[-]
Ostatnio Dodane Obrazki
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]

Przeniesienie Muzeum Kolejnictwa z Warszawy do Żyrardowa - pomysł

#1

Przeniesienie Muzeum Kolejnictwa z Warszawy do Żyrardowa - pomysł

Nie wiem czy słyszeliście o kłopotach Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, szuka nowej siedziby, pomysł pewnie nierealny, ale ja bym je widział w Żyrardowie na tej działce.

Brak chęci nawet spróbowania, Pan Prezydent widzi tam co innego.
Odpowiedz
#2

 

Dlaczego likwidują muzeum kolejnictwa ?Napisz więcej jak wiesz-proszę.Czy chodzi o lokomotywki na Głównej Osobowej?Przecież to mozna zrobić na torach ogólnych tuż przy rampie -tam nikomu by nie przeszkadzały i były by widoczne ,ponad to jest to teren kolejowy[chyba jeszcze jest].Dobrze by było gdyby to przeszło .Z mojej wiedzy rampa należała do wojska ,a wojsko od dawna z niej nie korzysta.Wydaje mi się ,że to nowe władze kolejowe nie bardzo wiedzą co jest czyje i tu leży problem.Napisz więcej w temacie może da się cos z tym zrobić i miasto by zyskało.Pomysł na lokalizację muzeum na ulicy Okrzei jest raczej nietrafiony,sądzę ,że mój jest lepszy.Czekam z niecierpliwością na odpowiedż.
Odpowiedz
#3

 

Polskie Koleje Państwowe S.A. w dniu 30 lipca 2009 roku złożyły w Muzeum pismo wymawiające Muzeum Kolejnictwa umowę użyczenia terenu przy ulicy Towarowej 1, dawna Główna Osobowa, władze PKP przygotowują się do wykorzystania tej działki dla celów inwestycji kolejowych, muzeum zaproponowano przeniesienie z obecnej lokalizacji na udostępnioną działkę przy ul. Grodzieńskiej w Warszawie na Pradze (zbieg ulicy Grodzieńskiej i Radzymińskiej) o powierzchni 1,8 ha. W opinii pracowników Muzeum zaproponowana bocznica przy ulicy Grodzieńskiej w Warszawie, to "jedynie zaniedbany tor, nieposiadający żadnego zaplecza administracyjnego, budynków, w których moglibyśmy umieścić nasze eksponaty".
Oprócz samych torów musi być miejsce żeby postawić pawilon wystawowy, połowa jeśli nie większość zbiorów to eksponaty, makiety, modele, itp.
Muzeum Kolejnictwa podlega samorządowi województwa mazowieckiego, i to ono powinno się zająć zaproponowanym terenem, albo znaleźć inną lokalizację na terenie województwa - tak twierdzi PKP.
Odpowiedz
#4

 

Jest szansa widzę ,ze jesteś dobrze zorientowany -dzieki.
Budynek ekspedycji kolejowej w Żyrardowie niszczeje ,po remoncie mógł by być wykorzystany.Duże pomieszczenie po magazynie opon kolejowych i 2 lub 3 pokoje biurowe świeca pustkami i niszczeją.To jest dla mnie pawilon wystawowy ,tuz przy ekspedycji jest tor 12 i tu też mozna postawić lokomotywy,jeżeli wojsko nie wyrazi zgody na tor 14 przy rampie,budynek po biurze wagonowym też nie wykorzystany!
Cholera czy emeryci muszą wrócić na kolej ,żeby tym nowym władzom pokazać co trzeba zrobić.Przecież Prezydent miasta na 100% wyrazi zgodę bo to tereny należące do kolei.
Jak jesteś zwiany w jakiś sposób z koleją daj temat telefonicznie do gazety SYGNAŁY-jest to gazeta kolejowa.

Dodane po 8 minutach:

O rany -z tym że MUZEUM KOLEJNICTWA podlega pod SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO-to mnie zastrzeliłeś.Jak tak dalej będzie to szlag wszystko trafi!
Odpowiedz
#5

 

Alternatywna lokalizacja (nie wiem czy nie za krótki odcinek torów):
- Tory kolejowe wzdłuż parku miejskiego, pomieszczenia wystawowe w Kantorze
???
Tak czy inaczej - kto pójdzie zainteresować osobiście PMŻ tematem? Uda się lub nie, ale zaprosić na spotkanie i rozmowy ludzi z muzeum mógłby.
Widzę tu dodatkowa synergię z muzeum wąskotorówki w Sochaczewie - blisko, jedno od drugiego, można łatwo połączyć zwiedzanie oby obiektów dla wycieczek szkolnych.

Daj znać co z tej próby zainteresowania wyjdzie, po to aby każdy kto spotka prezydenta mógł z nim o tym porozmawiać.
Odpowiedz
#6

RE: Przeniesienie Muzeum Kolejnictwa z Warszawy do Żyrardowa - pomysł

skarlet napisał(a):Jest szansa widzę ,ze jesteś dobrze zorientowany -dzieki.
Budynek ekspedycji kolejowej w Żyrardowie niszczeje ,po remoncie mógł by być wykorzystany.Duże pomieszczenie po magazynie opon kolejowych i 2 lub 3 pokoje biurowe świeca pustkami i niszczeją.To jest dla mnie pawilon wystawowy ,tuz przy ekspedycji jest tor 12 i tu też mozna postawić lokomotywy,jeżeli wojsko nie wyrazi zgody na tor 14 przy rampie,budynek po biurze wagonowym też nie wykorzystany!
Cholera czy emeryci muszą wrócić na kolej ,żeby tym nowym władzom pokazać co trzeba zrobić.Przecież Prezydent miasta na 100% wyrazi zgodę bo to tereny należące do kolei.
Jak jesteś zwiany w jakiś sposób z koleją daj temat telefonicznie do gazety SYGNAŁY-jest to gazeta kolejowa.
Dodane po 8 minutach:
O rany -z tym że  MUZEUM KOLEJNICTWA podlega pod SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO-to mnie zastrzeliłeś.Jak tak dalej będzie to szlag wszystko trafi!


Nie jestem jakimś zapalonym Mikolem, ale interesuje mnie sprawa Muzeum Kolejnictwa myślałem że już wszystko przesądzone i muzeum przeniesie się na Pragę, ale tą lokalizacją w ogóle nie jest zainteresowane, czeka na inną propozycję (najbardziej by chciało zostać na dotychczasowym miejscu), o sprawie przypomina TVN Warszawa.

Twoja lokalizacja jest bardzo dobra są tory i budynki, jest to jedna z dobrych propozycji,
ale dopiero teraz skojarzyłem fakty:
Miasto ma chrapkę na budynek przy Waryńskiego 1 który jest własnością Samorządu Województwa Mazowieckiego, Muzeum jest jednostką tego właśnie Samorządu, może miasto zamiast kupować ten budynek, dało by w zamian działkę przy Okrzei, tory są i to kilka, trzeba by było postawić budynek, a miejsce jest, obecnie wystawa zamknięta muzeum zajmuje powierzchnię około 800 m2.

tomasz napisał(a):Alternatywna lokalizacja (nie wiem czy nie za krótki odcinek torów):
- Tory kolejowe wzdłuż parku miejskiego, pomieszczenia wystawowe w Kantorze
???
Tak czy inaczej - kto pójdzie zainteresować osobiście PMŻ tematem? Uda się lub nie, ale zaprosić na spotkanie i rozmowy ludzi z muzeum mógłby.
Widzę tu dodatkowa synergię z muzeum wąskotorówki w Sochaczewie - blisko, jedno od drugiego, można łatwo połączyć zwiedzanie oby obiektów dla wycieczek szkolnych.

Muzeum w Sochaczewie jest odziałem właśnie tego Muzeum Kolejnictwa, jutro jeden z radnych ma jeszcze raz zainteresować Prezydenta tym tematem.
Odpowiedz
#7

 

Wiecie cały czas myślę jednak o terenach przy ekspedycji ,nie wiem czy budynek nie jest zabytkiem? To jednak była by najlepsza lokalizacja. Nie mam obecnie wglądu do dokumentów ,ale chyba mam rację i kiedys to wyjdzie.
Goldak ,a sali lustrzanej tez juz nie będzie???To gdzie blachy będą przypinać?
Odpowiedz
#8

 

Byłoby super jak by nam tu Muzeum przenieśli. W Skierniewicach jest przecież parowozownia. Można by było od czasu do czasu coś w tym temacie wymyślić Wink

A i fanów Tomka i przyjaciół mielibyśmy w weekendy Tongue
Krainy zabaw i kawiarenki by miały dodatkowych klientów.
Wtajemniczeni wiedzą o co kaman Big Grin

A tak na poważnie.

Tutaj jest plac proponowany przez Goldaka
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=%AFyrard%F3w,+pow&Submit=Szukaj&long=20.4390992&lat=52.0513532&type=2&scale=2&svActive=false

A co masz na myśli mówiąc ekspedycja?
Te budynki naprzeciwko Wieży ciśnień przy kolejowej?
Odpowiedz
#9

 

Przy torach po lewej stronie jadąc w kierunku Skierniewic jest budynek z czerwonej cegły z malą rampą na terenie kolejowym między torami a Polmosem nie wiem kto teraz jest jego właścicielem ,ale teraz jest zupełnie pusty i niszczeje,tu było by miejsce na eksponaty.
Odpowiedz
#10

 

Teren na Okrzei byłby bardzo fajny. Obecnie wystawiony na przetarg, ale minus, że nie ma budynków. Ciekawe, czy samo muzeum byłoby gotowe przenieść się do Żyrardowa?
Budynek na Waryńskiego pozyskiwany jest w innym celu Smile więc w kwestii zamiany nie jest możliwa.
Podany przez Skarlet teren nie realny, bo tam ciągle jest ruch pociągów, a tory będą przebudowane podczas modernizacji.

Warto wspomnieć, że w tym muzeum znajduje się lokomotywa z dawnych zakładów lniarskich.
Odpowiedz
#11

 

Marcin chyba mnie nie rozumiecie ,a ja nie potrafię Wam jasniej napisać ,co mam na myśli.Ja piszę o miejscu z drugiej strony torów tam nie jezdżą pociagi i chyba nie będa bo trzeba by wydlużyć tunel.żeby dojść do ekspedycji trzeba przejść tunel na stronę Polmosu.Nie znam planów jak będzie wygladała modernizacja ,ale nie sądzę ,żeby aż takie zmiany zaszły,żeby w tym miejscu szły dodatkowe tory.Z drugiej strony słyszałam ,że będą dwa perony (ale to z podsłuchu)czyli mogę się mylić.Ja bym jednak obstawiała Zatorze nawet ze względu na to że mozna wykorzystać dawne bocznice kolejowe.Mam pobożne życzenie żeby muzeum było w naszym mieście -przeciez mamy dwa bloki kolejowe,w których mieszkają ludzie ktorzy byli związani z koleja.

Dodane po 4 minutach:

PS.proszę jeżeli możesz wpisuj nam wyniki meczów .Mamy swoją druzynę której kibicujemy ,a ja muszę czekać do wtorku ,żeby wyczytać w gazecie.(my mamy znaczy ja i ty-prawda?)
Odpowiedz
#12

 

Dokładnie wiem o które miejsce Ci chodzi Smile i tam naprawdę jest ruch pociągów, który nie pasuje do charakteru muzeum.

Ale nie ma się co rozpisywać, dziś na sesji Prezydent poinformował, że muzeum pójdzie w okolice dworca wschodniego, bo na to ma środki Smile Chociaż nasz teren wydaje mi się atrakcyjniejszy Smile
Odpowiedz
#13

 

marcin_zyr napisał(a):Ciekawe, czy samo muzeum byłoby gotowe przenieść się do Żyrardowa?
Big Grin To jest chyba największy problem, na który nie mamy wpływu zupełnie. Tym bardziej że jeśli już mieli by się przenieść to zrobili by to jednak do Sochaczewa
Odpowiedz
#14

 

Sadi tak Marcin zakończył moje marzenia o lokomotywkach w Żyrardowie.Co za miasto ,co za ludzie?Bez serca!Smile Smile
Odpowiedz
#15

 

No to już wszystko jasne, a szkoda,
marcin_zyr napisał(a):Ale nie ma się co rozpisywać, dziś na sesji Prezydent poinformował, że muzeum pójdzie w okolice dworca wschodniego, bo na to ma środki
Brak dobrej woli ze strony Prezydenta w tej sprawie.
PKP dało teren i chce żeby muzeum przeniosło się na Pragę, jeżeli Urząd Marszałkowski ma na to kasę to już po ptokach, chociaż TVN Warszawa jeszcze dwa dni temu informowała zupełnie co innego; no proszę jak szybko się dogadali.

marcin_zyr napisał(a):Ciekawe, czy samo muzeum byłoby gotowe przenieść się do Żyrardowa?
Tego już chyba nigdy się nie dowiemy.
Odpowiedz
#16

 

Kurcze blade bez panierki. Taka fajna sprawa i przejdzie Nam koło nosa. Sądzę, że przy obecnym tempie rozwoju miasta (nie mówię o przemyśle bo tutaj tempo jest jakie jest, ale mówię o rozowu kulturalno-rozrywkowym) takie muzeum było by super atrakcją. Może tak duże firmy jak GD by się w tym temacie wypowiedzieli i zaczli coś w tym kierunku działać. Wkońcu ich klienci, a mieszkańcy Żyrardowa byli by dumni z takiej atrakcji.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#17

RE: Przeniesienie Muzeum Kolejnictwa z Warszawy do Żyrardowa - pomysł

Kurcze super pomysł z tym muzeum w Żyrardowie, a lokalizacja przy ekspedycji jest nie bardzo bo przy obecnym remoncie może się tam dużo pozmieniać.
Teren po EC jest wręcz do tego celu wyśmienity, wiem że miasto ten teren chce przeznaczyć na cele mieszkaniowe i opchnąć go jakiemuś deweloperowi ale już to widzę w wyobraźni jak godzą się te dwie funkcje a ulica Nowy Świat ciągnie się aż do samej Radziwiłowskiej.
Może nie w urzędzie trzeba szukać pomocy a u inwestorów "loftowych" im także powinno zależeć na uatrakcyjnieniu terenów, a taka okazja może się już więcej nie zdarzyć by powiększyć nasz żyrardowski skansen o kolejne atrakcje.

Nawet pokusiłem się o namalowanie tego Smile)

teren Muzeum Kolejnictwa.jpg   
Odpowiedz
#18

 

Oczywyście temat powstał ale nikt nawet palcem nie kiwnie.

Czy osoba odpowiedzialna za promocje miasta to w ogóle się pojawia na tych forach. Skoro brakuje inicjatywy oddolnej to może odgórnie by się kto zainteresował tą sprawą.

Działający parowóz i odrestaurowanie torów na bielnik by raczej było in plus. A stojące lokomotywy i 800m2 ekspozycji plus 100 biurowej nie zubożyłoby znacząco budżetu szczególnie, że byłoby po co do Żyrardowa przyjechać dodatkowo. Taki kąsek jak nam przeleci przed nosem bez próby złowienia go to w ekonomi się nazywa niewykorzystaną szansą.

Ruszy kto D... Do UM?
Są tu tacy co wystarczy, że zadzwonią i mogłoby się coś ruszyć w tym temacie?

Chociaż jakie info co się dzieje.

Do Muzeuma/wojewody musiałoby wystąpić miasto z propozycją.
W końcu Schetynówki nam odtrącili to niech dadzą Muzeum i kase na przygotowanie terenu Smile

Pozdro
Odpowiedz
#19

 

Nie trzeba się rejestrować na forum aby go czytać. Oby tylko osoby, które czytja i przekazują wyżej wyciągały z tego pozytywne wnioski. Nie piszemy przecież tego wszytkiego aby na zlość zrobić, tylko piszemu to co nas boli.
wiara+nadzieja+miłość=szczęście...

wiem, że nic nie wiem...
Odpowiedz
#20

 

Ale czy ktoś z nas jest w stanie pójść do UM i zaproponować takie rozwiązanie.

Bo my tu gadu gadu

A tu trzeba posprawdzac pare rzeczy. ale najpier się trzeba zainteresować i wykazać trochę determinacji.

I tu jest słabość forum. W realu działa słabo na styku władza obywatel. Bo akcje społeczne działają... Smile
Odpowiedz
  

[-]
Korzyści z rejestracji!
Masz coś do dodania? Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć. Czekamy na Ciebie! Rejestracja trwa mniej niż minutę i wymaga podania jedynie adresu email.


Nowe wpisy z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
 
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

[-]

Podobne wątki

Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Społeczna lodówka w Żyrardowie - czy wyrzucanie żywności jest problemem? belin 12 790 26.03.2024 21:22
Ostatni post: Szperacz
  Nowy pomnik w Żyrardowie - kogo i co upamiętnić w Żyrardowie Rogacz 57 2 384 24.02.2024 00:57
Ostatni post: belin
  Budowa rond w Żyrardowie zamiast świateł wymagających ciągłych opłat [oddzielony] Raksman 12 175 08.02.2024 08:45
Ostatni post: belin
  Centralny Port Komunikacyjny Baranów -Polska buduje drugi Ciudad Real Central Airport 416 21 872 26.01.2024 16:49
Ostatni post: belin
  Archiwista - serial kryminalny kręcony w Żyrardowie - drugi sezon startuje 14 lutego belin 34 5 107 12.12.2023 23:09
Ostatni post: Szperacz
  Wpisanie żyrardowskich zabytków na listę światowego dziedzictwa UNESCO skarlet 10 1 031 24.11.2023 12:07
Ostatni post: Szperacz
  Istnieje obrona cywilna w Żyrardowie - bombardowania 300km od granicy Polski belin 10 659 28.09.2023 11:23
Ostatni post: belin
  Pomnik Józefa Piłsudskiego - z naszych pieniędzy - białe plamy w prasie za Sanacji Judyta 88 4 632 10.09.2023 20:42
Ostatni post: belin
  A50 Obwodnica Autostradowa Warszawy powstanie w żyrardowskim lesie - 6 pasów belin 25 2 778 12.08.2023 00:00
Ostatni post: Szperacz
  Zwiększyć dopuszczalną prędkość na drodze z Żyrardowa do Wiskitek tomek 4 173 12.04.2023 02:23
Ostatni post:
  Kierunki rozwoju Żyrardowa - Strategia Rozwoju Żyrardowa - jest jakiś plan? 56 2 206 31.03.2023 14:12
Ostatni post: Szperacz
  Zakład Odzysku Energii spalający plastik z żółtych toreb i ogrzewający kaloryfery PEC belin 0 155 19.01.2023 09:41
Ostatni post: belin
  Śmieszne miejsca w Google Maps belin 2 513 18.12.2022 18:03
Ostatni post: Vezeir
  Pomysł na rozkład pociagów który ma prawie 100 lat - przybliżyć Żyrardów do Warszawy! belin 0 144 27.11.2022 21:49
Ostatni post: belin
  Zabronić wybrańcom narodu nadawać politycznych nazw ulic -w Żyrardowie i całej Polsce belin 10 806 23.11.2022 03:56
Ostatni post: belin


[-]

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości