko jest do bani.Polityka Rządu poszła w złym kierunku likwidacja i podział PKP łącznie ze sprzedażą majątku kolejowego , teraz sprzedaż przewozów pasażerskich Niemcom zemści się wkrótce.Jak można likwidować stacje towarowe o znaczeniu strategicznym .Trudno zrozumieć takie działanie ludziom którzy wiedzą jak ogromne znaczenie mają te stacje -konkretnie piszę o stacji Warszawa Główna Towarowa. Może ktoś mi wyjaśni jak to jest ,ze Polakom się nie opłaca i nie przynosi zysku ,a Niemcy sobie poradzą? Ile stracimy na tej sprzedaży?Chyba już nikt nie jest w stanie pojąć dokąd zmierzamy!Jesteśmy ludźmi w obcym kraju na obcej ziemi?Co tu jest grane ? Co jeszcze pozostało do sprzedania i kiedy będzie sprzedane?Jak Niemcy kupują przewozy to niech remontują sobie tabor i tory niech budują i remontują stacje i przystanki.
Odpowiedz
#9

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Podobno niemiaszkom nie w głowie inwestować w nasze żelazne drogi.
chyba to Kisiel kiedyś powiedział:
To, że żyjemy w koziej (nomem-omen) doopie, to już wszyscy wiemy, ale najgorsze, że się w niej urządzamy...."
Odpowiedz
#10

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

A ja mam w związku z tym wszystkim takie oto pytanie do osób zorientowanych (bo ja już całkiem zgłupiałem): czy te wszystkie zmiany będą korzystne dla miasta czy też nie?
Z tego co zrozumiałem z informacji Dr Niziołka to w Żyrardowie nie będą zatrzymywały się te szybkie pociągi mknące między Łodzią a Warszawą. Rozumiem, że nikt nie przewiduje też włączenia nas do trasy SKM nawet jeśli zakończą się prace modernizacyjne na linii? Czyli nadal będziemy zaściankiem i kula u nogi każdego przewoźnika kolejowego?
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#11

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Dzięki tej przebudowie, między innymi ma się zwiększyć ilość połączeń z Warszawą. Kiedyś, jak pamiętam, to w godzinach szczytu pociągi do W-wy były co 20 minut.
Middle aged.
Odpowiedz
#12

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Zgadza się, że szybka kolej między Łodzią i Warszawą przez nasze miasto tylko przejedzie i się nie zatrzyma. Podobno ma być więcej połączeń KM...czyli osobówek. Swojego czasu jeździła z naszej stacji bardzo szybka osobówka, a teraz podobno jeździ na trasie na Płock (?). Nie wykluczone, że pociągi piętrowe które kursują do Skarżyska i w stronę Siedlec również będą skierowane w naszą stronę (mówię o osobowych).

Skarlet...masz rację. Ogromnym błędem było podzielenie kolei na spółki, takie spółki łatwo wykupić i z ich terenami można robić co się chce,a co z naszym bezpieczeństwem? A co jak wybuchnie wojna? Nie można tego wykluczyć. Ludzie odpowiedzialni za to powinni "beknąć" za takie decyzje.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#13

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

(10.02.2010 23:19 )dr_niziołek napisał(a): Zgadza się, że szybka kolej między Łodzią i Warszawą przez nasze miasto tylko przejedzie i się nie zatrzyma. Podobno ma być więcej połączeń KM...czyli osobówek.

To całkiem realnie wypada na tym tle zachęta deweloperów, że z Żyrardowa tylko 30min. do centrum Wa-wy. KM to raczej potrzebuje 55'. Naciągnięci przekonają się jednak dopiero po zakupie.
Odpowiedz
#14

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Państwo ze względów bezpieczeństwa powinno posiadać wystarczającą kontrolę nad tym wszystkim, co o tym decyduje.Jak na razie nie ma bezpośredniego zagrożenia ze strony państw trzecich. Wróć z dwoma wyjątkami,ale nie będę ich wymieniał, bo pewno każdy wie o jakie państwa chodzi.
Middle aged.
Odpowiedz
#15

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Cóż...takich włodarzy naród wybrał to naród niech nie narzeka. Iluzja przez ostatnie dwa lata jest każdej swerze Państwa. A bezpieczeństwo kuleje strasznie...w tym właśnie strategiczne. Posłowie Bumar chcieli cały sprzedać...to tylko przykład. A o ilu sprawach nie wiecie? Może inaczej...o ilu za dużo nie wiemy to aż strach pomyśleć. Niestety PKP również tutaj jest ważnym elementem.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#16

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

(11.02.2010 11:36 )XCrusader napisał(a): To całkiem realnie wypada na tym tle zachęta deweloperów, że z Żyrardowa tylko 30min. do centrum Wa-wy. KM to raczej potrzebuje 55'.

Święte słowa! Oczekuję, że lofty będą się reklamowały: tylko 55 minut od Warszawy!Big Grin
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#17

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Hmm...ale przecież będą się zatrzymywać jakieś inne pociągi pośpieszne np. z Wrocławia. Po za tym TLK też będzie puszczać pociągi z Łodzi, więc te 30 minut jest w zasięgu. Tyle, że te super szybkie ultranowoczesne z rozwalającymi się kiblami i wodą między szybami nie będą się zatrzymywaćSmile
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#18

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

A to przepraszam, bo przez chwilę miałem wrażenie, że jesteśmy skazani tylko na pociągi osobowe i te tzw. „przyśpieszone” KM (swoją drogą dziś jechałem tym „przyśpieszonym” i stawał na każdej stacji od Warsiawki do Żyrardowa – pełen ubaw!).
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#19

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Bo on się pospiesznie zatrzymywał Tongue
Odpowiedz
#20

RE: PKP...przebudowa peronów i utrudnienia z tym związane.

Nie tam...tory były zaśnieżone i hamował mimo woliWink
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Pociągi Intercity zamiast przez Sochaczew jeżdżą czasowo przez Żyrardów Szperacz 6 539 19.02.2024 11:40
Ostatni post: belin
  Pendolino za miliony PKP Żyrardów obsługuje więcej osób niż Łódź Fabryzna za 2mld belin 9 569 30.01.2024 22:34
Ostatni post:
  Koleje Mazowieckie - czyli pociąg żółtek 41 2 140 06.01.2024 19:58
Ostatni post: Szperacz
  Gierkówka - Trasa Katowicka S8 - wypadek na Gierkówce teqton 49 2 206 02.01.2024 13:21
Ostatni post:
  PKP Intercity - pośpieszne pociągi do Warszawy - zmiany rozkładu jazdy 53 2 716 05.12.2023 21:22
Ostatni post: Szperacz
Star Widok z lokomotywy na trasie Warszawa Towarowa-Żyrardów Szperacz 0 113 16.11.2023 14:17
Ostatni post: Szperacz
Star Groźny wypadek na torach pod Warszawą. Utrudnienia w ruchu pociągów Szperacz 0 153 26.10.2023 10:47
Ostatni post: Szperacz
  Marsz gniewu 15 września - tego dnia omijamy stolicę belin 0 187 13.09.2023 08:03
Ostatni post: belin
  Dojazd do Warszawy gierkówką S8 szybszy niż autostradą A2 belin 3 484 24.08.2023 19:07
Ostatni post: belin
  Utrudnienia i wypadki na A2 opóźniające podróż do Warszawy -pas południowy A2 kalatos 30 1 350 22.06.2023 12:51
Ostatni post: Szperacz
  Kaczyński bus belin 1 252 12.04.2023 16:01
Ostatni post:
  Dlaczego PKP podzielona jest na spółki a każda spółka zwalcza pozostałe spółki 8 622 17.03.2023 18:14
Ostatni post: belin
  Na państwowym PKP im dłuższa trasa tym tańszy bilet belin 1 174 23.02.2023 10:07
Ostatni post:
Star Alarm na poczcie w Żyrardowie jest zażegnany Szperacz 0 138 03.02.2023 02:11
Ostatni post: Szperacz
Information Pociągiem drożej niż samochodem? Podwyżki na koleji Szperacz 0 152 12.01.2023 12:20
Ostatni post: Szperacz


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości