[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Zakaz zatrzymywania i brak reakcji służb porządkowych - pomimo zgłoszenia

#1

Zakaz zatrzymywania i brak reakcji służb porządkowych - pomimo zgłoszenia

Witam mieszkam na oś Wschód. Przed moim blokiem stoi znak zakaz zatrzymywania i kilkakrotnie dzwoniłem na policję, żeby ktoś pouczył właścicieli pojazdów źle zaparkowanych... Odesłano mnie z problemem do straży miejskiej - tu też dzwoniłem i dzwonie. Dzisiej mija 3 tydzień od kiedy przypominam o problemie parkowania i znów nic - zero reakcji.
Rozumiem, że policja i straż mają ograniczone możliwości, ale żeby przez trzy tygodnie nie znaleźć czasu żeby chociaż przejechać pod tym blokiem to już chyba zgroza. Czy w takim wypadku nie powinno się tego zgłosić komendantowi jednej lub drugiej jednostki?? Dodam tylko, że znak postawiono na wniosek administracji ponieważ ja kilkakrotnie o to prosiłem, bo poruszam się na wózku i nie mogę wielokrotnie dojechać nim do swojego samochodu stojącego po drugiej stronie ulicy. Kiedy wystąpiłem o to by spółdzielnia udostępniła mi ogródek przed blokiem na miejsce parkingowe to zostałem zrugany, że chce jeździć po chodniku.
Jestem naprawdę wściekły, że nikt nie przejmuje się tym niby banalnym problemem dla osoby chodzącej. Dla mnie to naprawde problem bo samochody stają jeden przy drugim tak że nie mogę przejechać wózkiem i muszę wzdłuż chodnikiem jechać do końca ulicy, a potem ulicą wracać do samochodu.. Tak jest codziennie wieczorem kiedy wracam z pracy.
MAM ZATEM PYTANIE CZY INWALIDA MUSI BYĆ UZALEŻNIONY OD INNYCH???
Odpowiedz
#2

 

Może skargę zgłoś?
Odpowiedz
#3

 

Mam taki sam problem.
Przed moim blokiem też stoi taki znak i nikt z sąsiadów nie zwraca na niego uwagi. Mają drogie samochody, a na parking płatny juz ich niestać.
Niestety komisarz chyba nie pozostaje nam nic innego jak przeprowadzić się do domków jednorodzinnych :-))
A tak serio to współczuje Ci, bo ja często mam przez te samochody problem z wyjściem na spacer z dzieckiem.
Można by rzec, że jedziemy na tym samym wózku.
Jeżeli coś w tej kwestii uda Ci się osiągnąć to daj znać!!!
Próbowałeś rozmowy z sąsiadami ??? Z nimi może pójdzie Ci lepiej niż ze Strażą Miejską Big Grin
Życzę powodzenia Wink
Odpowiedz
#4

 

hurtownik napisał(a):Mam taki sam problem.
Przed moim blokiem też stoi taki znak i nikt z sąsiadów nie zwraca na niego uwagi. Mają drogie samochody, a na parking płatny juz ich niestać.

Wiesz auta mają na kredyt Wink A za parking nie da się na kredyt płacić Wink
Odpowiedz
#5

 

Ja jestem ograniczony ruchowo, a nie umysłowo Rogaczu...
Napisać skargę do komendanta mogę, ale oni odpowiedają tylko na te, które zawierają pełne dane osobowe, na anonimy nie. Jak się podpisze i podam adres to policja i straż zajmie się.... ale moim autem. Będą się czepiać może brudnej tablicy rejstracyjnej, albo pękniętego reflektora, a problemem się nie zajmą i tak...
Hurtownik - z sąsiadami rozmawiałem, ale naiinteligętniejsza odpowiedź brzmiała: Po co Pan na wózku z domu wyjeźdza - siedź Pan na d****, listonosz Panu rente przyniesie, nie musi Pan za nim jeździć.
Inni sąsiedzi nie są mądrzejsi - możesz mi wierzyć...
A tak z ciekawości Ty coś w swojej sprawie robisz ??
Odpowiedz
#6

 

Może wystąp do spółdzielni, albo kogoś kompetentego, żeby załatwić kopertę dla inwalidy i tam stawiać samochód.
Odpowiedz
#7

RE: Zakaz zatrzymywania i brak reakcji służb porządkowych - pomimo zgłoszenia

Komisarz masz jak w banku ,że na tym forum piszą ludzie pracujący w policji i na pewno przeczytają twój post .Dobrze by było gdybyś podał więcej konkretów np.ulicę i nr bloku.Z tego co wiem Hurtownik ma duszę wojownika i ona sobie wkrótce poradzi.  Exclamation
Odpowiedz
#8

 

W Warszawie oststnio jakaś grupa osób wpadła na świetny pomysł - warto to podchwycić u nas... Otóż malowali żółtą farbą pas na samochodzie który zostawił mniej niż 1,5 metra chodnika. Farba była plakatowa, więc się szybko zmyje, ale jakby nie było niezła wiocha ścierać farbę z lakieru na środku ulicy :-)). Acha to nie jest dewastacja cudzego mienia, bo auto w żaden sposób nie traci na wartości. Wypowaidał się w telewizji rzecznik policji - Sokołowski, że to może być dobry sposób na kierowców źle parkujących.
Ja nie robię nic w swojej sprawie, bo wiem, że to i tak nie ma sensu.
Powiem Ci, że czasem szlak mnie trafia jak manewruje wózkiem pomiędzy tymi samochodami. Wydaje mi się jednak, że manadat czy upomnienie ze strony policji nie zrobi z buraka pożądnego kierowcy. Ci, którzy tak parkują kupili widocznie prawo jazdy za masło, a samochód wzięli na raty i muszą poszpanować... Big Grin
Odpowiedz
#9

 

Pamiętaj że mogą komuś gwożdzie z kieszeni powypadać Wink Samochód może w cudowny sposób gumę złapać itp Wink
Ale to z plakatówkami dobry pomysł Wink Będę musiał go znajomym z takim problemem rozpowiedzieć.

Komisarz ale w jakiej mojej sprawie? Smile
Odpowiedz
#10

 

Właśnie wasze posty czyta Lewy -jak wam pomóc jak nie wie gdzie???Pozdrawia Hurtownika i radzi siedzieć w domu z dzieckiem ,bo pada śnieg i jest ślisko Tongue Tongue Tongue
Odpowiedz
#11

 

Ostatnio jak przed blokiem pękła rura to naprawa opóźniła się, bo trzeba było odcholować auto żeby koparka mogła podjechać.. Pod moim oknem stoi skorupa biała pordzewiała i na kapciach, a straż miejska nie próbuje nawet istalić właściciela...
A gdyby to nie koparka, a np karetka musiała tam podjechać albo straż pożarna...??????????????
Co wtedy ????
No niech odpowie mi któryś z policjantów!!
Jak ktoś w bloku spłonie żywcem to powiedzą w telewizji żyrardowskiej, że był to nieszczęśliwy wypadek. Jaki??
To lekkomyślność ludzi i olewanie swoich obowiązków przez straż miejską i policję i trzeba to wreszcie głośno powiedzieć....
Jeżeli tak pracuje strażmiejska to może lepiej żeby jej wogóle nie było...
Odpowiedz
#12

 

Albo to zbieg okoliczności albo komisarz jest moim sąsiadem Rolleyes
Pod moim blokiem tydzień temu pękła rura....
A ten gruchot to chyba Renaut ??????
Jeśli tak to witam sąsiada z Parkingowej 18 - chociaż bardziej by pasowało przemianować na Alternatywy 4
Nie było gazu 3 tyg temu, 2 tygodnie temu nie było wody, a teraz bulgocze mi coś w rurach w łazience
Pozdro dla Lewego
Odpowiedz
#13

 

komisarz napisał(a):moim oknem stoi skorupa biała pordzewiała i na kapciach, a straż miejska nie próbuje nawet istalić właściciela...

Jedno małe pytanie a zgłosiłeś SM tego szrota?
U mnie pod blokiem stał taki szrot i na zgłoszenie sąsiada na 2 dzień przyjechali i go zabrali.
Więc nie rozumiem, no chyba że mówimy o dwóch różnych SM.
Odpowiedz
#14

 

I niech się tak nie mądrzy tylko załatwi nam sprawę jak należy

Dodane po 3 minutach:

W szkole nr 3 też rodzice na zebraniu poruszali temat, że policja mimo zgłoszeń nie przyjeżdza na kontrole autobusów.....
I jak to wytłumaczyć ??
Komisarz ma rację, że zlewają te zgłoszenia najwidoczniej.
Jak już komisarz coś zgłaszasz to zapytaj profilaktycznie jeszcze raz osobę z którą rozmawiałeś o jej nazwisko...
I jak to mawiała moja koleżanka z pracy : "Musi się Pan uzbroić w cierpliwość"
Odpowiedz
#15

 

Hurtowniku -Komisarz się lęka ,a ty nie -to porusz niebo i ziemię i załatwiaj sprawę za was dwoje . Confusedalut:
Odpowiedz
#16

 

W Żyrardowie jest jedna SM i to i tak za dużo darmozjadów.
A jeżeli Hurtownik mieszkasz na Parkingowej 18 to jeseśmy sąsiadami...
Który numer lokalu?? Napisz na priv jak nie chcesz na forum OK??
Ja mieszkam w ostatniej klatce.
Jakbyś zaczął zgłaszać na SM i policje to samo, to może wreszcie ruszyli by swoje tłuste tylki zza biurek.

Dodane po 6 minutach:

Skarlet ja się nie boję policji
Widać tylko, że jeżeli będzie więcej takich ludzi jak Hurtownik to niedługo te samochody pod oknem nam będą parkowały...
Jak mnie coś denerwuje to przynajmniej staram się coś z tym zrobić, a nie siedzę z założonymi rękami
Nie cierpię takiej bezczynności
Hurtownik nie daj sobie wejść na głowę...
Odpowiedz
#17

 

WALKA Z WIATRAKAMI JUŻ TO NAPISAŁAM PODOBNIE JAK LOKATORZY WYPRAWADZAJĄCY SWOJE PUPILKI POD MOIM OKNEM I NA TYM ZAKOŃCZĘ, BO NIE WIEM CO JEST GORSZE....
Twój problem z samochodami czy mój z pieskami.
Ja radzę sobie sama z moim problemem kupiłam paczkę petard i wyrzucam przez okno jak widzę "kupiącego" psa... Ale petardy auto raczej się nie przestraszy... Może umówmy się że ja dzwonie na Straż Miejską w dni parzyste, a Ty w nieparzyste??? Co Ty na to??

To nic innego jak minusy mieszkania w bloku.
Odpowiedz
#18

 

oj jak bardzo się mylisz Hurtownik hurtem załatwia wszystko .Ostra baba i lepiej z nią nie zaczynać !Ta jak już się rozkręci to trudno ja zatrzymać. Big Grin Big Grin Big Grin

Dodane po 1 minutach:

Napisali ,pogadali i zaraz będą sobie przy kawie gadać ,a nas nie zaproszą
Odpowiedz
#19

 

skarlet napisał(a):Dodane po 1 minutach:

Napisali ,pogadali i zaraz będą sobie przy kawie gadać ,a nas nie zaproszą

W tym i mnie swojego przybranego brata hurtonik nie zaprosi Undecided Undecided

PS: Co do piesków pod oknami mogą o ile mają właścicielki torebki Wink
Odpowiedz
#20

 

Acha Komisarzu ja mieszkam w pierwszej przy przepompowni.
Na tą sprawę Skarlet, nie zamierzam się porywać, bo Komisarz ma 100% racji - nikt nic nie robi mimo interwencji.
Podzwonić, podzwonię i tyle można zrobić....
A kto rachunek zapłaci za telefon??
Skarlet ??
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 176 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 727 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 932 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 49 3 010 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 889 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 223 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 336 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 624 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 997 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 300 12 456 09.03.2024 08:34
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 124 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 473 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 265 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 123 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 284 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości