[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Zakaz zatrzymywania i brak reakcji służb porządkowych - pomimo zgłoszenia

#21

 

A tak poważnie to faktycznie tam jest za mało miejsca parkingowego z jednej strony ,a cała polana z drugiej .Może ktoś by pomyślał trochę i jakis parking wygospodarował,a znająć hurtownika to krzyk podniesie ,że pod jej oknem. Swoją drogą to dziwni ludzie tam mieszkają piękne krzewy im przeszkadzały pod oknami i szybko załatwili wycinkę .Jakieś poplątanie z pomieszaniem.

Dodane po 1 minutach:

TAK RACHUNEK SKARLET ZAPŁACI !!!
Odpowiedz
#22

 

hurtownik napisał(a):Podzwonić, podzwonię i tyle można zrobić....
A kto rachunek zapłaci za telefon??
Skarlet ??

Na policję - 112/997 są darmowe jak pamiętam Smile
Odpowiedz
#23

 

Dlatego podjęłam się płatności -mój mądry adoptowany synku Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#24

 

skarlet napisał(a):Dlatego podjęłam się płatności -mój mądry adoptowany synku Big Grin Big Grin Big Grin

Ja akurat jestem mądry po swoim własnym ojcu :cfaniak: Confuseduperman:
Odpowiedz
#25

 

rogacz napisał(a):
hurtownik napisał(a):Podzwonić, podzwonię i tyle można zrobić....
A kto rachunek zapłaci za telefon??
Skarlet ??

Na policję - 112/997 są darmowe jak pamiętam Smile
Ale na Straż Miejską już nie Sad
Odpowiedz
#26

 

Ja mam podobny problem tyle, że już dochodzi do rękoczynów. Mówią o osiedlu Mireckiego przy Szkole Podstawowej nr 6 na wysokości ul. Wysockiego. Przy wjeździe stoi znak informujący o zakazie ruchu (znak B1) z zaznaczeniem, że nie dotyczy mieszkańców osiedla. Problem od kilku lat był taki, że ludzie w weekend przyjeżdżają i tam parkują, że mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować. Dzwoniąc na Policję otrzymuje się informację, że to trzeba zgłosić do Straży Miejskiej, a tamcie kierują na Policję lub mówią, że to sprawa zarządcy osiedla (czyli miasta, czyli straży miejskiej? tak?). Niestety już kilku przyjezdnych (głównie WGM, WSC) w papę od niektórych już znerwicowanych sąsiadów dostało...i odjechało. A teraz to już jest tak iproblem, że w tygodniu wieczorem już nie ma gdzie zaparkować...stoją rózne samochody w tym duże dostawcze. Na osiedlu mieszkam ponad 23 lata...zna się sąsiadów i samochody jakimi jeżdzą i od razu widać jak ktoś z poza osiedla parkuje i zajmuje miejsce mieszkańcom. PGM twierdzi, że tam mogą tylko i wyłącznie parkować mieszkańcy...ale służby mają to gdzieś i nic z tym nie robią choć na różne interwencje przyjeżdżają. Do tego dochodzi jeszcze brak reakcji na samochody zaparkowane na ul. Mireckiego po stronie szkoły. Jest tam zakaz, ludzie w sobotę od rana stają, chałasują, smrodzą spalinami na postoju, stanowią zagrożenie bo nie ma miejsca dla piszych a SM daje mandaty tym co za blisko pasów staną po drugiej strony. A tych to wogóle nie widzą. A na zwórcenie uwaggi słyszy się "my wiemy co mamy robić".

Co do akcji o których hurtowniczka wspomniała to swojego czasu niektóre samochody z poza osiedla dostawały na szybę od strony kierowcy wklejkę, którą bardzo ciężko się zdejmowało. Napis był taki "parking tylko dla mieszkańców osiedla". Jak służby odopowiedzialne za to się nie wezmą to poprostu bedzie dochodzić do rękoczynów, a wtedy to będzie winny mieszkaniec osiedla, który jest na swoim, a nie przyjezdny.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#27

 

Goldak napisał(a):
rogacz napisał(a):
hurtownik napisał(a):Podzwonić, podzwonię i tyle można zrobić....
A kto rachunek zapłaci za telefon??
Skarlet ??

Na policję - 112/997 są darmowe jak pamiętam Smile
Ale na Straż Miejską już nie Sad

Nie znasz się Tongue
986 SM - darmowy Wink
Odpowiedz
#28

 

dr_niziołek napisał(a):A teraz to już jest tak iproblem, że w tygodniu wieczorem już nie ma gdzie zaparkować...stoją rózne samochody w tym duże dostawcze. Na osiedlu mieszkam ponad 23 lata...zna się sąsiadów i samochody jakimi jeżdzą i od razu widać jak ktoś z poza osiedla parkuje i zajmuje miejsce mieszkańcom. .
Zróbcie numerowane (imienne) karty pojazdów wyłącznie dla mieszkańców wkładane za szybę. Choć problem może być gdy jakis gość przyjedzie Wink
Najłatwiej postawić cieciówkę, szlaban i heja. No ale na to to muszą się mieszkańcy w kupę zebrać a w naszym narodzie o to niestety nie jest łatwo.
Odpowiedz
#29

 

komisarz napisał(a):Ja jestem ograniczony ruchowo, a nie umysłowo
Jak się podpisze i podam adres to policja i straż zajmie się....
Dokładnie tak! Smile Tobą! Ja odwrotnie mam. Ruchowo ok, ale umysłowo ograniczony, bo zgłaszając problem do SM podałem pełne dane (że niby taki wiarygodny chciałem być Smile ) Zareagowali bardzo szybko (nie mogę narzekać). Tylko zamiast udać się do sprawcy, przyjechali do mnie.......... Wszystko mi wyjaśnili... że sąd, ...że sprawa, ...że zeznania, że świadkowie... A sąsiad jak był upi....... (o przepraszam, dziś dzień bez wulgaryzmów jest) , tak jest Smile
Odpowiedz
#30

 

eroberson nie można robic szlabanu gdyż osiedle nie jest prywatne tylko teren należy do miasta i bloki też. Chodzi głownie o przestrzeganie zakazu jaki jest i o reakcję odpowiednich służb.

Wioślarz...czasem odnosi się wrażenie, że Policja czy SM boją się dokonać interwencji.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#31

kto winny tych problemów oprucz głupoty...

moim skromnym Confused zdaniem winę za ten problem ponosi miasto tzn.gdy kupujemy samochód to w Starostwie płacimy...co z tymi pieniędzmi :?:
Straż Miejska rysuje mandaty w mieście np. za złe parkowanie...co z tymi pieniędzmi. :?:
na targowisko ,,teren miasta'' przyjeżdżają handlarze/kupcy płacą placowe...co z tymi pieniędzmi :?:
w rejonie targowiska nie ma wystarczająco dużego parkingu publicznego(są 4 prywatne płatne) pod blokami tłok i również brak wystarczającej liczby miejsc.
Jeśli chodzi o takie interwencje porządkowe to niech SM się wykaże przecież ich mandaty zasilają budżet miasta a mandaty policyjne zasilają budżet państwa
Odpowiedz
#32

 

Kochanieńki Pitt Bullu -masz rację ,ale w przypadku ul Parkingowej winię też mieszkanców ,bo z drugiej strony bloku jest ogromny plac gdzie da się zrobić parking .Niech ruszą pupy i troszkę podziałają we własnym interesie.Jak nie wiedzą jak niech spytają naszego Rencistę pewnie pomoże.
Odpowiedz
#33

 

Problem miejsc parkingowych w mieście jest znany władzom miejskim, powiatowym i służbom odpowiedzialnym za utrzymywanie ładu i porządku publicznego w mieście. O ile przedtem tylko się o tym mówiło, to obecnie także się działa w tym kierunku, aby miejsc parkingowych powstawało coraz więcej. Szczególnie jest to widoczne przy nowych blokach mieszkalnych i obiektach usługowych, gdzie zgodnie z przepisami takie miejsca po prostu muszą być.Ciekawe rozwiązanie odnośnie miejsc parkingowych ( już drugie w mieście) zastosowano w dwóch blokach przy Hulki Laskowskiego, gdzie miejsca garażowe są pod blokami. Niewątpliwie problem ten, tak szybko nie zniknie z racji,że miasto posiada ograniczoną powierzchnie, a samochodów jest z każdym rokiem coraz więcej. Co do podejmowania inicjatyw w sprawie miejsc parkingowych, to polecałbym zorganizowane działania poprzez np. aktywizacje radnych, którzy mieszkają w danym rejonie, samorządów mieszkańców, stowarzyszeń i organizacji. Niedawno ktoś publicznie powiedział,że władza ( w mieście ) powinna działać dla dobra i wygody mieszkańców.
Odpowiedz
#34

 

Podobne problemy jak ma komisarz i hurtownik jest na mieście dziesiątki jak nie setki. Mamy coraz więcej samochodów a coraz mniej miejsc parkingpowych. Komisarzy nie zgadzam się z Twoim stanowiskiem, że jak zgłosisz nieprawidłowość imiennie to Cię Policja lub Straż Miejska będą gnębić. Nie wiem skąd takie nastawienie, dla mnie w ogóle niezrozumiałe. Straż Miejska i Policja ma mnóstwo roboty i powąznych zajęć. Tak Cie mogą zbywać - ze mają ważniejsze problemy. Ale to nie jest argument. Dla Ciebie ten problem jest ważny i je4żeli są łamane przepisy, to coś z tym trzeba zrobić. Ja smiało, z uporem manniaka , cały czas molestowałbym Straż Miejską i dzielnicowego o zajęcie się problemem. Wiadomo, że jedna wizyta i kontrola tego lub drugiego pana sprawy nie załatwi. Ale mozna , za każdym razem jak się jest w tym rejonie , zrobić krótki spacer, pozostawić za wycieraczką, krótki bilet i po kolei rozliczaqć niesfornych kierowców. Po jakimś casie rozejdzie się wśród mieszkańców, ze tu nie należy parkować , bo to kosztuje. Dlatego ja na Twoim miejscu pukałbum i pukałbum. Nie pozwoliłbym aby mnie zbywano. A reperkusji z drugiej strony bym się nie bal. Nie te czasy. Straż Miejska i Policja pełnią rolę służebną w stosunku do społeczeństwa i każdy ma prawo oczekiwać pomiocy od tych instytucji. Powodzenia i głowa do góry !!
Odpowiedz
#35

 

W dzień wigilijny ponownie ten sam problem. Jako,że święta i wogóle to grzecznie informowałem...ale jak chłopek z podartej wsi mówi "spie..." to sprawa została wyjaśniona po obywatelsku. Szkoda, że niektórzy w same święta sprawiają sobie kłopoty.

Do kogo bezpośrednio...personalmnie w szeregach Policji i SM trzeba się zwrócić aby moją ww opisaną sprawę załatwić ran na zawsze??? Aby robić tak jak czesio pisze...dawać kwity do bólu aż się fama rozejdzie, że tam nie wolno stawać.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#36

 

skarlet napisał(a):Komisarz masz jak w banku ,że na tym forum piszą ludzie pracujący w policji i na pewno przeczytają twój post .Dobrze by było gdybyś podał więcej konkretów np.ulicę i nr bloku.Z tego co wiem Hurtownik ma duszę wojownika i ona sobie wkrótce poradzi.

Skarlet, z całym szacunkiem dla Twoich dobrych chęci, ale chyba nie tak powinno odbywać się załatwianie podobnej sprawy? Rozumiem, że gdyby w Żyrardowie istniała możliwość zgłaszania wykroczeń i przestępstw drogą elektroniczną to Komisarz sam by wysłał odpowiednią wiadomość. Jednak pośrednictwo tego forum w załatwianiu spraw jak najbardziej oficjalnych, urzędowych to chyba jednak jakaś przesada?
Tak swoją drogą Komisarz zwrócił uwagę na bardzo poważny problem, który (sądząc choćby po tej dyskusji) dostrzega też wiele innych osób. Okazuje się, że nasza policja i straż miejska powinny stanowczo poprawić wiele w sposobie załatwiania zgłaszanych im spraw. Jak na razie to ciągle znajdują obrońców, którzy tłumaczą ich brakiem funduszy itp. Tymczasem my jako obywatele mamy prawo wymagać i wymagajmy!!!
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#37

 

Andreas ma rację. Brakiem funduszy niczego nie mozna tłumaczyć. Trza się brać za robotę i już. Tylko czasem nie wiadomo za ktorą robotę się brać. Kązdy ma jakiś problem i on jest dla niego najważniejszy. Tych problemów jest bardzo dużo. Jedna bardziej inne mniej dokuczliwe. Jak określić priorytety ? Czym sie zająć na początku ? Co jest ważniejsze ? Czy ochrona zycia i zdrowia ludzkiego oraz jego mienia, czy mozliwości lub nie parkowania pod blokiem? Bezpieczeństwem na drodze i likwidacją piratów drogowych, czy nieprawidłowym parkowaniem ? Policja nie rozwiąże wszystkich problemów. Nalezy zacząć pracę od podstaw. Od wychowania nowych pokoleń. Pewne rzeczy wynosi sie z domu. Mamy młodą demokrację i do pewnych rzeczy musimy dorosnąć. Jak ktoś jest chamem i prostakiem parkująć komuś pod samymi oknami lub na miejscu dla inwalidy to takim pozostanie. Podobał mi sie pomusł z żółtą zmywalną farbą. Chamstwo, prostactwo, i nie liczenie się z innmi należy pietnować.
Odpowiedz
#38

 

Poruszyłeś kilka ważnych spraw, nad którymi warto chyba zatrzymać się na dłużej.
Po pierwsze to nie my obywatele powinniśmy martwić się podziałem obowiązków między strażą miejską a policją. Niech się służby dogadują i tak sobie to dzielą by policjant nie był wzywany do psiej kupy na chodniku a strażnik miejski do tzw. domowej interwencji. To jest wszystko kwestia odpowiedniej logistyki a z tą akurat w naszych służbach krucho, choć wszystko zależy od chęci. Nie wiem jak teraz jest w Żyrardowie, bo dawno nie dzwoniłem by coś zgłosić, ale wcześniej jak się dzwoniło do straży miejskiej to informowali, że spraw leży w gestii policji i tam ją przekażą. Czy tak istotnie robili nie wiem. Ale najwidoczniej można (gdy się chce) jakoś podzielić te obowiązki.
Po drugie jak najbardziej słusznie jest zwracać uwagę na to, że zapobieganie przestępczości powinno zaczynać się już na etapie edukacji dzieci. Im więcej poświęcimy czasu i środków na wychowanie kolejnych pokoleń tym mniej się będzie musiał napracować wymiar sprawiedliwości. Warto wspomnieć, że w krajach gdzie szacunek dla prawa jest wpajany od pieluch, zupełnie inaczej wygląda np. sprawa współpracy policji z obywatelami. Nie mówię już o takiej skrajnej Szwajcarii, gdzie niemal każdy odruchowo reaguje widząc łamanie przepisów i zawiadamia władze. Ale słyszałem od ludzi, którzy dłuższy czas mieszkali np. w Belgii, że obywatele są również wyczuleni na akty wandalizmu, czy niestosowne zachowania w miejscach publicznych i szybko powiadamiają policję. Ale we wszystkich tych krajach edukacja idzie w parze z dobrą pracą policji! Szybka reakcja władz na zawiadomienie, konsekwentne działania stróżów prawa i bezwzględność w egzekwowaniu przepisów powodują, że obywatel ma świadomość tego, że jego zgłoszenie nie trafia w próżnię. Jak jest u nas pokazała wypowiedź rozpoczynająca ten temat.
Po trzecie chciałbym nawiązać do tego przykładu z żółtą farbą. Ja gdy usłyszałem po praz pierwszy o tym wydarzeniu też w pełni popierałem inicjatorów. Ale później uzmysłowiłem sobie, że znów obywatele musieli wyręczać tych, na których pobory idą płacone przez wszystkich podatki. W sumie, wiec wyszło tak, że ta żółta farba powinna zawstydzić nie tylko kierowców blokujących chodniki ale też strażników miejskich oraz policjantów, którzy z tym nie robią porządku! Do tego trzeba też dodać, że po stronie policji i straży miejskiej prawie zupełnie brak inicjatyw współpracy z mieszkańcami, którzy jak pokazuje ten przykład, są zdeterminowani do działania. Wszelkie pomysły obywatelskich patroli itp. trafiają na opór policji, która oczywiście zasłania się brakiem funduszy – do takiego patroli należałoby oddelegować funkcjonariusza, bo bez niego obywatele nic nie mogą zrobić. Albo też przybiegać na każde wezwanie patrolu a to oznaczałoby więcej pracy dla i tak zapracowanej policji.
Tylko jakoś nikt nie porusza przy okazji tematu reformy samej policji, która polegałaby na solidnym zmniejszeniu panującej tam biurokracji. Pozwoliłoby to na wygnanie z za biurek sporej liczby zasiedziałych brzuchaczy, którzy przydaliby się w sam raz na ulicach. Zamiast żółtej farby lepsze są mandaty, z których wpływ wzbogaca nasze państwo Exclamation
"Dodaj jeszcze, że są i tacy którzy nie mogą głosować w naszym mieście, a mędrkuje taki, smętkuje, rozlicza, dyskutuje,obraża i jest fachowcem od wszystkiego.....a jak wiadomo wszystkim wokół- "fachowiec od wszystkiego jest fachowcem od niczego" Judyta
Odpowiedz
#39

 

A może wzorem różnych instytucji Policja ze Strażą Miejską zorganizowała by jakiś piwnik na świeżym powietrzu? Jakiś pokaz sprzętu, sprawności (sic!), piesków itp połączony z występami zespołów muzycznych (policyjnych) i zbratanie się z narodem?
Możemy to pilotować, jako forum Wink
Byłaby okazja do spotkania się z dzielnicowymi i innymi policjantami. Jakieś pogaduszki, wesołę i smutne momenty ze służby.
Tak sobie tylko marzę...
Odpowiedz
#40

 

eltom napisał(a):A może wzorem różnych instytucji Policja ze Strażą Miejską zorganizowała by jakiś piwnik na świeżym powietrzu? Jakiś pokaz sprzętu, sprawności (sic!), piesków itp połączony z występami zespołów muzycznych (policyjnych) i zbratanie się z narodem?
Możemy to pilotować, jako forum Wink
Byłaby okazja do spotkania się z dzielnicowymi i innymi policjantami. Jakieś pogaduszki, wesołę i smutne momenty ze służby.
Tak sobie tylko marzę...

Ale wiesz że to nie jest zły pomysł? Coś podobnego robi Straż Pożarna - zawody z innymi strażami i wtedy są pokazywane i możliwości i sprzęt tych że straży Smile
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Przebudowa ulicy Szarych Szeregów Szperacz 4 178 12.04.2024 13:19
Ostatni post: Voj4k
  Park Seniora - Tężnia Solankowa eltom 26 1 728 11.04.2024 18:54
Ostatni post: Szperacz
  Koścół farny w stylu neogotyckim - parafia Matki Bożej Pocieszenia belin 50 2 932 11.04.2024 12:48
Ostatni post: Szperacz
  Dworzec kolejowy w Żyrardowie - wszystko na temat stacji PKP dr_niziołek 49 3 011 10.04.2024 21:27
Ostatni post: Szperacz
  Odkryty basen w Żyrardowie - nowy przy ul. Farbiarskiej BUDUJĄ W ZŁYM MIEJSCU teqton 21 1 895 10.04.2024 17:33
Ostatni post:
Exclamation Drewniany pomost - trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pisi Gągoliny - kładka edukacyjna Szperacz 24 2 223 09.04.2024 22:52
Ostatni post: Szperacz
  Wycinka lasu. Stańczyk 76 2 336 30.03.2024 06:42
Ostatni post:
  Obwodnica Żyrardowa DK50 - budowa bieżące informacje i wypadki 1 371 34 629 25.03.2024 20:08
Ostatni post: Szperacz
  Wieża ciśnień w Żyrardowie teqton 14 999 16.03.2024 23:04
Ostatni post: Szperacz
  Komunikacja Miejska - linie autobusowe obsługiwane przez PKS Grodzisk Maz. matmi 300 12 461 09.03.2024 08:34
Ostatni post: Szperacz
Star Odsłonięcie Macewy Pamięci w Żyrardowie - YouTube Szperacz 2 125 24.02.2024 00:37
Ostatni post: belin
Star Budowa ulic Wrzosowej i Witosa - opis co będzie budowane Szperacz 5 475 23.02.2024 17:35
Ostatni post: Szperacz
  Budowa nowej hali sportowej przy Szkole nr 7 w Żyrardowie belin 4 266 14.02.2024 15:51
Ostatni post: belin
  Budowa ulicy Strażackiej belin 1 125 09.02.2024 01:29
Ostatni post: 0bcy
  Korek na Jaktorowskiej do wjazdu pod tunel - budowa wiaduktu lub pas do skrętu 70 4 285 08.02.2024 11:01
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości