[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Zakaz zatrzymywania i brak reakcji służb porządkowych - pomimo zgłoszenia

#61

 

sielu napisał(a):
Rencista. napisał(a):Cyt. "Policja powinna być bliżej ludzi" Nic nie stoi na przeszkodzie,żeby była, to wcale nie boli.
Jestem innego zdani.Uważam że to boli i to nawet bardzo jak są "bardzo blisko" i sześciu miłych policjantów przekazuje Ci swoje "uczucia".A pobytu w ich pokojach nie chcę nawet z laptopem,szampanem, panienkami itp.Uważam, że niech robią swoje nie zamierzam im pomagać ani przeszkadzać ale wiem na pewno, nię będę z nimi piknikował.O ile wiem ich praca jest służbą, to niech "służą"
Ot ciekawostka . Widać sielu ma doswiadczenia w tym zakresie.Znaczy bliskie sptkanie z sześcioma miłymi panami policjantami. Chyba nie każdy ma takie doświadczenia a tym bardziej związane z pokojami tych panów. Policji nie trzeba kochać. Wiecej - policja nie oczekuje miłości i sympatii od "swoich " klientów. "Niech robią swoje" - no i robią a niektórym to nie pasuje ? Nikt nikogo nie zmusza do piknikowania z Policją a tym bardziej osób , z którymi Policja nie chciałaby piknikować.
Policja służy ale nie jest służącą. W razie konieczności musi być stanowcza i konsekwentna. A co do pomocy to życzę Ci sielu z całego serca abyś nigdy nie musiał korzystać z pomocy Policji i innych osób, które na pomoc Ci policję wezwą.
Odpowiedz
#62

 

parę razy wzywałem , to powiedzieli że jak będę wiedział kto, to żebym dał znać.To jest policja czy cyrk?
raczej cyrk!!Nie mów chop bo sam możesz zostać "klientem" przemiłych panów policjantów ja też tak myślalem że nigdy to szczęście mnie nie spotka a jednakSmileNo chyba że jesteś bardzo przemiłym policjantemSmile to zmienia postać rzeczy.
Odpowiedz
#63

 

Sielu, jedziesz sobie równo. Nie każdy policjant jest be. I prawidłowo. Dla jednych są mili, dla innych nie. I tak być powinno. Czesia, akurat, znam osobiście i fajowski z niego chłop. Znam też paru innych. Nie raz spotykałem policjantów przy pracy w różnych sytuacjach. Wiadomo, że nie każdy jest idealny, ale nawet tu na tym forum, czy na tamtym mogą znaleźć się różni ludzie i nie każdy musi się każdemu podobać. Policja nie jest od podobania się, tylko od działania. Jeśli goni bandziora, który coś przeskrobał, albo innego sk...., to nie będą się z nim patyczkować. Co innego, jeśli prosisz o pomoc i jej nie uzyskasz, tylko zostaniesz potraktowany, jak śmieć, to masz prawo się wkurzyć.
Mnie to spotkało, gdy dzwoniłem na policję w sprawie śmieci w lesie. Nie mogłem wtedy dodzwonić się nigdzie indziej, a miałem kwity na to, kto to wyrzucił, bo znalazłem w tych śmieciach. "Nie nasz rejon, nie nasza sprawa, jedź pan do leśniczówki". A powinni zgłoszenie przyjąć i sami zgłosić, gdzie trzeba. Od tego są. W końcu zaśmiecanie lasu jest karalne. Tak mi się wydaje. W innej sytuacji, drogowej, uczynny policjant sam zaoferował sie z pomocą, pytał, czy mogę sam dalej jechać,czy ma poprowadzić mój samochód. Policja nie jest też wszechmogąca i wszystkiego nie jest w stanie sama zrobić bez pomocy społeczeństwa. Chociaż, nieraz, (drogówka) potrafi się specjalnie ustawić w miejscu kontrowersyjnym i na siłę walić mandaty. Miałem taki przypadek w Milanówku. Droga pusta, żadnych zabudowań, a na początku stała 40-ka. Nie wiem po jakie licho, żadnego zagrożenia nie było. Widocznie została po jakichś robotach drogowych. No i oczywiście zakamuflowali się w krzaczorach i łapanka na całego, bo żaden trzeźwy kierowca nie przestrzegał tej 40-ki. To już było złośliwe. Koledze, jeden z drogówki, wręczył mandat, dogadali się co do punktacji (policjant powiedział, że daruje mu te punkty, tylko miał zapłacić), kolega podpisał ten mandat, a ten po odebraniu go z rąk kierowcy, dopisał mu te nieszczęsne punkty. Gdyby kolega wiedział, że mu te punkty dopisze, to wolałby mieć sprawę w sądzie grodzkim, bo te punkty przekroczyły dozwoloną ilość. Tak, że został perfidnie oszukany przez policjanta. I weź tu człowieku udowodnij przełożonemu policjanta, że było inaczej... Ale, jak to w życiu, bywa z ludźmi różnie. Nie można wszystkich ładować do jednego wora.
Odpowiedz
#64

 

Nie będę tu na forum opisywał akurat mojego przypadku, bo uważam, że nie jest na to miejsce.Jestem tylko w stanie zapewnić, że nie jestem przestępcą, złodziejem, dilerem,gwałcicielem itp.A postępowanie kilku policjantów zapadło mi dość dobrze w pamięci, moim zdaniem nie było uzasadnione.I nie twierdzę, że wszyscy są be.Nie będę wypowiadał się już więcej na ten temat, gdyż zaczyna robić się mało świża atmosfera.Tylko zastanawiam się skąd wziął się ten temat"Dlaczego policja i straż miejska ma nas w d..."?
powinien być inny "jak wspaniale działa policja i straż miejska"Smile
Odpowiedz
#65

 

A kto mówi, że wspaniale ? Chodzi o to aby działała lepiej . Sporo ludzi ma jakieś doświadczenia z policją. Lepsze lub gorsze. Ale nie mozna w czmbuł wszystkiego potępiac. Polacy maja tendencję do generalizowania. Nauczyciele be, księża be, politycy be, władza be, itd. A wszędzie tam pracują ludzie, którzy wywodzą się ze swoich środowisk. Ty sielu może trafiłeś na takich policjantów , co to się z robotą pomylili. Forum jest od dyskusji. Pewnie czytają go policjanci i maja szansę się czegos o sobie dowiedzieć. Złego lub dobrego. Może wyciągna z tego wnioski. Może ktos miał podobne doswiadczenie i jakoś sobie poradził.
Odpowiedz
#66

 

Kierowco uważaj w miejscowosci Biały Bór ,bo tam kazdy mandat dostaje i to od SM z fotosikiem Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#67

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Temat odświeżam bo w tym tygodniu zobaczyłem nową modę naszej drogówki. Ustawili się bowiem na Jaktorowskiej na końcu miasta jakieś 150m od białej tablicy koło godziny 8 rano. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby panowie strzelali tylko do spóźnialskich opuszczających nasz gród, ale jak to mówią z braku laku.. strzelali także do wjeżdżających do miasta. I tu miałem pewien problem moralny bo zasięg radaru był większy niż odległość do białej tablicy około 150m. Samochód schowany głęboko na chodniku między drzewami. Panowie policja z białymi daszkami apel do was. Nie róbcie z siebie bidy, bo przynosicie wstyd. Rozumiem, że dobrą miejscówkęSmile wam zagrodzili, ale takie życie. Dla jasności nie jestem za tym byście nie używali radarów, tylko to ma służyć naszemu bezpieczeństwu, a nie waszym osiągnięciom. Wy macie stać na straży prawa, a nie na jego granicy. Czy naprawdę w naszym mieście jest już taka plaża z wykroczeniami drogowymi, że musicie uciekać się do takich numerów, które podważają waszą wiarygodność. Bo inni przejeżdżają tak jak ja i widzą klienta dyskutującego z policjantem mocno pomagając sobie rękoma z czego można wywnioskować że chodzi mu o tą odległość od białej tablicy. Na koniec chciałem wam powiedzieć, że takimi działaniami podważacie swój i tak nie najlepszy autorytet, a to wam wcale nie ułatwi pracy.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#68

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Jak nie wiedzą, gdzie stawać, to może podpowiemy?
Piękna, na Żeromskiego koło toru kolarskiego, na skrzyżowaniu Mostowej, koło jordanka.
Tam więcej zarobią, niż na wlotach Smile
Odpowiedz
#69

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Przeczytałem. Sprawdzę. Przekażę uwagi. Przedstawie wnioski. I O TO CHODZI ! Takie posty coś wnoszą.
Odpowiedz
#70

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

O, to jeszcze ustalmy godziny! Wink Big Grin
Odpowiedz
#71

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Co do ulic, gdzie są nagminnie łamane przepisy ruchu drogowego to należałoby wymienić także ulicę Mireckiego i Bohaterów Warszawy.
Middle aged.
Odpowiedz
#72

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Jancio jeśli było tak jak piszesz to wydaje mi się, że funkcjonariusze postąpili nie zgodnie z prawem. Nio ale co mówić...koniec miesiąca się zbliża to trzeba normy wyrobićWink

Zgadzam się, że na Mireckiego jest niebezpiecznie. I niech ktoś coś zrobi z tymi skuterkami? Czy one nie mogą mieć lepszego wygłuszenia. Zapierniczają nawet po 22 w kilka i hałasują strasznie. A co z normami głosności?
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#73

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Słuszna uwaga. Tym powinna zająć się policja.
Middle aged.
Odpowiedz
#74

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

(30.03.2010 22:55 )dr_niziołek napisał(a): I niech ktoś coś z robi z tymi skuterkami? Czy ona nie mogą mieć lepszego wygłuszenia. Zapierniczają nawet po 22 w kilka i chałasują strasznie. A co z normami głosności?

Jedyna na to rada to przenieść się do puszczy Big Grin
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#75

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

(31.03.2010 13:16 )Jancio napisał(a):
(30.03.2010 22:55 )dr_niziołek napisał(a): I niech ktoś coś z robi z tymi skuterkami? Czy ona nie mogą mieć lepszego wygłuszenia. Zapierniczają nawet po 22 w kilka i chałasują strasznie. A co z normami głosności?

Jedyna na to rada to przenieść się do puszczy Big Grin

A w puszczy puszczyki spać nie dają...
Odpowiedz
#76

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Dziś nasza dzielna policja per pedes goniła szoferów za złe parkowanie, koło rynku i stacji. Dobrze, że goniła bo takie przypomnienie jest potrzebne od czasu do czasu. Żal mi ich było tylko, że per pedes bo to tak wyglądało jakby auto im na Okrzei ugrzęzłoWink Na marginesie rąbnęli kasę Miastu bo z ich mandatów pieniądze idą pewnie do kasy Starostwa albo i Marszałka Wojewódzkiego nie wiem bom dawno już nie płaciłBig Grin A rąbnęli bo to zazwyczaj robota Straży Miejskiej, ale jak im się nie chciało turlać to kto pierwszy ten lepszy.
____________________________
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Odpowiedz
#77

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Ot złośliwiec no Tongue
Odpowiedz
#78

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Jancio, czy sugerujesz,że pomiędzy Strażą Miejską w Żyrardowie a policją rozpoczęła się niezdrowa rywalizacja?
Middle aged.
Odpowiedz
#79

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Dziś w całej Polsce było więcej policji na drogach .Przez CB każdy gadał o wypadku w naszym mieście ,a wkurzające było to ,że jechał slalomem przed nami jakiś ekolog i omijał wszystkie żabki .Tylko cymbał nie pomyślał jakie zagrożenie stwarza na Zakopiance .
Głupota ludzka nie zna granic.
Odpowiedz
#80

RE: Bezpieczeństwo a służby porządkowe

Skarlet ja też omijam żabki i inne zwierzaki. Kiedyś też myślałem, że to głupota...aż któregoś dnia na jedną najechałem...i od tamtej pory omijam wszystko co żywe i martwe leży na drodze. Czynię to dla swojego bezpieczeństwa. Po za tym omijanie slalomem nie stwarza zagrożenia, jeśli się to czyni na swoim pasie. Jeśli ktoś tak czyni to też powinien być świadom swoich umiejętności jako kierowca i powinien sobie zdawać sprawę jak wiele jeszcze musi się nauczyć.

Rencista o tej rywalizacji to już ktoś kiedyś pisał/mówił. Coś na rzeczy chyba musi być.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP zyrafa 46 3 095 22.04.2024 21:21
Ostatni post: belin
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 181 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 735 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 944 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 910 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 237 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 338 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 681 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 1 002 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 300 12 475 09.03.2024 08:34
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 129 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 482 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 267 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 128 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 293 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości